weer in t bezit Merwede- schalen Renee v. d. Kuil getest Bevrijdings ronde op 6 mei Publiek morrend naar huis Felle strijd met Naarden Recordpoging VZC mislukt POLITIE SCHIEDAM OVERKLAST BUSSUM Gelijk finale Rembrandt librebeker Vlaardiogen, Schiedam en Maassluis adopteren dorp m TEMPELAAR DULDT GEEN CONCURRENTIE SHELL VANAVOND TEGEN AMVJ T>.g_ i- Vergadering VPC iw .iwsiiS TWAALFDE WIELERRONDE MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 5 vzc Van onze sportredactie Vlaardingen Komende don derdagavond 10 februari gaat de Viaardingse Pupil len Commissie vergaderen met vertegenwoordigers van de voetbalverenigingen. Op de agenda staat onder an dere dc verkiezing van bet bestuur. De heren Van Gulik en Van Zwieren zijn aftre dend. De bijeenkomst wordt gehouden in de cantine van Satelliet aan de Kethelweg en begint om 20 uur. Wel nieuw kringrecord Dordrecht - VZC is er niet in geslaagd de recordiacht van het Haagse ZUN tot staan te brengen. Het lag in de bedoeling om het natio naal record op de 4 x 100 meter vrije slag dames, dat ZIAN vorige week scherper had gesteld, te doorbreken. Voordat de wedstrijden om de Merwedeschalen zondag middag in het Dordtse bad Combi begonnen, deed de Viaardingse ploeg een ver twijfelde poging voor het record. De tijden van de Haagse zwemsters waren: Jozien Elzerman (ruglsag) 1.07.4. Tineke Hofland (103 meter schoolslag) 1.16,8, Karin Kok (100 meter vlinderslag) 1,09,2, Ineke Walrave (100 meter vrije slag) 1.03,8. De tijden van de Vlaardingers waren; Marianne Vermaat. 100 meter rugslag 1.07,9 (raakte bijna in de touwen), Petra But, 100 meter school slag, 1.23,6, Frieke Buys, 100 meter vlinderslag, 1.06,5 en Cora Schouten 100 meter vrije slag in 1.02,4 Dat maakte de tijd van 4.39,5 en het record staat nu op 4.37,2. Oc Viaardingse ploeg verbe* terde echter wel het kring re-» cord dat met 4.40,4 op naam van de Vlaardingers stond. Commentaar van trainei Wim Kranenburg: jam mer, maar we gaan ermee door. Het valt op dat Petra But in hetgezelschap wat achterblijft, met haar 1.23,6 op de 130 meter st' olslag. Dat kan. nog aanzienlijk ver beterd worden en daarom geloof ik er in dat wij het re cord weer scherper zullen stellen". door Bas van den Berg h Cora Scfooufen. Dordrecht De spanning in het Dordtse Combibad laaide hoog op toen de dames van do Viaardingse Zwem Club aan hun laatste part begonnen: de 5 x 50 meter vrije slag In de topstrïjd om de Merwedescha len hadden de Vlaardingers. die het zilverwerk al drie maal hadden gewonnen (van de vijf maal voor definitief bezit), al die tijd last gehad van Naarden dat met Hanje Bunschoten zijn hegemonie had getoond met overwinningen op de 100 meter rugslag dames (Annemarie Groen) en 100 meter vrije slag (Hansje Bunschoten). Hetgeen beslist niet wil zeggen dat de VZC-formatle op een zij spoor was gezet. Via overwinningen op de 103 meter vlinderslag (Frieke Buys) en de 4 x 50 meter estafette dames was het ver schil maar enkele delen van seconden. Totdat de 5 x 50 meter vrije slag dames, het één na laatste nummer voor de élite van ons land, verdeeld over elf verenigingen, VZC zich naar voren drong. Toen opende Ada Pors op 30.4 en haar zus Wilma op 30.1, terwijl ook Tineke Maat aantikte op een totaal van 1.30.2. Frieke Buys maakte de twee minuten rond en Cora Schouten haalde d* tijd van 2.29.1. Naarden deed wel verwoede pogingen, maar kon toen het Viaar dingse geweld niet aan. En eindigde met 2.30.2 op de tweede plaats, hetgeen in de totale rangschikking ook eenzelfde plaats zou worden. Waarmee de dames van de Viaardingse Zwem Club voor de vierde maal de schalen grepen, een prestatie die bewon dering afdwong. En waarvan gelukkige trainer Wint van Kra nenburg zei: „toch wel een bewijs hoe sterk we nog steeds in de breedte zijn en met welke inzet ging dat laatste damesnum mer gepaard. Allemaal rond de dertig en dat vind ik knap." Overigens was de Viaardingse trainer in zijn totaliteit erg te spreken over VZC. Ook van de jongens die een tweede plaats voor zich opeisten achter winnaar 't IJ. De achterstand was hier echter te groot om in te halen. *t IJ 503.3 en ZVC 531.8 punten. VIERDE PLAATS De formatie van de Schiedamse Zwem Club eindigde op de vierde plaats met 533.8 punten. En ook daarover stak trainer Romeyn zijn vreugde niet onder stoel of banken. „We zijn er met één heer: (Hans de Wit, 16 jaar) naar toe gegaan, de rest Is aspi rant. En om dan uit te lopen naar een vierde plaats, terwijl wy enkele jaren terug nog maar goed waren voor een negende plaats. Daarom zie ik ook wel perspectieven voor onze mannen- ploeg. Daarom zie ik ook wel perspectieven voor onze mannen- ploeg. Vooral ook omdat op de 4 x 50 meter wisseslag en 5 x 50 meter vrije slag estafette de Schiedamse formaties, bestaande uit W. Looman, H. de Wit, E. Pijpers en R- van der Kuil (2.04.2) derde plaats en W. Looman, D. Hansier, F. Ruseier, R Pijper en K van der Kuil in 2.20.2 clubrecords opleverden. De eerste strijd van gewicht voor de Viaardingse en Schiedamse zwemmers ontwikkelde zich op de 100 meter vlinderslag heren, waar de Amsterdamse student lichamelijke opvoeding, Ruud Beele, in derde positie (1.05.6) achter Rudi Pijper aantikte: 1.03.1. Winnaar werd hier Arnold Rood van 't IJ In 59.4. De 100 meter rugslag bracht gelijk al veel spanning tussen Marianne Vermaat en Annemarie Groen naar voren. De Viaardingse deed er 1.08.4 over (tweede plaats) en moest daarmee Annemarie Groen met 1.08.2 voor laten gaan. Enith Brigitha ('t IJ) pas hersteld van een lichte hersenschudding deed het nog kalm aan en finishte in derde posi- Van onze sportredactie. Schiedam Het Schiedamse Politieteam is erin geslaagd een bijna zekere finaleplaats te bemachtigen. Als Schiedam/Vlaar- dingen-vertcgcnwoordiger in de hoofdklasse van de nationale competitie voor politieteams, versloeg het in eigen huis het ster ke Bussum. Door deze zege veroverden de Schiedammers een voorsprong van vier punten op de concurrentie. Zonder onver wachte tegenvallers gaat Schiedam straks in Nunspeet strijden om de nationale titel. Een finaleplaats die plotseling in gevaar kwam, toen bleek dat de Bussumse tegenstander protesteerde tegen het meespelen van trainer Hans Schreutelkamp. De Schiedammers namen het zekere voor het onzekere en besloten zonder deze sterke aanvaller van start te gaan. De wetenschap dat Bussuras coach tevens bonds bestuurslid is, gaf de doorslag in deze beslissing. Mentaal toch wel wat aangeslagen door deze onverwachte tegen valler, bleef het Schiedamse spel in de eerste set ver beneden de verwachtingen. Hans Schreutelkamp: „Pas vijf minuten voor de wedstrijd hoorden we dat het reglementair verboden is dat ik mee mag spelen. Het is dan logisch dat dit een terugslag veroorzaakt". Schiedam redde het niet en verloor de eerste set met 8—15. In de resterende sets hervonden de Schiedammers hun zelfver trouwen, en kwamen door een enorme 151 setzege weer naast de tegenstander. Gave set ups van Arie de Vette en sterk aan- valspel van Bob de Jong betekende ook een volgende setzege: 156. Sterk verdedigend, maar voor alles geconcentreerd spe lend, behaalde Schiedam tenslotte een 3—1 zege door ook de laatste set te winnen: 15—5. „Ik heb ze nog nooit zo goed zien spelen", was het commentaar van een verheugde, maar ook wel wat teleurgestelde trainer Hans Schreutelkamp. Verheugd, omdat zijn ploeg verdedigend en aanvallend de tegenstander overklaste, teleurgesteld, omdat zyn aktleve aandeel in de prestaties waarschijnlijk voorgoed voorbij is. Van onze sportredactie, Vlaardingen Slechts acht deelnemers hebben ingeschreven voor de Rembrandt libre beker, die vanaf dinsdag 14 maart wordt gespeeld in het clublokaal van de biljartvereniging Sun light in het Sunlight-paviljoen aan de Deltaweg in Vlaardingen, Deelnemers zijn G. Arend (DKC) 27 car; P. van der Borden (Sun light) 44 car; J. Bosselaar (Sunlight) 41 car; A. Haana (DVO'65) 44 car; A. Meulmeester (Sunlight) 29 car; H. Sleen- hoek (DVO'65) 45 car: A, van der Ster (Sunlight) 44 car; K. Westerhout (DVO'65) 40 caramboles. -Vlaardingen Van half februari tot eind maart wordt in Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis een aktie gehouden in het kader van de vastenaktle Nederland. De drie steden hebben In het ka- der hiervan een dorp op Lomblem (Indonesië) geadopteerd. tie in 1.12. De 25-jarige Kees Uittenhout van Zijl liet in het begin geen twijfel bestaan over zijn stou te plannen, maar met 1.11 bleef het nationaal record {1 09.4) toch onaangetast. Ben van der Bergh van VZC kwam hier tot 1.18.6 en was daarmee winnaar van de eer ste serie. Frieke Buys liet vervolgens met 1.07.7 rivale Hansje Bunschoten, die zater dagavond in Den Bosch het nationaal op de 8D0 meter vrije slag nog had terugge bracht tot 9.22.8 (twee weken terug zwom zij nog 9.23.9) achter zich: 1.09 met Hennie Ponterman. van het IJ op de derde plaats. Viaardingse Frits Jan Edelijn moest de eerste plaats afgeven aan Bob Schoutsen, die er op de 100 meter rugcrawl 1.01.1 over deed. Frits Jan kwam tot 1.06.3, ONBEREIKBAAR Hansje Bunschoten bleef op de 100 meter vrije slag onbereik baar voor Cora Schouten met haar tijd 1.01.5, die zij pas op de laatste 25 meter realiseer de, Cora, in tweede positie, kwam tot 1.03.1, De totale uitslagen waren: 100 meter schoolslag dames: 1, C. Gramme-Vos (IJ) 1.20.2, 2. M, Haages (ADZ) 1.24,8, 3. N, Nieuwenhuizen (Naarden) 125.4. 100 meter vlinderslag heren: 1. Arnold Roos 59.9, 2, Rudi Pij per 1.03.1, 3. Ruud Beele 1.05.6. 100 meter rugslag dames: 1. An nemarie Groen 1.08.2, 2. Ma rianne Vermaat 108.4, 3. Enith Brigitha 1.12. 100 meter schoolslag heren: 1, Kees Uittenhout 1.11, 2. Ben Sliphorst 1.14.4, 3. Cees Deli caat 1.18.5. Z00 meter vlinderslag dames: 1. Frieke Buys 1.07.7, 2. Hansje Bunschoten 1.09, 3. Hennie Penterman 1.11.3, 100 meter rugcrawl heren: 1. Bob Schoutsen 1.01.1, 2. Frits Jan Edelijn 1.06.3, 3. Rinus van Beek 1,06.3. 100 meter vrije slag dames: 1. Hansje Bunschoten 1.01.5, 2. Cora Schouten 1.03.1. WISSELSLAG 4 x 50 meter wisselslag estafette dames: 1, VZC met Marianne Vermaat, Petra But, Frieke Buys en Cora Schouten in 2,11.5. Op de tweede plaats 't IJ met 2.12.8 en de derde plaats was voor Naarden in 2.13.2. 4 x 50 meter wisselslag estafette heren; 1. 't IJ 1.56.1, SZC ein digde op de derde plaats met W. Looman, H. de Wit, R. Pij pers en R. van der Kuil in 2.04.2 en dat betekende een nieuw clubrecord. 5 x 50 meter vrije slag dames: 1 VZC 2.29.1 en 2 Naarden met 2.30.2. 5 x 50 meter vrije slag estafette heren: 1. 'tIJ in 2.13, 1, 2. Zijl /LGB 216.6 en 3. VZC met 2.18,7 op de derde plaats. Fn'eke Buys: concentratie. Van onze sportredactie Vlaardingen In. tegenstelling tot de eerder gepubliceerde wie- Ierkalender voor Zuid-Holland, waarop Vlaardingen niet voor kwam, staat zaterdag 6 mei dit jaar volledig in het teken van de wielersport met de zg. bevrijdingsronde van Vlaardingen, die voor de twaalfde maal zijn opwachting maakt. Een wielerspek takel met ongetwijfeld een scala van prominenten, aangevuld met een aantrekkelijk voorprogramma van nieuwelingen en as piranten. Nieuw in het wielerevenement dat wederom aan de ill a rath on weg/ Maasslutsedijk zijn beslag krijgt, is de voorwedstrijd voor de jeugd van 12 en 13 jaar. Voor de twaalfde maal dus de koers van Vlaardingen, gegroeid', vanuit de Babberspolder tot aan een nationaal evenement met. een goed parcours. Daarover zijn renners ook nu, voor de derde „4 maal, op dc rand van West- en Zuidwijk danig mee ingenomen. Hetgeen ook wel de „trek" naar Vlaardingen verraadt zoals die l vorig jaar 125 amateurs bedroeg. Mede door de veiligheid en de h bochten die er niet te scherp zijn, is de aantreKkelykheid groot en voor het publiek goed overzichtelijk. j De organisatie is xn handen van de Viaardingse wielerclub „De Coureur", die daarvoor medewerking heeft van het comité tot viering van nationale gedenkdagen en van de sportredactie van; het Vlaardings Dagblad. Voor zover de wielerkalender aangeeft? is op die zaterdag de zesde mei ook een nationale koers in Slie-1 drecht. Naast de amateurs verschijnen ook nieuwelingen en as- *- piranten aan de start. Aanvang 13 uur. Van onze sportredactie Vlaardingen De hengelaarsvcreniging Het Westen heeft hett vijfde concours voor de paasserie evenals een week geleden, ge- houden in Loosduinen waar de vangst toen zeer groot was. Oolc| tijdens dit concours waren allen tevreden, zij het dat de vangst iets minder groot was. Gezien het smalle water, werd tweemaal verkast en werd drie-'J maal driekwartier gevist. Met grote voorsprong eindigde D„ Tempelaar op de eerste plaats met een angst van 3290 gram. Tweede werd F. Tempelaar met 2553 gram en derde G- Wijn-; horst met 1,995 gram. S Daarna volgden: I- v.d. Pijl 1875g„ W. Struijs 1800 gr., M. de Goe-"1 de 1735 gr., J. Hollenberg 1730 gr., F. Groen 1720 gr, D, Berve-j ling 1375 gr,, D, de Roode 1150 gr.. T. Holster 975 gr., M- L. Bér-V veling 825 gr., M. Wijnhorst 81Ó gr., J. Schenk 580 en F. Groen met 340 gram. Het zesde concours wordt komende zondag gehouden en de deel nemers worden dan om half acht verwacht op de bekende -J plaats aan dc Van Hogendorplaan. Bij normale omstandighedenj zal worden gevist in dc Poldervaart te Schiedam. Schiedam Renee van der Kuil neemt deel aan een serie ont moetingen onder auspiciën van de KNJZB waarin de nationale zwem top de gelegenheid wordt geboden hun huidige mogelijkhe den op de lange afstand te testen. Dit mede ter voorbereiding op de winterkampioenschappen en vanwege het feit dat In de ge bruikelijke clubontmoetingen de lange afstanden zelden op het programma plegen te staan. Op de tweede testontmoeting in 's-Hertogenbosch trof Renée voor de eerste maal de nationale senioren-kampioen op de 1500 meter vrije slag, Ton van Klooster (Naarden). Deze kwam vorig jaar op deze afstand tot de record-tijd van 16.42.8, op dc ranglijst 1971 gevolgd door Renec van der Kuil met 17.16.3. In de huidige fase van de trainingsopbouw lagen deze tijden nog Vlaardingen Het eerste damesteam van Shell ontvangt van-{' Rudi Pijper doorbijter buiten bereik. Ton van Klooster won in 17.05.8; Renee van der Kuil. die Van. Klooster lange tijd goed volgde maar in de eindfa se moest afhaken, kwam tot 17.27.8. Onlangs, op de eerste ont moeting in Emmcn, ontbrak de concurrentie en ging Renec al leen over de baan ïn 17.35.6, een tijd die hij dus zaterdag met 8 seconden overtrof. Een grote kloof scheidt beide zwemmers overigens nog van de Olympische limiet, die door de KNZB op 16.40.0 is gesteld, en die gemaakt moet worden op donderdag 6 april a.s, in Bad West avond het gelijkwaardige AMYJ-4 uit Rotterdam, Belde teams, klasseren zich momenteel In de middenmoot van de eerste klas-,' se afdeling Rotterdam, zodat het een interessant duel kan wor-t den. Shell is in tegenstelling tot AMVJ sterker geworden, terwijlj de Rotlerdamsen door T verlies van enkele speelsters uit de ho-, gere teams wat verzwakt is. Toch kunnen beide teams, ondanksj hun redelijke plaats op de ranglijst, de puntjes nog goed gebrul-) ken. Aanvang 20.30 uur in de sportzaal „De Vijfsluizen" Vlaardingen. Van onze sportredactie Schiedam In de sporthal Margriet was het zaterdagavond maar een trieste bedoening. Van 19.00 tot 20.15 uur heeft het Schiedamse publiek vergeefs gewacht op het volley- balduel in de hoofdklasse tussen Juliana en Were Di uit Gemert. Beide teams stonden op het vastgestelde tijdstip speelklaar, maar het wachten was op scheidsrechter Bau- meister. Een haastig telefoontje bracht aan 't licht „dat de scheidsrechter onderweg was". Were Di voelde op dat moment niet veel meer voor een wedstrijd, „want" was het commentaar van de Gemcrtse coach, „we zijn van half zeven tot zeven uur bezig geweest ons voor te berei den. Nu zijn m'n spelers weer koud. en de concentratie Is ver te zoeken". Voor Were Di stond er dan ook meer op het spel dan voor Juliana, dat wél graag wilde spelen. Vijf minuten na het verstrijken van de vastgestelde wachttijd van een uur verscheen de scheidsrechter, welke onmiddel lijk contact ging zoeken met bestuursleden van de Neder landse Volleybal Bond. Geduldig wachtte het publiek op de wedstrijd, die tenslotte niet gespeeld zou worden. „De belissing is aan de verenigingen" was het commentaar van de scheidsrechter, na ruim 15 minuten telefoneren. Were Di weigerde, en de wedstrijd zal nu op een nader te bepalen datum alsnog moeten worden gespeeld. Het pu bliek ging morrend huiswaarts, en toonde weinig begrip voor het Gemcrtse standpunt ry

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5