„Instuif -plannen lukken altijd Hockeyers gaan rust tegemoet far* H De tentoonstelling van de Perelaartjes Wie schrijft eens? Stapels post voor Anke Prijswinnaars van de k|eurwedstrijd 'x deel IV FEESTENCYCLUS Sociëteiten in Schiedam AANLOOPPERIODE Eerst balans opmaken Rallo allemaal Voor de jeugd Brieven hoek je De prijswinnaars De nieuwe puzzel X X X r X i X X y SCHIEDAMSCIIE COURANT ZATERDAG 11 DECEMBER 1971 Schiedam De instelling In stuif is al 17 jaar bekend in Nederland. Het was oor spronkelijk een gezellig heidsvereniging, op poten gezet door de Rooms-Katho- lieke Kerk. In 1967 is de overkoepelende organisatie in elkaar geklapt. Met als nasleep de ineenstorting van een aantal Instuiven en In het land. Echter niet de Schiedamse. Die hielden stug stand. 1968 werd zelfs het predikaat U.K. afgeschaft. Nu is de In stuif open voor iedereen. Alleen is men nog steeds druk bezig het laatste „rooomse restje" te verwijderen bij de mensen, die het nog steeds niet met zichzelf eens kunnen worden of ze nu willen komen of niet. Instuif is op Lange Haven 100 be gonnen. Met discussiegroepen, sprekers en soms dansen en een aantal leden van 20. Behalve de wekelijkse contacta vond zijn er regelmatig terug kerende feesten: het bier-en wijn-feest half oktober (dit jaar in Oostenrijkse sfeer aange kleed). het nieuwjaarsfeest, waar dit jaar als attractie .Dizzy Man's Band" komt spe len, een kerstfeest, sinterklaas feest en uiteraard carnaval. De contact avonden (het woord wordt nog steeds gebruikt door do bestuursleden) worden ge houden in. zaal Arcade sinds enige tijd. Zondagsavonds van acht uur tot half twaalf. Het lidmaatschap staat open voor mensen van mimmaai zeven tien. en maximaal ongeveer 28 jaar oud. Lidmaatschapsgeld per jaar bedraagt vier gulden, waarvoor men maandelijks de Instuifkoerier ontvangt, waarin het programma wordt aange kondigd, verlucht met een In- stuif-toptien, verhaaltjes, grai> pen en nieuwtjes, die men in een clubblad kan verwachten. Om de kosten te dekken van on der meer zaalhuur, een banden dergelijke wordt per avond een entree gevraagd dat rond de drie gulden ligt. Redelijk dus. Een uitschieter is eerder ge noemde „Dizzy Man's Band", tnaar de vijf gulden die men daarvoor moet betalen kan men eigenlijk ook wel normaal noemen. Plannen heelt het bestuur t» over. En ze worden gereali seerd. Begin deze maand is de discobar in gebruik genomen. Die heeft een 75 watt-verster ker. Chris Coppens. voorzitter van de Instuif: ..Die gaat vrij wel nooit voluit aan, want we willen nog kunnen blijven pra ten. Medio januari willen we nok beginnen op de zaterdagen. Dan is er ook het plan om ande re activiteiten, zoals bingo en kaartspelen, ïn te lassen. De reden hiervoor 's, dat wij vin den. dat de aanloopperiode Chris Coppens voor nieuwe leden eigenlijk te lang is. Iemand, die al lid is, heeft zijn plaats gevonden in 'n groepje. Mensen, die nieuw zijn, moeten zo'n groep nog vin den of var mem - Am dit proces nu te bespoedigen, denken wij dat deze spelen dienen te wor den ingevoerd". Inspraak is er eigenlijk wel, maar er zijn maar weinigen die er gebruik van maken. Contac tenman Ber Vollering: ,,Het hopen, dat onze plannen ins- slaan.' Maar wij weten wel zo geveer, wat de mensen op de vallen vrijwel geen plannen he lemaal in het water". Het huidige bestuur van de In- Chris: ,,We zitten dan vier jaar en we willen gewoon weg. Het wordt nu tijd voor anderen om de Instuif te gaar. besturen". Schiedam Nog één vol competitieprogramma scheidt de hoc keyers van de broodnodige rust, die kan worden gebruikt om de balans op te maken. Misschien dat die balans iets gunsti ger doorslaat, wanneer er zondag op de diverse fronten goede prestaties worden geleverd. Om te beginnen kan Asvion met een veel veiliger gevoel gaan overwinteren wanneer het 't te leurstellende Hudito in eigen huis een nederlaag bezorgt. Wij zien die zege nog niet helemaal zitten, aangezien onze stadge noten her „goaltjes maken" al leen op papier o£ op de training schijnen te beheersen. Na het jongste weekend is Spirit d'iep weggezonken. Eenzaam en al leen staat het op de onderste plaats, door iedereen verlaten. Bracht de coach tegen Noord- wijk reeds eer. wijziging aan, tegen Tempo in Rotterdam zal Hans van Kinderen zijn rentree onder de lat maken. Het zwak ke optreden van v.d. Hoeven zal daarmee moeten worden vergeten. Of alleen deze wijzi- <gin.g succes zal hebben, valt nog te bezien, feit blijft dat Spi rit alleen gebaat is bij twe* punten. Tegen Dordrecht zullen de Spiritdames geen rustige middag hebben. De wissetvalb* ge gastvrouwen zijn zo nu en dan tot verrassende dingen in staat, hetgeen een waarschu wing moet zijn. Spirit schijnt, gezien de uitslagen van de laat ste weken van «lag te 2ijn, maar de nederlaag tegen het zelfde Dordrecht in een beker wedstrijd kan wellicht het elan aan Schiedamse zijde hoog -doen oplaaien. Asvion en Rood Wit. op Thurlede, zijn geen teams die gezien hun venrich tingen, borg staan voor glar zend hockey. De strijdlust d' hopelijk door het naderen-" stille seizoen wordt aangewaï kerd. kan veel compenseren ■85c Bij de familie Perelaar is bet altijd druk en romme lig. Vader Perelaar beeft een grote vlinderverzame- ling,moeder Perelaar houdt van dieren (ze heeft dan ook twee honden, drie poezen, vier hamsters, wit te muizen, vogels, een egel, drie konijnen en een geitje) en dan zijn er nog vier kinderen die ook alle maal een hobby hebben. Peter heeft een grote ste nen- en schelpenverzame ling, Jeroen spaart postze gels van alle landen, Tinka hun zusje -spaart dieren- piaatjes en kleine steen tjes en de jongste, Tonle van vijf jaar, spaart aiies wat hij ziet. Van mooie tof feepapiertjes tot takken en bladeren. Gelukkig wonen de Perelaar tjes in "een groot buis waar ze ruimte genoeg hebben om afle stenen, schelpen, plaatjes, papiertjes en wat niet al neer te leggen en op te bergen. Hef is in huis dan ook altijd druk en rom- melig.Neem alleen' maar eens alle dieren Maar vandaag is het zo stil! De kleine dieren zitten in hun hokjes in de schuur, de poezen zijn bij oma in de stad en de twee honden. Does en Dorus logeren bij een kennis. Waf is er aan de hand? Veder en de kin deren houden een grote tentoonstelling. Alie men sen uit het stadje mogen Harita <fe Dood. elf jgar, P. van Meerdervoortstraat 17 in 's-Gravenzande, zoekt een cor respondentievriend of vriendin van dezelfde leeftijd. Zij verza melt postzegels. Wie schrijft haar eens? Hebben jullie een fijne Sinter klaasavond gehad? Nu is het al weer voorbij. Jullie hebt deze week vast wel druk gespeeld met het nieuwe speelgoed. Over een poosje is het alweer kerst- komen kijken en ze hoeven maar tien cent te betalen. De opbrengst is voor de dierenbescherming. Dat wilde moeder graag omdat zij al haar lievelingen twee dagen moet missen. «Da- rus en Does hebben het vast niet prettig bij me neer van Dongen", zegt ze steeds. De gang, de ha' en de voor kamers zijn voor de ten toonstelling ingeruimd. Al les ligt keurig uitgestald. De mensen kunnen ook ko men rullen. „Misschien komt er nog wel iemand met een zeldzame vlin der", hoopt vadsr. Zijn vlinderbakken staan in de voorkamer. Peter heeft zijn stenen en schelpen in de hal tentoongesteld. Je roen staat met zijn postze gels half In de hal, half in de gang en Tinka en Tonio mochten de gang verder hebben, De eerste dag is het al druk. Jeroen krijgt er een heleboel postzegels bij. Peter koopt stenen en ruilt een gewone steen die hij eens op vakantie heeft gevonden voor een zeld zaam stuk, blauw met bruin en glanzen dat het doet. Hij is er erg blij mee. Ja, ze zijn allemaal tevreden over hun ruilin gen en aankopen. Maar wie er niet tevreden zijn? Does en Dorus natuurlijk. Ze spreken met elkaar af dat ze de andere dag zullen weglopen, terug naar huis. Dat doen ze dan ook. Ze hebben goede speurneuzen en na een uurtje zijn ze in hun oude, vertrouwde straat. De tentoonstelling is nog niet open maar de voordeur staat toch tos, ziet Does. Vader en de Jon gens zijn al een poos bezig alles weer netjes te rang schikken. „Ziezo", zegt vader, „over tien minuten kunnen de eerste bezoekers weer ko men. Het ziet er allemaal keurig uit". Maar danDaar stor men opeens de twee hon den binnen. Does springt als een dollemal tegen Je roen op die net met een doos postzegels aan komt lopen. De doos valt en alle postzegels komen op de tentoongestelde exempla ren terecht. Daar is Dorus. Die springt eerst op de ta fel mei stenen en schelpen en belandt dan in de post zegels. Het is opeens een vreselijke troep. Seheipfin vallen stuk op de grond, postzegels dwarrelen in het rond, stenen pioffen neer. Het is heel erg! „Does, Do- rus, af, hierrr". brult va der, Maar Does en Dorus zijn zo blij. Ais dolleman nen gaan ze te keer. Je roen staat huilend bij zijn verzameling die helemaal door elkaar ligt, Peter is woest want er is een zeld zame schelp gebroken en waar zijn alle kleine steen tjes gebleven?. Moeder kalmeert haar dieren. „Ze kunnen er niets aan doen", zegt ze, „ze wareu zo blij dat ze ons weer zagen". „Maar we geven dt op brengst niet aan de dieren bescherming hoor", roept Jeroen door zijn tranen heen. „Die rot honden, ik zal ze.Moeder brengt de honden maar vlug naar de keuken. Vader hangt een bordje buiten. „We gens omstandigheden is de tentoonsteiiing gesloten". „Dan doen we het volgende week nog een keer", troost hij de kinderen. Ze hebben uren nodig om alles uit te zoeken en op te ruimen. O Does en Dorus, als jullie eens wisten wat je hebt ge daan. Z'ï begrijpen er niets van. Wel vinden ze het vreemd dat de jongens de hele week niet met hen wil len spelen. „Waarom Is dat?" blaft Dorus tegen Does, „we hebben toch niets gedaan?" „Och iaat ze maar", zei Dorus, de oudste en dus de wijste," het zal wel overgaan". En dat Is ook zo. ANKE 4NJA VOORBERG (SCHIEDAM) Wat leuk, dat je zusje gelijk met Sinterklaas jarig. Of ei genlijk ook weer niet so leuk. Nu is er maar één feest en an ders waren het er twee. Of heb ben jullie het op een andere dag gevierd? Ik ben helemaal niet hekend in Schiedam. Ik weet dus niet hoe al die straten er uit zien. In de vakantie volgend jaar zal ik er toch eens naartoe fietsen, LEONTINE VOORBERG (SCHIE DAM) Zouden jullie wel een huis krijgen, denk je? Een nieuw huis Is wel fijn. Dan heb je een douche en meestal cen trale verwarming. Mijn moeder woont ook in zo'n oud huls. Bet is er altijd koud en tochtig. Nog wel gefeliciteerd met je verjaar dag. Nu kreeg je dubbel ca deautjes, MARJOLEIN HOEKSTRA (SCHIEDAM) Fijn, dat je het boek leuk vind. Ja, ik wist het wel. Want ik zoek de boeken ah tijd zelf uit. Je hebt het vtug gelezen zeg. Jij houdt zeker wet van lezen? Heb je ook een leuke Sinterklaas gehad? HERMAN MULLER (VLAAR- DINGEN) Wat heb je gekregen van de schookSiwf? Hod je een leuke surprise gemaakt? En thuis heb je natuurlijk ook nog cadeautjes gekregen. Nu ia het feest cl weer voorb!/. Jammer hè? Anke is de laatste weken bedolven onder jullie enorme stapel post en kleurplaten. Vele uren heeft ze nodig gehad om de brieven te lezen en de best gekleurde platen uit de stapel AP' JfE£,DE te zoeken Eindelijk is ze daarin geslaagd. De prijswin- h™,chool ook gv naars zijn bekend; op deze pagina vinden jullie de namen. °eMg met lwt stnterkiiuufeJt? Jullie zullen wel veel plezier ge- i i ri- T- r had hebben om de surprises. Vaak zijn er zulke malle dingen bij. AN JA v. d. KOOY (VLAARDIN- GEN) Jb had nog een leuke te kening gemaakt van een vrolij ke Sinterklaas. Maar het was te laat voor de feudhoek van vier december. Jammer hè? Ik vond hem juist zo aardig. ANNEMIEKE DE JONGSTE (VLAARDINGEN) De ballet meisjes vond ik ook erg leuk. Ja, dat ia zo. we hebben alle maal at eene een keer in de krant gestaan. Toen we werden geboren. Zouden je tantes het nu gezien hebben, denk je? feest en dan oud en nieuwe Jaar. Dat vind ik ook altijd gezellig. Hebben Jullie allemaal je rap port al gekregen. Schrijf me de cijfers maar eens. De kleurwedstrijd uit de Sinter- Groep van 12 tot 14 jaar: klaas kranE was een enorm sue- Anneke Ritmeester, Stoikstraat ces. Er kwamen zeker over de 9$, Schiedam (12 jaar) duizend gekleurde platen bin- 2 Paula HoenderdaaJ, Van Maa- nen. Misschien nog wel meer. nenstraat 38, Schiedam (13 jaar) Ik heb ze niet geteld. Zo veel kriiSen /"««aal de prijs thuis gestuurd. waren het ei". Er kwam zells een kleurplaat uit de Noordoost polder en één uit Brabant. Ik denk dat de inzenders bij ons in de buurt logeerden. Er waren prachtige exemplaren bij, We hebben uren nodig gehad om uit te zoeken welke echt de mooi- sten waren. Dit is het laatste briefje weer van verleden week. Dag allemaal. Veel groeten van ANKE 1 Joost Sturkcnboam, Zwahiw- laan 109, Schiedam (11 jaar), l Annemarie Kamp, Burgemees ter van Haarenlaan Schiedam (7 jaar). 574, De oplossing was: Zie de maan schijnt door de bomen. Erica Aalsma, elf jaar, uit Schiedam maakte dit lieve plaatje van een vlindertje en een struik. Groep van zes tot acht jaar: 1 Peter Offerman, Boylestraat 28b, Schiedam (6 jaar) 2 Johnny Koster, Lorentzluan 41a Schiedam (7 jaar) Groep van negen tot elf jaar: 1 Miriam de Kievith, Singel 198b, Schiedam (IQ jaar) 2 Son ja W leiders, Noordvestsin- gel 31. Schiedam (10 jaar) Als je de woorden goed hebt inge vuld bomt er op de kruisjes een provincie te staan. 1 niet klein, 2 ons dagelijks voed sel, 3 om op te zitten. 4 vaste koper in een winkel, 5 draagt een hert op rijn kop, 6 rit in krentenbrood, 7 een meeuw ls een8 om de straat mee te vegen, 9 één naad, twee,.,..-.. De oplossingen verwacht ik weer voor donderdagmiddag vier uur. Denk aan naam, adres en leef tijd onderaan de brief of oplos sing. Dus niet alleen op de en velop. Déér zet je op Aan Anke, Ver- wersdijk 6—8, Delft. 3 V 9

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3