TSF en NOAD staan voor een lange weg van S W Flip de driftige draver van Waardhuizen Hockeyclubs gunstig eerste bekerronde i Tafeltenniscompetitie start met *n derby TSFI ,L Vergadering Commissie Stadsontwikkeling BETER Pl Cf jrt ANDERS z-aakte na traag ingrijpen van® -- SCHIEDAMSCHE COURANT —-DINSDAG 21 SEPTEMBER IÖÏ1 Van onze tafeltennïsmedeiverker Schiedam Zaterdag start de landelijke tafeltenniscompetitie. Op het hoogste niveau is liet Schiedamse tafeltennis goed vertegenwoordigd. In de promotie-ereklasse is T.S.F. met 2 en NOAD met één team ingedeeld. Het eerste treffen in het nieuwe seizoen is meteen al interessant. NOAD 1 gaat duelle ren met T.S.F. 2 in de promotie-ereklasse B. Het is lang gele den dat een derby van topteams in Schiedam plaatsvond en het is wel zeker dat dese „Beurs-confrontatie" vele toeschou wers zal trekken. Henn/e Stolk, TSF, blijft in Schiedam spelen. rCOAD 1 dat vorig jaar in de ere klasse baslist geen slecht figuur sloeg, de gradeerde toch omdat de ereklasse in de NTTB tot zes teams werd teruggebracht. Of Noad erin zal slagen -de weg te rug te vinden is twijfelachtig. Het eerste team is wel gewij zigd en Ger Geei-Jing is .vertrok ken naar 'het Haagse Wibats. In zijn plaats is Jan Tuinenburg gekomen van het Rotterdamse Twenty-One Up. Met aanvoerder Jan Knikkenberg en Ron van der Aa vormt dit .drietal het-" eerste NOAD-team. Qua sterkte lijkt ons -de kracht van het NOAD-team nuawalijks veran derd. Diit NOAD-team vindt za terdag om 18.00 uur het tweede T.S.F.-team tegenover zich. De TSF-reserves bereikten de pro motie-ereklasse op het nipper tje en zullen het zeker niet ge makkelijk krijgen. Aanvoerder Jan Knikkenberg is toch niet helemaal gerust op het resul taat van dit opemngsduel. Hoe wel de kansen van NOAD iets hoger moeten worden, aangesla gen. voo-rziet hij een aantal on berekenbare derby-elementen, die de strijd best eens een ver rassende wending zouden kun nen geven. TSF 2 gaat de com petitie in met Cas van. Koets veld, Gerry Va ess en en Peter van den Broek. In deze groep is het Amsterdamse AMVJ uitge sproken kandidaat voo-r de pro motie. De hoofdstedelingen die gaan uitkomen ander Valken- bergi'AMVJ hebben met Mauri Coltof. Ed van de Berg en Lad- dy Pnorok een team dat door geen enkel van de opponenten zal kunnen worden weerstaand Vicotry '35 (versterkt met Kra mer, ex-Tempo-Team)JCV (Vucht) en Maasvogels (Maastricht) vormen de overi ge tegenstanders in deze klas se, waarin het volgens Knik- Kir\An kenberg eerder een strijd gaat Jon Knikkenberg, aanvoerder van NOAD worden om de twee degradatie- plaatsen dan om de motie-plaats. •.Hoewel ik de afdeling van NOAD wat zwakker vind', dan de A-afdeling, had ik toch liever daarin geespeeld. Het geheel is wat sterker, maar de teams £iin wat meer van gelijke kracht, Bij ons zijn, de kaarten enige pro- Tilburg dat is versterkt met Leo Zandvliet van het Bredase Belcrum' en Delta-Lloyd 2, dat ïr. Leo Lucas en de lastige Ap- pie Reinders sterke s Delers heeft, zijn teams waarmee ter dege rekening moet werden re- houden. geschud, wat de promotie in deze afdeling lijkecn SVE al aangaat, terwijl in de afdeling yan T.S.F. een. veel interessan- fer strijdverloop te verwachten (Utrecht) en het Delftse Phoe nix in eerste instantie de teams die het degradatie-spook te be strijden hebben. TSF X speelt za terdagmiddag in Utrecht tegen SVE, dat vrijwel haag hele eer ste team zag vertrekken. Al leen een grove onderschatting zou er de oorzaak van kunnen zijn dat TSF 1 niet met beide winstpunten huiswaarts keert. Het lijkt ons, met name in. de promotie-ereklasse A een inte ressante compefótiestriid te worden. uitkomen) naar Graauw om daar te strijden tegen St. Aloy- sius 2. De overgangsklasse lijkt door de formering van enige tussenklassen zodanig ver zwak:, dat TSF 3 als een serieu ze titelkandidaat moet worden beschouwd." Van de overgangs klasse-teams die in de week spelen speelt NOAD 3 thuis te gen De Vries Robbé uit Gorin- chem en TSF 4 gaat naar Smash in Monster. In die andere promotie-ereklas se-groep is T.S.F. I één van de Kanshebbers voor de promotie naar de ereklasse. De vlagge ndragers van The Smashing Fel lows zullen nu moeten tonen de echte ereklasse waard te zijn. Kampioen worden in de hoofd- /onSse met Kroot machtsvertoon In de promotie-hoofdklasse speelt (2D punten uit 10 wedstrijden), zal het team nu op veel grotere tegenstand gaan stuiten. ^ï?r Henny Stolk, Hans van den oroek en Hans Lingen zal die sterkere tegenstand in de eer ste plaats gaan komen van empo-Team 2. dat mot Leo yan Leuffen en. Feike Kraaijn- ti" (overgekomen van Delta- ^oyd) een zeer sterk team be zit, NO A D2 zaterdag ook thuis en ontvangt in de Beurs SKF 2 uit Veenendaal. Johnny Buijk, Trond Fa geraas en Fred Clarijs vormen het trio waarvan in deze afdeling moeilijk voorspel baar is of het een rol van bete kenis kan spelen. TSF 3 (over gangsklasse) reist met Henk Eimans. Hans Krei-scher en Wim van der Poort (die dispen satie heeft gekregen om nu al in de seniorenklassete mogen Schiedam De Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuit breiding komt dinsdag 23 sep tember in het stadhuis in ver gadering bijeen. De agenda telt acht punten. Ter sprake komen onder andere de studies van het bureau Van Gent over de plannen voor de binnenstad en de Singel. Ook komt het voorlopig bouwplan voor het terrein aan de Nieuwe Haven, waar vroeger de Sint Liduinakerk stond, aan de orde. De vergadering begint om acht uurj Schiedam De eerste bekerzondag is voor het merendeel van - de Schiedamse hockeyteams vrij gunstig verlopen. Beide Spi ritelftallen wonnen: de heren versloegen Tempo II met 20 en de dames walsten met 81 over de reserves van Leonidas heen. Tegen Leonidas I kwamen de dames van Asvion tot - een 21 zege, terwijl de heren wederom met een 01 neder laag genoegen moesten nemen. Schiedam Flip van Waardhuizen zou graag nog meer doen voor SVV. Zich nog meer geven dan hij nu eigenlijk in be-" perkte mate reeds doet. Maar hij kent zijn eigen krachten. Weet dat hij nog niet in die conditie verkeert, waarmee hij voor SVV van nog meer waarde kan zijn. Een ïate vakantie de competitie was reeds aan de gang is er de oorzaak van dat Flip van Waardhuizen conditioneel nog bij de andere spelers van SVV achter ligt. „Ik voel dat zelf het best. In die wedstrijden waarin ik bij SVV van de partij was, had ik graag in de gaten willen duiken, maar de kracht ontbrak me gewoon". Flip, die zich bij SW reeds deed kennen als een -driftige draver met een grote actieradius, speelde tot nu toe steeds als vervanger van Maarten van Beek. Op de rechtsachterplaats dus. „Een geweldige plaats is dat. Je zorgt dat je tegenstan der gedekt staat. Heb je hem in je zak, dan kun je ook nog eens mee naar voren. Want dat doe ik toch maar het liefst. Daarom sta ik liever in de half linie dan achter". De stap van de amateurs naar SW is voor Flip van Waardhui zen geen al te grote overgang geweest. „Nee, dat valt best mee". Flip (23) had de reputa tie een „lastig" ventje te zijn Dat nou juist begrijpt hij niet. „Ik ben gewend om te zeggen wat ik er van denk. Dan ben je natuurlijk al snel een lastige kerel". moest je daar niet te vaak op rekenen." Toen SW, na Flip van "Waardhui zen te hebben zien proefspelen, wel wat verder wilde gaan dan alleen maar die oefenduels, toen heeft Flip zich voorzien van de steun van Dirk Nijs. „Ja, voor mij was het betaalde voetbal iets nieuws. Daarom heb ik me van de steun van Dirk Nijs voorzien Die heeft de zaak prettig voor mij kunnen regelen. Tot nu toe heb ik nog geen spijt me aan SW te heb ben gebonden". Een betere conditie, dar is v/aaraan Flip hard werkt. Hij wil er verder niet meer over praten, geeft toe het bij De Musschen in de laatste wed strijd flink te hebben verbruid. Ik kwam een kwartier voor de wedstrijd begon pas in de kleedkamer. Dat is natuurlijk te gek. Dat kun je niet maken. Maar ik moet wel zeggen, dat ik enorm gedeprimeerd was door een blessure die ik toen. had. Ik heb zelfs op 't punt ge staan helemaal maar te stop pen met voetballen. Toen dacht ik weer: ik speel een jaar niet." Maar toen SVV interesse voor hem bleek te hebben, heeft hij de schoenen toch maar weer uit het vet gehaald. „Ach", lacht hij. ,,in het betaalde voetbal kom je met het betere spel in aanraking. Als je hier een pass- je geeft, dan krijg je de bal te rug, maar bij de amateurs voor een grop/e kan er wei af. In het duel tussen Tempo en Spi- tijd een hoge bal op het Asvion- rit heeft coach Van Krogten de doel met de hand correct werd gelegenheid gehad om met het gestopt en de daarop ingesla- een en ander te oxperimente- gen bal onder het zitvlak va-n-^ ren. Zo droeg hij zijn discipelen de keeper bleef steken, werd - op vooral op balbezit te spelen, een strafbal toegekend die j hetgeen redelijk lukte. De vaak werd benut. De scheidsrechters aardige combinaties sorteerden hadden echter niet gezien, dat j niet in alle gevallen het gewen- op het moment dat de keeper sle resultaat. Het met enkele de overtreding beging, twee oud- eerste-elftalspelers ver- spelers van Kieviten op de doel- sterkte Tempo II heeft Spirit I lijn stonden. In ieder geval gaf redelijk partij gegeven. Toch de manier waarop de geelzwar- t moesten de reservisten in de ten partij gaven aanleiding tot t veel beweeglijkere Spi ritmen- iets meer optimisme, sen herhaaldelijk hun meerde- Van het duel tussen Leonidas II j ren erkennen. en Spirit valt feitelijk weinig te 1 Dat Spirit tot slechts 2—0 kwam. vertellen. De tegenstand was zo mag hoofdzakelijk worden toe- gering, dat Spirit zonder moeite 4 geschreven aan de voorstreffe- naar een 81 monsterscore t lijke acties van de Rotterdamse wandelde. Tot de rust had Leo- - keeper. He-t was de boomlange nidas de zaak nog redelijk on- Addy van Leeuwen die het der controle kunnen houden - Schiedamse overwicht uit een (0—2), maar toen begon de eon- lange corner in een gave treffer ditie een woordje mee te spre- J .uitdrukte: 01, ken. _J Na rust bleef een aandringend Toen waren de Spiritdames nietü^ Spirit gevaarlijk. Van Leeuwen meer te stuiten en vergrootten.^ en Hoefslot wisselden hun spits- zij de 20 score zeer snel. positie frequent af, hetgeen de doelpunten kwamen op naam-^ vijandelijke defensie uit haar van Marijke van Leeuwen (3), ritme haalde. Een sir af corner Marijke Wassenberg (3) en Ma-3 van Kleinekort stelde de zege rian Janse (2). Het enige tegen- tenslotte veilig. doelpunt ontstond toen Trudy» Janse een strafbully veroor-M de doei verdedigster. Asvion en Kieviten speelden een volkomen andere wedstrijd dan Het was de enige bal die zijg vorige week het geval was. Nu moest verwerken. was het Asvion dat in rie aanval Woensdag zullen het eerste he-335 ging en het spel dicteerde. Kie- ren- en damesteam een bezoekt* vit en kon zo nu en dan weieens brengen aan de Kuip voor dé';* een tegenstoot plaatsen, maar wedstrijd van Feijenoord dat^ het liep allemaal zo gesmeerd een systeem speelt dat in de^ in de laatste linie dat er geen Spiritkringen wordt uitgepro-ta doorkomen aan was. beerd. Een nuttige avond kan® Toen een tiental minuten voor dat zeker worden. ,|jj.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 9