Felle strijd bij jeugdige judoka's Massale opkomst hij schooltafeltennis ONDERLINGE COMPETITIE VDV Schiedams inwonertal SPORTDAG Zaalvoetbal DEMONSTRATIE OP DREEF SCHIEDAMS CHE COURANT DINSDAG 28 DECEMBER 1371 WPBOTOiTifflNj ©Een groot arsenaaf aan worpen, Wemmen en grepen Schiedam Het inwonertal van Schiedam is in november met 197 afgenomen. De stad telde op 30 november 83160 inwoners, van wie 41951 van het vrouwe lijke en 41209 van het mannek*, ke geslacht. Er werden in november 81 kinde ren geboren: 36 meisjes en 45 jongens. Er overleden 72 perse- nenr dertig van hen waren ou der dan tachtig jaar, 28 waren tussen de zestig en tachtig jaar, twee overleden in hun eerste le vensjaar. Het geboorte-over schot komt hjerdoor op negen personen, van wie zeven man. nen en twee vrouwen. Er werden 84 huwelijken geslo ten. In 39 gevallen kwamen bei. de partners uit Schiedam, van acht echtparen kwamen beide partners van elders. Van tien echtparen gingen de partners elk afzonderlijk wonen, 37 echt» paren betrokken een eigen wo ning. Zes huwelijken werden ontbonden. Binnen de gemeente verhuisden er 436 personen, verdeeld over 94 gezinnen. In november ves tigden 346 personen zich in Schiedam, 134 van hen zijn af komstig uit Botterdam, 25 uit Vlaardingen en 57 uit het bui- teniand. Er vertrokken 552 personen uit Schiedam naar elders: 102 gin gen naar Rotterdam, 56 naar Vlaardingen en 38 naar het bui- teniand. Schiedam Vele ouders en belangstellenden hebben een groot aantal jeugdige judo ka's weer eens strijd zien le veren en getuige kunnen zijn wat er zoal is bijgeleerd. Gezien de talrijke schouder en beemvorpen van de soms zeer jeugdige deelnemers, een alleszins aanvaardbaar arsenaal aan sportieve strijdmiddelen. Krachtige armklemmen en stevige houdgrepen waren niet van de lucht als het erom ging de tegenstander te elimine ren. Sportschool Bishoff heeft een goede greep ge daan met de organisatie van dit toernooi. In het zaaltje onder de Opstandingskerk aan de Dr. Kuypcrlaan voor deze gelegenheid omge toverd in een echte dojo werd fel gestreden om de „gouden" en „zilveren" me dailles welke voor de ver schillende leeftijdsgroepen beschikbaar waren. Niet echter voor de vijfjarige Pa- blo van der Stap. Als enige deelnemer in zijn leeftijds groep werd hij door afwezig heid van nog een „dappere" tevens de eerste winnaar van de dag. Later in de mor gen vulde de dojo zich wel met judoka's en de daarbij behorende aanhang. Toen ook zag het er weer wat zon niger uit voor organisator Peter Lagerwaard. Lagerwaard; „Ik zal het er maar op houden dat het vroege tijdstip waarop het toernooi moest beginnen do deelnemertjes heeft afge schrikt. Later in dc morgen werd de belangstelling beter en was op een gegeven mo ment zelfs groot te noemen'". Peter Lagerwaard, zelf der de dan en houder van de zwarteband. had toen ook z'n handen meer dan vol aan de tientallen judoka's die te gelijkertijd op en rond de ta- tami zwermden. Moed in sprekend waar nodig en be middelend wanneer de toe stand dit vereiste, kreeg hij het voor elkaar het geheel Vlaardingen Hoekse Boys is ingedeeld in poule E voor het 2aalvoetbaI:oer- nooi dat zaterdag 8 jan. in de veiling Noord in Poel dijk zal worden gehouden. Samen met JAC, DSO, De Jagers, SVGEE en Escher Boys. Voor zaterdag telt de competitie zes poules en voor zondag 9 januari 12 poules. Hoek van Holland speelt niet mee. Vlaardïngen De jeugd van de voetbalvereniging DVO'32 heeft woensdag 29 december in de Vlaardingse sporthal, zoals de traditie dat wil, een sportdag. De hal gaat open om 9 uur en de sportdag begint om 9.30 uur Er zullen circa 150 jongens aan meedoen, die in tien groepen zijn verdeeld. Voor elke groep zijn er na de vele takken vap (binnen)sport te hebben gedar drie prijzen, beschikbaar. $brbe/en strijd achter de groene tafel door Hans Soeters een sportief cn ongedwon gen karakter te geven. Lagerwaard: „Het is de bedoe ling dat judoka's uit deze leef tijdsgroepen spelenderwijs met het wedstrijdelement gaan ken nismaken. Met de organisatie van dit toernooi hebben wij slechts ontspanning voor de jeugd en propaganda voor de ju comport voor ogen gehad. Het is jammer dat we ons door het Organ/safor Peter lagerwaard grote aantal deelnemers moe ten houden aan een soort afval- systeem. Mooier was het als alle deelnemers tegen, elkaar konden uitkomen. Dan pas werd werkelijk de sterkste win naar. Maar nogmaals, propa ganda en ontspanning staan voorop". Propaganda voor de judosport le verde Peter Lagerwaard zelf door met Bert den Edel, even eens houder van de zwarteband en lid van de Zuid-Hollandse kerngroep, een aantrekkelijke demonstratie ten beste te ge ven. Spectaculair judo met vol maakte armklemmen en schou derworpen.. De rondom verza melde deelnemertjes en toe schouwers staken hun waarde ring tijdens dit „gevecht" niet onder stoelen of banken. Met dit grote voorbeeld voor ogen streden daarna de heel wat jon gere oranje- gele- en witteban- ders weer vei'der om de prij zen. Soms een felle strijd, maar de enige „blessure" van de dag kon worden afgedaan als een „schrikgeval" zodat ook in dat opzicht het treffen geslaagd ge noemd mag worden. Lagerwaard: „Judo is een onge vaarlijke sport. In verhouding met andere sporten gebeuren er maar weinig ongelukken. Ook bij dit „ongeval" bleek de schrik weer erger dan de pijn". Rond vijf uur waren tenslotte alle beschikbare prijzen ver deeld en konden Peter Lager waard en medewerkers terug blikken op een geslaagd en sportief toernooi. Uitslagen; 45 jaar 1. Pablo v.d. Stap; 67 jaar 1. Adry v.d. Geugten, 2. Danny Knijf, 3. Frank Middendorf. 89 jaar: 1. Erik Heukels, 2. Bené v.d. Pluim, 3. Jan v. Sligt Thans. 1011 jaar 1. Marcel Stam, 2. Tino v. Dongen 3. Tony Bal 12 13 jaar 1. Hans Jagtman, 2. Wim Jongeburger, 3. Maria Vorstenbos; 14—15 jaar 1. Roy Meulemans, 2. Dick Veraart 3, John Da ene. Van onze sportredactie Vlaardïngen Nu de competitie is afgek>pen gaan de leden van VDV zich weer voorbereiden op dc jaarlijkse persoonlijke dam kampioenschappen in diverse klassen. YVel houdt het ïn, dat de on derlinge competitie danig in het gedrang zal komen omdat sprake is van een zeer onregelmatig verloop van de zogenaamde „huis houdelijke". Het komt dan ook maar zelden voor, dat deze kompe titie geheel wordt uitgespeeld, zodat aan het einde van het seizoen steeds moet worden bekeken, welke spelers in aanmerking ko men voor het eerste tiental, altij'd nog het visitekaartje van een vereniging. Verder is het ook wel merkwaar dig1, dat niet altijd dezelfde spe lers bovenaan eindigen. Zo zijn er spelers, die zich in de com petitie met andere verenigin gen ten volle geven en dan be ter spelen dan wanneer het een wedstrijd betreft voor de club- competitie. Ook doet zich het verschijnsel voor dat spelers zich tijdens de persoonlijke damkampioen schappen veel meer inspannen dan in alle andere wedstrijden. Iets waar vermoedelijk geen verklaring voor is te geven, maar het gebeurt dan toch maar. Uit dit alles blijkt, dat op het dambord van alles kan gebeu ren en mede daardoor blijft het altijd 'n boeiend en interessant spel, dat voor sommige spe lers soms meer Inspanning kost dan het ontspanning brengt. Her is uiteindelijk toch een wedstrijd (denk)sport en dan moet men er toch iets vum doen. Omdat de onderlinge competitie een onregelmatig verloop heeft valt er weinig te vermelden over de stand van zaken in de huidige competitie bij VDV. Wel is het een feit, dat Biel goed op dreef is want hij heeft een score van 8 punten uit 5 partijen, Daarna volgen Van "Woei'den, Van Oudheusden en v.d.Weghe, ook met 8 punten maar uit 6 partijen- V. d. Kerk- hoff en Verburg hebben 7 pun ten, terwijl Van Leeuwen, Lu- cassen sr., Vermeulen en Mast 5 punten hebben. Niestadt heeft slechts 3 punten, maar speelde ook maar drie partijen. Over enkele maanden zal de onder linge rangschikking stellig heel anders zijn. lil de Korenbeurs werd gisteren weer naar hartelust getafelten nist bij het scholierentafelten- nistoernooi. Het zal er ook van daag wel weer sfeervol aan toe gegaan zijn, want het evene ment neemt twee volle dagen in beslag. Het waren op deze eer ste dag vooral dc leerlingen van de lagere scholen die el kaar met het batje en. de kleine bal ie lijf gingen. Het enthou siasme van de deelnemers en deelneemsters was enorm. Vol overgave probeerde men de „echte" omvangrijke wed- strjjdtafei met de slagen te be strijken. Aangemoedigd door mede-scholieren ging het duide lijk ook nog echt om dc knik kers en was het spel voor som migen. nog een voorzichtig pro beren. Het is dit jaar de tiende keer dat dit schoolt 0 er nooi in de Kerst vakantie plaatsvindt en alge- melen aan het aantal inschrij vingen mag men zeggen dat de populariteit van dit gebeuren ieder jaar groter wordt. Toernooileïder Jos Clazing: „Dit jaar meidden zich ruim 530 leerlingen aan en ik geloof dat dit «ïantal wel bijna het maxi mum is dat we kunnen verwer ken. Op de eerste dag spelen we door tot half acht 's avonds, waarbij we het laatste uur ge reserveerd hebben voor de scholieren die ook in de NNTB spelen". De organisatie van dit massale sportevenement is geen sinecure. Het vereist een goede planning om alles in iuis- le banen te leiden.. Jos Clazing; „Ach, de sfeer bij zo'n toernooi is niet te vergelïj- Overzicht van hef druk bezette toernooi ken met die van een echt tafel tennistoernooi. Het geheel speelt zich nog meer af in de sfeer van de huiskamer en geen enkele speler of speelster voelt zich in zijn spel benadeeld als een supporter al te dicht bij de tafel komt. De medewerkers achter de wedstrijdtafel krijgen soms ook leuke vragen zoals meneer, heeft u misschien ook een slaghout voor mij". En ook over een telefoontje met de boodschap: „ik kan niet mee doen met het ping-pongen", verbaast men zich niet meer. Een kwart van'de inschrijvingen zijn meisjes en. dan te bedenken dat bij het eerste toernooi tien iaar geleden slechts één meisje zich aanmeldde, Jammer is het, aldus Jos Gla zing, dat elk jaar 20'n. kleine 20 wel inschrijft maar niet opkomt. Het wedstrijdschema vereist dan een snelle aanpas sing en er moet dan wel eens wat geïmproviseerd worden Maar dat lukt allemaal. Want als je zo'n tiep. jaar meedoet en dat geldt met name voor Jos da zing, leer je wel om te manipu leren. Bij dit toernooi is het meedoen vooral het belangrijkste, het winnen van de door de Schje- damse Gemeenschap beschik baar gestelde prijzen is maar voor enkelen weggelegd. Vandaag komen de scholieren van het vervolgonderwijs ach ter de tafels. Als dan tenslotte het kaf van hel koren geschei den is volgen de altijd boeiende eindstrijden en de pnjsuitreG king. Maar dan is het zo rond uur vanavond waarna de toer- nooicommissxe deze tafeitennis- marathon kgn afsluiten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4