Eddy's hamsters Hallo allemaal... EE de bruid van schevenïngen Waterweg agenda De nieuwe puzzel FABRIEK VAN LANDBOUWMACHINES ELEKTRISCH LASSERS BRANDSHMDER CONSTRUCTIE-BANKWERKER DRAAiER ELEKiHöföGNTEUR C. VAN DER LELY N.V. WIE SCHRIJFT EENS? SCHIEDAMSCHE COUKANT VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1971 Kaüaalalacncy 106 Onzichtbaar bleef het witte toren tje van Katwijk en de brede streep van het Wassenaarse Siag. Alleen het groene huisje was vaag zichtbaar als een bootje op de nevel deinend bijna, de balken voet onzicht baar in een bed van. grijs. Derk haalde diep adem. Al die ja* ren had hij de zee niet gezien, hij had nergens anders aan dc kust willen staan, dat had hij niet kunnen verdragen. En nu.., O, hij' wandelde niet alleen voor 2ij'n genoegen. Ook om iets uit te vechten liep hij daar, iets dat hij alleen met zichzelf uit vechten kon. Hij tuurde naar de Noord. Tiliekes, dacht hij plot seling, Waarom was er van de Pompstationsweg niemand op de begrafenis geweest? Hij had gehoord van anderen dat ze wel in de aula bij de rouwdienst waren geweest, maar hij zelf had niemand gezien. Vreemd. Hij had geen gelegenheid gehad er verder bij stil te staan. Hij wist we] dat vae en ome Geer- ten de laatste tijd niet zoveel meer met elkaar omgingen maar hij had toch gehoord dat ome Geerten zijn broer gehol pen bad met het ophalen van Floors lijk. Derk nam zidh voor zo gauw hij kon eens op bezoek te gaan bij 2ijn familie, misschien vanmor gen nog wel zodra hij met zichzelf in het reine zou zijn. Zaterdagmorgen wilde vae de zaak nog niet openen, hoewel Floor tcch vrijdag al begraven was. En deze morgen had Derk ■met moeite zijn vader kunnen bepraten de deuren voor de knechts te openen, zodat ze niet buiten hoefden te blijven staan. Een rimpel legde zich tussen Derks blauwe ogen. Nee, het klopte niet. Het ging mis op deze manier met vae en met „De Geus". „De Geus" kon vae niets meer schelen zonder Floor; zonder zijn. opvolger had •de zaak voor hem geen waarde meer. Die morgen had hij Derk lang en mismoedig aangekeken. „Jij vindt je weg wel", had hij mis troostig en berustend gezegd., „Waarom zou ik dan nog ver der werken? Voor wie? Gitta zal heus wel trouwen", ïn de verte tornde een logger te gen de straffe wind op. Het schip danste; hoger, lager gleed het op de goifrolling. Even stond Derk er geboeid naar te kijken, maar zijn ge dachten lieten hem geen rust, die wentelden voort als de golven. „De Geus".,. De zaak van zijn vader en van zijn grootvader en van diens vader... Ineens had Derk gevoeld hoe de zaak van de Eigenaerds hem na aan het hart lag. Maar dat andere, dat wat hij met strijd en moeite verworven had, wat hij nu ein- gelijk ging bereiken waar een ander, een trouwe vriend hem geld voor gaf... Derk zag het gezicht van zijn va» der voor zich: grauw, smal, verkommerd en zonder interes se, turend maar op dat krantje, ziende in het verleden, waar heen geen terug was en om een voor Derk onverklaarbare reden, zich gedragend als een 6cbuldige. Schuldig aan de dood van 2ijn oudste zoon. Zeker, Derk had van Gitta gehoord dat vae en Floor de avond voor diens dood woorden hadden ge had. Maar waarover wist hij niet, hij wilde er ook niet naar vragen, Gitta zei het immers niet uit zichzelf als ze het wist. Maar Floor liep toen laa* nog dc deur uit, dat had Gitta wel verteld. Derk stond op een tweesprong m zijn leven. Aan de ene kant kon hij zich troosten met de weten schap dat vae van zijn gedach ten niets wist. Aan de andere kant, waar het Jacob betrof, dat deze een begrijpend mens was. De Goezinne zou zich. niet teleurgesteld tonen ais Derk... Maar zou hij ook niet teleurge steld zijn? Trouwens, zo dacht Derk hierop door, als hij inder daad thuis zou blijven om bij zijn vader in de zaak te gaan. dan zou hij Jacob al gauw alles kunnen terugbetalen- Tot zover ging het dan nog wel. Maar... de studie, de geliefde studie, waar hij zich zo met hart en ziel op geworpen had en waar hij zo intens veel Van hield? Het een of het ander. Derk aarzelde. Dan dreef de golf slag van zijn geest hem naar de ene, dan de warmte van zijn hart hem naar de andere zïjde. Het was een bittere strijd tus sen zijn verstand en zijn hart en zijn geweten, dat uitsloeg als een wichelroede naar bel de zijden. En ook zijn diep en warm mede lijden met zijn oud geworden vader was een. zaak van groot gewicht. Zou vae niet weer de oude kunnen worden als hij thuisbleef? Of zou hij zozeer de oude worden dat er weer niet met hem te praten, was? Zijn kin in de boord van zijn trui gedrukt ging Derk de schuine afgang omlaag naar het strand van de Noord. Fel sloeg de wind hem om zijn benen. Hij voelde het zand waar het zijn huid raakte prikken als met honderd fijne naalden. En toch, door al dat winterse heen, was er al iets in de lucht van een ver en vaag verwachten, dat zijn jonge hart plotseling heftig beroerde omdat het zo heel erg ondanks alles was als een onverdiend geschenk. Dat er in diezelfde tijd verschrik kelijke wereldveranderende dingen zouden gebeuren, dat kleine mensenlevens niet meer zouden tellen en zouden worden uitgeblazen als de vlam van een kaars, wie kon daaraan toen al denken? Het is zo geluk kig dat men van de toekomst zo weinig weet. "Want elk mensen leven heeft zo heel veel waarde voor zichzelf en zijn eeuwige toekomst. Over het zand liep Derk langza mer. De zee was nu 20 heel dichtbij, zo overweldigend en alle aandacht opeisend en alle zorgen vervagend in haar im mense schoonheid en macht. Bij het groene huisje, dat nu dui delijker te zien was, kwam een jonge Schevenlngse vrouw hem téegemoet. Zij rouwde; haar zwarte scho er mantel woei van haar schouders terug. Even bleef zij staan en tuurde over het water naar de zwoegende logger. Toen liep zij verder met een veerkrachtige, fiere gang, die haar jokken deed zwaaien. Er was iets bekends aan de jonge vrouw. Veel lette hij noit op meisjes, maar het aloude ge zicht van de vertrouwde kleder dracht aan dat jonge trotse lijf boeide hem ongemeen. Toen zag zij hem en haar handen kwamen omhoog naar haar borst en haar mond ging open. „Tiliekesmeid je jij „Derk Ze had hem maar zo heel even gezien bij de rouwdienst en op het kerkhof, zo heel even, zo heel ver weg. Hij was zo'n man geworden, zo anders, had zij toen gedacht. Maar nu Zij aarzelde; haar wangen waren rood, een kleur die overging in. bleekheid. Hij nam haar handen in de zijne, drukte ze dat het pijn deed. De koude van haar vingers voelde hij door de woi van haar hand schoenen heen. „Ik herkende je niet dadelijk", zei hij. en lachte om iets dat hem een wonderlijk gevoel gaf achter zijn. ogen. „Tiliekes, zo helemaal niet meer die kleine keeja Hoe zag je mij zo gauw?" (wordt vervolgd) SCHIEDAMSCHE COURANT tevens by kantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 26.08.30 van 18—20 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers N.V. Wij vragen voor spoedige indiensttreding: voor frame- en plaatlaswerk. voor sjabloonbrandsnijwerk. voor onze technische dienst. Voor de buitendienst van de woningfabrfek vragen wij een: dje in teamverband onze kwaliteitsbungalows o.a. elektrisch installeert. Daarbij komt het voor dat hij van maandag tot en met vrijdag van huis is. Eigen vervoer van ons bedrijf naar Vlaardingen, Schiedam en het gehele Westland. Kom eens praten of bel ons op. Wij zijn bereikbaar van maandag tot en met vrij dag tussen 8 en 17 uur aan het bedrijf s- kantoor, Weverskade 33 te Maasland, tel. 01899—-2644; zaterdags tussen 10 en 12 uur aan hetzelfde adres, tel. 018993755. WEVERSKADE 10 MAASLAND TEL. 91899-2644 ["BEZOEKUREN 2IEKEMB»s£ii71 IlolyzïeUenhuïs, Holysingel 3, Vlaardineen, tel. 345U6G, 14— 14.30 uur 3e kias, 14-15 uur 2e klas Zondag 14-15 uur alle klas sen. Alle werkdagen *s avonds 19-19.30 uur 3e klas. 19-20 uur 2* klas. Kinderafdeling 14*14,30 uur en 18-18.30 uur. Gem. ziekenhuis Schiedam, Bur gemeester Knappertlaan 25, tel. 209126, Zaal 13.30-14 uur en 17-19.30 uur. Klas 13.30-15 uur en 19-20.30 uur. Kraam afdeling 13.30-14.30 uur en 19-19.30 uur Dr. Noletslichling, Stadhouders, laan 98. Schiedam, tel. 2GÜD80. Derde klas 13.30-14 uur en 19- 19.30 uur, tweede klas 13.30-14.30 uur en 19-20 uur, eerste klas 12.30-14 uur en 19-20 uur, Kinder- afdeling zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag 13.30-14 uur en maandag en don derdag 1-3-18.30 uur. lU BELTIN SCHIEDAM Politie, Lange Nieuwsiraat 55, tel. 269333. Brandweer, Singel 81a, tel. 268578. GG cn GD* Tuiniaan 80, telefoon 269290. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, telefoon 266727. Gemeentelijke technische bedrij ven, Dwarsstraat 42, telefoon 264980. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Westmolenstraat 26. telefoon 267756. Gemeentelijk Voorliehtinghbu rcau, NieuwsDaat 2G, telcfmu 269951, toestel 174. Iteinigings- en ontsmet 1 dienst, Buite«havenweg 154, u lefoon 2G4895. VVV, Plantage, telefoon 266000. EXPOSITIES EN SCHIEDAM „Confrontatie VI". schilderijen van Willem Hussen en Oscar Lens. volumes van Fieter Ge- raerdts jr. en grafiek van Pra- voslav Sovók. Expositie tot 27 september. „Van weeshuls der hervormden tot Lindenhof", over de ge schiedenis van de Lindenhof, het tehuis voor werkende'jönge- ren. Expositie tot 27 september. Geopend dagelijks vap 10 tot 17 uur, zondag van 12.30 tot 17 uur en vrijdagavond van 20 tot 22 uur. Eddy had voor zijn verjaar dag een hamstertje gekregen. Hij was er erg blij mee en ook Marias, zijn kleine broertje, stond er steeds met zijn neus bovenop. Het mooiste vond Marius het als Wampie, zo heette de hamster, eten in zijn wangzakken deed. „Hij schrokt, hij steekt alles tegelijk in zijn mond", riep hij de eerste keer toen hij het zag. Schrok ken mocht hij zeil niet van moeder. „Nee, hij bewaart het eten in zijn wangzakken", leg de Eddy uit, „dan eet hij het straks pas op". Toen ze die middag aan tafel zaten stopte Marius ook een heel groot stuk brood in zijn mond. Hij zat even heel ongelukkig te kijken en zei toen verdrietig „ik heb geen wangzakken, hè mam?" Ze moesten er allemaal om lachen. Vader had een groot hok voor de hamster getimmerd en moe der zorgde voor lapjes waar de hamster meteen een lijn bedje van maakte. Ze wisten geen van allen dat Wampie kleintjes verwachtte. Dat zou wat wor den! Op een avond, toen Eddy weer naar zijn hamster ging kijken zag hij opeens een ge wriemel in het lappenbedje. Er lagen een heleboel kleine ham sters, helemaal kaal en roze. Eddy rolde bijna van de trap, zo'n haast had hij om het vader en moeder te vertellen. Het waren er acht. En na een maand werd het een drukte van belang in het hamsterhuis. De kleintjes renden en klom men en probeerden ook het plastic deksel op hun huis om hoog te tillen. „Ze moeten maar gauw weg", vond moeder, je mag ze verkopen voor twee gulden per stuif en het geld doe je maar in je spaarpot". Dat was even een buitenkansje. Een buurmeisje nam er één, een vriendje van school, tante Els en de anderen gingen naar de dierenwinkel. Eén bleef er bij moeder Wampie. Dat was een echte kwajongen die van klim men en klauteren hield. Op een avond toen Eddy zijn vriendjes eten kwam brengen was het hok leeg Ze zochten overal totdat moe der op het laatst zei dat hij nu naar bed moest. Het werd veel te laat. Eddy stak zijn benen onder de dekens enmet een schreeuw stond hij weer op de grond. „Er zit een beest In m'n bed", huilde hij. Moeder keek en ze kaalde een slaperige Wampie onder de dekens van daan. Wimpie vonden ze even later achter Eddy's schooltas. Vader beloofde dat hij stevig gaas op het hok zou maken zodat ze er niet meer uit kon den. „Gelukkig maar dat we ze niet ailemaai gehouden heb ben", lachte Eddy, dan had den er misschien wel acht hamsters in mijn bed geto gen". Nee, twee van die drukte makers was meer dan genoeg. ANKE ANNEMIEKB SWFF Schie damJij had alvast Je mooie post papier gebruikt cm de oplossing op te schrijven. Hoe vind ;"e de jeugdboek? Ik hoop dal je elke week meedoetWie weet, win je we! gouw een prijs. Een leeuw die door een hoepel springt Deze leuke tekening werd ge maakt door Marianne Klop (acht jaar) uit Vlaardingen. En, hoe vond je de jeugdhoek? Leuk hè, een halve pagina helemaal voor jou alleen. Ik kreeg al veel oplos singen en ook wat briefjes. Ik heb er al een paar beantwoord, de rest zie je volgende week op deze plaats. Jullie kunnen nu weer brieven schrijven en ik verwacht natuurlijk ook veel oplossingen. Jullie kunnen ook tekeningen insturen. De eerste zie je vandaag in ons hoekje staan. Leuk hè, om nu je eigen tekening gedrukt te zien. Dat kan met de jouwe ook- Maak maar een mooie voor me. Dan komt hij in de krant. Vandaag zie je ook de eerste prijs winnaars. MARIANNE KLOP Vlaardin- gen) Jij was de eerste die een te kening instuurde en dus prijkt hij deze week in ons hoekje. Ik vond hem heel leuk. Ben je pas naar het circus geweest? RICHARD LAWUR1ER (Schie dam) Jij was de jongste van de puzzelaarsWist je al een paar woorden zelf? Ben je al op de gro te school? Misschien zit je al in de tweede klas. Dat kan ook. Dan kun je me vast al een zelfgeschreven briefje sturen. HERMAN MULLER (Vlaardin- genHoe vind je de jeugdrubriek Herman? Jk wilde je even zeggen dat je ook je leeftijd bij de oplos sing moet zetten. Als je soms een prijs wint weet ik niet welk boek De winnaars van het kruiswoord raadsel zijn: 1 Hans de Groot, J. C. van Mar kenstraat 110, Schiedam (elf jr.) 2 Marjon Ho ogen dijk, Sportlaan 1, Vlaardingen (acht jaar). Jullie krijgen een mooi boek thuis gestuurd. De oplossing was: Horizontaal: 1 vol, 4 bever, 9 inkt, 11 lade, 12 Ed, 13 aas, 15 ds, 16 rem, 18 pit, 19 rok, 20 nee, 24 e*a., 26 ANP, 28 1.0., 29 lava, 31 ster, 33 pinda* 34 eik. Verticaal: 1 vier, 2 onder, 3 l.k., 5 Els, 6 va, 7 Eddie, S rest, 10 ta, 14 ar, 17 mol, 18 pet, 21 welp, 22 An* 23 vork, 25 aai, 27 p.s„ 28 lei, 30 V.N., 32 te. Als Je de woorden goed hebt inge vuld komt er op de kruisjes een lek kernij ta staan. 1 bewoners van Ierland, 2 ons da gelijks voedsel, 3 kleur van het gras, 4 bij elkaar, met z'n tweeën, 5 smeer je op je boterham, 6 deel van het fietswiel, 7 tegenovergestel de van zitten, of liggen, 8 doen we op school, rijg je in Je schoen. De oplossingen verwacht ik voor donderdagmiddag vier uur. Onder aan de brief of oplossing zet je je naam, adres en leeftijd. Denk voor al ook aan je leeftijd. Als je soms een prijs wint wil ik weten voor welke leeftijd het boek moet zijn. Op de envelop zet je: Aan Anke, Verwersdijk 6—8, Delft ik je moet sturen. Je kad de oplos sing helemaal goed. ARINE DEN DRAAK (Vlaardin gen) Jij had de woord/es heel keu rig onder elkaar opgeschreven. Zo was het goed duidelijk. Hoe vind je de jeugdrubriek? Ik hoop dat je elke week mee doet. JOLANDA CORTLEVER Vlaar dingenDe puzzel was niet zo moeilijk he? Had je al eens eerder een kruiswoordraadsel opgelost? Deze week is er weer een ander soort puzzel. Die zul je ook vast niet moeilijk vinden. HERMA v. d. WETERING (Vlaardingen) Jij had de puzzel netjes overgetekend. Je was alleen je leeftijd vergeten. Denk je daar deze week aan? Ah je dan een prijs zou winnen weet ik welk boek ik voor je moet uitkiezen. Anders zou ik misschien iets nemen wat te kinderachtig is. Puzzel je deze week ook weer mee? TOOS VAN AMERONGEN (Delft) Ik heb je berichtje in ons hoekje geplaatst en ik hoop dat ja er wat brieven op krijgt. Schrijf je me dat nog eens? Dit waren alvast wat antwoorden op de briefjes van verleden week. stuur ook eens een brief? Dan krijg je van mij een briefje in de krant terug. Dag allemaal, veel groeten van ANKE Toos van Amerongen .Hendrik de Keyserweg 147 in Delft is bijna der tien jaar en zou graag corresponde ren met een jongen of meisje uit een andere plaats. Haar hobbies zijn gym, zwemmen en orgel spe len. Ze vraagt of degene die haar schrijft ook een klein fotootje in de brief wil doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 2