en voor Salon der Maassteden krijgen een plaats „Kinderen komen in contact met leeftijdsgenootjes" Vergadering- Christen Vrouwenbond SG-concert in Magnalia Deï kerk Concerten op zondagmorgen in Stedelijk Jeugdinstuif Landvreugd zaterdag open Jaarvergadering PvdA-vrouwen Jaarfeest 1971 wijkvereniging Nieuwland Adres spreekuur Sint Rayimuidus gewijzigd OVERBLIJVEN VOLDOENING GELDGEBREK woon ik. Dat gebouw is ge/oof ikwe geven geen oplossing SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 6 oktober 19Ï1 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710S38 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina's 99ste jaargang no. 24224 gehiedam He afdeling Sehie- dit a van de Nederlandse Chris* ten Vrouwenhand houdt dins* dagavond 12 oktober een leden vergadering in de benedenzaal van de Opstandingskerk aan de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan. Spreker op deze avond is drs. J. P. Pronk uit Krimpen aan de Lek, die het onderwerp Ontwikkelingshulp zal behandej ka. Tijdens de eerste vergadering van de NCVB in het nieuwe sei zoen meldden zich drie nieuwe leden aan. De collecte, die is gehouden voor de Surina me zen ding heeft 67.40 opgele verd. De volgende vergadering van de .NCVB wordt gehouden op woensdag 17 november. De be doeling is, dat ds. J. Stolk, ge reformeerd predikant in-Schie dam, een bijbelboek zal bespre ken. Schiedam De afdeling Zang van de Schiedamse Gemeen schap geeft vrijdagavond 22 ok tober een concert in de Magna- Üa Deï kerk, Alba'rd a straat 69. Medewerking verlenen het be jaardenkoor Senectute, het -rooms-katholiek gemengd koor Bel Canto, het Hervormd Kerk koor Keghel* het Hervormd Kerkkoor van de Grote kerk, het Opstand'Ingskerkkoor, het Schiedams Christelijk Mannen koor en het gemengd koor Ex celsior. Koos Bons organist en. pianist verzorgd de muzikale begelei ding. Aanvang 8 uur. Schiedam Op de salon der Maassteden, de tweejaarlijkse ten toonstelling van kunstenaars uit het Rijnmondgebied zijn dit jaar 382 werken, van 202 kunstenaars te zien. De beoorde lingscommissie onder leiding van de museumdirecteur H. Paalman heeft geen enkel werk afgewezen. De commissie is tot de eenslui dende conclusie gekomen dat de expositie een niet geheel re presentatief beeld geeft van wat er de afgelopen twee jaar in het Rijnmondgebied 'is ge presteerd. Ze is echter wel van mening dat de tentoonstelling een behoorlijk beeld te zien geeft met hier en daar goeds» uitschieters Zoals bekend hebben enkele pro minente kunstenaars het laten afweten omdat ze vinden dat de B.B.K.-Rijnmond een te 2ware stempel drukt op deze Salon Andere belangrijke kunste naars hebben niet ingezonden •omdat ze elders in het land een. expositie hebben of omdat ze geen werken voor de expositie beschikbaar hebben. De Salon der Maassteden wordt van 9 oktoher tot 8 november gehouden in het Schiedams Ste delijk Museum. De gemeente lijke commissie voor het mu seum besloot gisteravond de 8000 gulden die nog in kas zijn, totaal op te souperen met aan kopen op de Salon. Daar zijn onder andere werken bij van Dolf Henkes, Andringa, Hazelbach. Adrie Frigge, Dirk Bouwer. Van Herpen en Ben Boots. Ook accepteerde de ■commissie •eenstemmig een schenking van Pieter Geraedts jr.- die onlangs nag in het mu seum exposeerde. Het voorstel van Hans Paalman -om het mu' seum in verband met de ver schuiving van de koopavond van vrijdag naar donderdag ook op donderdagavond open to houden, werd eveneens aan vaard. De proef geldt voor drie maanden. Als extra-trekker op de donderdagavond wil de heer Paalman, na negen uur een filmvoorstelling inlassen. Schiedam De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid houdt donJderid'a'gavond.' 7 okto- ber jaarvergadering in het wijkcentrum Nieuwland op het Dr. Wibauitplein. De vergade ring begint om acht uur. Schiedam De concerten van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum zullen voor taan op zondagmorgen gehou den worden. Aanleiding tot dit besluit is het matige bezoek van de laatste twee seizoenen. Elders in het land is gebleken dat er op zondagmorgen meer interesse voor bestaat. De eer ste uitvoering is een Bachcon- cert op 21 november, in decem ber is er een concert bij kaars licht. Het grote museumfeest wordt volgend jaar op 25 fe bruari gehouden met onder an dere het cabaret-duo Ncerlands Hoop in Panam. De gemeente lijke commissie voor het Stede lijk 'Museum gaat binnenkort in het Openbaar vergaderen, sa men met het bes tuur wan de 500 leden tellende vereniging. Schiedam De wijkvereniging Nieuwland houdt vrijdag 12 no vember een jaarfeest in zaal Irene aan de .Nieuwe Haven. Het feest begint 's avonds om acht uur. Op het programma staat een bingospel, bovendien verleent het muzikale gezin Nieuwland „De Vazcdo's" me- dew-erking. De zaal gaat om half acht open. Alleen-een fotograaf mag woningen zo dicht op el kaar zetten. Alleen een fotograaf mag reo//seren, wat een planoloog soms ir> een enge angsfdroom zief: een mensenpakhuis, zonc/er bewegende de/en. Zelfs die von de molen zijn weggenomen om niet uit de toon te vallen Onze fotograaf Lex de Herder heeft dit opstape- h'ngseffect verkregen door heef ver weg te gaan stoan en er mef een zeer lange tefefceter op te mikken. Zo'n plaat nodigt altijd uit tof een onderzoekDaar Schiedam Zaterdag opene de Jeugdinstuif Landvreugd fees telijk de deuren voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. IP deze jeugdinstuif kunnen deze kindereu elke zatermorgen van 10 tot 12 uur allerlei soorten handenarbeid bedrijven. Met allerlei materiaal kunnen zij leuke zaken vervaardigen en er zijn zo'n 25 spelen aanwezig goed voor vele uren plezier. Dit alies zal zich in of bij ge' schikt weer in de omgeving van Boerderij Landvreugd afspelen. De kinderen betalen een kwart je per keer. De opening van Jeugdinstuif Landvreugd zal zaterdag ge paard gaan -met het nodiga feestelijk vertoon. Er zal name lijk een optocht door Gr oenoord trekken. Voorp gaat het jeugd- muziekkorps van O.B.K., ge volgd door een stoet van ver klede kinderen. O.B.K. brengt ook het majorettenkorps mee. I-Iet slot van de stoet zaL wor den gevormd door ruiters van de ponyclub van de Spaland ruiters. Het vertrek isbepaald op tien uur vanaf het grasveld aan ds Jozef Oreiiosingel, dat het ■dichtst bij de WillemAndrie-- seniaan ligt. Via het Johann Straussplein en- het winkelcentrum De Ketel zaj de tocht uiteindelijk naar Boer derij Landvreugd leiden. Schiedam - Het spreekuur van de Vereniging voor Katholieke Gezinsvoogdij en Patronage Sint Raymundus en het Advies bureau voor Ouders en Jonge ren wordt voorlopig elke vrij dagmorgen van negen tot tien uur gehouden in de Wattstraa: 74, tel. 268949. Vanaf vrijdag is de heer B. J. Hüdepohl maatschappelijk ■werker op het spreekuur aan wezig. Buiten het spreekuur kan men. iedere werkdag tussen negen en tien uur 's morgens een afspraak maken met de heer Hüdepohl, tel. 257424 of 238386. Schiedam Het „Twaalf Uurtje" voorziet wel degelijk in een be hoefte, bovendien leren de kinderen met elkaar omgaan", zegt me vrouw S. r. Gerritsen-Slootheer, een van de leidsters van. de over blijfgelegenheid in het Trefcentrum aan de Willem Andriessenlaan 65 in Groenoord. „Eigenlijk wordt er te weinig ge bruik van gemaakt. Te veel kinderen lopen tussen de mid dag nog langs de deur, terwijl het helemaal niet nodig is. Hefc „Twaalf Uurtje'* is voor alle gezindte, iedereen kan hier te recht. Deze overblijfgelegen heid gaat uit van. de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk Kethel en Omgeving, die zich erop toelegt, de nieuwe wijken boven de spoorlijn Kethel en Groenoord, weer leefbaar te maken. De meeste mensen weten niet eens, wie hun buren zijn. Voor de kinderen is het hier ook al lesbehalve aantrekkelijk. Bui ten spelen mogen za bijna niet, want geen enkele moeder, die zevert of acht hoog in. een flat woont, stuurt haar kind van drie jaar de straat op. Het ge volg is, dat de kinderen, nooit in aanraking komen, met andere leeftijdsgenootjes, hoogstens met buurkinderen. Met hefc „Twaalf Uurtje?', hebben •we gemeend een stap in de goe de richting te doen. Toch ko men er verhoudingsgewijs wei nig kinderen. Dertig per dag, en dat uit zo'n grote wijk, want in deze twee wijken wonen on geveer twintigduizend men sen". „Het Twaalf Uurtje" is op 6 mei van dit jaar officieel geopend door burgemeester H. Roelfse- ma. Het initiatief was oorspron kelijk afkomstig van do secre taresse van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk, me vrouw E, M. de Paepe-de Raay, die al gauw enkele da mes bereid vond om mee te helpen bij het op poten, zetten van het „Twaalf Uurtje". In hefc begin was het inderdaad alleen een overblijfgelegenheid voor kinderen, van wie beide ouders werken, of van wie de moeder eens de stad in wil. Maar omdat de leidsters slechts met negen kinderen tussen de middag zaten, vonden, ze het de moeite niet om er zoveel tijd: aan te besteden, Mevrouw Gerritsen: „Wij zijn. hier aL om kwart over tien om alles klaar te zetten., voordat de kinderen komen. Kwart voor elf komen da eerste overblij vers, want de eerste en tweede klassen van de lagere scholen, gaan om half elf uit. Als we gezamenlijk gegeten heb ben, de kinderen brengen hun eigen brood mee, maar kunnen hier thee of melk krijgen, spe len ze wat, of ze gaan plakken of kleien. Kwarfc over een gaan ze wer naar school. We blijven dan tot onge veer twee uur, om de boel schoon te maken en het speel goed voor de volgende dag klaar te zetten, Al3 je al die xnoeitb slechts voor tien hinderen doet, gaat dat ook gauw vervelen. Daarom zijn we aan het begin van dit school jaar gestart met een kleutercrèche. Dat is wel een succes geworden, nu hebben we 's middags ongeveer dertig kin deren en dat loont de moeite, Het is allemaal liefdewerk, maar wel leuk. Het geeft voldoening, je merkt, dat je de kinderen een plezier doet, ze vinden het fijn om hier een paar uur door te brengen. We zijn vier maal in de week open, op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag, 's Maandags is het erg rustig. Soms komen er dinsdags erg veel, in verbant! met de week markt. Er zijn kinderen, die komen elke dag, anderen komen een keer per weck op een vaste dag, weer andere kinderen zie je maar een enkele keer". De leidsters van het „Twaalf Uurtje", mevrouw S, P. Gerrit sen-Slootheer, mevrouw C. N. Vcldbo er-Korenman en me vrouw C. A. van Slobbé-Olst- hoorn, hebben zelf ook kinde ren, die regelmatig in hefc Twaalf Uurtje" overblijven. Er zijn moeders, die hun kind naar de overblijfgelegenheid sturen, niet omdat ze zo nodig weg moeten, maar om hun kind eens in contact te brengen met leeftijdgenootjes. Gok komt er regelmatig een Grieks meisje in het,,Twaalf Uurtje" om Nederlands tc le ren. De overblijfgelegenheid is eigen lijk bestemd voor de jeugd van vier tot en met twaalf jaar, .de kleuterschool- en lagere school jeugd, De kleuters worden ge haald en gebracht,, de lagere schoolleerlingen komen zelf. Er zijn meestal weinig twaaU-jari- gen, die gaan toch liever alleen naar huis, ook al is ma niet aanwezig. Mevrouw Paepe: „Het loopt lek ker. Het enige waar we mee te kampen hebben is geldgebrek. Subsidie krijgen we niet, omdat er eenvoudig geen geld is. Het is een hele toer om rond te ko men, alios moet tenslotte toch betaald worden, zoals het licht, de huur en het materiaal, waar mee gewerkt wordt. Bovendien krijgen de kinderen hier nog wat te drinken, tussen de middag en om half elf. De enige bron van inkomsten is de contributie die ds kinderen moeten betalen. Het is wel nodig, dat in Groen oord zoiets als een „Twaalf Uurtje" bestaat. Alle kinderen zijn dan ook van harte wel kom". Ouders, die nader geïn formeerd willen worden over de chrcche-ovcrbHjfgelegenheid kunnen zich wenden tot de vol gende personen: Mevrouw Slobbe, Willem Pijperstraat 46, tel. 700S13 en mevrouw Gerrit sen, Joseph Oreiiosingel 87, tel. 702970.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1