Informatiecentrum over sanering nu vrijwel gereed V JÖs Muurkrantideeënbus en zeer oude foto's Die domme Judie Samenwerking hervormden en gereformeerden in Nieuwland Beeldhouwwerk in burge meester.s wijk Hallo allemaal De prijswinnaars De nieuwe puzzel -o- -j nm SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 2 OKTOBER 1971 Schiedam Het gemeentelijk informatiecentrum aan de Broersvest in de vestiging van de G.T.B. begint langza merhand gereed te raken. Hier en daar worden nog nieuwe dingen aangeplakt, maar de meeste attributen staan reeds ge reed teneinde Schiedammers die geïnteresseerd zijn in wat er met de sanering van de binnenstad gaat gebeuren, infor matie te verstrekken Ket moet gezegd: wie informatie wil hebben, over de sanerings plannen, kan zich aan <le Broersvest voldoende op -de hoogte stellen. De informatie j wordt actueel gehouden, want i kaarten die op de recente com- i missie stadsontwikkeling wer den vertoond, zijn nu al opge- hangen 'in het informatiecen trum en men kan er een toe- lichting bij krijgen. De etalage van de GTB-vestïging is geheel ingeruimd voor het to nen van maquettes en luchtfo to's van de binnenstad. Het bord van wethouder Bobners „Wacht met uw kritiek totdat dit centrum ld aar is", is ver vangen door een ander met een opmerkelijke tekst: „Saneren is gezond maken. Alles wat ziek of kapot is, gaat weg, plaats maken voor beter. Maar wat nog goed bruikbaar is kan blij ven. De gemeente heeft geen bulid ozer-m entaliteii1 Een verzameling kaarter, foto's en maquettes, een ideeënbus en een muur krant waarop ieder zijn wensen aangaande de sa nering kan kenbaar maken, vannen (de voornaamste be- door Ton Huijsscon. standdelen van het informatie centrum over de binnenstad. Voor de meeste bezoekers zal echter een toelichting op de kaarten beslist nodig zijn, daar deze nogal technisch zijn. Ook de voorbereidingsbesiuilen voor de binnenstad, zoals in het raadsstuk dat is aangeplakt staan vermeld, noden niet tot lezen. Een vertaling in wat cm eer eenvoudige woorden was wellicht beter op zijn plaats ge weest. Actueel is men overigens wel: nauwelijks is er ecu bericht over de torenflat verschenen die aan het terrein van de Frankenlandse kerk aan de Nieuwe Haven moet komen, of er hangt al een foto en een kranteknipsel over dit onder werp. Juist daarom is hei jammer, dat u De toonzaal van de GTB aan de Broersvest. Nu voorlichtjngs* cenfrum. 'de meeste foto's, die in het in formatiecentrum te zien zijn, bejaard tot zeer bejaard zijn. Leuke stukjes jeugdsentiment, niet thuishorend in 'n voorlich tingscentrum dat actueel wil zijn. Een plaatje van de Over- somesestraat waarop de oude spoorwegovergang nog te zien is en een plaatje van de Singel van vele jaren geleden, horen toch eigenlijk niet in hot cen trum thuis. Een aantal moderne foto's was uit 't gemeentearchief opgedoken, wat op zijn minst een zuinige indruk maakt, hoe gunstig men verder ook over het informatie centrum mag denken. Overigens blijft het inrichten van zo'n centrum een goed idee. Juist nu is informatie over wat met de binnenstad gaat gebeu ren. en zijn ideeën uit de burge rij welkom. Een ambtenaar zal binnenkort steeds aanwezig zijn om desr.oods de nodige toelich ting te geven op het tentoonge stelde. Gezien de fasegewijze behandeling van de sanerings plannen zal het informatiecen trum in do jaren dat het er zal staan die tijd mogen we toch zeker wel rekenen zeer wis selende gezichten tonen. C7 Schiedam Hervormden en ge reformeerden in Nieuwland gaan nauwer samenwerken. In een vorige week gehouden ver gadering van de kerkeraden van. beide kerkgenootschappen is volgens de Zondagsbode, weekblad van de hervormde gemeente, besloten tot het op richten van contactkringen, waarin zowel hervormden als gereformeerden zullen plaats nemen, terwijl men ook weder zijds aan het huisbezoek gaat deelnemen. Maassluis E. en w. willen een beeldhouwwerk kopen om in de bur ge me esters wijk te plaatsen. Ze namen daarvoor contact op met de beeldhouwster Sybilla Krosch uit Den Haag. Dezo heeft een ontwerp gemaakt, dat een kindergroepje voorstelt. Het college is zeer tevreden over het ontwerp en stelt de raad voor het 155 centimeter hoge kunstwerk te plaatsen op een terpje in de burgemeesterswijk. Om het werk goed tot zijn recht te doen komen, zal de omge ving moeten worden aangepast, bijvoorbeeld door een gerichte groenvoorziening. Tevens willen t»V 'en w. 'n kleiner exemplaar van het kinder- goepje kopen voor plaatsing in de gemeentesecretarie. De kos ten die in totaal hiermee zijn. gemoeid, bedragen. 18.000 gul den. Als Trudie wakker wordt weet ze liet meteen: het is vandaag een nare dag. Zij en haar zusje Judie gaan naar een tante die ze nog nooit hebben gezien. Vader brengt hen met de auto. Tante woont in een dorpje. Hoe akelig Trudie het ook vindt, ze moet wel. Moeder is in het ziekenhuis en het duurt zeker wel drie maan den voor ze weer helemaal beter is. Vader gaat zo lang bij oma. Maar omdat oma ziekelijk is en slecht kan zien kunnen Trudie en Judie niet bij haar. Het enige familielid dat dan over blijft is tante Celia. Gisteren heeft Trudie af scheid genomen van de klas. Ze moet nu drie maanden naar de dorps school. Wat zal dat vreemd zijn. En zou ze er wel een vriendinnetje vinden? „Trudie, aankleden", roept vader, „we moeten over een uur weg". Trudie zucht eens diep.Om elf uur zijn ze in het dorpje. Ze komen iangs een heel oude kerk. 1680 staat er op. Er is een straat met huizen en win kels. Verder alleen boerde rijen. Tante Ceiia woont buiten het dorp in een klein huisje. Na een uurtje gaat vader weer weg anders kan hij niet op tijd terug zijn voor het middagbe- zoek aan het ziekenhuis. In hst weekeind komt hij de meisjes halen, hebben ze afgesproken. Dan logeren ze bij oma. Dat is over vijf dagen. Hoe komen ze om, denkt Trudie verdrie tig. Maar o, wat valt dat mee. Tante Ceiia is heel aardig. Als de meisjes er een dag zijn zijn ze al helemaal ge wend. Trudie gaat naar school maar Judie niet. Er is geen kleuterschool in het dorp. Nu mag ze tante hel pen in de tuin en in de keu ken.. „We eten vandaag andijvie met stooilappen", zegt tau ten je dat?" Judie kn. .t. eigenlijk liever zat sla maar dat zegt z rtijk niet. Ze loopt ad in de keuken „Wat is dat, fe."raagt ze en ze wijst op t \s v-ort kistje met vijf gaten van boven dat in de hoek bij het fornuis staat. „Dat is een stoof", zegt tante, „och, wil jij dadelijk de lapjes hier ia doen? Ik moet even naar buurman", en ze wijst op de pan maar dat ziet Judie niet. Ze is nog steeds vol bewondering voor de stoof. Zo'n mal ding heeft ze nog nooit ge zien. Wat zei tante nu ei genlijk? Ze moest de stoot lappen ergens in doen? Maar waar in? O, ze weet het al. In de stoof natuur lijk. Dat spreek vanzelf. Je hoort het al aan de naam. Ze pakt de lapjes en iegt ze keurig netjes in de stoof. Dan komt er dade lijk zeker een vuurtje in. Door die gaten kan dan de rook wegtrekken. He, tante heeft een pan op het gas laten staan. Ook dom. Ju die doet vlug het gas uit. Jakkes, wat ruikt dat vies. Ze zet de keukendeur open en gaat dan buiten spelen. Als tante na een kwartiertje weer terug komt kijkt ze verbaasd naar dc koude pan. Het gas is uit en waar zijn de stootlappen geble ven? „Judie", roept ze, „wat heb je met de stooilappen ge daan?" Ik had toch gezegd dat je ze er in moest leg gen?" Dat héb ik gedaan", zegt Judie, „kijk maar tante" Wat kijkt tante ver- baasd als ze de stootlappen in de stoof ziet Hggen. „Wat heb je nu gedaan" lacht ze, „haai ze er maar guaw uit" .Ze vertelt dat de men sen vroeger een stoof ge bruikte n om warme voe ten te houden. Er ging dan een kooitje vuur in. De stoof is al heel oud. Wei honderd jaar. Judie krijgt er een kleur van. Was dat even dom. Het hele verhaal wordt aan Trudie verteld als die thuis komt. Trudie heeft ook heel wat te vertellen. Er zijn aardige meisjes op school. En ze heeft een meester. Keuze fijn! De vijf dagen zijn zo om. Dan komt vader hen balen. „Gelukkig mogen we maandag weer terug", zegt Judie, „anders ging ik niet mee hoor papa" Tante lacht. „Je vrouw hoeft zich geen zorgen te maken", zegt ze „De deerntjes heb (Sö a ben het hier prima naar hun zin. En als ze beter is laat ze dan maar een poos je hij mij komen. Fijn in de buitenlucht, eitjes van mijn eigen kippen en melk van Floortje de koe". Dat vinden ze een rettze iijn plan. Wat hebben ze nu veel goed nieuws aan moe der te vertellen! ANKE Weten jullie wat het maandag voor een dag is? Ik denk het wei. Op school heb je er vast over gehoord. Vier oktober we relddierendag. En dan gaat het niet alleen om onze huisdieren, Die hebben het goed en krijgen hun lekkere hapje toch wel. Maar er zijn zo vee' andere die ren die geholpen moeien wor den, Denk maar eens aan de zeehondenbabi es die eHc jaar in Canada worden afgeslacht om- dat men van het bont zulke mooie mantels kan maken. En aan de moederapao die worden doodgeschoten omdat de jagers dan de babies kunnen vangen en verkopen. Het is maar goed dat er een werelddierendag is vind je niet? Dan wordt de aan- dacht weer eens op al die ellen de in de dierenwereld gevestigd. Gelukkig zijn er nog genoeg die renvrienden die met geld, woor den en daden kunnen helpen. Wim Brinkman, Koningstraat 43, Vlaardingen (tien jaar) Marianne Peek, Anna van Burenstraat 50, Vlaardingen (zeven jaar) De oplossing was: 1 start, 2 cent* 3 hut, 4 eiwit, 5 vlot, 6 eet, 7 niest, 8 inkt, 9 nat, 10 graat, II erwt, 12 net. De beginletters vormden samen de badplaats Schweninger. Maandag is het dus dierendag. En daarom deze week een. diere n- puzael met een extra prijs. Tien dieren kijken je op deze foto montage aan. En dan nog drie Jantje v. d. Windtj zes jaar, uit .Vlaardingen tekende een oerwoud vol dieren. vogels, twee daarvan zijn wa tervogels en één een steltloper die meestal op een dak zijn nest houwt. Je schrijft dus de dierennamen op en stuurt mij die toe. Als je ook nog naar de extra prijs wilt meedingen schrijf je de begin letters van de dierennamen op en vormt van die letters zo veel mogelijk woordjes. Die woord jes moeten minstens drie letters hebben en het mogen geen men zijn. Probeer dus zoveel mogelijk woorden uit de letters te maken. Dan heb je kans op de extra prijs en dat is een ge zellige pocket Je kunt ook al leen de dierennamen opschrij ven en dan ding je mee naar de wekelijkse prijzen. De oplossin gen vernacht ik weer voor don derdagmiddag vier uur. Dénk aan naam, adres en leeftijd. Op de enveloppe zet je Aan Anke, Verwersdijk 6-B, Delft. MARIA VAN LOENHOUT (Schie dam) Leuk, dat je meteen mee- puzzelde. Je kan ook een briefje schrijven of een tekening ma kenDie tékening komt dan ook in ons hoekje te staan. En verder kim je dus elke week de puzzel oplossen. Je kan er een fijn boek mee winnen. Lees je graag? Ik hoop dat je nu ook weer meepuzzelt. THEA VAN OOSTERHOUT (Vlaardingen) Jij bent dus gelijk met Sinterklaas jarig. Dat is leuk zeg. Misschien krijg je dan twee keer cadeautjesOvie ren jullie het meestal op een andere dag? ANNEKE HOLtERHOEK (Schiedam) Je had de oplossing goed. Ik was vergeten er bij te zetten dat de beginletters een badplaats vormden. Maar dat is niet zo erg. Jullie hebt toch allemaal de waarden kunnen vinden. Woon je in KetheE? Of hoort dat tegenwoordig bij Schiedam? Ik. vind dot Kethel zo'n mooieoude kerk heejt. FRANNIE VELDT (VlaardmgenJ Ik heb je groeten aan de re dactie overgebracht. Jij krijgt de groeten terug. Het is net zo als moeder zegt: als je steeds meedoet heb je ook elke week kans dat je een prijs wint. Iedereen komt uiteindelijk aan de beurtZe zijn niet zo moei lijk. MARIANNE PEEK Vlaardingen Hoe vind ft het dat je deze week bij de winnaars bent? Ik zal een leuk boek voer je uit zoeken. Dat krijg je dan vol gende week thuis gestuurd. Zit je in de tweede klas? Moei je ver lopen naar school of is het vlakbij? WflYf BRINKMAN fVlaardingtn) Jij had ook een boek gewonnen- De oplossing was niet zo moei lijk he? Had je wel eens meer gepuzzeld? Ik hoop dat je nu ook weer meedoet, Dag! EDDIE VnUMES (Rotterdam) JUjk eens aan, de eerste de bes te keer wm je al een prijs. Jij was de enige die ook de begin letters gecombineerd had tot Scheveningcn. Ik was namelijk vergeten dat erbij te zetten. Heb je bij het voetballen je arm gebroken? Het ial wel een poos duren voor je weer ban keepen. Mijn dochtertje heeft in augustus haar arm gebróken. Nu fs het gips eraf maar ze kan haar arm nog niet buigen. Dit was het laatste briefje weer van verleden week. Dag alle maal, veel groeten van ANKE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3