explosie van TSF Sterk herstel Schiedam JUVENTUS-DAMES TELAAT OP DREEF Kraclit- Juventus geld en punten kwijt Nederlaag voor NOAD Keepersprobleem SFC lijkt opgelost FCN oefent DHS sterker dan reserves SVDPW oefent naar gelijk spel SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 Van onze tafeltnnismedewerker Hfet eerste tafeltennisteam van T.S.F. heeft voor een uitste kende prestatie gezorgd door de wedstrijd tegen Steeds Hoger met 37 te winnen. In liet Schiedamse kami had men voorzichtig op een gelijkspel gehoopt, maar dit resultaat overtrof wel de stoutste verwachtingen, NOAD heeft het tegen Delta-Lloyd 2 net niet kunnen bolwerken en moest met 46 de zege aan de Amsterdammers laten. T.S.F 2» dat evenals het eerste team met een invaller moest aantreden, leverde ook zeer verdienstelijk werk en wist in het verre Maasbree de ex-Ereklasser een winst punt afhandig te maken55). hl het EREKLASSE-duel Steeds H-oger/TSB tegen TSF stond Uiteraard veel op het spel. Het Hijkswijkse team had tot dan één punt gescoord tegen Tem po-Team, terwijl TSF, gehan dicapte door de afwezigheid van Hans Lingen in de vooraf gaande wedstrijden nog geen punten behaald had. Wilde TSF niet al te zeer in de verdrukking geraken, dan zou tegen deze concurrent min stens gelijk gespeeld moeten Worden. De spannende strijd verliep voor TSP nog gunsti ger dan gehoopt. Henny Stolk, ■die deze avod zichzelf zou her vinden, startte goed en hield met 19-21 en 1B-21 Peter Joëls op afstand. De partij tussen Cas van Koets veld, die Hans Lingen ver ving, en Bert Onnes was van uitstekend gehalte en super- spannend. Vooral in. de beslis sende derde game hielden de toeschouwers hun adem in. Twee keer stond van Koets veld in de verlenging op matchpoint maar de uiteinde lijke winst ging met de veel zeggende cijfers van 30—28 naar Bert Onnes. Een niet ge heel fitte Hans van den Broek had daarna zijn handen vol aan Robby Joëls maar met 18—21 sleepte hij de winst naar TSF-zijde. Dat Stolk en van den Broek het gerenom meerde dubbel Onnes/Joëls Van onze basketballmedewerker Schiedam De Juventushe- ren speelden ia Utrecht tegen USS. Juventns was zwaar ge handicapt door het ontbreken van diverse spelers. Wim Cor demans is nog steeds gebles seerd, terwijl ook Kob Mark in de lappenmand ïs. Verder prefereerde Jan Willem En gelsman een carnavalsavond boven het spelen met zijn team in Utrecht. Een houding die weinig waarde ring bij zijn ploeggenoten kon oogsten. De invaller John Heilker en Cor Zuurbier speel den voor wat zij waard wa ren, maar zij konden toch het verlies van bovengenoemde spelers niet compenseren. In het begin van de wedstrijd kon Juventus nog aardig bij blijven door doelpunten van Otto Vonk, de trainer-speler- coach, en John van der Most, Hierna echter begon het goe de afstandschot van USS öe doorslag te geven, waardoor er bij de rust een achterstand van 27—16 in de hoeken stoncL De tweede helft kon hieraan niets veranderen. Juventus kon door een gebrek aan man kracht geen vuist maken, waardoor USS steeds verder uitliep, De eindstand, 6440, betekende een zeer slecht uit komende nederlaag. Door de nederlagen van de laatste we ken is de kans op een goede klassering van Juventus sterk afgenomen. Dit is dubbel jam mer, omdat een op volle kracht spelend Juventus een van de sterkste, 20 niet het sterkste, team van de tweede divisie D vormt. tfa deze pechvolle wedstrijd kwam er bij het terugkomen in de kleedkamer nog een te genslag bij. Het bleek dat een figuur het nodig achtte om eens in de zakken van de daar hangende kleding te zoeken of er iets van. zijn gading bij was. Het resultaat hiervan was dat Cor Zuurbier en "Wim van Huistee geld, treinkaart jes en zelfs de sleutlebossen kwijt waren. Ai met al een somber einde van een sombe re wedstrijd. klopten met 17-21, 21-16, 18-21 zal niet iedereen verwacht hebben, maar het bracht TSF wel op een 13 voorsprong. Henny Stolk speelde daarna te gen Onnes een onbevangen partjj tafel-tennis Stolk nam veel risico's en had daarbij succes. In dc derde game bij een 1917 achterstand ris keerde Stolk alles en klopte Onnes met 1921, waarbij het de ex-topspeler in feite met ei gen wapenen versloeg, want waarschijnlijk zou Onnes in dezelfde situatie dezelfde tac tiek toegepast hebben, als waarmee Stolk hem nu klopte. De stand bij de pauze was daarmee 1—4 en TSF rook haar kans. Steeds Hoger kwam wat dichter door een driegames-zege van Peter Joëls op Hans van den Broek, maar Cas van Koets veld, die een voortreffelijke invallêrsrol vertolkte, ver sloeg na een wat gespannen eerste game 19—-21 Robby Joële met 1421 en het was 2—5. Met tweemaal 2118 versloeg in de 8e partij Onnes Hans van den Broek, die ook in dit duel een vaste lijn in zijn spel misie en sterke momen ten afwisselde met wat ang stig verdedigingswerk. HENNY STOLK Maar de winst werd toch bin nengehaald." Henny Stolk speelde tegen Robby Joëls zeer trefzeker cn lanceerde met groot zelfvertrouwen zijn Henny Sto/k hervond fegen Steeds Hoger/TSB de juiste vorm. Andere oorzaken hadden tot ge volg dat ook doelman Rost niet meer beschikbaar is voor het eerste team en zelfs als lid van SFC bedankte. Daarom is het noodzaak voor SFC om in de nieuwe samen stelling oefenwedstrijden te spelen voordat weer aan de competitie begonnen werd. De onvrijwillige winterpauze is dan ook dankbaar aangegre pen om te oefenen, en. giste ren gebeurde dat in Oud-Beij- erland tegen de club van die naam, uitkomende in de vier de klasse van de KNVB. Het werd daar een leuke partij voetbal, waarin overduidelijk bleek dat de thuisclub een paar klassen hoger speelt dan het dappere SFC. De Schie dammers leken wat geïntimi deerd en speelden niet gehe^ vrijuit. Het leek wel of dat klasseverschil de SFC'er- remden in hun activiteiten. Toch werd het geen onverdien. stelijke wedstrijd en Poulus heeft weer eens kun- nen zien wat voor vlees lüi fc de kuip heeft. Dat Oud-Beijeriand met 2-4 won is niet belangrijk. Wé was dat het optreden vsn keepers Brussaart voor dj rust en Franken ln de tweed* helft. Zij demonstreerde overduidelijk dat met het ver trek van Rost SFC be: geen keepersprobleem zal op leveren. Schiedam Net als verleden week is trainer Ciarijs van FCN met 22 spelers naar Hoek van Holland getogen. Zij waren niet de enige, want met veel moeite kon» een speelveld worden uitgezet. Verheugend voor de heer Ciarijs was het dat zijn jongens wilden ko men. Met eigen vervoer was men naar de kust gegaan om daar een oefenpartij te spelen. Het eerste team won met 4—1, want wat in de competitie maar niet wil lukken, lukte nu- wel, doelpunten maken. Stefel nam er twee voor zijn reke ning en Friederich en Van der Grijp elk één. Trainer Ciarijs vond dat deze partijtjes zeer nuchtig waren en hij constateerde een aan merkelijke vooruitgang in de conditie van rijn jongens. Schiedam DHS kreeg dt* week een paar aanluedingEi voor oefenwedstrijd! maar trainer Schop vond ba beter een oefenwedstrijd {J sen het eerste en tweede teaa te laten spelen. Het tweeül team van DHS staat bovenaaj de ranglijst en daarom vodJ de heer Schop het belaai eens 'n goed overzicht te «ru gen van het aanwezige sgi Iers maten aal. Daarom zondagmorgen het oei fenduel dat uiteindelijk wert gewonnen door het eersk team. Vos, Roozen en Websi zorgden in t-otaal voor z* doelpunten voor het «mi team. De verdediging van elftal bleek zo sterk dat di voorwaartsen van DHS 2 geen kans zagen om tot een tegen- doelpunt te komen. Een nuttig oefenduel verklaarde trainer Schop. aanvalsslagen. Met 2118 en 21-10 scoorde hij zijn derde en voor TSF het beslissende zesde punt en de zege was een feit. De eerste triomf ia de EREKLASSE van TSF kreeg nog een wat royaler aanzien doordat van Koetsveld in de slotpartij zijn prima optreden afsloot met een zege op Peter Joëls, waarmee de eindstand 37 werd. NOAD In de promotie-Ereklasse leed NOAD in de Beurs een 46 nederlaag. Het Amsterdamse Delta-Lloyd 2 haalde in de laatste partij de winst binnen. Jan Tuinenburg speelde toen tegen Appie Reinders een par tij, waarin de tijdregel moest worden toegepast. Het stond in de derde game nog 1616, waarna een geïrriteerde Tui- nenburg de Delta-Lioydspeïer ervan beschuldigde dat hij de bal natgemaakt had waar door deze door hem niet meer op de juiste wijze gespeeld kon worden. Reinders verblik te niet bij dit incident, maar Tuinen burg was er zo door van slag dat hij met 17>21 verloor. Toch had NOAD in deze wed strijd echter wel kansen ge had. Vooral ook door de drie overwinningen van Jan Knik- kenberg was de basis voor een beter resultaat zeker ge legd. Temeer omdat Ron van der A a in de eerste partij van Leo Lucas gewonnen had. Maar daarmee had van der Aa ook alle troeven, voor deze avond op tafel gelegd en zo wel tegen Reinders'als Meyer kon hij niet tot scoren komen. In dit bijna 5 uur durend tafel- tennis-duel viel het spelpeil erg tegen en voorzitter Marij- nen van NOAD was er be paald teleurgesteld over. NOAD staat in deze afdeling nu derde met resp. één en twee punten achterstand op Delta- Lloyd 2 en Tilburg. TSF 2 hield uit de ontmoeting tegen Maasbree één kostbaar punt over. Peter van den Broek en Gerry Va ess en wonnen beiden van Joep Vaessen, maar TSF-er Vaessen, die voortref felijk op dreef was bleef bo vendien Jan Suiskens de baas. Wim van der Poort, die inviel voor Cas van Koetsveld debu teerde verdienstelijk in deze klasse. Hij klopte in de slot partij Harry Vaessen. Na een verloren eerste game en een 2019 achterstand in de twee de game, was ook de derde game aanvankelijk in het voordeel van de Maasbree- speler, maar met 1821 redde hij voor zijn team het gelijke spel, want ook het dubbelspel had een voor TSF voordelig verloop gehad. Van onze korfbalmedewerker Onder de uitstekende teïdïng van scheidsrechter Snip heeft Suc ces overtuigend van De Bermen gewonnen. Met vlotte combina ties zetten de op volle sterkte aangetreden blauw-witten hun te genstanders voor onoplosbare problemen en de 101 uitslag geeft een juiste verhouding van het krachtsverschil dan ook weer. Hans Hassfeld en Els Ruscler gaven hun ploeg binnen vijf minu ten de nodige ruggesteun, 2G. De kans op 2—1 Heten De Ber men voorbijgaan door een strafworp naast te schieten. Harry Assies deed het even la ter beter door vrij voor de korf staande wel raak te jschieten. Uit een doorloopbal maakte Hans Bal er 4—Q van, gevolgd door een dodcuxit van Henk Hassfeld. Met twee treffers van Hans Bal en een benutte strafworp door Els Ruseier kwam De Ber men op 81. Lau van Dijk en Helen Kosten zorgden voor de dubbele cijfers. Na de ongelukkige nederlaag te- Syfvie Corcfemans voorfeomf hier een Amsfe/veense treffer. basketballmedewerker. Schiedam De Juventusda- mes vochten zaterdagavond voor één van de laatste kan sen voor het behoud van het credivisieschap. Gespeeld werd leger, de lage midden moter Amstelveen Zapad, en het strijdtoneel was de Mar griethal in Schiedam. Juventus startte tegen een ken nelijk beter ingespeeld Am stelveen vrij zwak. Alleen Margreet van Putten kon door het benutlen van enkele straf- worpen voor Juventus scoren, Amstelveen scoorde wel re gelmatig, zodat Juventus di rect al een behoorlijke achter stand opliep, een achterstand die na 10 minuten spelen 11 punten bedroeg, 1122. Hierna stokte het ritme bij Am stelveen, maar Juventus kon daarvan helaas niet profiteren waardoor de stand slechts zeer langzaam opliep tot een ruststand van 1429. Het begin van de tweede helft vertoonde eenzelfde beeld als de openingsfase van de eerste helft. Juventus werd door Am stelveen naar een beslissende achterstand gespeeld. Na 10 minuten was de stand al opge lopen naar 2050. Tnen begon Juventus, hoewel al in verloren positie, aan een wanhoopsoffensief. Br werd veel feller verdedigd, en ook in de aanval liepen de zaken ineens veel beter. Margreet van Futten en Silvy Cordemans kregen een veel zuiverder schot, en ondanks felle tegenstand maakte Ju ventus een aanvang met het kleiner maken van de achter stand. Vooral Silvy Cordemans, geïrri teerd door de scheidsrechter maar vooral door het slechte spel tijdens de voorafgaande periode, was vrijwel niet 'te verdedigen en scoorde uit alle posities. Van de 30 punten achterstand die na 10 minuten in de twee de helft op het bord stonden 1 Jenny Paans fel op de huid gezeten door een verdedigster van Amstelveen Zapad. waren er bij het eindsignaal 17 afgehaald. liet is bijzonder jammer dat Juventus zo wis selvallig speelde, waardoor een mogelijke overwinning niet gerealiseerd kon worden. Eindstand 4255. De' kans op het behoud van het eredivisieschap is nu wel erg klein geworden, zo niet geheel verdwenen. Opvallend is wel dat de stemming van de da mes onderling, ondanks ne derlagen en tegenslag, perfect is gebleven. Er vallen vrijwel geen verwijten aan eikaars adres te besluisteren, hetgeen wel betekent, dat de Juventus- dames een goed moreel heb ben. Overigens is het zo dat de toe,- komst van Juventus bij de meisjesjunioren gezocht moet worden. Deze meisjes speelden na de dames een aardige, zij het wat harde, wedstrijd te gen Hurricanes. Onder aan voering van de gezusters Ti neke en Anneke Aleman en met coach Frits Spaak werd een grote overwinning op de toch niet zwakke tegenstand ster behaald. Op de trainingen heeft Frits de beschikking over een 15-tal enthousiaste pupillen waar mee hij leuke resultaten be haalt. Als er gezorgd blijft worden voor een goede bege leiding van de meisjes is de toekomst van het damesbas ketball in Schiedam verze kerd. gen Aio in een wedstrlji waarin niets lukte, ging er, bij de roodzwarten tê|e Achilles veel beter. Het eerste verdedigingsvak met Hans Jt een, ingevallen voor Piet Nat, Ger Overkleeft, Arine Ligt hart en Nel Sluymer lis$ goed. Ook de eerste aanti met Chris Niehof, ingevaEs voor de geblesseerde M Jansen, Freek Veer, Nel Ma> joor en Paula Josen stak h een goede vorm, Belangrijfcii ook, dat alle vier de ioegewe> zen strafworp en in doelpunie werden omgezet. Met een strak schot vanuit i'. hoek van het vak afgerari bracht Freek Veer de stam op 1—0. Chris Nehof, de di gevaarlijkste man van Adii les op voorbeeldige wijze uè schakelde, maakte er IA: van. Hans Josen en Ger Over kleeft zorgden voor. 4—0. Dnt aan Schiedam toegekend strafworp en werden doeltrtt fend afgerond: Freek Vee: I2x) en Ger Overkleeft (lx). Een verdedigingsfout van di Hagenaars werd door Net Ma* joor afgestraft. Opnieuw wist Freek Veer een strafworp in een doelpunt om te zetten. Hans" Josen liet de Schiedaav m-ers voor de laatste maal jui chen, 101. HPV jeugd—Succes jeugd 4-5, Succes a—Roozenburg a I-A Succes a—Wion a 1—2. Kwiel a2—Succes a2 O-l, Succes al Roozenburg a2 l—0, Succes bOSCR B 2—1, Trekvogels t Succes b 10. Schiedam SVDPW, eerste speelperiode, voor winterstop zo succesvol sloot, wil het wedstrildrltnn behouden. Daarom spe^e het zondagochtend een wedstrijd tegen de klasser Eurosport. Het werd voor de rust een wjj strijd die het aankijken v men waard was. Er goed gecombineerd, en was> dan oak een levendig waarin Kreischer voor a club de gelijkmaker se»»' Na de rust werd het aani». kanten minder. Het m» veld had blijkbaar veel van de krachten geve e Eurosport kwam weer °P voorsprong, en weer was Kreischer die voor ril» u tot de gelijkmaker kwam. Kort voor tijd "l'51?!! SVDPW aan de neo«»?5 toen uit een strafschop a naast het door Arie Stok" dedigde doei verdween. Arie Stok is de doelman.utt^ derde elftal en verving man Bras uitstekend- Schiedam De tralnerswisseling, Wim Poulus kwam enfceit ken terug bij SFC, heeft verschillende gevolgen gehad voor eerste team. Daaruit verdwenen Verhagen en Verlngmeljer Hun plaatsen werden ingenomen door twee veelbelovende spt Iers uit het tweede Jan Meijer en Cor Liekendiek, broer vaa eerste elftal soeler Wim.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4