SCHIEDAMSCHE COURANT In Schiedam Adviesraad wil inspraak in samenstelling van commissie nu beginnen met W-werk Brandkastkraak in ANWB-kantoor Verdachte zag knipperlichten te laat Tehuis voor geestelijk gehandicapten wordt in april geopend 2 kranten voor één prijs! Voonvaarde bij opheffing: Stads kantoor steeds hoger On tevredenheid over parkeerterrein Oude Kerkhof „Rode boekje" vanSchiedamse brandweer wordt aangeboden aan burgemeester Wereldwinkel krijgt ƒ150 Jubilaris bij Breeuwwerk 4 pagina's Donderdag 27 januari 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLADiaargang no" 2i31" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Directeur S.G.: Schiedam De Adviesraad voor de Detailhandel en Consu mentenbelangen gaat akkoord met een voorstel van burge meester en wethouders de Adviesraad te vervangen door een commissie midden- en kleinbedrijf, mits bet college bet voorstel van de huidige Adviesraad betreffende de sa- menstellling van de op te richten commissie goedkeurt. Zo heeft de Adviesraad woensdagavond tijdens een openbare vergadering in het stadhuis besloten. Schiedam In Schiedam moet men beginnen met het Volksunl- versïteitswerk. Bij dit werk heeft de Schiedamse Gemeenschap een taak bij uitstek. Dit is de mening van SG-direeteur Ruud Pïllard in het tweede gedeelte van zijn ontwerpbeleidsnota. Hij vindt dit noodzakelijk, omdat de S.G. nu eenmaal de zorg heeft voor het sociaal-culturele leven in Schiedam. Aanleiding van dit besluit was een schrijven van burgemees ter en. wethouders, waarin werd gesteld, dat de gemeen telijke Adviesraad voor De tailhandel en Consumentenbe langen in zekere zin overbodig is, omdat voor het voeren van het middcnstandsbeleid te vens advies wordt gevraagd aw Kamer van Koophan del en de Schiedamse Han dels- en Bedrijfsraad, die bei de vertegenwoordigd zyn in de Adviesraad. Het college schrijft voorts, dat er momenteel meer behoefte bestaat aan een. commissie, die, behalve advies uitbren gen aan de gemeente, al of niet uit eigen beweging, ook dienst kan doen als gespreks forum, wanneer het gemeen tebestuur en het bedrijfsleven met elkaar van gedachten wil len wisselen. Een voordeel van deze nieuwe regeling zou zijn, dat het gemeentebestuur direct geconfronteerd wordt met de problemen van de be trokkenen, die op hun beurt een beter inzien krijgen in de bestuurlijke problemen. TIEN PERSONEN Burgemeester en wethouders stellen voor, om In de com missie tien personen zitting ta laten nemen, van wie drie raadsleden, een door het col- lege'te benoemen lid en zes le den, die door de gemeente raad benoemd moeten wor den, nadat ze voorgedragen door het college, dat zich- Andere leden van de raad kre- houders, mits het college zich bij de samenstelling van de commissie houdt aan de vol gende voorwaarden, dat er twee raadsleden in de com- missie zitting nemen, evenals een wethouder, die eventueel het voorzitterschap op zich neemt, dat er drie afgevaar digden in de commissie wor den opgenomen van de Schie damse Handels- en Bedrijfs raad en dat er van de Kamer van Koophandel, de Neder landse Consumentenbond, het Centraal Vrouwencomitê en de Werknemersorganisatie elk een vertegenwoordiger in de commissie een zetel krijgt. Dit tiental kan eventueel aan gevuld worden met enkele deskundigen. Wanneer het college niet met dit voorstel akkoord gaat, wil de Adviesraad nogmaals ver gaderen over het voorstel van het college. Op deze vergade ring moet dan wel iemand van de gemeente aanwezig zijn, die de redenen, waarom het voorstel is afgekeurd, ver dedigt. MOEITE Aanvankelijk had de Advies raad er moeite mee, toe te stemmen in de opheffing van de raad. Het voorstel van het college, de raad te vervangen door een commissie werd door. de. .vergadering een. ele gante manier om de opheffing van de raad ter sprake te brengen genoemd. zétf ook laat adviseren. Twee van de zes leden zouden voorgedragen moeten worden aan het college van burge meester en wethouders door de Schiedamse Handels- en •Bedrijfsraad en één door de Consumentenbond in Schie dam. AKKOORD De Adviesraad heeft besloten akkoord te gaan met het voor stel var burgemeester en wet- gen de indruk, dat de gemeen te meer inspraak zou willen hebben en daarom een com missi e wii oprichten. Voorge steld werd, een vertegenwoor diger van de gemeente op te nemen in de raad om enigs zins aan de wensen van het college tegemoet te komen. Ook voelen sommigen zich aan de kant gezet, omdat de afschaffing van de raad en de oprichting van een commissie ontslag van leden van de Ad viesraad tot gevolg heeft. Schiedam Vanmorgen vroeg is ingebroken by het ANWB- kantoor in Schiedam aan de Parkweg. De inbrekers heb ben de brandkast van achteren opengebroken en een aanzien lijk bedrag aan geld meege nomen. Hoeveel er gestolen is, is nog niet bekend, aange zien de krakers niet bü het kastje binnen in de brandkast konden komen, waar de cheques liggen. Wel kan met zekerheid worden gesteld dat de schade in de vele tienduizenden loopt. Een van de employés, mevrouw Norma Tlcssen, ontdekte dc inbraak. „Ik kwam hier het eerste binnen cn ik zag een raam openstaan ent voetstap pen op het bureau. Toen ik de deur opendeed, zag ik ook dat de brandkast verplaatst was en het rook erg branderig." Een van de aanwezige politie agenten was van mening dat er zeker geen kwajongens aan het werk zijn geweest. De nachtwaker van de ANWB heeft niets gezien. Schiedam Steeds hoger: Op het nieuwe stadskan toor in aanbouw stapelt zich de ene verdieping na de andere. Onze foto graaf levert er het bewijs van: het stadskantoor heeft het hoogteniveau van de Singelkerk at bereikt. Binnen niet al te lange tijd bereikt men het hoogste punt: hieraan zal enige aandacht worden geschonken. Het bouwwerk vormt- nu al een markant punt in het stads centrum. Schiedam „Ik wil maar zeggen", begon de Hagenaar Diet zijn eigen verdediging woensdagmorgen tegenover de Schiedamse kantonrechter. De Hagenaar werd ervan beschuldigd niet ge stopt te hebben bij een overweg in Schiedam. De verdachte kreeg hier 35 boete voor. „Ik wil maar zeggen, ik ben weest. Maar echt ik reed niet in Schiedam bekend en ik langzaam over de overweg en ben daar helemaal niet be- ik heb niets gezien. Ik weet kend. Ik zag de knipperlichten wel dat ik fout ben geweest' pas toen ik al op de overweg pe officier van justitie, mr. A. was ,n r.mfl. ,w Borghart wilde eerst de raak was en daar remde ik' De kantonrechter vroeg zich al leen maar af waarom hij al deze feiten niet eerder tegen de politie genoemd had, ,,Ja maar ik had geen rijbewijs bij me, geen kentekenbewijs, ik moest met antwoordkaarten van het bedrijf bewijzen wie ik was. Ik wil maar zeggen daar ben ik mee bezig ge- aanhouden om de verbalisant nog eens ter dege te horen. De verdachte echter, praatte hier over heen en de officier van justitie moest wel eisen. Hij eiste 40 of vier dagen. De kantonrechter wilde rekening houden met de omstandighe den en deed er daarom vijf gulden af. Voor het werk kan sterten, zal er nog veel moeten-gebeuren. Toch is het volgens de heer Pillard mogelijk, als in 1972 het nieuwe cursusjaar begint, te starten met een nagenoeg volledig programma, waar voor geld en inzet noodzake lijk zal zijn. Het Volksuniversiteitswerk moet worden gestart vanuit de gedachte van de Education Permanente, de opvoeding die het traditionele onderwijsstel sel aanvult ook na de school tijd. Vooral de vrijetijdsbeste ding wordt in de beleidsnota van de directeur van de SG van belang genoemd. Wil de Education Permente tot zijn recht komen, dan is het aan bod van mogelijkheden tot vrijetijdsbesteding en het scheppen van faciliteiten voor recreatie noodzakelijk. De heer Pillard: „Wie in zijn vrije tijd wil schilderen, pot tenbakken, borduren, zilver smeden, kledingstukken ma ken enzovoorts moet evenzeer bij een volksontwikkelingsor ganisatie terecht kunnen als diegenen die met studie of wat dan ook hun vrije tijd wil len vullen. De Stichtingsraad van de Schie damse Gemeenschap heeft zich gisteravond weer over de beleidsnota van de SG-direc- teur gebogen. In onze krant van morgen hopen we u hier over nader te berichten. Schiedam Het met een rode omslag beklede naslagwerk „Aanwijzingen voor het optre den bij ongevallen met ge vaarlijke stoffen", samenge steld door de heren M. L. Fas- schier, hoofdbrandweermees- ter le klas bij de Schiedamse brandweer en dokter J. Ste vens, directeur van de Ge meentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst is nu in landelijke uitgave gedrukt bij de Uitgeverij van de Vereni-, ging van Nederlandse Ga- meenten. Het ligt in de bedoeling dat d» heren Passchier en Steven» officieel het eerste exemplaar zullen, aanbieden aan burge meester H. Roelfsema, tijdens een bijeenkomst in het stad huis op vrijdagochtend 28 ja nuari om 11.00 uur. Het boekwerk komt ter beschik king van de brandweren in Nederland en van al die in stanties die te maken krijgen met ongevallen met gevaarlij ke stoffen. Het voorwoord ia geschreven door de hoofdin specteur van het Brandweer wezen in Nederland. Schiedam De Schiedamse we reldwinkel krijgt van de PvdA niet 125 maar f 159. Ook is dit bedrag niet afkomstig uit het saldo dat de FJG bij op heffing naliet, maar het komt' uit de kas van de PvdA. Het' saldo van de Wereldwinkel, groot 43, is daarin gestort. Volgens PvdA-penningmees- - ter H. W. Posthoorn gaat het nu om 'n subsidie van de af deling van de PvdA aan de Wereldwinkel. Schiedam Niet iedereen is te vreden met het parkeerter rein aan. het Oude Kerkhof: vooral na neerslag is dit ter rein voor voetgangers en uit stappende automobilisten vrij moeilijk begaanbaar door de grote plassen die er liggen. Het terrein telt vele kuilen en is ook bij de ingang aan het Oude Kerkhof nogal moeilijk toegankelijk. De noodvoorziening het ter rein is op goedkope wijze aim gelegd en heeft maar een tij delijke bestemming heeft ook de ontevredenheid van enko'r ambtenaren van het stadhuis opgewekt: „Dat terrein heeft me nu al drie lekke banden ge kost", aldus één van de amb tenaren. Schiedam Het nieuwe gezins vervangende tehuis voor gees telijk gehandicapten aan de Burgemeester Honnerlage Greielaan te Schiedam zal in april de eerste gasten ontvan gen. Gezien de aard van het te- huls ligt een officiële opening niet in de bedoeling. In plaats daarvan zal er een „instuif" '.vorden gehouden, waarbij dc uders of familieleden van dc pupillen en ook de nog op te nemen pupillen een kijkje kunnen gaan nemen. Het tehuis gaat uit van de Alge mene Stichting voor Verzor ging en Verpleging van Zwak zinnigen, waarvan het cen traal .bureau in Utrecht is ge vestigd, directeur hiervan is de arts A. J. Blaas. In Schie dam is een team gevormd van deskundigen en vertegenwoor digers van diverse instellin gen en diensten, waarbij de oudervereniging „Helpt El kander" nauw betrokken is. Dit team waarvan dokter Blaas voorzitter is, zal de op name van de pupillen beoor delen en ook voor de medi sche en maatschappelijke be geleiding van de pupillen zor gen. Voor de ASVZ wordt dit het zes tiende tehuis, niet a 11e maai echter zijn zij van hetzelfde soort. Het gebouw in Schie dam is echter wel het mo dernste, want een betrekkelijk groot deel van de pupillen krijgt de beschikking over een éénpersoonskamer. Verder is er een huiselijk ingerichte grote woonkamer, één dito eetkamer met aansluitend de keuken en een ruime hobby kamer. Het tehuis biedt plaats aan maximaal 24 geestelijk gehandicapte mannen boven de 18 jaar, voor het merendeel afkomstig uit Schiedam, Aangezien het een „open te- huls" zal zijn, wordt aan de bewoners een grote mate van vrijheid gelaten. Er wordt naar gewerkt dat zij zoveel mogelijk deelnemen aan het hun vertrouwde maatschappe lijke verkeer, met de beoefe ning van de activiteiten die ze gewend zijn. Van het perso neel 2ullen zes leden in de pe dagogische sector werkzaam zijn en verder is er een aantal huishoudelijke hulpkrachten. Schiedam De heer W. Dek king heeft deze week zijn 25- jarig jubileum gevierd bij de~ Breeuwwerkfabriek, dit jubi leum is gevierd met een fees telijke bijeenkomst. De" jubila ris werd toegesproken door de heer M. Bijl namens de direc tie, waarbij hem een vererend - getuigschrift met een zilveren legpenning van de Maatschap pij van Nijverheid en Handel werd uitgereikt. De jubilaris ontving tevens een horloge. Namens het geza menlijk personeel sprak de heer J. Meerburg hem toe en overhandigde hem een lede ren. aktetas, alsmede een pia- tenbon. ^'ofiwtrnü vin hte unjekeaanbod t krenten te ontvangen voor de pfij* ven één:del Schlediiruehe Courant met nieuw* uit uw «id er» omjïvinf, en hit Rouerdamich J Nituwibiid met het luwte binnen-en buitenlandse nieuw*. Geefon» nu opdracht ook té dijen tretis, zander «ni{a verplichting, de SC KM te fatzonen en vele plutpunten. -Deze bon in open envelop, zonder poatzeje». «uren Rotte rdamtch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam ««ur de SC 4- RN 14 daten (r»t1> naar:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1