Zwaluweii-HRSS is de onbetwiste topper Juliana wil zich duidelijk revancheren Wüton-Hollandiaan erg fel te worden Bartje, lang haar m Iiaedbal PPSC KAN ZATERDAG VEEL GOEDMAKEN Redelijke kansen voor GTB Wens kaarten Film in de Hoek 4 SHELL J SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 15 OKTOBER 1971 Van onze sportredactie Schiedam/Vlaardingen Juliana zal alles in het werk willen stellen om het teleurstellende resultaat van de volleybal-wed strijd tegen Hevok uit te wissen. De Schiedammers treffen het niet dat juist het sterke IVere Dï de eerstvolgende tegen stander is. In Gemert is Were Di bijna onverslaanbaar, waar door het voor de oranjehemden geen eenvoudige opgave zal ■worden. Lang is er niet gepraat over het teleurstellende op treden in de laatste wedstrijd. De spelers zochten de fouten hij zichzelf en willen zich nu duidelijk revancheren. Een overwinning moet er overigens wel komen, daar anders de achterstand op de kopgroep een duidelijke kloof gaat wor den. Trainer Schreutelkamp deeïde desgevraagd mede: „We willen het allemaal te snel doen. De tegenstanders doen het veel eenvoudiger, met hoog maar degelijk spel. Zodra onze spe lers meer bekeken gaan spelen, komen de punten heus wel bin nen." Dat het debuut van zijn team wat moeizaam., verloopt, vindt hij niet verontrustend. „Vorig seizoen debuteerde een ploeg als Moller VC met een enorme reeks nederlagen. Plot seling-ging het beter en een se rie overwinningen was het ge- vol g-, Ook bij ons kan het aan merkelijk beter. Het grootste nadeel is dat wij op vrijdag avond trainen en kort daarna op zaterdag, alweer wedstrijd- klaar moeten zijn. Het niveau in de hoofdklasse is van dien aard dat dit een bijna onmoge lijke opgave is. Het kan wei, maar dat vereist-tijd en aan passing." Eveneens morgen speelt het eer ste damesteam van Volley'68 een belangrijke wedstrijd tegen Kangoeroes in Oostvoorne. Vol ley speelde tegen Pendrccht een. goede wedstrijd, waarmee het zich enigszins herstelde va:, de eerste nederlaag. Kangoe roes behoort duidelijk tot de sterkere ploegen, waardoor een felle strijd verwacht mag wor den. Het eerste damesteam van Shell krijgt het niet eenvoudig lege AMVJ 4 in Rotterdam. Shell beeft echter kans op een pu tenverdeling, maar zal er dan extra hard voor moeten knol- ken. AMVJ thuis betekent door gaans een bijna niet te neme:: hindernis. Het eerste herenteam van Sun light gaat naar het sterke Kan goeroes in Oostvoorne. Een zege ligt op het oog niet binnen be reik, waardoor de ploeg ui Oostvoorne als favoriet van start gaat. liet eerste herenteam van U.V.G. gaat naar Rotterdam, wasr he' •„cam van Pendrecht 5 nnrr een nederlaag kan worden ge speeld. Bartje schrijft over lang haar het volgende: Nu hangen er bij ons thuis al jarenlang glasgordijnen.... Een heel mooie uitvinding, want als je in een benedenhuis woont kan men van de straat af lekker niet zien, wat of je tij. dens de maaltijd op je bord hebt. Nadelig is natuurlijk wel, dat je zelf ook enige moeite hebt. om te zien wat of er aan de andere kant van die ramen met gordijnen gebeurt. lomand, die langs gaat, zie je maar wazig. Immers die gordijntjes met hun plooien belemmeren voor ons ook bet uitzicht. Hetzelfde tref jc ook aan bij het handbalspelen. Zeer velen van onze jeugdige öamcsleden lopen met gordijntjes voor hun ogen. Die komen er tijdens het aanvangen van de wedstrijd voor. Ik heb niets tegen lange haren, ik vind het zelfs erg mooi. Al leen vind ik het een belabberd gezicht, als er tijdens het spel, bij het vangen van de bal eerst even de gordijntjes openge schoven moeten worden. Het plaatsen van de bal gaat ook vaak de mist in, omdat cr een heel stuk vitrage voor de vensters hangt. Enkele adspi- rant-meïsjes hebben een speciaal bandje aangeschaft, een breed stukje elastiek met een drukknoop dat de franjes bij elkaar en. voor de ogen vandaan houdt. Bij deze meisjes is opmerkelijk minder balverlies te constate ren dan hij diegenen die steeds eerst even hun kapsel weg moeten vegen. Hot sou toch wel prachtig zijn, als a! die anderen ook zo'n bandje oï iets dergelijks gebruikten, dan zou ïk het reuze naar mijn sin hebben. Van onze sportredactie Schiedam PPSC is dit seizoen enigszins tegengevallen, maar kan dat morgen in de thuiswedstrijd tegen Vlaardingen voor een groot deel goedmaken. Natuurlijk via een overwinning, al zal dat veel moeite kosten. In een %-riendschappeIijk duel aan het begin van dit seizoen won PPSC in Vlaardingen met ruime cijfers van de Vlaar- dingse buren, maar intussen zijn de groen-wittcn sterker geworden en zij doen het dft seizoen vrij goed. Enkele verrassende resultaten boekten de Vlaardingers. zoals overwinningen op ARC en Maasdijk op eigen veld en drie overwinningen in uitwedstrijden en Ave! tegen Loosdniuen, Zwervers en Naaldwijk- Vlaardingen. telt dus dit seizoen goed mee en PPSC is na een vrij goed begin (behalve dan in de eerste wedstrijd tegen Die Haghe), weer teruggevallen. Alleen van leider Voorne werd nog gewonnen, maar de neder- iagen tegen Loosduinen en Spi rit waren toch onverwachte te leurstellingen. Er 2al dus mor gen van. Vlaardingen moeten worden gewonnen, willen de mannen van trainer Harry Bou quet nog enige kans op succc boeken dit seizoen. Zou ook deze wedstrijd (aanvang half drie) in een nederlaag eindi gen. dan wordt het voor PSC nog uitkijken om niet te degra deren Dat zou toch al te bont zijn, te meer omdat ook Harry Bouquet en in ieder geval elftalleider Jaap Brusse min of meer re kende op een plaats ergens in de kopgroep en zo mogelijk he- lornaaT bövériaan. Dat zit er op dit moment niet in, hoewel een algeheel herstel en dan straks met Lodi Kalden er \vec-r bij tot de mogelijkheden moet behoren. Bouquet is nog steeds op zoek naar de juiste formatie en wanneer hij die eenmaal heeft gevonden dan zien we nog mogelijkheden ge noeg voor PPSC om zich hij de kopgroep te voegen. Op Thurlede kan het eveneens ge zellig worden, want ook hier be treft hei een semiderby tussen een Viaardin-gs en Schiedams •team. evenals dat bij Zwaluwen HBSS het geval is. Scheids rechter :s ce heer >1. Letter man, aan wie de leiding van dit duel wel is toevertrouwd. Hij mag streng zijn, maar dat is te genwoordig geen bezwaar. Wanneer hij daarnaast, de spel regels goed weet toe te passen, dan hebben de spelers alleen maar bast bij 20Jn kundige lei- dine. Van onze sportredactie Schiedam Alle afdellngsclubs komen morgen in het veld. want voor zowel GTB, als voor G5S én VVK zijn -wedstrijden vastgesteld. Gelukkig maar. want de weersomstandigheden laten voetbal-bïj-mooi-weer nog steeds toe en het i^. aaak om daarvan nog zoveel mogelijk te profiteren. GTB gaat naar DOS in Rotterdam dat nog op de eerste overwinning wacht na twee nederlagen en vier gelijke spelen. Er liggen o.i. dus rede lijke kansen voor GTB om min stens met één punt naar Schie dam terug te keren, zo niet de volle huit in dc zak te stoppen. GSS krijgt het bij Herkingen veel moeilijker, want Herkingen staat op de tweede plaats. Toch kan GSS bij winst op één punt daar ver boven Energie Boys Herkingen. raderen, al staat daar ver boven Energie Boys met H punten uit de 2even ge speelde wedstrijden. Niettemin doet GSS er goed aan. alles op alles te zetten, zodat de strijd bovenaan bijjft voortduren, ook voor GSS, waardoor de Schie- dammers niet zullen terugval len naar de onderste regionen. VVK heeft aan den lijve moeten ondervinden, dat voetbal in de derde klas van de afdeling Rot terdam niet zo gemakkelijk is, zoals men dat aanvankelijk dacht. Begonnen de VVK'ers met enkele forse overwinnin gen, intu&sen kregen zij twee nederlagen te slikken en het 22! moeite kosten om zaterdag te gen WHR de derde nederlaag te ontlopen. De Rotterdammers kwamen tot vier punten na twe£-oerwinningen, en vier ue- derlagsn. "De deelcijfers van 7—.laten zien, dat de defensie niet oöpasscerbaar is en aan VVK dé taak daarvan te profi teren. De doelcijfers van WK zijn-307, zodat WK op papier de overwinning ai in de zak heeft. Maar zo gemakkelijk is dat niet-en morgen zullen de elftallen één en ander moeten waarmaken. "We houden het minstens op e en gelijk spel J tfjv. l.:X' Van onze handbalmedewerker Schiedam De Scylla-damesploeg ontvangt zondag, om 9.45 uur De Meeuwen uit Rotterdam. Het ziet er niet naar uit diat Seylla tegen dit team veel succes zal behalen. De Meeuwen maakte met Wilton 2. dat zondag van Seylla met 50 won. ook al korte metten. Wilton ging met 113 ten onder. Het wordt de hoogste tijd dat Seylla de zaken anders gaat aanpakken, daar de plaats in de tweede klasse -•mgu^aistaan in gevaar gaat komen. Een betere baJbebeersing - meer zelfvertrouwen zal hen een eind op de goede weg helpen Meer perspectief is er weggelegd voor de heren van Seylla. Het be zoekt Spartaan 2 in Rotterdam. Juf ia na, aan deze kant van het net, heeft iets ge sa' te mken GcvUn beeft in de laatste wed strijden. bewezen, dat het zich niet snel laat afschrikken. Het j team heeft een goed spelgemid- rlelde en zal dit seizoen onge twijfeld een eervolle plaats be reiken. We zien dan ook winst in deze strijd voor Seylla- Op dames van DWS gaan naar Sport Vereent in Utrecht. Sport Van onze sportredactie Schiedam De onbetwiste topper ïn het zaterdagvoetbal is voor Schiedam morgen beslist de semiüerby Zwaluwen—HBSS. De an dere wedstrijden, zoals PPSCVlaardingen, DOSGTB, Herkin genGSS en WHRVVK, mogen nog zo bijzonder lijken, Zwalu wenHBSS spant de kroon. En waarom? Wel, omdat Zwaluwen en HBSS elkaar al sedert vele jaren kennen en omdat deze krachtmc tingen altijd bijzonder interessant waren. Vele keren trokken de Vogels aan het langste eind, omdat zij in het verleden een klas ho ger speelden. Soms we! twee klassen. Maar HBSS is intussen ook groter geworden en na de nodige promolies is het dan nu al enkele jaren zover, dat beide verenigingen in dezelfde klas zijn ingedeeld. Maasland De wenskaarten cn agenda's van het 25 jaar gele den opgerichte wereld-kinder fonds Unicef zijn weer verkrijg baar. Het Unicef geeft in de ontwikkelingslanden materiële eteim in de vorm van mate riaal, instrumenten en medicij nen, voedsei, leermiddelen en vervoermiddelen; het helpt op leidingen bekostigen en bevor dert het opzetten en verbeteren van allerlei diensten voor kin- j deren, OokjJat js menig seizoen niet.het *geVa£jjeweest. waardoor, deze clubs elkaar alleen maar ont moetten wanneer zij voor de K.WB-beker tegen elkaar loot ten Dat is een jaar of vijf gele den dan ook gebeurd. Nadien hebben deze rivalen, nog een en kele keer in dezelfde klas ge speeld. waarbij de winst netjes werd verdeeld. De uitslagen va rieerden van j—i tot 1—2 en 21, Avaarbij dan" om beurten werd gewonnen. En zo kan het niet anders -of mor gen om half drie staan weer twee gespannen teams tegen over elkaar, die zullen worden geleid door scheidsrechter K Osmga, die helemaal uit Mid delburg komt om deze titanen- Strijd te fluiten. Waarom we dit duel zo „opdik ken''? Wel, van oudsher be staat c-r een gezonde rivaliteit tussen, deze twee ploegen, die qua spel weinig voor elkaar on derdoen. Trainer Van Buuren van Zwaluwen heeft de laatste jaren geprobeerd een hecht team van zijn elftal te maken en hij is daarin zeker wel ge slaagd. Ook tracht hij steeds meer begrip voor sportiviteit bij te brengen en ook daarin slaagt zijn opzei aardig. Daarom is het zeer te betreuren dat hij de wedstrijd NDSMZwaluwen afgelopen zaterdag gestaakt zag door ar biter v. d. Brink. Ook Zwalu« wen had daar schud aan en en kele spelers gingen die middag ,,op de bon'*. Er is gestompt (keeper Aad Boers kreeg een „linkse direc te" toen hij eerst zelf wat deed en v. Genderen en v. d. Wilde gingen ook niet helemaal vrij uit). HBSS-trainer Aad Bierhuizen probeert iedere week weer ook zijn jongens tot gued spel en ui. terste sportiviteit op te wekken en ook hij slaagt daar wonder wel in. Toch telt oak HBSS en- kele spelers, die zich welcens „vergeten** en die het een scheidsrechter soms moeilijk maken. Gelukkig gebeurt dat de laatste maanden niet meer en is Bierhuizen hard bezig om de naam van zijn HBSS hoog te houden. Voor de stand op de ranglijst is de wedstrijd momenteel niet van het allergrootste belang, Weliswaar hadden zowel Zwa luwen als HBSS dit seizoen de beste voornemens, maar de lot nu toe behaalde resultaten wij zen er eerder op dat deze ver enigingen hun best moeten doen van de onderste plaats vandaan te blijven dsn dat. zij kampioensallures zouden krij gen. Vooral HBSS is door de ne derlaag van j.l, E.atardag tegen ZFC danig teruggevallen en met vijf punten uit vijf woel-, strijd erf vallen de mannen van Bierhuizen nog tegen. Zwalu wen heeft zes punten uit vijf wedstrijden en kan zich via een overwinning op HBSS weer aar dig naar boven werken. Mits al thans de gestaakte wedstrijd van jl. zaterdag geen twee ver- liespunten gaat kost.cn. Maar daarover zal de straf commissie zich nog moeten uitspreken. Hoe dan ook, vjJe Vlaardingers cn Schiedammers zullen zater dagmiddag hun schreden naar het Zwaluwen veld richter, cn o.i. is deze wedstrijd die gang naar de Holy wijk zeker wel waard. Dat de sterkste (na een u sportieve wedstrijd) moge win- noulman, hier de belager van de doelman hen. voor voor Zwaluwen» Vereent is zwakker gestart dan bij de aanvang van de compett tie verondersteld kon worden. DWS heeft het tot iets meer wa penfeiten gebracht, zodat een zege mag worden verwacht. Maar de tekorten die zondag te gen Quintus duidelijk aan het licht kwamen, kunnen wel eens een struikelblok worden. Er zal meer aandacht besteed moeten worden aan het schot. De heren van DWS gaan naar Bussym om daar aan te treden tegen BHC. Gezien de presta ties van heide teams, tot nu toe in de competitie behaald, mo gen we 'n spannende en boven al een gelijkopgaande strijd verwachten. DWS zal echter vanaf het eerste fluitsignaal de zaken stevig moeten aai pak ken, wil het niet tussen wal e» schip terecht komen. Tegen Quintus kwam men pas in de tweede helft tot verantwoord samenspel. - - - De dames .vaniipVG gaan naa* Actief in Rotterdam. Uit deze ontmoeting kan UVG de volle winst slepen maar het team moet zijn taak niet te licht op vatten. Het zal de wedstrijd moeten gaan beheersen en ban dit bereiken door zoveel moge lijk bet tempo te gaan bepalen, Actief heeft een goed team, maar het mist een goede afwer» ker. De heren van UVG krijgen het heel wat iastiger. Tegen Snel- wiek 3 zal het alle zeilen moeten bijzetten om een gunstig resul taat uit de bus te slepen. De UVG-formatie heeft kwalitei ten, maar het meer gerouti neerde spel van Snelwiek 3 zou de UVG-ers wel eens de das om kunnen doen. Met veel rust in hun. spel en een hechte defensie moeten zij trachten de schade beperkt te houden. De dames van. Wilton ontmoeten om 12.00 uur Snelwiek uit Rotterdam. Het Rotterdamse team komt zeer sterk voor de dag en heeft al getoond over een sterk mo reel ta beschikken. Een achter stand, hoe groot dan ook, kap dit team niet ontmoedigen. Wil ton zal dan ook rekening moe ten houden met een fel, maar beslist sportief gevecht, waarin ■wel een puntenverdeling zit. De heren van Wilton ontmoeten het Vlaardingse Ilollandiaan om 13 uur. Dit belooft een fe» gevecht te word en, tussen twee oude tegenstanders. De schor sing van WF-doelman Dicjf Verlinde is voorbij, zodat Wil ton wat de verdediging betreij gerust kan zijn. Mentaal %al Wilton zich zeer zeker moeten harden, daar dit in deze beslis' slopende strijd van groot be lang zal zijn. ZCFC een ge- Hoek van. Holland De hervorm de filmcommissie presenteert vrijdag en zaterdag de filh1 „Eddie schiet met scherp" mét Eddie Constantino in de hoofd rol. De vertoning vindt plaats in gebouw Irene en begint om half acht. Zaterdagmiddag om 2 uur is er een jeugd voorstel* U04. Schiedam Dat lang haar van invloed kan zijn op de sport die beoefend wordt staat wel vast. Tenminste als men Bartje mag geloven. Bartje is de stukjesschrijver van het clubblad van de handbalvereniging DWS. v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4