Railtracé naar Vlaardingen lange baan °P 2 kranten voor één prijs! m BESTUURSLEDEN „HARPE DAVIDS" ONDERSCHEIDEN In Schiedam 512 woningen gereedgekomen Sneltram als alternatief overwogen B Woontoren in Groenoord hoogste punt bereikt Op heterdaad betrapt Geslipt en in de sloot IN EERSTE NEGEN MAANDEN: Orgelconcert Jet Dubbeldam Bejaarde dame aangereden Disco-avonden in Boerderij Landvreugd 1971 Isltijj lexan- deam zich evau. irste!- aatsi« >nuset t was t snel Ce- nogal ?t gg. 'strijd ndria :I spei n do e hs* erste strijd :r re- men -laas- 0 en 1 spei door en lei de door ;tand Mede ikele atste strijd ten), tsiag eerd, )men r Fo fwin- voor aren Boon SCHIEDAMSCHE COURANT 6 pagina's Maandag 1 november 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262565 ldachtendienst 710938 99ste jaargang no. 24246 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De problemen rond de toekomstige railverbinding tussen Schiedam en Vlaardingen zijn er sinds de laatste ver gadering van de stuurgroep, die samengesteld is uit vertegen woordigers van beide gemeenten, Rijnmond, de NS en de RET, niet geringer op geworden, nu minister Drees een streep heeft gehaaid door de plannen tot snelle realisering van een railverbinding tussen beide gemeenten. Schiedam De eerste torenflat I in Groenoord. die aan de Daan van Bol'Es in aanbouw is, heeft half oktober het hoogste punt j bereikt, zo schrijft het wijkor- gaan Groen.oord-Akkoord en. Het betonnen skelet van de flat, dat 53 meter hoog is en twintig verdiepingen telt, is een blik- I vanger in de wijk. Burgemeester H. Roelfsema sloeg op 6 juli 1970 de eerste paal voor het enorme gebouw, waarin honderdzetig twee- en -driekamerflats komen. De flat is gefundeerd op 341 'hei- i palen, van eik tachtig ton. De bedoeling was. dat de Hat na een jaar het hoogste punt zou bereiken, dit is echter uitgelo pen tot vijftien maanden. Men verwacht, dat het gebouw in de zomer van 1972 klaar zal zijn. Nu is men met het bemet- selen van de eerste woonlagen bezig. De totale bouwkosten ko men op ruim vijf miljoen gul den. De Stichting Kruisraad wil enkele ruimten in de onderbouw van de flat in gebruik nemen voor medische en sociale doeleinde. Schiedam Het afgelopen week- einde is voor verscheidene in- i brekers niet erg lonend ge dweest. JIn de nacht van zaterdag op zon- dag werden een 23-jarige fa- brieksarbeider en twee 19- jarige jongens op heterdaad betrapt toen zij aan het in- i* breken waren in de openbare Gemeente-bibliotheek op de Dam, De inbrekers worden op bet ogenblik vastgehouden op net hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat. jDe '45-jarige wasmachinehande laar P. R, 2vr, betrapte twee heren die op het punt stonden in dozen verpakte wasmachines uit zijn bestelwagen over te laden in een. andere wagen. De inbrekers hadden een portier ruit ingeslagen om in de auto te komen. Toen de heer M, na derde, kozen zij het hazenpad. Aan de bestaande plannen is een nieuw element toegevoegd: de sneltram vanaf de koemarkt in Schiedam. De uitlatingen van de Vlaardingse wethouder Kloots over de vertraging van het tijdstip, waarop een railver- binding kan worden gereali seerd, zijn door de gemeente Schiedam bevestigd. Welke consequenties dit heeft voor de tracering van een me trolijn door de binnenstad, is nog niet bekend, maar wel staat vast. dat enige alternatie ve mogelijkheden voor railver- voer zullen moeten worden be zien. De minister is er, zoals bekend, niet van overtuigd, dat het vervoersaanbod op de lijn naar Vlaardingen de kosten wel rechtvaardigt en acht daarom een onderzoek gewenst. Ook is verder enig verschil te ontdekken In de Vlaardingse en Schiedamse opvatting ten. aan- zien. van de lijn. Vlaardingen wil graag een lijn vanaf Holy naar Schiedam, die bij de toe komstige halte. Nieuwland zou moeten uitkomen. Schiedam wil een lijn over hetzelfde tra cé. maar wil daarna een lijn via de binnenstad naar Rotter dam. Vlaardingen en de NS hebben hierbij evenwel minder belang, fn. eerste instantie zijn naar ver- luidt de plannen voor een sneï- tramverbinding vanaf de Koe markt in Schiedam niet slecht ontvangen, al zullen vele met name technische moeilijkheden moeten worden opgelost om dat te kunnen bereiken. Het tracé naar Vlaardingen zou oplossing moeten vergen van vele ver keerstechnische moeilijkheden. Welke vervoersmo gelijkheid in de toekomst ook zal worden ge kozen. nu reeds staat vast dat beide gemeenten, zich zullen moeten behelpen met de thans in gebruik zijnde verbindingen: buslijnen en de thans bestaande spoorlijn, terwijl het vervoer vanaf Holy en Kethel voorlopig niet via een railverbinding kan lopen. Ook een halte aan de spoorlijn RotterdamHoek van Holland in Nieuwland zit er voorlopig niet in Kortom: Een railverbinding via Kethel naar Holy zit er pas in de verre toekomst in, hetgeen inhoudt dat deze woongebieden (er zyn dan zowel in Schie dam als in Vlaardingen nieuwe, grote woonwijken bijgekomen) wat openbaar vervoer betreft pas dan goed zullen worden ontsloten» Schiedam Op de Woudweg is zondagmorgen de 57-jarige vee houder T. J. F. C. met zijn auto in de sloot terecht gekomen. De heer F. moest plotseling rem men voor een tegenligger, maar slipte op het gladde wegdek dat was bevuild met koeie-uitwerp- selen. De auto is later uit de sloot gehaald. Pfofitetr ni van fi« unieke itnbod 2-kranten te ontvanifln voor de prijs van één: del Sdiieduniche Courant met nieuws uit uw stad «n omgevin*. en het Rotterdamsch I Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandie nieuws. Geerons nu opdracht ook hij 1 f H dijen gratis, zonder «nije verplichtinr, do SC RN te bezorgen en ontdefc| zelf de vele pluspunten. Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam deSC+ RN 14 dagen gratTi naar: woonpT. telefoon De heer Van de Bos spreekt een dankwoord namens hef bestuur. Schiedam Tijdens de recep tie van de Christelijke Mu ziekvereniging „Harpe Da vids" die zaterdagmiddag ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan is gehouden, heeft burgemeester H. Roelfsema aan de bestuurs leden W. H. de Bakker en A. Zuidgeest de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau uit gereikt. De heer De Bakker was voor de oo-rlog gedurende zes jaar bestuurslid, sinds 1965 is hij eerste penningmeester. Reeds veertig jaar steunt hij als slagwerker de muzikale gelederen van „Harpe Da vids". De heer Zuidgeest vervult bij na twintig j>aar de functie van bibliothecaris in. het be stuur. Ook hij is veertig jaar lid van de vereniging. De heer Zuidgeest bespeelt de piston. Burgemeester Roelfsema noemde in zijn toespraak „Harpe Davids" een van de ■beste korpsen van Schie dam. De geschiedenis van de vereniging vond hij er een van groei en bloei met als dieptepunt de jaren 1940- 1945, toen „Harpe Davids" uit elkaiar ging omdat de le den zich niet bij de Cultuur kamer wilden aansluiten. De heer G. J. van Aalten, voorzitter van de Rijnmond band, feliciteerde het be stuur zaterdagmiddag als eerste. Hij overhandigde voorzitter A. van de Bos een geschenk onder couvert. Voorts spraken de heren A. O ook aas, namens de Vereni ging Nationale Feest- en Ge denkdagen en mr. H. Snoep namens de Vereniging voor Christelijk Onderwijs. Onder de aanwezigen bevonden zich onder anderen vertegen woordigers van diverse ver enigingen. Tenslotte bracht Burgemeester H. Roelfsema feliciteert voorzifter Von- de Bos. de Harmonie Wilton Fijen- oord de jubilerende vereni ging een serenade. Schiedam Op het pas gerestau reerde orgel van de Evange lisch Lutherse Kerk heeft de oud-organiste van d»t kerkge bouw, Jet Dubbeldam, met me dewerking van de tegenwoordi ge cantor-organist Jacques Horde, die de samenzang in leidde en begeleidde, zondag avond een concert gegeven, waarvoor nogal wat belang stelling was. Omdat dit concert samenviel met de herdenking van de kerkhervorming was de samenzang geheel samenge steld uit Lutherliederen. Het orgel, dat in 1910 geleverd was door de Rotterdamse orgel bouwer J. v. d. Kleij, werd ge restaureerd en uitgebreid met een tweede manuaal en een stem op het pedaal door de fir ma Fonteyn en Gaal te Amster dam. die met beperkte midde len iets goeds heeft weten te bereiken. Oorspronkelijk was 't - orgel pneumatisch, thans heeft het een nieuwe electrische speeltafel, die op de galerij is (geplaatst. De uitbreiding met een tweede klavier biedt de or ganist uiteraard meer moge lijkheden (trio-spel o.a.), maar brengt op een totaal van veer- tien stemmen, natuurlijk niet met zich mee, dat de hele or gelliteratuur behoorlijk uitvoer baar zou zijn: tongwerken ont breken b.v. geheel. Wat er met het instrument al zo te doen is, toonde Jet Dubbeldam voortref felijk a-an met een programma van orgelwerken van Tele- mann. Pachelbel, Kindermann, J. S. Bach, Krebs, Homilius en Camidge, welke composities ruimschoots gelegenheid boden 't orgel in zijn registratiemoge lijkheden te laten horen. Daar bij is mij o.m. de mooie toon van de Roerfluit 8' van ma nuaal I en het evenwichtige plenum opgevallen. De orga nisme van dc Duitse kerk, Jet Dubbeldam heeft het instru ment uitstekend gepresenteerd. De dispositie zoals die nu is luidt als volgt: Manuaal I: Prestant 8', Roerfluit 8', Oc taaf 4', Fluit 4\ Octaaf 2', Quint 2 2/3', Mixtuur III. Manuaal II: Holpijp 8', Gamba 8', Fluit 4', Gemshoorn 2', Quint 1 173', tre mulant. Pedaal: Subbas 16', Gedekt 8'. Verder koppelingen en vrije combinatie. Het orgel dat in 1910 f 2100 kostte, is ge restaureerd en uitgebreid voor 23.000. W. P. Verheul Schiedam Op de Broersvest is vrijdagmiddag op de zebra ter hoogte van de Passage de 85- jarige mevrouw M. de V. aan gereden door een personenauto. De bestuurder van de auto, de 27-jarige televisiemonteur J. C. P. v, T., wilde een vrachtauto inhalen die voor de zebra stopte om de vrouw te laten over steken. Mevrouw De V. is met zwaar hoofdletsel in het Gemeente ziekenhuis opgenomen. Schiedam Met ingang van zon dag 7 november houdt de Wijk- vereniging Groenoord elke week een drive-in discotheek voor personen van achttien jaar en ouder in Boerderij Landvreugd. Deze avonden zijn alleen toegankelijk voor de le den. Belangstellenden kunnen zich als lid opgeven in Boerderij Land vreugd, Het inschrijfgeld is tien gulden voor het hele seizoen, dat loopt tot en met 26 maart. Ook moet een pasfoto ingele verd worden. De toegangsprijs per avond is twee gulden. De avonden worden verzorgd door de KAJA race - m disco theek, die bekend is van Radio Noordzee, zo schrijft het blad Groenoord-Akkoorden. Schiedam In de eerste negen maanden van 1971 zijn in Schie dam 512 woningen voltooid. Dit blijkt uit het overzicht van de woningbouw in het Rijnmond gebied over het eerste, tweede en derde kwartaal van dit jaar. opgesteld door het Openbaar Lichaam Rijnmond. Op het ogenblik zijn 638 woningen in uitvoering» Van de 512 gereed gekomen wo ningen zijn er 240 in de woning wetsector. Op 1 januari waren er daarvan 500 in uitvoering en in de loop van het jaar werd met de bouw van. 160 begonnen. Op 30 september waren er nog 420 in uitvoering. De meeste voltooide woningen 258 liggen in de sector prc- miebouw. Op 1 januari waren er 392 in uitvoering, er werd met de bouw van 92 begonnen en op 30 september waren er van deze woningen nog 216 in uitvoering. In de vrije sector is veel minder gebouwd clan in de woning wet en premiebouwsectoren. Er wa ren slechts twee woningen in uitvoering op 30 september, er 2ijn er vier voltooid, terwijl er geen bouwactiviteiten in deze sector meer ter hand werden genomen. Volgens wethouder B. E. Colic van Volkshuisvesting zijn in Schiedam direct 2.000 woningen nodig om uit de woningnood te geraken, maar voorlopig is dit zie de Rijnmondcijfers ui teraard niet mogelijk, vooral als men bedenkt, dat in de ko mende maanden maar weinig woningen zullen worden opgele verd en dat daar pas weer in het voorjaar van 1972 schot in zal komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1