Goederentreinen bedreigen nachtrust van Schiedammers DOOR AANLEG RIJNPOORTHAVEN: Top Tien Spits mocht toch blijven Hallo allemaal De nieuwe puzzel Sociëteiten- agenda SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 4 FEBRUARI 1972 Wietske wilde dolgraag een bond. Al drie jaar prijkte „een lief, klein hondje" bo- venaan baar verlanglijst' je. En vorige week was het weer zo ver: Wietske werd Jarig, En wéér was een hondje haar liefste wens. .Laten we het maar doen", zei vader, „ze wordt nti negen jaar en ze is groot genoeg om zelf haar hond uit te laten." Eerlijk gezegd zag moeder er wel tegen op. Zo'n dier tje moest zindelijk gemaakt worden en je had kans dat het alles stak maakte. Maar nn ja, als Wietske het dan zd graag wilde, vooruit dan maar! Wiets- kns wens werd das ver vuld. Samen met moeder mocht ze er één uitzoeken bij het dierenasiel. Wat was dat moeilijk. Er wa ren zoveel lieve hondjes. „Ik neem de lelijkste", zei Wietske opeens, „want die wordt natuurlijk nooit ge kozen', en ze wees op een mager hondje met een spitse snuit. In de dieren winkel kochten z» nog een mand, een riem en een speeltje. Wietske noemde haar hondje Spits. Ze liet hem zelf uit. Maar Spits deed geen plas. „Hij hoeft niet", zei ze toen ze weer thuis was. Maar even later deed Spits het op het kleed. Moeder bromde op hem. Spits jankte zenuw achtig. Je moet niet boos op hem zlja, anders ga ik hullen", zei Wietske. „Maar zo moet hij het le ren", zei moeder, „we zul len het vanmiddag weer buiten proberen." Nee, het zindelijk worden lukte he lemaal niet. Bovendien was Spits 's nachts erg lastig. Hij wilde niet In de keuken slapen en stond steeds te blaffen. „Zo gaat het niet langer", zei moeder na een dag of vijf. „ik kom slaap te kort en ik moet steeds maar plasjes en hoopjes van het kleed halen. Spits moet maar weg, Wietske. We zullen een goed huis voor hem zoeken." Wietske vond het erg uaar. Het was wel een beetje hahr schuld ook. Ze bad vaak geen zin om Spits uit te laten. Ze ging liever rolschaatsen. ,Ik zal hem nu heus elke dag meenemen mam", zei ze, „hij zal het toch wel ééns Ieren". „Ik probeer het nog één week", gaf moeder toe. En het was maar goed dat ze dat zei want op esn nacht gebeur de er iets en toen bewees Spits dat hij heus een goe de hond was, In de keuken keek je uii op de achterkant van enkele winkels. En die nacht scharrelden er twee man nen rond. Eén van hen sneed een ruitje uit en klom naar binnen. De an der bleet bli de auto op de uitkijk staan. Spits was eindelijk ingeslapen, maar toen hij Iets hoorde was hij meteen klaar wakker en spitste zijn ooren. Hij sprong uit de mand, zette zijn voorpoten op de ven sterbank en keek naar bui ten. Twee vTeemde kerels! Hij begon wild te blaffen en sprong tegen de keuken deur op. „Waf, waf, baas je, vrouwtje, onraad!" be tekende dat. Moeder sliep net en ze was vreselijk boos dat ze weer door de hond werd wakker ge maakt. „Nu gaat bij weg", riep ze, „dai Is geen doen. Ik doe geen oog dicht" Wietske was ook wakker geworden. Ze ging vlug naar de kenken om Spits te kalmeren. Maar hij bleef maar blaften en liep steeds naar het raam. Wietske keek naar bulten en toen zag ze de mannen. „Mam ma, paps, inbrekers", schreeuwde ze. Vader was al uit bed. „Geen licht aan doen", waarschuwde hij. Het autootje stond zé ge- parkeerd dat vader precies het nummerbord kon ont cijferen. Dat was niet zo slim van de mannen, Hii schreef het op en belde de politie. Intussen waren de mennen al verdwenen, me ar de volgende ochtend kon dB politie hen arreste ren. Het waren twee jon gens van achttien jaar en de buit lag bij hen thnls op zolder. „We hebben een goede slag geslagen", zei de rechercheur tegen va der. „Ze badden nog meer inbraken op hun kerfstok. Maar nu hebben we ze, dank zij u meneer." „Nee, dank zij Spits, onze bond", zei vader. „Gefeliciteerd met zo'n goede waak hond", lachte de politie man. Er kwam zelfs een foto van. Spits in de krant. Met het verhaal van de in braak erbij. Wietske was erg trots op Spits, „No mag hij toch blijven he?" vroeg ze aan moeder. „We zullen het proberen", knik te moeder, „dan slaap ik overdag maar een uurtje." Gelukkig werd Spits gauw zindelijk en hij wende er langzamerhand wel aan om in de keuken te slapen. Het werd een fijne vriend voor Wietske. Ze wilden hem geen van allen meer missen. ANKE Donderdag was de plechtige opening van de olympische winterspelen in Sappora, dat is de hoofdstad van het Noord Japanse eiland Hok kaido. Je weet natuurlijk dat ook onze schaatssterren present zijn. Zijn jullie ook zo benieuwd of Atje Keulen, Ard Schenk, Jan Bols at Kees Verkerk en misschien ook nog anderen een medaille zullen be haion? Ongeveer 2300 topsporters uit vseitjg landen doen aan de wedstrijden mee. Wist je dat die Olympische spelen ai in 776 jaar voor Christus in Griekenland werden gehouden? Horizontaal zowel als verticaal vul je dezelfde woorden in. We be ginnen met horizontaal 2 en ver ticaal 4: mond van de dieren, horizontaal 4 en verticaal 2: niet smal, horizontaal 5 en verticaal 1 onderwijzer, horizontaal an verticaal 3 snoer van in elkaar geschakelde metalen ringen, ho rizontaal 8 en verticaal 5 boom- De oplossingen verwacht ik weer voor donderdagmiddag vier uur. Denk aan naam, adres en leef tijd onderaan de brief of oplos sing. Op de envelop zet je: Aaa Anke, Verwersdijk 6—8. Delft Cweffene vim der Helden, Gor don* trast 46, Schiedam, 10 jaar. Yoianda van der Lee, Fulton- straat 3b, Schiedam, 9 jaar. De oplossing was: Horizontaal: 1 hark, 4 stam, 7 o.a-, 8 aap, 9 ra, 10 nies, 11 Irma. 13 da, 13 tol, 15 as, 16 no, 17 An, 20 peren, 24 A.Z., 25 G.S-, 26 Ed, 28 Ede, 29 de, 30 koel, 31 laan. Verticaal! 1 hond, 2 aaien, 3 kast, 4 spil, 5 armen, 6 Maas, 14 oor, 17 opa, 18 Ans, 19 boek, 21 ezel, 22 egel, 23 tien, 27 Do, 29 da. Een bosgezicht vaa Thea Bonefaas (twaalf jaar) uit Schiedam, ANJA VOORBERG '(Schiedam) O, wat leuk, dus jullie sparen ook plaatjes van series. Spaar je ook die van kinderprogram ma's. Als ik eens iets heb zal ik aan jullie denkenMag het van alles zijn? Dan stuur ik het wel op. LEONT1NE VOORBERG (Schie dam) Fijn, dat ik de foto mag houden. Ik heb namelijk eenjo- toalbumpje van kiekjes van briefschrijvers. Daar heb ik die van jullie ook ingeplakt. Het varken ziet er gezellig uit hoor. Ik vind varkens best aardige dieren. ANNAMARIE POOT (Schiedam) Je had prachtige cijfers. Je bent vooral goed in talen. Dat is fijn. Want die zijn juist erg belangrijk. Ga je de talenkant uit of de wijfeundefeani? Be dankt voor je wens. Dat kart nog de hele maand januari, vind ik. ANNEKE HOLIERHOEK (Schie dam) Je moet het steeds probe ren Anneke. Dan zul je zien dat i ij op een goede dag ook een prijs wint Wil je je broertje nog van me feliciteren? En, werd het een pannekoeken en poffeitje3fee$tTh heb verleden jaar oofe poffertjes gebakken toen mijn dochtertje jarig was. Maar er waren verscheidene kinderen die ze niet lustten. JOLANDA V.D LEE Schiedam Bedoelde je het verhaal van het oude paard? Ja, alle verhalen verzin ik zelf. Toen ik het had geschreven fewam er toevallig ook iets over een paardenrust- huis op de televisie in "Dier en vriend". Kijk je daar wel eens naar? Ik krijg elke week onge veer honderd oplossingen. De ene week wat meer dan weer wat minderVeel he? ROB PAULUS Schiedam-Kethet Je had de oplossing goed hoor Rob. Heel goed, en dat voor de eerste keer. Je feunt elke week de oplossing insturen en daar hun je dan een prijs mee win* non. Er is natuurlijk een grote stapel goede oplossingen en daar bomen dan de twee win naars uit. Ife hoop dat je nu ook weer meedoet. Wie weet ben je gauw bi; de gelukkigen. De te kening van je zusje vond ife leufe. Die feomt vast in ons hoekje te staan. YVONNE VAN HOLSTEIN (Maassluis) Je was nog niet helemaal beter maar je mocht toch naar schooL Dan gaat het in leder geval al goed vooruit Zou dat mels/e nog lang in het ziekenhui* moeten liggen, denfe je? Wat fijn, dat je haar schrijft. Dat is heel gezellig voor haar. Misschien leest s* dtt briefje ook wel Ife wen* haar in ieder geval spoedig ba» terschap BRENDE PAUW (Vlacrdingen) Je had een leuke Donald Duck getekend. Maar Ife denk dat het nagetekend is? En dan kan de tekening niet in de krant. Ja hebt het in ieder g«- val keurig gedaan en erg moei gekleurd. De oplossing van het kruiswoordraadsel had je goed. JEANNETTE SPANJERSBERO (Maassluis) Ife vond Je teke ning erg leuk. Jij had er alvast maar kleurige bloemen bij gete kend. Dan krijgen we tenminst het Idee dat het al een beetje lente wordt. De tekening komt in ons koekje hoor. Klffe <rt- tijd naar de Fabeltjeskrant? HERMAN EN ANNEKE MUL LER (Vlaardingen) Bedankt voor jullie tekeningen. Ze gaan weer fn de map bij de anderen. Die van Ard kan ife misschien volgende weefe wel gebruiken. Wie weet wordt kl) wel olym pisch- an wereldkampioen oofe. Kijk je er altijd naar aU het op tv. Is? Ife web Ife vind het reu ze spannend. Jouw kabouter vond ik oofe leuk Anneke. COR1NA v. d. GEE R (Vlaardin- gen) Wat een prachtig figuur had je mei de splrograaj ge- maakt. Daar ben je zeker wd een poos aan bezig geweest? Knap gedaan hoor. Leuk he, om al die figuren te mafeen. Heb je het van Sinterklaas gekregen MARIAN EN CORIEN SCHEEN (Vlaardingen) De tekening van Tflfeo is goed gelukt, vind ik. Ik zal hem bewaren voor ons hoekje. Hoe vond hij het toen hij mee naar school mocht? Ging hff niet blaften? Vandaag staal er toevallig ook een verhaat in over een hondje. Was Tjiko gauw zindelijk? Jul lie laten hem zeker oofe wel eens uit? (Maassluis) Je had naom niet op de brief gezet en oofe nie' op de envelop. Je was bli) met het mooie boefe schreef je. Heb je het al ut't? Kon je het elf al helemaal Ie- zen? Je it had veel spreek woorden xtj. Jullie zullen ze over een poosje oofe wel krijgen, denk ife. Dit was het laatste briefje weer van verleden week. Dag alle maal, veel groeten van ANKE. 1. Sacramento Middle of the Road 2. Schone Maid Tony Marshall 3. How do you do Mouth and MacNeal 4. Stay with me Faces 5. A matter of facts Dizzy Man's Band 6. Amarillo Tony Christie 7. Hooked on a feeling Jonathan King 8. 1 just can't help believin* Elvis Presley 0. I saw you Seem on en Marijke 10. Coa' I luv you Slade Middle of the Road 3. A matter of facts Dizzy Man's Band 4. Stay with me Face* 5. Hooked on a feeling Jonathan King 6. I just can't help believin' Elvis Presley 7. I saw you Seemon en Marijke 8. Olleke Bolleke Vader Abraham en zijn goede zonen How do you do Mouth and MacNeal 10. Maggie Redbone Schiedam Voorbij denderende containertreinen, twee maal per nacht. Dit staat de Schiedammers die direct nabij de spoorbaan naar Hoek van Holland wonen te wachten als het plan voor de Rijnpoorthaven eenmaal zal worden gerealiseerd. Ook overdag zal er overlast zijn: door de aan- f leg van die Rijnpoorthaven zuUen zeker vier personen- en twee goederentreinen door de woonwijken daveren. Tien tallen Schiedammers hebben dan ook geprotesteerd tegen de aanleg van de haven, die wordt mogelijk gemaakt door het ontwerpstreekplan Rechter Maasoever West. Tevergeefs, lijkt het voorlopig, - want Rijnmonds dagelijks be stuur stelt de Rijnmondraad voor, hun bezwaren, onge grond te verklaren. Yoor- 1 naamste reden: De Rijnpoort haven tussen Maassluis en Hoek van Holland moet er ko men en er is geen alternatieve mogelijkheid. '"Itfiet alleen de spoorlijn., maar 1 ook rijksweg 20 naar Hoek 1 van Holland zal in de toe komst aanleiding zijn voor ge- luidshinder. De bezwaarden n vermoeden, dat veel vracht- auto's het gehele etmaal door v. lawaai en stank zullen veroor- zaken, naast het lawaai dat al - door de treinen, wordt veroor- zaakt. „We worden dag en -- nacht gekweld" vinden de protesterende Schiedammers, k van wie er een groot aantal i uit de wijk Bijdorp komen, die w juist tussen de spoorbaan en A de rijksweg ligt.,- -©ij bewoners van de flats aan r?j de 's-Gravelandseweg nabij ,ic het station zijn al eerder be- zwaren ontstaan tegen de aan- «a-, leg van de Rijnpoorthaven, -bl De Schiedammers zijn overi gens niet de enigen die gepro- testeerd hebben. Uit Vlaardin gen is bij Rijnmond een be* zwaarschrift binnengekomen dat melding maakt van ge- luidshinder voor 15.000 tot 20,000 bewoners in de nabij- heid van de spoorbaan, die in "Vlaardingen, Maassluis en Schiedam wonen. de 54 bezwaarschriften tut Schiedam gelden ook nog an- dere betwaren:, het Westland zou steeds sterker worden verzilt; .de toch al geringe re creatiemogelijkheden in Rijn mond zouden, worden aange tast en in het algemeen zou verder het' natuurlijk milieu worden aangetast door toene mende commerciële activifcej' ten. De Maassluis* groepering WM* 3980 heeft bij Rijnmond be zwaar kenbaar gemaakt tegen de aanleg van de haven, om* dat men vindt dat de functie van de Rechter Maasoever als woongebied niet verder mag worden aangetast. Langs de gehele Maasoever van Hoek van Holland tot Schiedam zou een langgerekte groengordel tot stand moeten komen, met gebruikmaking van het al be staande groen, tegen de indus triële activiteiten aan de overkant van de Nieuwe Wa. terweg. De vereniging tegen. Luchtve rontreiniging in en om het Nieuwe "Waterweggebied is ook tegen de aanleg van de Rijnpoorthaven. Deze vereni ging oefent onder andere kri tiek uit op de exploitatieopzet van de aanleg, die naar haar mening te optimistisch is uit gevallen. De vereniging vindt, dat hier ook de kosten voor het kruisingvrij maken van de spoorwegovergangen tussen de Rijnpoorthaven en Schie dam in hadden moeten wor den betrokken. Het dagelijks bestuur van Rijn mond ïs het met zijn bezwa ren niet eens. Wat de geluids hinder betreft, geloven zij dat het vrachtwagenvervoer niet meer hinder zal opleveren dan elders door vrachtwagen- verkeer op hoofdwegen wordt veroorzaakt. De bewoners ven de flafs aan de 's-Gravelandseweg zullen strofes mef toenemend nachtelijk treinverkeer worden- geconfronteerd. 1. Schone Maid Tony Marshall 2. Sacramento vrijdag: Doele-discobar, in clubhuis De Doe'e, Doelepleir. I, van hall negen tot elf uur. Duktien, in centrum Dukdalf, Rijnstraat 1, van half acht tot tien uur Quousque Tandem, in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12, van hall negen tot half twee. De Tempel, Spinh-jispad 20, van ach: tot twaalf uur. 'i Honk, Hoogstraat 148, van half negen tot half een. zaterdag; De Tempel, Spinhspad 20. van ach: tot twaalf uur. 't Honk. Hoogstraat 148, van half negen tot half twee. De Ton, Lange Haven 121, van half acht tot een uur. Duck Da!f, in gebouw Dukdalf, Rijnstraat l, van half acht tot twaalf uur. De Vonk, in CJV-gebouw, Da Jeugdhaven, Lange Haven 129, van half acht tot kwart over elf. Quosque Tandem in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12 van hall negen tot half twee. De Waag, Nieuwstraat 36, van acht uur tot half twaalf. Instuif Schiedam, gebouw Arca de, Lange Haven 71, vanaf acht uur. zondag. 't Honk, Hoogstraat 148, vaa half negen tot twaalf uur. De Ton, Lange Haven. 121, van half acht tot half een. Ping Ping, in gebouw Dukdalf, Rijnstraat 1, van acht tot twaalf uur. Instuif Schiedam, gebouw Arca de, Lange Haven. 71, vanaf acht uur, met medewerking van de groep Midnight Special Diseosoos Groenoord-KAJA, in boerderij Landvreugd, Swee- iiacksingei 1 van zeven uur tot half twaalf. Green's Society in zaal Tivoll, Nieuwe Haven 237 van half acht tot half twaalf. Quousque Tandem in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12 acht tot half twaalf. De Tempel, Spinhuispad 20, van acht tot twaalf uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3