WALDO ii. Fusie blijft moeilijke zaak Nazomer doet hockey velden geen goed FORTUNA GEWIJZIGD NAAR GRAAFSCHAP Doorstroming woningen komt ernstig in gevaar Sponsors houden toptafeltennis op de been Korfbal programma Tafeltennis- achtkamp in sporthal Honkbal- beslissing DHS-CW valt zaterdag citroen; TOTALE FUSIE IVa voorstel in Woudhoek-Zuid TELEURSTELLING SCHIEDAMSCÜE lAiüKAWÏ VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1371 3 f; AFDELING VERKOOP: TEL. 26.37.05 Schiedam Als zaterdag de tafeltenniscompetitie van start gaat, bevindt Schiedam zich nog steeds in de bevoorrechte positie twee topteams te bezitten. Maar voor hoelang nog? TSF en NOAD, het is algemeen bekend, leven bij de gratie van een sponsor net als de overige topclubs in Nederland. Ieder jaar is het opnieuw ccn probleem voor beide besturen iemand te vinden die, ten eerste belang stelt in tafeltennis en ten tweede over een paar losse centen beschikt. Want zon der een sponsor is toptafeltennis niet langer denkbaar. Van daar ook, dat tafeltennisclubs net zo gemakkelijk van naam veranderen als een kamelion van kleur. In Schiedam heeft men daarvan, nog geen last. NOAD heet nog NOAD en TSF nog TSF. Maar voor hoelang nog? Wim do Raay, voorzitter van TSF, heeft ieder jaar weer moeilijkheden om een sponsor ■te vinden. Een sponsor bete kent geld om de lopspeiers aan een vergoeding te helpen, want wie goed voorbereid achter de tafel wil verschijnen, zal zich de gehele week. moetan inspan nen. "Wim de Raay: „Kijk dit jaar hebben wij het nog kunnen versieren dankzij hel feit dat Nico van Slobbe niet meer bij ons speelt. Je zou kunnen zeg gen, dat we nu nog zwemmen, maar volgend jaar moeten wij toch echt aan de overkant zijn, anders verzuipen we". Twee topclubs is dat niet te vee! van het goede in een stad? De Raay: ,,Ja. dat wel, daarom zou een fusie aan de top mis schien de oplossing kunnen zijn". Cees Marijnen, voorzitter van NOAD, ziet die fusie aan de top niet zo zitten-. Hij daarover: „Dan kunnen wij beier een to tale fusie hebben. Dat zou voor de toekomst beter ziju, want de grote clubs trekken op den duur toch je talent weg. Maar eeiï fusie is zowel bij TSF als bij ons een teer punt. En dan komt daar nog b(|, dat je maar moet afwachten welke sponsor je krijgt en welke naam dan de club moet gaan dragen-. Maar ik geloof niet dat dat bij ons een rol zal spelen". NOAD, al een reeks van jaren ge sponsord door Cor Blomme- steijn, voorziet in de toekomst wel moeilijkheden. Marijnen: „De grote sponsors zoals Delta Lloyd en Tempo-Team die heb ben, kijken niet op een paar cen ten. Dat haalt op den duur toch je beste spelers weg. Daarom zou een totale fusie, met één grote club in Schiedam in de verre toekomst toch het topta feltennis in Schiedam kunnen houden. Maar het blijft een moeilijke materie want bij een fusie zijn er natuurlijk spelers die zullen zeggen: nu raak ik mijn plaats kwijt in het top- team". Een bron van inkom sten via een kantine hebben zo wel TSF als NOAD. niet, hoewel de kans daarop steeds groter wordt. Het buffet in de Kooren- beurs, het speelterrein van bei de clubs, is jaren beheerd doof iemand. Zowel NOAD als TSF zouden de opbrengst van dat buffet graag in de eigen kassen zien vloeien. Besprekingen over dat wel zeer moeilijke pro bleem verlopen vlot. De sport raad heeft zich er al mee be moeid en naar het zich Iaat aanzien is een oplossing binnen mi-et al te lange tijd te verwach ten. De Raay; „Alle beetjes helpen dus ook een eventuele opbrengst van hot buffet". Dat het topta feltennis in Schiedam niet af hankelijk zal zijn van de op brengst van het buffet, ziet Ma- rijnen ook wel. „Wij moeten op passen met ons talent. "Want er is veel talent in Schiedam. Dat weten de grote clubs ook en om te voorkomen dat zij in het Schiedamse talententuintje ko men wieden, zal er voor TSF en NOAD toch een oplossing mo gelijk moeten zijn. Daarbij mo gen sentimenten geen rol spe len. Het is ook zaak, als wij ooit tot een fusie komen, hoe het bij de leden te brengen. Want je moet het goed brengen bij de leden". Voorlopig echter gaat zaterdag de competitie van start. Beide voorzitters rekenen op een goed seizoen. Het grc'.r klapstuk is reeds zaterdag om zes uur als TSF 2 en NOAD te genover elkaar komen te staan. Nu nog slechts een „fusie" van enkele uren Cees Mori/nen.- „Er is veef talen f in Schiedam". Van onze sportredactie. Schiedam Za.tcrda.gmLd* dag zal dan eindelijk de be' siissing voor DHS-honkbal vallen. De Schiedammers hebben weken in spanning gezeten of ze nu wel of niet terug moesten naar hel rayon. Protesten var. CW zorgden er voor, dat do Rotterdammers eerst nog een ongeldig verklaarde wedstrijd tegen ABF moes ten overspelen. Deze wed strijd is nu gespeeld en door CW mei 33 verlo ren. Hierdoor werd een be slissingswedstrijd tussen DHS en CW noodzakelijk. Deze zal nu worden ge speeld op het terrein van Holy, zaterdagmiddag om half drie. Van onze sportredactie Vlaardingen De korfbaltop van Vlaardingen, die zich tegen Velox enigszins herstelde (4 3) krijgt zondag te maken met WIOX fop verbard terrein) dat de laatste weken van zich doet spreken. Overig programma: Ten DonckTOV, ODI—De Oveikantcrs, ELKV-—Velox. Ook Oranje Nassau heeft zich hersteld, bij Valto (4—-6) en mo gelijk gaat het sterke Vitesse daar nu het slachtoffer van worden. Maassluis heeft vrijaf en ODO, dat de laatste plaats bezet, ontvangt Madjoe. Overig programma in 3a: Valto—Mer- wede en TOPVelocitas. Vlaardingen In de sporthal zal zondag van 10.30 tot 17 uur een tafeltennisachtkamp worden gehouden waaraan zal worden deelgenomen door 80 jeugdle den van de afdeling Rotterdam van de Ned. Tafe kennisbond. Onder hen bevinden zich 12 jeugdleden van Intiem '55 uit Vlaardingen. Per poule zullen yier spelers overgaan naar de finale die op 'n later tijdstip zal worden gehouden te Alblasser- dam. Wim de Raay„Zwemmen af verdrinken". Schiedam De voortreffelijke nazomer blijkt de hockeyvelden geen goed te doen. Met name de vaak op trainingsmiddagen drukbevokte strafeirkels lijden hevig onder de dropgte welke de toplaag dermate heeft ver schroeid dat één misslag grote pollen uit de zich toch al niet snel herstellende Thurlede- veenlaag doet springen. Hef lijkt ons raadzaam dat' de clubs vooral in deze periode erop toezien dat deze gebieden worden ontzien, aangezien er anders later in het seizoen wei nig meer overblijft dan een on gelijke, ja zelfs kale vlakte, waarop hockey, laat staan goed hockey, vrijwel onmogelijk is. De veelgehoorde klacht dat de Schiedamse hockeyvelden on- «geschikt zijn, vindt voor een ge deelte zijn. oorzaak in de „roof bouw" dïe er nu wordt ge pleegd. Voor zondag is er wederom een compleet programma. Voor Schiedam is er volop hockey •van niveau te zien. Drie van de vier hoogste elftallen spelen een thuiswedstrijd. Alleen de dames van Asvion spelen op vreemde bodem. Zij onderne men de reis naar Heemstede ■voor hel duel met Rood Wit. Beide teams hebben tot clusver twee punten uit evenzovele wedstrijden verzameld, zodat een gelijkspel een waarschijn lijke uitslag lijkt. De heren, komen in hei veld tegen Hu dit o. dat van oudsher een ge vaarlijke tegenstander is. Ook hier is het puntental hetzelfde. Hot elftal dat het eerste doelpunt maakt zou weleen3 als de win naar naar voren kunnen ko men. Spirit neemt het op tegen Tempo '34. De Rotterdammers hebben één punt meer dan hun opponenten. Strikt genomen zegt een dergelijke voorsprong in deze prille fase van de com petitie heel weinig. Een draw lijkt dc meest voor de handlig gende prognose. Na de 8—1 monsterscore van. zon dag j.l., zal het zelfvertrouwen bij de Spiritdames wel terug zijn. Tegen Dordrecht zal de kans op een dergelijke uitslag vrijwel nihil zijn; een krappe zege zou Spirit heel veel hel pen. Van onze sportredactie Vlaardingen Bij Fortuna Vlaardingen, dat zondag het moeilijke uitduel speelt bjj Graafschap, is Anton Huyer uit de ploeg gelaten hetgeen na zijn spel tegen Volewijckers aannemelijk is. Jan Teske, die vorige week zijn rentree maakte in de B-formr.- tie (tegen FC VVV) en ook een halve wedstrijd tegen De Vole wijckers speelde, staat voor zondag naast Leen Boon als centraal verdediger. Ger Kob be mond traint wel. maar kan aan zijn knie nog weinig belas ting hebben. De opstelling van Fortuna: doel Peter Eikelenboom, achter John Corvcr, Jan Teske, Leen Boon en Cees Bouman. midden Mattie van Toom, Gerrie Pijl en Rob van der Bol, voor Aat Reygersberg, Piet de Vries en Arie Don, Piet de Wolf zal blij zijn met een gelijk spel omdat de Graafschappers, naar zijn zeggen, toch wel eer» elftal heb ben met veel kwaliteit. De oos telijken spelen wel geen leiden de rol maar kunnen er ieder ogenblik uitspringen. Schiedam Wie moeten straks in woningen gaan won nen -waarvoor zeker een huur van 300 tot 400 per maand zal worden gevraagd. Deze vraag is in Schiedam actueel geworden, nu de raad maandag moet beslis sen over een voorstel van wethouder van Volkshuis vesting B. E. Collé, 196 wo ningwetwoningen en tevens eengezinswoningen te gaan bouwen in Woudhoek-Zuid, die de huurprijs van f 357,50 per maand zullen krijgen en vermoedelijk nog duurder zullen worden. Op de redactie van onze krant kwamen diverse ongeruste reacties binnen, vooral ook om dat de in aanbouw zijnde wo ningen aan de Nieuwe Damlaan bij de spoorwegovergang aan zienlijk duurder zullen uitko men, Een huurprijs van ruim 350 per maand zal straks gel den, het/teen kandidaten voor deze woningen zal afschrikken. In de commissie voor de \vo- ningdienst is de huurprijs van deze woningen besproken en is een minimum-huurprijs van J 330 per maand vastgesteld. Aangenomen dat deze huurprij zen niet lager kunnen door hoge bouwkosten, en. vooral door de grondkosten en door weinig me dewerking van de rijksoverheid od dit gebied, kan men stellen dat de gemeente werkelijk niet anders kan dan bouwen. Gege ven het feit echter dat de mees te Schiedammers ver beneden de 17.000 aan inkomen per jaar zitten (onderzoeken heb ben dat uitgewezen) lijkt dit al lerminst bevorderlijk voor de doorstroming. Enige cijfers: van de Schiedam mers die een jaarlijks inkomen hebben verdient zeker 50 pro cent minder dan 8600 per jaar, verdient 17 procent minder dan 8600 per jaar, verdient 17 procent tussen de /SöOO en de 10.000 per jaar, 18 procent tussen de 10.000 en de 12.000. terwijl 15 procent boven de 12.9ÖG uitkomt. Bovendien wijzen de cijfers over de inkomens van ingeschreven Schiedammers bij bureau Huls vesting uit dat slechts een klein percentage omstreeks de r 25.000 per jaar verdient, welk bedrag wel ongeveer nodig is om de huurprijs van de wonin gen in Woudhoek-Zuid te kun nen betalen. De conclusie lijkt dus niet hele maal onjuist om te stellen dat doorstroming uit andere wijken weinig mogelijkheden zal heb ben. De meeste Schiedammers /.ijn nu eenmaal niet in staat per maand f 350 tot 400 te ver wonen en de bedenkingen tegen het voorstel zullen maandag avond dan ook erg groot 2ijn. Hoe groot is nu nog niet vast te stellen, want het alternatief niet bouwen in Woudhoek-Zuid weegt voor veel raadsleden wel erg zwaar. Onder hen, die bereid zijn een ho gere huur te gaan betalen voor een 5-kamer- en eengezinswo ning in Woudhoek-Zuid heerst enige teleurstelling over dit voorstel. Vooral na het inter view dat we met de wethouder hadden stroomden de reacties bij bureau Huisvesting binnen. De wethouder noemde toen huur prijzen van 250 in dit inter view, dat ongeveer een jaar ge leden werd afgenomen. Eerlijk heidshalve moet worden opge merkt, dat deze toén reëel wa ren. Hij heeft dat er toen ook nadrukkelijk bij gezegd. Voor veel raadsleden blijft het bouwen van deze dure wonin gen niettemin een ernstige zaak, zeker omdat de 50ÖÖ bij bureau Huisvesting ingeschre ven Schiedammers er weinig of geen baat bij zullen vinden, omdat ze de huur toch niet kun nen betalen. Het wordt geen ge makkelijk besluit dus, maan dagavond. Bouwen of niet? Is er een alternatief? Het lijkt niet onwaarschijnlijk, dat vooral deze mogelijkheid zal worden nagegaan, tenzij het betoog van de wethouder de ge dachten zal veranderen. Gezien de ongerustheid, die onder de bevolking is ontstaan onze redactie heeft er mondeling en schriftelijk van kunnen kennis nemen kan de raadsvergade ring van maandagavond niet anders dan met spanning wor den afgewacht. De sporl ïn de Schiedamscfie fourant wordf samengesteld on slaaf onder redactie van:; -VAN BOCHOvé, met medewerking van-. Piel Bu! Wim de Brutjn. Hcrry van üngen Lies Mast. Joop van Rosmalen W-m 'de Raay - Honk Raadenrijs; Hans Soeters Henk Verschoor Gees de Wijs

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3