1 „LEFT SIDE" TREEDT OP RIJ „INSTUIF" Top-tien li S3 waterwegagenda alarmnummers de bruid van scheveningen msm&gmgem PROGRAMMA OBK-jtugd op de been voor Landvreugd Film en kunst in bet museum De Vriendenkring viert jubileum Reddings poging was overbodig Soos in De Waa<£ Disco-show in „De Vonk" Dinsdag-soos in „De Doele" iU BELT IN SCHIEDAM] rtri öbeltIn vla; Auto ramt brughekken 2 faCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 8 OKTOBER 19TJ 129 Leen liet haar stil begaan. Hij stond een paar passen achter haar, midden, in de halfduistere kamer. De geur van een desin- fectiemiddel prikkelde zijn neusgaten en haakte zich aan hem vast. Dwaas voelde hij zich en overbodig. Zie je, een mens kon niet tegenhouden wat van bovenaf gewild werd. Een mens kon alleen vertroebelen. Nee, niet dat meidje; hij, Leen Eigenaerd, de rijke Leen Eige- naerd, was de schuldige! Zijn wantrouwen, zijn geldzucht en destijds met Floor, èn nu kortelings mei Derk... Mijfi schuld. Bijna zei hij het hardop, kneep achter zijn rug zijn harde han den samen. Voor mijn part. de zaak weg al de riskes, de welstand, die ik opbouwde, alles, maar. God, maak het met me. Ik zal niets meer zeggen, niets meer bedis selen. Laat die kinderen dan weer heel gewoon. Schevenin- gers zijn, heel gewoon heel eenvoudig. maar laat ze le ven samen. Niet om mij, om hen. Tiljd dicht bij hem, hoorde hem kreunen. Het was alles anders vaag, en ver. Langzaam pas, aarzelend, begon de mollige nevel op te trekken. De benauwing week enigszins terug en liet de din gen zoals ze waren: onwerke lijk in hun werkelijkheid- Roer loos lag Derk; hij hijgde, zijn adem wilde niet. Toch was er nu iets van hem afgegleden dat hem onwezenlijk beangstigd had, zonder dat hij in staat was geweest het in rechtlijnig den ken om te zeiten. Nu pas besef te hij jnet verwondering dat hij koorts had. Zijn blik. eerst recht omhoog naar de zoldering, week wat op zij. Daar zat Til ja, net als in zi.m dromen. Droomde hij soms nog? Stil dan, voorzichtig, dn verschijning mocht niet wee- vluchten. Waarom lag hij eigenlijk in bod? Hoe lang lag hij hier al? Wat was het ook weer waardoor hij hier was gekomen zo? Eigenlijk was er maar één reali teit voor hem: zijn verlangen naar Tilja. Maar ook waren er kwellende pijnen en benauwd heden geweest en die lagen nog op de loer. Vaag zweefde hem iets voor de geest van Tilja, die bij hem stond en over zijn haar en zijn gezicht had gestreken .En ook was er een beeld in hem van. Tilja in vaes armen. Plotseling wist hij dat er op hem was geschoten. Bij een zich willekeurig uitstrekken en de daarop - oplaaiende snijdende pijn, zag hij als een zich voor zijn ogen ontrollend beeld het plein met dc arrestantemvagen, Jacob de Goezinne, dokter Die ben, Ellen van Doeveren. Wat was er van hen geworden? Hoe was alles hier? „Tillekcs. Er kwamgeen geluid over zijn lippen, het klonk als een zucht. Hij trachtte een hand onder het dek vandaan te trekken om haar aan te raken, maar een loodzware onmacht in zijn ar men vanuit zijn rug belette hem dat. Moeilijk bedwong hij zich om niet te kreunen, voelde ineens weer het felle gloeien van het bloed in zijn aderen. Misschien had hij toch een klem geluid gemaakt; Tiija was al bij hem, boog zich over hem heen. Nu hij er zich van bewust was dat zij hem streelde, vulden zijn ogen zich met tranen. Weer fluisterde hij haar naam. en toen, zich afvragend wat zij wel en wat zij niet wist, in medelij den meer met haar dan met zichzelf: „Ik had nog wel zo'n speld voor je willen meebrengen. je weet wel. Tilja's mond vertrok. Zij zou wil len huilen, bedwong zich voor hem. Zou hij alles weer weten? Zijn eerste gedachte gold haar, was een symbool van wat er tussen hem was. Alsof haar nu een speld ook maar iets zou kunnen schelen! Niets kon haar schelen, zo egocen trisch was zij dan wel, als hij maar leven mocht. Zij zag dat zelfs het liggen hem hinderde en dat hij pijn had. „Lieveling,, mijn lieveling'', fluis terde zij. „Dat je nu hier bent,verwon derde hij zich. „En. ome Geer- ten?" Zij wuifde het weg. „Die redt zich wel. Hij is trouwens mee'* hier dan thuis, hij ook. Hu weet dat ik nu bij jou hoor —voor ivver. „Voor ivverherhaalde hij, nauwelijks hoorbaar. Zijn lip pen trokken. De gedachte ging door hem heen hoe kort dat iv ver hier misschien nog wezen kon. Wordt vervolgd. ESEZ2E^Z Schiedam De sociëteit Instuif Schiedam is weer helemaal op gang. Deze ongeveer twaalfhonderd leden tellende soos bestaat nu al ruim zeventien jaar. Hef bestuur van de Instuif heeft voor zondag de groep Left Side gecontracteerd. Evenals vorige soosavonden kunnen de enthousiaste beatliefhebbers weer terecht aan dc Lange Ilaven 71 in zaai Arcade, die oin half acht open gaat. Nieuwe leden kunnen zich laten inschrijven tot negen uur. De Left Side-story gaat terug tot Zondag 24 1964» het jaar, waarin de groep Veronica in Volendam werd opgericht. Left Side maakte toen lekkere ritmische commerciële muziek, waarmee de groep ook enkele talentenjachten won. Left Side is sinds de oprichting wel wat veranderd. De installatie werd steeds verbeterd, er waren wat verschuivingen in de bezetting van de groep en de muziek ging steeds professioneler klinken. oktober geeft Radio disc-jockey Chiel Montagne een disco-avond met medewerking van zijn eigen In stuif Drive-in Discotheek. De Vlaard'ingse groep Homeguard Selection komt zondagavond 31 oktober aan de beurt. Dit is een groep, die zich door om te tur nen van. de soul naar de com merciële top, een goede plaats heeft veroverd in het Rijn mondgebied, Werkelijk bekend werd de groep Instuifleden, die het hele jaar pas met de eerste single Confu sion in my mind. Ook het num mer "Welcome in my house werd een succes en kreeg een plaats in de top honderd aller tijden. "Voor de groep bleven de optre dens echter van het grootste belang. Er werd een fanclub opgericht, die inmiddels acht honderd leden telt. De groep bestaat nu uit de volgende le den: de zanger Harmen Veer man, de bassist Jan Schilder, de organist Dick Plat en Evert Jan Reilingh, die het bespelen van de sologitaar voor zijn re kening neemt- Manager is 3ep Veerman. Op het repertoire van Left Side staan behalve eigen nummers ook composities van Crosby, Stills, Nash and Young, Stones, Beatles, Ten Years After, step pen Wolf en The Who, Natuurlijk is het optreden van Left Side niet het enige dat de Instuif op het programma heeft staan. Zo wordt er zaterdag 16 oktober een. bier- en wijnfeest gehouden, waarbij de groep Empire aanwezig zal zijn- Ook de Blaaspoepers van Ambro- sius en The Swinging Harmom- cans zullen zich laten horen op het feest, dat tot diep in de nacht doorgaat. gratis toegang willen hebben, per avond een aantal consump tie-bonnen en eens per jaar een snoepreisje, moeten zich opge ven als medewerker. Voor de leden van Instuif belooft het weer een jaartje met sfeer voile weekeinden te worden, be halve de genoemde program mapunten voor komende weken zit er nog veel meer in de pen van het bestuur. Top-tien 1. Soldiers who want to be heroes Rod MacKuen 2. Non non rien n'a change Poppys 3. Mamy Blue Fop Tops 4. She flics on strange wings Golden Earring 5. Soley soley Middle of the Road 6. Help (Get me some help.) Tony Ronald 7. Storm and thunder Earth and Fire 3. Borriquito Peret 9. Such a funny night Aphrodite's Child 10. Het soldaatje (De vier raad sels) Zangeres zonder naam Schïedamse top-tien 1. Non non nen n'a change Foppys 2. Soldiers who want to be heroes Rod MacKuen 3. Mamy Blue Pop Tops 4. Soley soley Middle of "the Road 5. She flies on strange wings Golden Earring 6. Nine by nine John Hummer's Famous Mu sic Band 7. Storm and thunder Earth and Fire S. Help (Get me some help) Tony Ronald 9. Only lies Greenfield and Cook 10. Reason to believe/Maggy May Rod Stewart Schiedam De jeugddrumband en de majorettes van Oefening Baart Kunst openen zaterdag morgen het winterseizoen van de jeugdvereniging Land vreugd met een mars door G roe noord. OBK. vertrekt om tien uur van af de Sint Martinuskerk in de Willem Andriessenlaan Schiedam In het Stedelijk Mu seum wordt zaterdag- en zon dagmiddag de film Rolf Nesch gedraaid, waarin etsen en schilderijen worden getoond. Van 9 oktober tot en met 3 no vember is in het museum de tentoonstelling „Salon van de Maassteden 1971" te zien. Deze tentoonstelling geeft een indruk van de beeldende kunst in be; Rijnmondgebied. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.Sfl.9I Redactie: 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 710938 van 18—20 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers N.V. IVLAARDWGEN Schiedam De Schiedamse mondharmonicaveremging De Vriendenkring houdt zaterdag pen feestavond ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan. Het hejaardenkoor Seneclute /.al aan deze avond een muzikaal steent ie bijdragen. Het feest wordt besloten met een bal on der leiding van het Trio Dans en Rhytme. Di- avond wordt gehouden in ge bouw Irene aan de Nieuwe Ha ven en begint om ongeveer half acht. Uitsluitend leden en dona teurs worden toegelaten. Rofrerc/omse kikvarsmannen schoten in een Schiedams rubberbootje te hulp om de fe wafer geraakte auto te vinden. Schiedam Twee duikers van de duikgroep van de Rotterdamse brandweer hebben donderdag avond assistentie verleend na dat de portier van de Glasfa briek alarm had geslagen om dat er een auto in dc Buitenha ven was gereden. Brandweer, GG en GD en een ta- kelbedrijf rukten met groot ma terieel uit. De brandweer ging le water met de pas gekochte rubberboot maar slaagde er niet in de portieren van de auto te openen. De Rotterdamse brandweer duikers slaagden er wel in. En toen bleek dat er niemand meer in het voertuig zat. Zo kostte het gebeuren alleen een nat pak aan twee mannen, die zonder zich te bedenken in het water waren gesprongen om eventuele inzittenden te red den: de 27-jarige monteur Ger- rit v.d. Broek en de 31-jarige Dammes van 't Zelfde. Zij wer den beiden naar de Dr. Nolet- stichting vervoerd, waar bleek dat zij lichamelijk geen nadeli ge gevolgen van hun moedige daad hadden ondervonden. De auto werd met een takelwa- In zwembroek - ondanks de lage temperatuur poogde een hef ™ert3gSBhetwatCT^ïs^ brandweerman hulp te bieden aan de drenkelingniet wetende raakt, wordt nog onderzocht. dat de auto leeg was. Schiedam Wie de zater dagavond wenst door te brengen in het gezelschap van vele jonge mensen en omgeven door een gezelli ge intieme sfeer, is altijd welkom in sociëteit De Waag, waar zaterdag avond weer een grandioze drive-in show is. Dc lekkere hapjes komen natuurlijk ook weer op ta fel. De zaal gaai om kwart voor acht open. De leden wordt verzocht hun lidmaatschapskaarten mee te brengen. 1 De auto werd later uit hef water getakeld. Schiedam De sociëteit „De Vonk", die elke zaterdag ge houden wordt in het CJV-ge- bouw aan dc Lange Haven, hoeft zaterdag een open disco show. Disc-jockey is de bekende Jan Daamcn. Op deze avond wordt tevens een damwedstrijd ge houden, waarvan de winnaars een platenbon krijgen. De toe gangsprijs is een gulden. Iedereen in de leeftijd van veer tien tol en met zeventien jaar is welkom. Schiedam De disc-jockey Jan Da amen opent dinsdagavond in het clubhuis „De Doele" aan het Doelplein een sociëteit voor iedereen boven, de veertien jaar. Deze nieuwe soos wordt elke dinsdagavond van half acht tot half twaalf gehouden op de gro te zolder van het clubhuis. Voor de muziek zorgt de drive-in discotheek „Stad XI9". VANDAAG Stadsgehoorzaal. 20.15: Hoofd stad Operette met Das Dreüma- -derlhaus. Vcerplein 118, 19-20.30 uur: ge meentelijk inlichtingenbureau. Triangel. 20 uur: werkgroep smalfilmgroep F'63. Ontmoeüngs centrum Westwijk, 19.30 uur: Instuif voor 12-jari' gen en ouder. Luxor. 20 uur; Frankenstein (14 jr.). MORGEN Stadsgehoorzaal, 20 uur: Rijn mondkoor met Die Jahresz ei- ten. Luxor. 20 uur: De vogels (18 jr.), SCHIEDAM Triangel, 14 uur: C«TV-feest. Holywljk, 18.30 uur: CJV-feest. Gewestelijk Arbeidsbureau Nier we Waterweg 4oord, Van Slin- gelandstraat 25, telefoon 705300. Stichting Hulp aan buitenlandse werknemers, Binnensingel 39, telefoon 351993. Interkerkelijk bureau voor maat schappelijk werk, Emmastraat 71, telefoon 351022. Stichting Centrale Hulpdienst, te lefoon 340554. Actie Moeders voor Moeders, Boerhavestraat 124, telefoon 346030. VVV, Westhavenkade 12, telefoon 348648. Politie, Lange tel. 269333. Nieuwstraa; 55, I SCHIEDAM VANDAAG Irene, 19.30 uur: Avond GTS. MORGEN Irene, 20 uur: Feestavond Vrien denkring, Arcade, 20 uur: Instuif. Nie uw-Lekkerland De gemeen- BEZOEKURENZIEKENHUIZEN Holy ziekenhuis, Holysingel 3- Vlaardingen» tel. 345666. 14— 14.30 uur 3e klas, 14-15 uur 2a klas Zondag 14-15 uur alle klas- sen, AUe werkdagen 'a avonds 19-19.30 uur 3e klas, 19-20 uur 2e klas. Kinderafdeling 14-14.30 uur en 18-18.30 uur. e Gem. ziekenhuis Schiedam, Bur gemeester Knappertlaan 25, tel. 209126. Zaal 13.30-14 uur en 19-19.30 uur. Klas 13.30-15 UUT en 19-20.30 uur. Kr aamafdeling 13.30-14.30 uur en 19-19.30 uur. Dr. Noletriichting, Stadhouders laan 98. Schiedam, tel. 260080. Derde klas 13.30-14 uur en 19- 19.30 uur, tweede klas 13.30-14.30 uur en 19-20 uur. eerste klas 12.30-14 uur en 19-20 uur. Kinder afdeling zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag 33.30-14 uur en maandag en don derdag 18-18.30 uur. Brandweer, Singel 81a, tel. 5 GG en GD, Tuiniaan 80, telefoon 269290. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, telefoon 266727. Gemeentelijke technische bedrij ven, Dwarsstraat 42, telefoon 2649B0. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Westmolenstraat 26, telefoon 267756. Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau, Nieuwstraat 26, telefoon 269051, toestel 174. Reinigings- cn ontsmettings- dienst, Buitenhavenweg 154, te lefoon 264S95. WV, Proveniershuis, Oversein e- sestraat 1. tel. 268000. 1M/ BELT IN MAASSLUIS Politie Westiandseweg, telefoon 3444. Gemeentebedrijven, gas, water en electriciteit. Markt 18, tele foon 2117. Gemeentelijke sociale dienst, P. J. Troelstraweg 4, telefoon 2700. VW, Zuiddijk 11, telefoön 3339, Woningstichting Woningbeheer, Zuiddijk 78, telefoon 8111. EXPOSITIES IN VLAARDINGEN ARDiNGEN Politie, Deiftseveer 6, telefoon 342355. Brandweer, Hoflaan 13. telefoon 343099. GG en GD, Hof!aan 7, telefoon 342541. Gemeentearchief, Plein Emaus 5, telefoon 342972. Gemeentelijke energie- eu water* leidingbedrij'ven, Hoflaan 25, telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtingsbu reau, Veerplein 118, telefoon 342415. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Hoogstraat 220. tel 344544. Reinigings- en ontsmettings- dienst, Hoflaan 8, telefoon 342212. Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, telefoon 350244. Woningbedrijf, Emaus 31. tele foon 350411 Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveld 142, tel. 26481G. U'oningdienst, Lange Haven 145, tel. 269375. De Kattenbeker, Liesveld 151, re liëfs, olieverfschilderijen eo gouaches van Henk Drop. Ge opend: dinsdag tot en met za terdag van 9 tot 18 uur. Exposi tie tot 9 oktober. Schiedam Een 31-jarige dakbe- dekker uit Schiedam meende donderdagmorgen nog snel even tussen de bijna gesloten bomen van de Wilhelminabrug te kunnen doorrijden. Hij ram de een van de hekken en reed bijna tegen de sluiswachter aan» die bezig was de hekken te sluiten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Micha R A. z.v, H J. van den Brink en I. B. M. "Wolt huis, Amanda M, d.v. F. J. Bui tendijk en A. M. Burcksen, Pjotr P. F. A. z.v. -P. J. A, Kerklaan en S. M. van Haaste den, Sandra d.v. E. Klop en T« P. van den Bos. Claudia d. v. ■A, Stompe en M. T. J. Elder* kamp, Vanessa d.v. C. Kuijl en A. M. de Zwart. Overleden: M. H. van Wie ring en w.v. Valkenburg W„ 81 jr. SCHIEDAM Politie: 264666, brandweer: 269123. GG en GD: 269290. Apotheek voor avond- en nachtdienst: na 17,30 uur tel. 264918. VLAARDINGEN Politie, brandweer en GG en GD: 844414, A lOOJ" «™na- nachtdienst: Delta-apotheek, Floris de Vijfdelaan 112, tel.: 348388. MAASSLUIS Politie, brandweer en GG en GD: 3333. Apotheek voor avond- cn nachtdienst, Rijnmond, Mozartlaan, tel.: 2209. MAASLAND Politie: 2375, brandweer: 2326, GGen GD: 2639. HOEK VAN HOLLAND Politie: 2183, brandweer: 2345, GG en GD: 2133. RIJNMOND Meld* en regeikamer, klachten vuile lucht en irriterend geluid, telefoon 130900.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 2