Gemeente valt geen buil aan overdradf it Brederode opent S.G.' toneelmanifestatie onderwij sbevoegd lieden CONCERT COBRA VOOR VIJFJARIGE GREEN'S SOCIETY Vakantie- programma „De Reling" Gascadeau NIVON houdt dia-avond Door rood licht: boete en ontzegging REÜNIE NA VAKANTIE IN DOORN Lezingen over tolerantie in liet gezin Receptie in eigen pandje Blaaspoepers op instuif 3 D'66 WIL EEN VERGADERING GROEP VAN 23' Jeugdfilm in „Irene" SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 15 OKTOBER 1971 Schiedam Het toneelgezelschap „Brederode" opent op 5 november met het toneelstuk „Ping, ::el de blok" de serie toneelvoorstellin gen. van Schiedamse amateurgezelschappen, die worden gehouden onder auspiciën van de Stichting Schiedamse Gemeenschap. ,Groeton" speel in het kader hiervan op 10 december „Het huis van ons leven" en „Utile Dulci" komt op 25 februari met „Vraag me niets". De stukken die „Geron" en „Het Zuiden" zullen spelen zijn nog niet be- kend: wel de data van opvoe ring: respectievelijk 24 maar» en 28 april. Schiedam Het overdragen van een aantal bevoegdhe den op onderwijsgebied aan het openbaar lichaam Rijn mond, stuit bij de gemeente lijke commissie voor onder wijszaken op weinig weer stand. Een voorstel hiertoe zal in de komende raadsver gadering worden besproken. Het kwam gisteren reeds even ter tafel bij de commis sie, Wethouder mevrouw G. D. Vervveii-de Graaff wees op de voordelen van een der gelijk besluit. ïn Rijnmond zelf zal men een overleg brijgen tussen gemeenten die vrij nauw met elkaar to maken hebben, terwijl het provinciaal en landelijk over leg, dat voor deze ge meenten veel minder inte ressant is, door Rijnmond wordt overgenomen. Op Rijnmondniveau kan een functionaris zich intensiever met deze materie bezig houden. Mevrouw Verweij-de Graaff zou er voor zijn dat namens Schiedam, Vlaardingen en Maassluis één. vertegenwoordi ger in de te sLichten werkgroep hiervoor zitting neemt. Rijnmond kan reeds gaan optre den als er slechts één gemeente haar bevoegdheden gedele geerd heeft. Het streven is er echter op gericht deze materie nog vóór november in de ge meenteraden te brengen, zodat de Rijnmondraad zich er in de vergadering daarop volgend, over kan uitspreken. Voor de gemeenten zijn er nog enkele mogelijkheden over om desgewenst een rechtstreekse vinger in de pap te houden, door zich tot de minister te wenden. De commissieleden konden zich met een en ander verenigen. Zij haalden- verlicht adem toen de wethouder mededeelde dat het er wat minder somber uit gaat zien voor de onderwijzers die voor de klas staan. Zij kun nen vermoedelijk vrijstelling krijgen van de dienstplicht. De wethouder sprak de hoop uit dat het ook voor de nog niet- aangestelden wat mee zal val len. „Groetort" speelt in het wijkge- bouw De Rank in Kethel, de an deren komen allemaal op de plank-cn van zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Waarom niet in het verbouwde Passagetheater, waar men Schiedams culturele leven weer binnen wil halen, vroegen wij S.G.-directeur R. II. PiJIard, te vens lid van de begeleidings commissie van het Passage theater. ,Op hst moment dat wij voor de •toneelmanifestatie zalen moes* ten gaan bespreken was de ope ningsdatum van het Passage theater nog niet bekend. Dat was dus een organisatorische moeilijkheid, want de 2aalruim- te moet lang van tevoren wor den besproken," aldus de heer Piliard. „Dat wil echter rtiet zeggen, dat we voor het vol gend jaar niet de mogelijkhe den van het Passagetheater zullen overwegen. Een pro biee-m vormen echter de finan cien. Niet elke vereniging kan de huur van het theater opbren gen, maar misschien zouden we daar door middel van bijvooi- beeid een bepaalde subsidie we>: iets aan kunnen doen, -Misschien is er ook iets te organi seden met een aantal verenigin gen samen, een revue of zo. Voor muziek en zang zie ik we genoeg publiek komen, raas' voor de amateurtoneelverei.i gingen zou dat wel eens enie problemen mee kunnen breu gen. Maar er wordt door a S.G. en de onderafdelingen del ijk over deze problems'. gedacht en er zul ion ze: voorstellen over ter tafel men". Rotterdam iJa 60-.iarigc schil der C. K, uit Rotterdam, die op 17 februari op de kruising Bur gemeester vsa Haarenlaan- Troelstralaan te Schiedam door het rode licht heenreed en daarbij twee bromfietsers aan reed, is donderdag door de Rot terdamse rechtbank veroor deeld tot een boete van hon- derdvijftig gulden en vier maanden ontzegging van de rij* bevoegdheid. Kén van, de twee bromfietsers liep bij het ongeluk een. ernsti ge gecompliceerde beenbreuk op, waarvan hij vijf maanden de gevolgen heeft ondervonden. De officier van justitie had ze ven dagen gevangenisstraf en een ontzegging van zes maan den geëist. Schiedam De gemeenteraads- iractie van D'66 dringt int een bnei aan de wethouders en iraktievoorzit-ters van de partij en van de „Groep van 23" aan °P een spoedige bijeenkomst van. deze groep. Aangezien het college steunt od de samenwerking binnen d~e .«Groep van 23" acht de D'68- f.^ctïe het dringend noodzake lijk deze samenwerking op korte termijn te bespreken, b 66 zegt zich bezorgd te maken over de gebrekkige communi catie, een. bezorgdheid die nog wordt versterkt door de publi catie van een interview met de nieuwe PPR-voorzitter in een Plaatselijk dagblad. p'GS-fractie verzoekt in de Grief de leden van de groep van 23 hun mening over plaats, tijd en voorwaarden voor een ver gadering mee te delen. De laat ste vergadering van de Groep vond plaats op 25 mei. In Bethelkerk: Schiedam In de Bethelkerk wordt zondagmiddag om drie uur een zangdienst gehouden, die in de eerste plaats is be doeld voor de medewerkers en deelnemers aan de vakantie in het Hoosevelthuis In Doorn, die de diakonie van de kerk elk jaar organiseert voor invaliden en bejaarden. Voorganger isds. J. A. Meuïen- dijk. Medewerking verlenen de Christelijke Muziekvereniging „Harpe Davids", het Opstan dingskoor en het Kethels Koor. Na afloop van. de dienst worden er dia's van de vakantieweek vertoond. Schiedam In de consistorie van de kerk van de Nederlandse Protestantenbond aan de West- vest wordt woensdagavond 20 oktober om acht uur de eerste van een serie van vier bijeen komsten gehouden over het on derwerp „Tolerantie in het ge* zin". Dit thema is gekozen in verband met de gezinsweek. die van 17 tot en. met 24 oktober gehouden wordt. De avonden zijn georga niseerd in samenwerking met de Remonstrantse en. Doopsge zinde gemeenten in Rotterdam en de Nederlandse Protestan tenbond in Schiedam. De avonden worden geleid door mejuffrouw ds. G. S. Weste- rouen van Meeleren, ds. H. Wethmar en ds. B. A. Koek. Ds, Wethmar houdt woensdag een inleiding over „Intolerantie als maatschappelijk verschijn- sel''. Ook in de gezinsdienst van 17 ok tober in de kerk van de Neder landse Protestantenbond zal dit onderwerp ter sprake komen. Schiedam Martin Green's Society viert het komende week einde het vijfjarig bestaan met een uitgebreid programma In de zalen Tivoli en Arcade. De feestelijkheden beginnen zaterdagavond in zaal Tivoli om half acht. Daar draait dan Martin Green's drive-in-disco theek, die naast goede progressieve en bluesmuziek voor deze gelegenheid ook de nodige feestmuziek ten gehore zal brengen. Een bijzondere attractie tijdens deze avond is de vertoning van de film „Rolling Stones in Hyde Park". De toegangsprijs voor deze avond in Tivoli is 1.50, De groep Cobra verzorgt zondagavond in zaal Arcane aan de Lange Haven 71 het jubileumconcert voor de Green's Socie ty. In het voorprogramma van Cobra treedt op Ten Years Af ter. Twee weken geleden nog wist Cobra 8000 jongeren in de Oudo Rai in Amsterdam met hun ontzettend harde en agressieve muziek in extase te brengen. De leden van de groep compo neren hun eigen muziek en de groep brengt uitsluitend eigen repertoire. De samenstelling van de groep is als volgt: Pau! Heppener, basgitaar; Robbie Vunderink, solo/slaggitaar; John Gawke (voormalig lid van de Engelse groep de Yardblrds), speelt gi taar en verzorgt de zang; Michel Driessen zit achter de drums. Toegangsprijs van het jubileumconcert van Cobra: 2,50. De gemeente Schiedam heeft Green's Society een pandje toe gezegd waarin de administratie van de organisatie kan wor den ondergebracht en waarin een vergader- en ontmoetings ruimte kan worden ingericht. Zo gauw als dit pandje is inge richt zal het eerste lustrum daar nog eens gevierd worden met een receptie. Schiedam Dat lang haar vaninvloedkanzijnopdesportdi met een recentie. Schiedam De gemeente is van plan om bij de aansluiting van Ke- thel-dorp en Bijdorp op aardgas een cadeau-gasaktïe le houden. Zij die zich meteen laten aansluiten kunnen dan gedurende de eerste twee jaar een korting van vijftig procent op de gaskosten krijgen. In een voorstel aan de gemeenteraad dolen b. en w. mee dat zij de aanleg van de gasleiding niet langer willen laten, wachten. Daarbij is dus afgezien van de mogelijkheid om deze aanleg in Kethel te combineren met de aanleg van een hoofdriool. Dit laatste kan na melijk niet tegelijkertijd gefinancierd worden. De kosten van de aanleg van een aardgasleiding en bijbehorende werkzaamheden worden geraamd op ül.000. Schiedam Dc afdeling Schie dam van het Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk presen teert dinsdagavond 19 oktober In de grote zaai van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven een diaprogramma, getiteld „De Zwerver", De hoofdfiguur in dit programma is een zwerver, een man, die door de natuur trekt en als een vrij mens, zonder afspraken en zonder agenda. Aan het eind van het verhaal wordt duidelijk ■wie de zwerver in werkelijk heid is. De entreeprijs is drie kwartjes, de kaarten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat, Damlaan 242, tel. 708486 en 's avonds aan dc zaal. Het programma begint om acht uur. Dinsdag 15 november verzorgt de heer N. Halbersma hoofdcon servator van het Koninklijk In stituut voor dc tropen het pro gramma „Een stuk van de we reld", dat over zijn merkwaar dige ervaringen gaat, die hij gehad heeft met mens en dier in verre landen. Schiedam In gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven wordt za terdagmiddag de kleurenfilm „Ontvoering op Malta" ge draaid. Deze spannende detec tivefilm voor de jeugd begint om twee uur. Schiedam Bij de „ïnstr Schiedam" wordt zaten!:" avond een Bier- en Wijnfeest gehouden in gebouw „Arcade", dat niet voor twee uur rs nachts afgelopen zal z:jn. Voor een extra goede stemm - zorgen de „Blaaspoepers van Ambrosias", twee „Instuif dri- vc-in discotheken en de groep „Empire", die voor dc meeste Instuïvers geen onbekende is. Empire weet behalve het brengen van nationale toppers ook ec;. bepaalde sfeer te scheppen me: „gouwe ouwetjes" en bestach tige meezingers. „De Blaaspoepers" zorgen er voor. dat op het Bier- en Wijn feest de beentjes van dc grond komen Er zuilen zaterdag avond twee lnstujf drive-in dis cotheken ingeschakeld worden. De eerste wordt In de grote zaal geplaatst, de tweede in ri* foyer. Van acht tot twaalf uur zullen Empire", de „B! aaspoepers van Ambrosius'* en d-: eersio discotheek elkaar in de grote zaal afwisselen, Na twaalf uur wordt het feest voortgezet in tl» foyer. Het feest wordt gehouden in ge bouw „Arcade" aan de Lange Haven. Schiedam Wat het centrum „Dc Reling" betreft, hoeft de jeugd zich in de herfstvakantie niet te vervelen. Dinsdag 19 oktober worden in het clubgebouw aan de Overschiesestraat 42 van half twee tot half vijf tekenfilms gedraaid, voor de toe gangsprijs van een gulden. Woensdag 20 oktober gaat „De Reling" naar het Dierenpark Wassenaar, Om half tien 's morgens wil men vertrekken, tussen vier uur en half vijf hoopt men terug te zijn. De kin deren moeten zelf brood en drinken meenemen, de kosten voor deze dag zijn vier gulden. Deelnemers kunnen zich voor zaterdag telefonisch aanmel den. Voor donderdag 2i oktober heeft „De Reling' een afwisselend programma samengesteld. Van tien tot vijf uur wordt er gete kend, geschilderd, vliegers en muziekinstrumenten gemaakt en leder bewerkt. Ook worden er verschillende spelen gedaan. Deze dag staat in het teken van de kinderboekenweek. In ver band hiermee wordt er waar schijnlijk een boekenstand in het clubhuis geplaatst. De kos ten zijn ƒ1,50 per kind. snoep en drinken inbegrepen. Ieder een moet zelf brood meebren gen. Vrijdag 22 oktober wordt er geza menlijk een circus gemaakt. Na de lunch treden van twee tot vier uur de „Wido's" op om voor de kinderen -"an de lagere school de vakantie af te sluiten met goochelen, een clownsnum- iner en jongleren. Voor kinderen die de hele dag ko men kost het twee gulden, de middagbezoekers betalen 1,50. Zaterdag 23 oktober een speciaal programma voor de kleuters tot zeven jaar, die onder meer een poppenkastspel te zien krij gen. Wel moeten ze twee kwar tjes betalen. Het programma duurt van twee uur tot half vier.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3