Excelsior'2(1B 1 et hakken over de sloot PPSC eervol uit bekerstrijd Herines-DVS in slotfase naast Overmaas Doelman Straatman de held De Broekenspecialist DHS door strafschop geveld WK OEFENT Hoogstraat 86 Martinit weer staat DOK SCHIEDA5ÏSCHE COURANT MAANDAG G DECEMBER 1971 Hier komt Ruts net iets te laat. De doelman van Tonegido heeft reeds opgeruimd Rute - in donker shirt ingeklemd tussen drie Hegenaars, Van onze sportredactie. Schiedam DHS heeft de i*ff punten bij Alblasserdam ten laten. De thuisclub Jjreej daarmee iets meer dan werkelijk verdiende, daar vriend en vijand het over eens Een ongelukkige beslissing vaj de overigens goed leidende aj. biter ïs mede debet aan de dcrlaag van dc Schiedarami Een lichte overtreding vaa Brandwijk honoreerde hij tpej een strafschop cn daaruit kwam het winstgevende doek punt. Beide teams speelden een spelletje maar aldra bleek dei de doelpunten schaars zouden worden. Er werd lc-uk gevoe». bald maar de verdedigt) gen bleken aan beide kanten \l overheersen. Natuurlijk kwa men er kansen, maar bij DHS stak doelman Van der Giese in goede vorm cn aan de andsn kant vonden schoten van o.a. Piet Rozen geen genade in dj ogen van de doelman. Na zeven minuten spelen in de tweed» helft maakte Brandwijk tege* over Van 't Hof c)e te zwaar be strafte overtreding. De bal gfeg op de stip en het was Piet Tie- nus die doelman Van der Giese naar de verkeerde kant deed duiken 10. DHS liet het niet op zich zitten. Het drong Alblasserdam terug in de verdediging, maar hei bleek toch onmachtig om eer. bres te slaan in de hechte ver dediging van de thuisclub. Schiedam Voorzitter Mazee van Exclesior '20 was na afloop van de wedstrijd Exce si orTonegido een gelukkig mens. Geen won der. Zijn club had met 10 gewonnen en.... gelukkig gewonnen. Het doelpum, reeds in de achtste minuut, van aanvoerder Van Hassel bleek een zeer kostbaar doelpunt te zijn want na die ope nings i refter zijn de Schiedammers bijkans niet meer gevaarlijk geweest. De bezoekers hebben bijna de gehele wedstrijd de toon aan kunnen geven maar hebben, helaas voor de Hagenaars, in de voorhoede geen afwerker voor de talloze goed opgezette aanvallen. Excelsior heeft lang niet zo goed gespeeld ais vorige week tegen stadgenoot Schiedam. Vooral op het middenveld bleek het team zwak te zijn. In de verde diging moest Hans van Deven ter verstek laten gaan wegens een knieblessure maar zijn plaats werd door J. Hejjster in genomen. De militaire dienst schijnt Roder toch geen goed te doen. Hij was geen schaduw van de Röder die verleden week legen Schiedam meehielp om tot de overwinning te ko men. Na de thee werd hij dan ook door Van Putten vervan gen. Het was in de achtste minuut dat Excelsior de leiding kon ne men. Schouwenburg werd te hardhandig aangepakt en de scheidsrechter gaf terecht een directe vrije trap. Dat was doel man Mulders blijkbaar ont gaan. Hij stak tenminste geen hand uit naar de bal die aan voerder Ad van Ha»sel van zijn voet losliet. Het was toch onmo gelijk voor de Haagse doelman geweest, want net onder de kruising van lat en paal ver dween de bal in het nylon, 1—-0. Yanaf dat moment is Tonegido fel, wel eens te fel, aanvallend gaan spelen en Excelsior moest terug. Duidelijk bleek hoe on machtig de voorhoede van To negïdo was toen een foutje in de Excelsior verdediging aan Nijadngh een niet te missen kans bood. Het schot van de Haagse splts- spcler was echter zo zacht dat doelman Van der Pas er geen moeite mee had. Ondanks het steeds maar aandringen van Tonegido is dit in feite de enige goede kans voor de rust ge weest. Na de thee is het veldo- verwicht van Tonegido nog gro ter geweest. Veelal stond de Haagse verdediging op of nabij de middenlijn en hanteerde bij de spaarzame uitvallen van Ex celsior heel handig de buiten- speh'al. Het kon die veld meer derheid verkrijgen omdat als Excelsior aan de bal was te in dividualistisch speelde en de krachtig ingrijpende spelers van Tonegido wisten daar wel raad mee. Wat er ook in de voorhoede van Tonegido werd geprobeerd, het lukte niet om tot eén tegendoelpunt te komen. Doelman Van der Pas, slecht in het uitverdedigen, maar heel goed keepend, laatste man Ou- werling en aanvoerder Van Kassei konden dit met een niet aflatende ijver voorkomen. Excelsior pakte dus twee pun ten, maar het was niet groots en zeer benauwd. PIET BUL Schiedam Ondanks het gelijke spel van 00 tegen het bezoe kende Cromvliet was voorzitter Joop van der Touw van Schie dam tevreden. „We hebben een leuke spannende wedstrijd ge zien met goed voetbal enïn Van der Bos een goede opvol- ger gevonden voor Wira Kiem." Van der Bos maakte gisteren zijn debuut eö dat was zeker niet onbevredigend. In de eerste helft bleek Cromvliet toch wel de betere ploeg maar zag ondanks een. lichte veld- meerderheid geen kans om tot een doelpunt te komen. Joop den Brinker, vanuit de tweede 2ijn opererend, en Jonkman hebben, in de tweede helft heel wat keren doelman Straatman van Cromvliet op de proef kun nen stellen. Deze bleek naar mate de wedstrijd vorderde steeds beter te gaan keepen. Schiedam nam al direct na het begin van de tweede helft het initiatief over en vooral laat ste kwartier speelde aJles of niets. De verdedigers schenen herhaalde malen in de frontlijn, maar doelman Straatman bleek niet te passeren. Het duel speelde zich die laatste vijftien, minuten geheel af op de .helft van de bezoekers en het meest in het doelgebied. Hoe er ook werd geschoten cn wat er ook werd gedaan, het lukte niet en toen dan ook de scheidsrech ter voor het laatst blies slaakte men bij Cromvliet een zucht van verlichting en bleek doel man Straatman de held van de. dag. Onfredc/ering bij PPSC. SHO heeft voor c/e eerste keer gescoord. Schiedam Eervol is 3PFSC uit dc bekerstrijd gewipt! Dat kan wel gezegd wor den na de 2—4 nederlaag, die de Schiedammers za terdag tegen eerste klasser SHO lede». Eervol, omdat de Thurledebewoners zeker niet de mindere waren van de O ud-B eye r landers ca ook omdat enkele defensic- foutert er indirect de oor zaak van waren dat Van Veen c.s. het onderspit dol ven. Eervol ten slotte ook. omdat keeper Groenenberg van SHÖ na afloop spon taan toegaf, dat het spel van PPSC uitstekend was en dat de mannen van trai ner Bouquet het zijn SHO heel moeilijk hadden ge maakt. Door al deze feiten kon PPSC dus achteraf wel vrede hebben met de ne derlaag, al denken vele toeschouwers (ook die uit Oud-Beyeriand) soms nog terug aan de zwakke lei ding van invaller-arbiter Van Duin, die kennelijk zijn dag niet had, PPSC had het middenveld versterkt door Piet van Veen en Dick Vos daar in te zetten naast Van Eyk, die later in de wedstrijd door Lodi Kalden vervan gen zou worden. Ook Eef Krabbendam speelde geen volle wedstrijd; hij werd vervangen door De Kok. Na een aarzelend begin kwam PPSC er steeds be ter in en na een kwar tier ging de strijd ge lijk op. Toch waren het de gasten die het eerst scoor den en wel in de 22ste mi nuut, toen Winkelman blunderde en Grauss op be heerste wijze doelman Kro nenberg het nakijken kon geven (01). Vijf minuten later speelde de goed op dreef zijnde Eef Krabben dam de bal op maat naar Piet van Veen, die listig Lokhorst op het verkeerde been zette, toen doelman Groenenberg passeerde en daarna scoorde. Helaas evenwel keurde de arbiter «fit doelpunt af omdat Piet van Veen de doelman ge raakt zou hebben.en daar bij een overtreding had be gaan, aldus de arbiter. Geen 11 dus en toen Ree dijk tien minuten voor rust met een boogbal Hordijk lanceerde en bovendien keeper Kronenberg zich verkeerd opstelde, was het 02 inplaats van 11. PPSC bleef goed spelen en onder „aanvoering" van trainer Harry Bouquet golfde de ene aanval na de andere op het doel van SHO. In de 38ste minuut kreeg Rost een vrije trap te nemen, maar Groenen berg kon dit listige schot met moeite tot hoekschop verwerken. Na rust een nog enthousiaster PPSC, dat in de 14e minuut Koen Winkelman een pass aan Lodi; Kalden zag geven, Lodi plaatste de bal met een diagonaal schot voor het doel. waar Hans de Mos klaar stond om 12 op zijn naam te brengen. Vijf minuten later een vloeien de combinatie tussen Lodi Kalden en Piet van Veen, waarna de bal bij De Mos kwam, die hard in schoot, maar de paal op de weg naar succes vond. In de 3lste minuut strafte Hordijk aan de andere kant een defensief out af :loor I3 op zijn naam te brengen. Nog geen zestig seconden daarna kwam Piet van Veen na goed aan geven van Lodi Kalden vrij voor de SHQ-go&lie, maar door te zwak schieten kon Groenenberg de bal keren. Eef Krabbendam werd licht geblesseerd en liet zich in de 32ste minuut ver vangen door Frank de Kok. Nog voordat De Kok de bal had aangeraakt werd de stand evenwel 14 en wel door Leening, die bij SHO een goede partij speelde. In de voorlaatste minuut kon aanvoerder Schippers ten. koste van een sliding een PPSC-treffer voorko men, maar hij kwam daar bij met zijn hand tegen de bal. „Strafschop" besliste arbiter Van Duin en aan aanvoerder Piet van Veen was het nemen van deze elfmeiertrap wel toever trouwd (24). Zo bleef het ïn deze zeer sportieve wed strijd, waarin het veld moeilijk bespeelbaar was en de toeschouwers toch een aantrekkelijk duel had den gezien. Ondanks de fel le koude, want koud was het op Thurlede! Bij PPSC speelden Host* Lodi Kalden en Krabben dam een goede wedstrijd» terwijl Hordijk, Reedijk en Schippers de besten bij SHO waren. PPSC 2 benutte de vrije mid dag met het spelen van een uitwedstrijd tegen Zwart Wit 3 in Rotterdam, welke strijd met 43 door de Schiedammers werd ge- wonnnen. A.s. zaterdag speelt PPSC thuis voor de competitie te gen DUNO. SCHIEDAM—WK heeft met r verloren van HWD, maar Kcthelse voetballers vont!? dat niets erg. Het betrof In immers een oefenwedstrijd, dii dit keer op zondag gespeeïi werd en die voor VVR bijzon der nuttig bleek. De zwakte plekken werden weer eens ge constateerd en daaruit trekt WK alleen, maar lering voor de komende competitiewed strijden, ook al duurt het zektr nog vijf weken alvorens de hal weer gaat rollen- VVK nam door Peter van Mil de leiding (0—1)„ maar Tee: slaagde erin keeper Willem van Puffelen te passeren, daarmede de stand op 1—1 brengende. Nog voor de rust werd bet 2—1 door toedoen van Otten, In de tweede helft scoorde Teerds wederom (3I) en uit een diep tepass van Vlasveld kon Gerrit van Mil 3—2 op zijn naam bren gen. DongeJman bekroonde een licht overwicht van HWD met een treffer (42) waarna Peter van Mil een wegens hands toe gekende strafschop miste. In de resterende tijd was het tot tweemaal toe de gevaarlijke Dongelman, die de overigens uitstekend keepende v Puf/ve len het nakijken gaf, waarmes de eindstand van dit zeer spor tieve duel 62 voor de mannes uit Het Witte Dorp (BWDi werd. Schiedam Martinit heeft legf» lijstaanvoerder DOK niet verdienstelijk gespeeld. Hei heeft zelfs lang de kans gehaii; om met de volle bnit naar huls te gaan. Het mocht niet zo zija, maar met de puntenverdeling was men in het rood witte kamp erg gelukkig. De Schiedammers sloten de eer ste helft af met een voorsprong van 10. Zelfs hebben zij dal doelpunt niet gescoord, maar het was verdediger Couweft' berg, die danig in het nauw ge* bracht, zijn eigen doelman pas seerde, dit tot grote vreugde van Martinit. Een vrije schop in de tweede helft deed de voorsprong teniet. Good-old Vonhoff belastte zich daarmee. Hij plaatste het leer precies naar de goed oj stel de staande Knippe die rr een simpele beweging tot de jelijk- maker kwam. Na dit doelpunt werd aan beide kanten fel gestreden om tot het winnende doelpunt te komen, maar dat lukte niet. Het hoefde ook niet, want de 11 uitslag gaf de verhoudingen in het veld goed weer. De enigste moeilijkheid voor U bij het kopen van een pantalon is, dat U naar ons toe moet komen. Van onze sportredactie Schiedam De wedstrijd tus sen Overmaas en Hermes DVS is er een geworden met een sensationeel slot. Im mers met nog tien minuten te spelen maakte Hermes DVS gelijk en kreeg zelfs kort voor het einde nog een strafschop toegewezen waar uit het winnende doelpunt gescoord had kunnen wor den indien doelman Schou ten niet op schitterende wij ze de bal had gestopt. Het bleef daardoor 11, een uit slag waarmee Overmaas dik tevreden was. Opvallend was het lage tempo, waarin voor de rust werd ge speeld. Er waren aanvallen over en weer en ondanks het lage tempo was het vertoonde spel niet slecht. De bezoekers hebben zich dan ook in die doel puntloze eerste helft niet hoe ven te vervelen. Na de rust ging het wat sneller. Overmaas veroverde een lich te veldmeerderheid en zette dat na tien minuten spelen om in een doelpunt. Na een snelle uit val en een goede combinatie was het Wasbeek die Overmaas de leiding kon geven. Door dit succes gesteund putte Overmaas de moed om in de aanval te blijven en Hermes DVS kreeg weinig kans om dat over te nemen. Een kwartier voor het einde begonnen de toe-, schouwers de sensatie al te rui- ken. Hermes DVS drukte de thuisclub terug en met kunst cn vliegwerk kon de Rotterdamse verdediging stand houden. Tot dat Hermes DVS een vrije trap kreeg te nemen. Het was een directe en Theo de Raay belast te zich daarmee. Het diagonale schot deed de bal inslaan als een bom. Er was voor doelman Schouten geen houden aan. De stemming in het veld werd er na dit doelpunt nief beter op en toen Freriks na een overtreding van Van der Voort eigen rech ter speelde, hij deelde een goe de directe uit, moest hij van de scheidsrechter de kleedkamers opzoeken. Hermes DVS bleef aandringen en zo kon Van den Burg alleen v'f een overtreding van een doel punt afgehouden worden. Straf* schop besliste de goed leidende arbiter en alle Schiedammers dachten daarbij gelijk aan °e overwinning. Tot hun grote schrik zagen zij echter hoe doelman Schouten in volle leng te naar de hoek dook om het Schot van De Raay te stoppel. Dat was het laatste wapenfeit in deze wedstrijd die na het ne men van de strafschop vera beëindigd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4