Openbaar vervoer in discussie Slechts enkele knelpunten in de Rotterdamse ruit Door studenten voor scholieren: „Singel- kwartier" bereidt zich voor op 1972 Schilderijen diefstal WATERWEGAGENDA Hetkoraalstrand if John Masters fin Ivl belt in SCHIEDAMSCHE COUKANT DINSDAG 28 DECEMBER 1971 3 Schiedam De wijkvereniging „Het Singelkwartier" houdt in 1972 van 8 juli tot en met 15 juli een weekkamp voor de jeugd in het Gelderse Epe. De kosten per deelnemer zijn ƒ45. Deel nemers moeten zo spoedig mo gelijk opgegeven worden. De gemeente Schiedam heeft de wijkvereniging het pand Singel 130 toegewezen. Dit winkelpand wil het bestuur van de vereni ging gebruiken voor allerlei doeleinden, De etalage zal inge richt worden voor hetmaken van propaganda voor de vereni ging worden opgeslagen- die worden opgehangen van ver schillende activiteiten, die de vereniging op touw zet. Voorts zullen In het pand de epeelwerktuigen van de vereni ging worden opgeslagen, die 's romers op het grasveld naast het pand worden neergezet voor de jeugd. Momenteel bereidt het bestuur van „Het Singelkwartier" zich, voor op het Jaarfeest 1972. Het programma zal samengesteld worden aan de hand van sug gesties van de leden. Vlaardingen Bij een inbraak in een woning aan de Karei de Grotelaan die, zo is eerst nu ge bleken, zondag tussen half vijf 's middags en half elf 's avonds werd gepleegd tijdens afwezig heid van de bewoners, werd een grote hoeveelheid antieke voor werpen, schilderijen en ge bruiksvoorwerpen weggehaald. De totale waarde wordt op ƒ30,000 geschat. Een en ander moet met een auto zijn gebeurd, De recherche verzoekt eventuele getuigen zich te willen melden. Met nadruk wordt van de zijde van de politie gesteld, dat na- "len van tipgevers nooit wor den vermeld en dat deze ook niet in officiële stukken voor komen. Schiedam Het openbaar vervoer heeft als discussiepunt zijn intrede gedaan op de scholen. Dit mede dankzij twee studen ten aan de Pedagogische Academie „Koningin Wilhelmina" in Rotterdam, Co en Meeder en Piet Meininger, die het open baar vervoer hebben gekozen als onderwerp voor een pro ject, dat zij moeten opzetten in verband met hun studie. Met hun les over het openbaar vervoer trekken zij nu langs de scholen in Rotterdam en de omliggende plaatsen, zo schrijft het bedrijfsorgaan van de Rotterdamsche Elek trische Tram. Deze vervoersmaatschappij bleek zeer ingenomen met de keuze van het projectonderwerp van de heren Meeder en Meinïuger. Zij verschafte beide studenten dan ook veel documentatiema teriaal en inlichtingen ever het vervoersprobleem in de regio Rotterdam. De RET vindt het van groot be lang, dat men een goede voor lichting krijgt over het open baar vervoer. Een zekere hoe veelheid informatie maakt het pas mogelijk een optimaal ge bruik te maken van het open baar vervoer. Met deze stelling voor ogen heb ben de heren Meeder en Mei- ninger met behulp van een ge luidsband en dia's een project opgezet, waarmee zij reeds op verschillende scholen de jeugd hebben geconfronteerd met het openbaar vervoer, onder ande re op de Schiédarase Masten- broekschool, waar zij de leer lingen van klas 6 b les gaven. Ook de brugklas van de Groen van Frinsterer Scholengemeen schap is aan de beurt geweest. Tijdens de openbaar-vervoerles krijgen, de leerlingen de op dracht om aan de hand van een kaart van het vervoersnet van de RET te bepalen, hoe je het gemakkelijkst van Vlaardingen naar Ommoord kunt reizen met de BET, waar je moet over stappen en hoe duur het kost. Dit bleek een erg nuttige oefe ning voor de kinderen omdat zij hierdoor de mogelijkheden van het openbaarvervoer moesten onderzoeken, die vele mensen niet bekend zijn. Ook kregen de jongelui een uit eenzetting over de tarieven van de RET, die vaak duur worden gevonden. De dagkaart blijkt meestal een goedkope oplos sing. Het intekenen van een vervoersnet in een plattegrond van een denkbeeldige stad le verde uiteraard veel moeilijk heden op. De kinderen kwamen e De leerlingen van klos 6b van de Mastenbroekschoof verdie pen- zich in een vroogstuk over het openbaar vervoer. er door deze oefening wel ach ter, hoe moeilijk het is een effi ciënt lijnernet op te bouwen, waar op de juiste trajecten van een tram, bus of metro gebruik wordt gemaakt. Meeder en Meininger hebben veel medewerking gehad van de BET. Vooral voorlichtingsman J. Reinders was verheugd, dat nu eens op een andere wijze het probleem van. het openbaar vervoer onder de aandacht wordt gebracht. Inmiddels heb ben studenten van andere peda gogische academies hem ver zocht om medewerking te ver lenen aan een dergelijk project. Reactie van de heer Reinders: „De RET is altijd, bereid voor te lichten over het openbaar vervoer. Het is van groot be lang, dat de leerlingen op de la gere en middelbare scholen met het probleem worden ge confronteerd. De leerkrachten besteden ook steeds meer lijd aan het onderwerp. Zij zien het als een uitloper van de aard rijkskunde, die tegenwoordig ook „wereldoriëntatie" wordt genoemd. Bij de behandeling van het onderwerp openbaar vervoer snijdt het mes aan twee kanten: voor de studenten is het een deel van hun studie, en de leerlingen op de lagere en middelbare scholen worden geïnformeerd over het open baar vervoer". SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nicuwshlarf Broersvcsi Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 710938 van 1820 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers N.V. Schiedam Het bestuur van het openbaar li chaam Rijnmond heeft de Rijnmond raads leden een aanvullend rapport over het ver keer?- en economisch onderzoek van het Rijnmondgebied toegezonden, dat werd sa mengesteld door Freeman, Fox, Wilbur Smit and Associates. Het rapport evalueert het eerder uitgebrachte rapport. Het Ryn- mondbestuur heeft er een aantal kantteke ningen bijgeplaatst. De belangrijkste daar van is dat veel van wat er in het nieuwe rapport wordt gezegt, reeds in de struktuur- schets van Rijnmond kon worden verwerkt. Het rapport vermeldt voorts dat er geen re kening kon worden gehouden met het al of niet aanweizg zijn van voldoende parkeer ruimte en het doen van parkeerheffingen. Wil men hier verder op ingaan dan zullen de planberekeningen moeten worden aan gepast. De rapporteurs wijzen er op dat er een min der sterke bevolkingsgroei is die zijn in vloed zal doen gelden op de openbaar ver voerscijfers. Zo zou volgens de adviseurs de geprojecteerde metroverbinding met Helïevoetsluis economisch niet meer te ver dedigen zijn als het bevolkingstal lager zou liggen dan in het hoofdrapport is aangeno men. Een semi-metro zou mogelijk de bes te oplossing zijn. Het Rijnmond-bestuur te kent daarbij aan dat het dit. nog niet kan overzien. Er zal een nadere studie nodig zijn. De rapporteurs stellen dat de Rotterdamse Ruit over het algemeen wel aan de be hoefte zal voldoen. Op slechts enkele pun ten zal de verkeersbelasting de capaciteit overschrijden. Dat zal daar zijn waar de rijksweg 20, de Beneluxturmel en het Kra- lingseplein hierop aansluiten. Ook de Maas tunnel en de Blankenburgtimncl zouden in 1930 knelpunten kunnen fcijn. De noodzaak van een extra oeververbinding tussen Maastunnel en Blankenburgtunnel zou daarom onderzocht moeten worden. Om de noordelijke randweg tc kunnen ontlasten zou het beloop van rijksweg 24 zo dicht mo gelijk langs de grens van het Rijnmondge bied moeten lopen. In samenhang met het geerdkoruen van rijksweg 3 of de Wil lemstunnel zou het Kralingse plein moeien worden gereconstrueerd. Het dagelijks Rijnmondbestuur steunt deze standpunten. Het dringt er nogmaals op aan dat er met de voltooiing van de Rotter damse ruit snel voortgang moet worden gemaakt. Het bestuur wijst er nogmaals op, dat er een werkgroep is die ook een tweede Beneluxtunnel in studie heeft. Rijn mond onderschrijft het standpunt van de Rotterdamse gemeenteraad ten aanzien van het niet verder uitbreiden van Zestien hoven. Het Hijnmondbestuur hoopt binnen afzienbaie tijd een aantal voorstellen te doen op het gebied van de verkeersonder- zoekingen. i VLAARDINGEN VANDAAG Zaal MiddeJhuyse, 13.4519.45 uur: repetitie kinderkoor Holy: 2022 uur: repetitie gemengd koor Holy. Dirk dc Derdelaan 43, 19—20.30 uur: gemeentelijk inlichtingen bureau. Groen van IVinslereriyceum, 1920 uur: repetitie majorettes Sursum Corda; 2022 uur: re petitie trompetisten Sursum Corda. Gebouw Excelsior, 10.30 uur: dammen VDV; 2022 uur: re petitie mannenkoor Orp'neus. Filiaal gemeentebibliotheek De Loper, 28 19.30 uur: hooravond over wijkmarkt Holy. Prof. Jlutgcrsschool, 2022 uur: repetitie Gloria Toonkunstkoor. MORGEN Houten schooi Meerkoetstraat, 19—20.30 uur: gemeentelijk in lichtingenbureau. Albert Schweitzerschool, Dellt.se- veer, 2022 uur: repetitie ge mengd Rijnmond koor. MAASSLUIS. Gemeentearchief, Plein Emaus telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en \va' Teitling.bedri.jven, Hoflaan r telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtin, reau, Vcerplein 118, Iele. 342415. Gemeentelijk bureau voor h\ vesting, Hoogstraat 220, 344544. Reinigngs- en ontsmeltings- dienst, Hoflaan 3, telefoon 342212. Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, telefoon 350244. Woningbedrijf, Emaus 31, tele foon 350411. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg Noord. Van Slin- gelandstraut 25, telefoon 705300. Stichting Hulp aan buitenlandse werknemers, Binnensingel 39, iele toon 351993. Interkerkelijk bureau voor maat schappelijk werk, Emmas'.raal 71, telefoon 351022. Stichting Centrale Hulpdienst, te lefoon 340554. Actie Moeders voor Moeders, Boerh a avestraat 124, telefoon 346030. W, Westh a venkade 12, telefoon 348(548, Jongeren Advies Centrum, P. K. Drossaertstraat 201. tel. 244713. 51 ®g«w> hadden we drieënvijftig kilometer afgelegd, van Pattan ®jar het Gond-dorp Bhilghai. had bijna de hele nacht op- Sftzeten met Gulo, de hoofd- afspraken makend voor hun hulp bij het zorgen voor wild, voor mijn klanten. Do Gonds zijn zo één met de na tuur dat zij bijna alles met wil de dieren kunnen doen. Nu wa ren we op de terugweg, weer drieënvijftig kilometer. Eru.Su ra itra was waarschijnlijk giste» ren aangekomen, in de ver» wachting me daar te vin den Dit alles door het weer. Nu al zes dagen regen, die de reuk doet verdwijnen, de dieren in hun schuilplaats driffi» het zicht doet verminderen juist vóór mijn eerste klanten kwamen. Weer slecht, oogst slecht. Ik wist dat de gewassen er slecht voor hadden gestaan, maar ik had geen idee hoe slecht, totdat ik een maand geleden onge veer een kind. een meisje van acht jaar vond liggen op het pad tussen de Herberg en Pattan, bijna tegenover da oude tempels. Ze was uitgehon gerd en flauwgevallen. Ik droeg haar in rle Herberg en liet haar weer bij eten en zwoer dat ik hetzelfde zou eten als de arm ste mensen in Pattan, totdat ik werkelijk zou weten dat het be» tekende om te verhongeren. Ik zocht de armste familie op in het dorp en at gedurende een week precies hetzelfde als zij, niet meer en niet minder. Toen nam ik mijn geweer en begon wild te stropen voor het dorp, om te eten. Het was misschien beter geweest om ze wat geld te geven, of om wat graan te gaan bedelen, bij het Kruis" ze had een paar roe- pi ahs beschikbaar voor di: soort liefdadigheid, geloof ik of om het Ranjit, de P.R., te gaan vertellenmaar het le ven is niet altijd even verstan dig. Goddank. Dit waren mijn mensen en we zouden er samen doorheen komen op eigen kracht. Chadi, Mi too en Ganesha waren de trouwe inboorlingen, die aan mijn hielen draafden. In werke lijkheid stapten ze langzaam voort, bijna even doodop als ik wei niet helemaal, want ze waren alle drie typisch mannen uit de heuvels van Vindhya, pe zig, zonder overtollig vlees, de huid strak om de gewrichten, benen als lucifershoutjes met spieren die als stukken donker koord over het bot liepen, hier en daar gebobbeld. wordt vervolgd VANDAAG Dc Ark. 20. i 5 uur: pi a no recital door Piet Veenstra voor de Maassluis? Kunst Stichting. [bezoekuren ziekenhuizen Ho Ij-ziekenhuis, Huiysingel 3, Vlaardingen, tel. 34566614— 14.30 uur 3e k'as. 1415 uur 2e klas Zondag 14-15 uur alle klas sen. Alle werkdagen 's avonds 19» 19.30 uur 3e klas, 19-20 uur 2e klam Kinderafdeling 14-14.30 uur en 18-18.30 uur. Gein. ziekenhuis Schiedam, Bur gemeester Knappe rtla an 45, tel. 269:20. Zaal 13.30-14 uur en 19-19.30 uur. Klas 13.30-15 uur en 19-20.30 uur. Kraa maf deling 13 30-14.30 uur en 39-19.30 uur. Dr. Noletstichting, St ad huilde rs- laun OS. Schiedam, tel. 2fiu0<li>. Derde klas 13 30-14 uur en 19- 10.40 uur, twee Je klas J3.3D-14.3cj uur en 19-20 uur, eerste klas 12.30-14 uur en lfl-20 uur. Kin derafdeling zondag, dinsdag, wiens da g, vrijdag en zaterdag 13.30-14 uur en maandag en don dardag 1 tl-lu.30 uur. U BELTIN SCHIEDAM Politic, Lange Nieuwstruat 55, tel. 269333, Brandweer, Singel gla, iel. 269123. GO en GD, Tu.niaan 80, tele foon 269290. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, telefoon 266727, Gemeentelijke technische bedrij ven, Dwarsstraat 42, telefoon 364980. Gem rente lijk bureau voor huls vesting, Wes* molenstraat 26, telefoon 207730. Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau, Nieuw-straat 20, tele foon 269051, toestel 174, Iteinlgings- en <»n isme Uiligs* dicnsl, Buitfiujuvenwcg 154, te lefoon 264895. VVV, Proveniershuis, Overschie- se-straat 1, tel. 2609UÖ. Gemeentelijke Sociale Dienst, B roers vei d 142, lel. 264816. Actie mue-ders voor moeders, D e pc no ruckst ra z t 8, tele foon 702646. WoningUieiist, L.mge Haven 145, lui. 269375. EXPOSITIES IN SCHIEDAM VLAARD Politie, Deiftseveer 6, telefoon 342355. Brandweer, Hoflaan 13, telefoon 343099. GG cn GD, Hoflaan 7, lelefoon 342541. Stedelijk Museum: ]8 decern ber- 17 januari Kersttentoonstellin gen dagelijks geopend van 30 5. op vrijdagavond van 8—10 en op zon- en feestdagen van 12.30- D. Galerie Zwart-Wit Dam 2: Tot en met 31 december expositie schilderijen en aquarellen, van Heit a Melis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3