Vrouw wint puntenklassement jonge duiven Met Jeanne van den Berg moet je rekening houden Damesteam HMS overklast DWS Toernooi van Juliana-dames een succes Gunstig oefen- iveekeinde Juvenilis 11 TELEURSTELLEND h jCfllEDAMSCHE COURANT DINSDAG 21 SEPTEMBER 1971 gthiedam In de Postduivenhoudersverenigmg De Vrijheid is voor het eerst in de bestaansgeschiedecis een vrouw met een kampioenstitel gaan strijken. Het is Jeanne v.d. Berg- Stolk die in het klassement „jonge Duiven" het hoogste aan tal wedslrijdpunten wist te verzamelen. Het is voor de eerste keer geweest dat Jeanne v.d. Berg met haar jonge duiven aan de concoursen heeft deelgenomen. Niet alleen, onder eigen naam, maar ze koos voor elke vlucht geheel zelfstandig de duiven welke ze hiervoor geschikt achtte. -A ■ix echtgenoot, Ton v.d. Berg, "is uiteraard even trots op dit bereikte iresultaat eis zijn vrouw zeifis. Ook hi'j is lid van p.V, de Vrijheid en heeft er dus een niet te verwaarlozen con currente bij gekregen. Poen. Jeanne Stolfc in 1956 Ton haar jawoord gaf, was ze bang van postduiven. Voor geen geld van de wereld zou ze er één hebben aangeraakt. Maar ja, Ton zat in de duivensport, dus er kwam een. dag dat Jeanne over haar angst heen raakte. Ze werd de assistente van haar man, die er verschillende dui venhokken op na is gaan. hou den. Als de duiven moesten ko men, betrok ook zij de wacht bij de val planken om d>e bin nenvallende duiven maar zo snel mogelijk te kunnen consta teren. üj het kantoor van haar man, dat is gevestigd in de Geerviiet- sestraat, heeft Jeanne nu een eigen hok met jonge diuiven slaan. Ze begon dit jaar de Vluchtencompetitie met 30 dui ven. Vijf waren afkomstig uit bet hok van haar man, de rest krom uit de hokken van de plaatselijke liefhebber Piet Pels en Toon Hagers uit Ber- kel. Nu, aan he-t einde van de competitie, ijn er nog 25 over. Vijf van haar vogels zijn in de strijd gebleven, iets wat in de duivensport een normaal ver schijnsel is. Met de overgeble ven duiven gaat Jeanne nu een stam duiven kweken. Het kop pelen. gaat ze zelf doen. Natuur lijk zal Ton haar zo nodig advi seren. Hijzelf zit al vanaf zijn zevende jaar tussen de postdui ven. tijn vader was een fervent dui- venlieEhebber. Kleine Ton hielp al vroeg bij het schoonhouden van de hokken. In die tijd was lang niet iedere duivenhouder in het bezit van een duiven klok. 2e waren erg kostbaar. Lief hebbers die geen eigen klok be zaten, waren aangewezen op bevriende leden om hier de tijd van aankomst te laten registre ren, Dan was het lopen voor de jrage Ton v.d. Berg. Alle lucht uh z'n longen moest hij persen vm zo snel mogelijk bij Thijm Wee lie te komen d'ie op de Buys Ballotsüftgel woonde. Elke se conde die verloren ging na do aankomst van de duif en het klokken betekende verlies. In de duivensport is tijd nu een maal geld. Dat was vroeger zo en nu nog. Uiteraard heeft Ton v.d. Berg van z'n vader veel geleerd. Zijn grote leermeester echter is Gijs Barzilay die hem alle fijne kneepjes in deze tak van spexrt heeft hij gebracht. De resulta ten hiervan zijn voor hem met uitgebleven. Vorig jaar werd. hij tweede „Generaal kam pioen in zijn vereniging „De Vrijheid. Sinds 1964 is hij kam pioen van het klassement „jon ge duiven". Nu dit jaar is hij verdrongen door z'n eigen Jeanne. Voor hem overigens een gemakkelijk te verteren ne derlaag. Van den grote duivenfamilie Schiedam Als voorbereiding voor het nieuwe basketba!.sn:- stoen speelden dc dames van Juventus dit weekeinde twee oefenwedstrijden. De eerste was tegen hun tegenstander Rcwic. nu FrisoI-Rowie gehe ten. Daar de uitnodiging voor deze wedstrijd in Dordrecht nogal onverwachts kwam. wa ren vier dames verhinderd. Zo moe-ten de overige vijf her te gen cie eens zo geduchte iegen- s'jncïer opnemen. Het bleek echter al gauw dat da snelheid waar Rowic vroeger de tegen stander vaak de baas m was, nu geheel was verdwenen. De conditie van de vijf Schiedam- sen won het in de tweede heLft zelfs van de \reel wisselende (9 speelsters) Dordtse ploeg. De ruststand 15—18 in het voordeel van Juventus, bood voor Frisol Rowic nog tal van mogelijk heden. maar in de tweede helft speelde Juventus zeer rustig en scoorde bij elke aanval door mooie combinaties. Tilly van Schiindel en Margreet van Put ten brachten de snelheid erin door enkele fraaie breaks. De eindstand werd 2952 voor Ju ventus. De kampioenen b('/ elkaarJeanne van den Berg en haar prifsduif. Van onze sportredactie Schiedam Het eerste da mesteam volleybal van Julia na heeft met succes deelge nomen aan het jaarlijkse Kovok-toernooi te Botter dam. Op tien velden is van 's middags 2 uur tot 10 uur 's avonds gestreden om de beschikbare prijzen. Waren de dames van Juliana opper machtig, het eerste heren team draaide beneden de verwachtingen doordat dit toernooi werd gebruikt om in diverse opstellingen te experimenteren. De dames wandelden in de eerste wedstrijd met groot gemak over tegenstander Rovok heen. Het niet opkomen van Haag '68 had de toernooi-com missie doen besluiten dit team alsnog in te zetten om de ontstane leegte op te vullen. Rovok was duidelijk te zwak en moest dan ook met 20 het onderspit deJ- Ook tegen, ex-overgangsklasser Delta 2 bewees Juliana waarom, het favoriet is voor de titel van de promotieklasse. Een sluiten de samenwerking en harde aanvallen bleken de Zwijn- drcchtse dames tc machtig: 2 0. Het hardhandig uitschake len van deze toekomstige com petitie-tegenstander werd ge volgd door een 20 zege op Smash'66 uit Alblasserdam. Dc manier waarop de Smash-da- Volleybal mes werden overrompeld, zal deze ploeg weinig illusies doen koesteren voor de komende competitie. Dosko uit Gouda had eveneens geen verweer en werd met een 20 nederlaag naar huis gestuurd. In de finale ging de strijd tussen Juliana en Nivoc uit Nieuw- veen, dat eveneens ongeslagen poule-winnaar was geworden. Aanvankelijk veroverde Nivoc een licht overwicht op een Ju liana. dat zocht naar het juist tegenspel, Grote animator Bep Schreutelkamp bediende aan- valsters als Loes Hartzama ■Jonny Wetsteijn op maat, waardoor de., bakens. werden verzet. Hard sloeg Juliana te rug. Het team draaide weer, waardoor het professionele sv- steem rendement ging afwer pen. Elite Haak bewees met uitgekookte smashes de aan val skracht va,. Juliana, waar door de eerste set een ruime 158 zege opleverde. Ook in de tweede set handhaafde Juliana het hoge tempo. De aanval bleef hard en trefzeker, terwijl de verdediging gesloten bleef. Riet Brouwer en Erna Ramsleijn verzetten bergen werk, waardoor José de Elok en Christine Visser aan her net het karwei konden afmaken. Nivoc was een geslagen tegenstander, zodat een 153-zege Juliana de zo fel begeerde beker in bezit bracht. Een tegenvaller was het optreden van de herenselectie. Tegen S-r Up uit l)en Haag kwamen de oranjehemden niet verder dan en 11 gelijkspel, gevolgd door en nieuwe puntenverdeling te gen BBSC uit Apeldoorn. Geen geweldig spel van Juliana, wel nuttige experimenten om de juiste formatie te ontdekken. Weer moest Juliana genoegen nemen met een gelijkspel, nu tegen USS uit Utrecht. In de laatste wedstrijd tegen Bermt uit Roosendaal mislukte nage noeg alles :n de Juliana-ploeg. Bermi veroverde een eenvoudi ge 20 zege op een volkomen falend Juliana. Voor de heren van Juliana kwam dit resultaat niet als een ver rassing al zal het zaterdag in de eerste competitiewedstrijd uit een heel ander vaatje moe ten tappen. Voor de dames ziet de toekomst er veel gunstiger uit. Vandaag oefenen de Schiedamsen tegen Volley '68 in Vlaardingen en za terdag op een toernooi in Spij- kenisse. Een laatste voorberei ding tegen Spirit uit Baren- clrecht besluit een uiterst zwaar maar succesvol voorberei- dings-programma. Zaterdag 9 uk lobe r volgt dan do eerste competitiewedstrijd. Van onze handbalmedevverker Schiedam De dames van DWS hebben het op eigen terrein Qiet kunnen redden tegen het Utrechtse HMS. De DWS-ploeg startte in de eerste helft uitstekend en bleef standhouden, doordat het team alle rust in de .verdediging wist te behou den. Men sloot de eerste helft dan ook af met een 22 stand. Na rust kwamen de gasten pas goed los. De Utrechtse meisjes demonstreerden een balteehniek en een taktisehe kennis die verbluffend, was. uitstekend samenspel en de aanvallen afrondend met harde =cnoten, bracht HMS de DWS- verdediging volkomen in moei- ijkheden. DWS bleef-zich ech- f„r verzetten, maar kon niet voorkomen, dat HMS door een de punten ging njken. Het resultaat mag nog X® e*1 goede prestatie van worden gezien tegen dit Jstekende team. De leiding «s m handen van stadgenoot vi S ^,Qst' die deze wedstrijd Het dameselftal van Wilton leidde. De heren van kwam in Den Haag in de oude ben, DWS had duidelijk moei lijkheden met dit spel, maar hield voor rust de schade be perkt lot een 6—6 stand. Na rust bleef AHC storm lopen op het DWS-doel. De veelal jonge spelers van DWS hadden nog te weinig ervaring om dit op te vangen en boden de Amster dammers steeds meer ruimte» zodat de 10—13 zege van AHC ten volle verdiend is. zorgden in de beginfase an de ontmoeting met het Ara- erdamse AHC 2 al direct voor uurwerk en kwamen tot een ""7 voorsprong. Maar deze Aurteckts van korte duur. kwam sterk terug over de (Lr6,'e linie. Het Amsterdamse -am beschikt over vele ïndivi- epr, v sPelers, die bovendien hard en zuiver schot heb- vertrouwde opstelling binnen de lijnen. Bea Teeuw gaf de aanval van Wilton weer alle zelf vertrouwen, wat Hygiea 2 dan ook heeft ondervonden. Goed samenspelend zette de aanval van Wilton de Haagse defensie menigmaal schaakmat en bouwde aan een ruime voor sprong. Na de eerste helft met een 1—5 stand te hebben afge sloten, bouwde Wilton in de tweede helft de voorsprong steeds verder uit. Bij de stand 2—8 vond Hygiea het blijkbaar voldoende en kwam plotseling verrassend sterk torug, maar het was reeds te laat. Ondanks het geweldige slotolfensief van Hygiea werd het een 5lü overwinning van de Wilton-da mes. Bea Teeuw liet in deze ontmoeting zes treffers op haar naam noteren. De dames-ontmoeting UVG— Hoogvliet is een eenzijdige strijd geworden. Hoogvliet heeft dit jaar vele wijzigingen in het team aangebracht. Maar de veelal jeugdige speelsters missen de ervaring om tegen oen team aïs dat van UVG het gevaar op tijd te weerstaan. UVG heeft dan ook van meet af aan het heft in handen gehad. Er was weinig gevaar in aanvallen van Hoogvliet. Het werd een ruime 101 zege voor UVG, dat in de eerste helft reeds een 41 voorsprong had opgebouwd. Het was een machteloos heren team van UVG, dat strijd moest leveren met Vires 2 uit Gouda. Aanvankelijk leek UVG perspectief in deze strijd te hebben, toen het in zeer korte tijd op 10 kwam. Maar <1e steeds weer hoog voor het doel Joke van der Most werkt een DWS-aanvaJ of. geplaatste ballen, waren geen bedreiging voor Vires, dat hier goed oog voor had. De gerouti neerde spelers Okkersc en Spee von Vires wisten de juiste tak- tiek tegen dit UVG en zorgden regelmatig voor lage harde schoten. In de eerste helft beperkte UVG de schade tot I3, maar moest daarna toestaan dat Vires de voorsprong uitbouwde tot I7. Dat deze ontmoeting doorging, dunken de spelers aan de be reidwilligheid van arbiter me vrouw A. v. d. Berg, die na de dameswedstrijd tot een goed einde te hebben gebracht, ook de herenontmoeting op goede wijze voor haar rekening nam. De heren van Scyila traden in Spijkenisse aan tegen Olvmpia. Het werd een gelijkopgaande strijd, waarin bij Scvlla Marl- nus G ui chela ar een uitstekende indruk achterliet. Na de eerste helft met een 32 achterstand te hebben afgesloten, kwam voor Scyila het einde van de strijd met een 77 stand. De damesderby Scyila—DWS 3 vertoonde een gelijkopgaande strijd. Scyila verdedigde zich met leeuwenmoed, maar kon in dc aanval geen vuist maken. Via oen 11 ruststand, kwam hel einde van deze si rijd met een 22 stand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 11