op twee fronten DWS IN DE ZORGEN Boegheim onbetwist sterkste lie wmt SCYLLA SCOORT TE WEINIG Ralf van Rasteren vierde Roel Keus met 8.2 heel knap -Hoekse jeugd jin Haags ^elftal Disco-avond DVO geslaagd Gewestelijk kampioenschap tweede klasse libre '-'r SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 8 FEBRUARI-1972 fief begin kwam DWS goed los Van onze sporredactie •Vlaardingen Vlaardingse Johan Kijne heeft zich de voor bije dagen weer danig laten gelden. Hoewel hij in de cross van Alblasserdam op grote tegenstand stuitte van zijn broer Steef, won hij" toch en bleef ook in de boscross in Baarn overeind. Schiedammer Ralf van Kastercn eindigde in Baarn op de vierde plaats. De deelname aan de cross van Alblasserdam was onver wacht sterk. Steef Kijne ging heel hard weg, op de voet ge- vólgd door Johan. Later kreeg Steef een voorsprong op :de Drom inenten Wim Hol en "Dick de Bruyn, totdat hij met -zijn voet door een vermolmd bruggetje héén ging. Hij her- stelde'zich snel en begon toen erg hard aan zijn eindsprint. Johan Kijne was verrast, maar kon toch op het nipper- Jje de strijd winnen. Het pax cours in Baarn liep dwars door de bossen heen. In het begin waren er nogal moeilijkheden omdat de atle ten, niet achter de streep wa ren te krijgen. Na het onver wachte startschot kreeg Half Van Kastóren snel de leiding ^-en. 'zat de Vlaardinger Johan "ISjne ook in de kopgroep. —Twee ronden bleef de Schie- - •dammer aan de leiding en w.werd toen door Amsterdam mer Sijtveld gepasseerd, die op zijn beurt weer tegenstand van Johan Kijne moest onder vinden. Be uitslag werd daar om als volgt; 1. Johan Kijne, 2. Sijtveld en 4. Half van Kasteren. Van onze sportredactie VTaardïngen. De Vlaar dingse atleet Roel Keus heeft zich kandidaat gestéld voor de Nederlandse indoorploeg die over enkele weken in Rotter dam (sportpaleis) tegen de Oostduits eis en Belgen uit komt. De Vlaardinger bereik te dit via zijn- knappe tijd op de 60 meter horden, die hij voorbije weekeind realiseerde In de Groningse Martinihal. Zijn tijd was 8.2 sec. Roel Keus raakte na de eerste val se start weliswaar uit zijn evenwicht, kwam daardoor niet geheel feilloos over de eerste horden,; maar herstel de zich knap. En bleef daar mee 0.2 sec. boven zijn eigen beste prestatie. Vlaardïngen De handbal lers van De Hallandiaan hebben ook tegen het Schiedamse D.W.S. geen fout gemaakt en geheel vol gens de verwachtingen de Schiedammers, die voor be houd in de promotieklassen streden, met een 6'19 weggedrukt. Het begin was voor DWS, dat mede door Peter van Welie een voor sprong wist op te bouwen van 20. Daarna lukte het de Vlaardïngers de zo broodnodige snelheid en variatie in hun aanvalspa- tronen te leggen. Vooral in de beginfase grepen ver schillende DWS'ers nogal fors in, hetgeen scheids rechter Donatz noodzaakte vier strafworpen uit te de len aan De Hollandïaan, waarvan specialist Hans van Tol er drie benutte en een schot door de Schie damse goalie gestopt zag. Henk Donkersloot scoorde de eerste Vlaardingse treffer. Een door Jan den. Brinker on derbroken DWS-aanval werd gevolgd door een zuivere pass naar de op volle snelheid sprintende Henk Donkersloot, die doeltreffend inschoot. Maar de scheidsrechter be strafte een tegen hem begane overtreding met een straf- worp. Haul de Kok wist één van de vele Hollandiaan-seho- ten, die van de paal terug kaatste. in het doel te stom pen, waardoor de Vlaardin- gers op 32 kwamen. Op dat moment speelden de Vlaar- dingers op break-outs, die echter, zoals hierboven- ver meld, doorde Schiedamse verdediging op onregelmatige wijze werden afgesopt, wat ■dan weliswaar strafworpen opleverde, maar ook gebles seerde spelers (Paul de Kok Henk Donkersloot en Edward Donkersloot). Via het benut ten van toegekende strafwor pen was de voorsprong ge groeid tot 5—2. KANDIDAAT Daarna heeft de Vlaardingse formatie duidelijk bewezen kampioenskandidaat te ziin en met snelle, fraaie combina ties de Schiedammers dol ge draaid, De doelpunten kwa men van de hand van Steef Ouborg, Jan. van Vliet, Ed ward Donkersloot, Henk Don kersloot- en Hans van Tol. De Schiedamse doelman, ver voor ziin domein opgesteld, werd. door een schot van Ludo van Mil van zeker 30 meter af stand bestraft voor zijn over in oed. Ruststand 11—5. In de tweede helft, die kwalita tief minder was dan de eerste, zijn de mannen van trainer Van Zelm geen moment in ge vaar geweest. Iri de tweede minuut dook de weer opgelap te Paul de Kok in het gat en scoorde. Jan van Vliet, benutte een defensiefout van de Schie dammers; Hènri van Vugt reageerde attent en wist een van de paal terugspringende bal uit een onmogelijke hoek met een slim schot achter de Schiedamse doelman te wer ken. Hans Ouborg redde bij een break-out van DWS voor treffelijk en direkt daarop wist Steef Ouborg de stand op 15—5 te breengen_ INSPIRATIE Na een kwartier scoorde DWS het eerste doelpunt, en dat in spireerde Ben de Kok, die flit send snel vanuit de hoek twee maal achter elkaar wist te scoren. Inde 24e minuut pers te Henk Donkersloot nog één maal alle lucht uit zijn body de gehele Schiedamse defen- en op snelheid passeerde hij sieen met een keihard schot d,e doelman. Het laatste doel punt werd gescoord door Steef Ouborg. die daarmee de stand bepaalde op 196, De Vlaar dïngers staan nog steeds aan kop en met nog twee wedstrij den te spelen begint het kam pioenschap zeer dicht bij te komen. Ook de reserves van De Hollandïaan moesten het opnemen tegen DWS. Hoewel de Vlaardingcrs de ranglijst aanvoeren, hebben zij tot de bodem moeten gaan om zich dit DWS van het lijf te hou den. Slechts in één van de laatste minuten wisten zij de overwinning te grijpen: 7. 1 Hollandiaan weert af, maar de bal gaat over Vlaardingse hoofden heen. iWVan onze sportredactie van Bolland De belde jeugdspelers van de voetbal- ^vereniging Hoek van Holland *~*H. Boon en T. Buying zijn ge- "korzen in het Haagse jeugdelf- tal van 16 en 17 jaar dat mor gen een oefenwedstrijd tegen de jeugd van GDS speelt. De wedstrijd aan de Erasmusweg op het terrein van GDS begint om 19.30 uur. Maar liefst zes spelers zijn afkom- süg van FC Den Haag en/of ADO. Van onze sportredactie gaardingen Het jubileren de DVO '32 heeft zaterdag savond in zijn clubgebouw een -geslaagde disco-avond gehou- ■-den voor zijn A-, B- en C- jeugd. -Een volle zaal stond Vborg 'voor succes van de avond. In april wordt een her- haling gegeven. |et disco-team bestond uit The Bottles uit Maassluis. De les- - ding was in handen van Nico - Sneek met medewerking van de jubileumcommissie. Van onze handbalmedewerker Schiedam Het eerste damesteam van.DWS heeft onverwacht een nederlaag moeten Incasseren tegen bekkesluiter Hygiea. De Haagse tegenstander,had weer eens een beroep gedaan op wat oudere speelsters, waardoor vooral de stootkracht duidelijk aan kracht had gewonnen. DWS werd dóór Hygiea overrompeld en danig in het nauw gedreven. Keer op keer doorbraken de Hy- giea-speelsters de Schiedamse defehsle en zorgden voor een 0—3 ruststand. Waar precies de oorzaak van dit Schiedamse falen lag, kon niemand met zekerheid bevestigen. Na rust was het wederom Hygiea dat met succes de aanval koos en de voor sprong uitbouwde tot 05, Eindelyk vonden de Schiedamse dames het juiste tegenspel, en dank zij een consequente dekking keerden dc kansen. Lang zaam maar zeker liep DWS de achterstand In, maar dank zij een grote dosis geluk kon de Haagse doelvrouwe een aantal moeilijke schoten keren. Mede hierdoor kwam DWS niet verder dan een S6 nederlaag. De nog resterende wedstrijden zullen de Schiedamse dames alles op alles moeten zetten om aan de gradatie te ontkomen. De heren ontvineen het Haagse Hellas 2 en maakten er van meet af aan een fijne wedstrijd van. Een wedstrijd ook met gelijke kansen, fors spel, maar steeds binnen de perken. De goede lei ding van de beide scheidsrechters Paak en Ruitenberg speelde hierin'een belangrijke rol. DWS sloot de eerste helft af met een kleine 4—3 voorsprong, en ook na rust kwam er weinig verande ring in het spelbeeld. Met wisselend succes troffen de teams de roos, maar tenslotte kreeg DWS een kwartier voor tijd riante uitzichten op de zege. Hellas moest in de verdediging, en de Haagse doelman moest al z'n talenten tonen om de schade te beperken. Door een 106 zege speelde DWS zich vrij van degradatie. Dordrecht De Goudse bil jarter Bert Boegheim Is winnaar geworden van het gewestelijk .librekampioen- schap tweede klasse. In deze spannende - titelstrijd kon Boegheim pas in de achtste ronde afstand ne men van zijn concurrenten. De slotpartij tegen de Ha genaar Wanders bracht on der grote publieke belang stelling de definitieve be slissing. Immers, Boegheim kon door Wanders nog worden inge lopen, als de laatste partij door de Haagse speler In een overwinning werd om gezet. Boegheim had dan tevens genoegen moeten nemen met het zilver, om dat Wanders in dit kam pioenschap tot een hoger algemeen moyenne was ge komen. Met een uitstekende wedstrijd mentaliteit en een grote klas se demonstrerend, wist Boeg heim in de finale in zijn vijfde beurt de basis te leggen voor de titel. Hij kwam toen tot een serie van 48 caramboles, de hoogste van het toernooi, waarmee hij zijn opponent volkomen demoraliseerde. Via 54—31 speelde Boegheim uiterlijk zonder zenuwen, naar een knappe voorsprong van 9951, waardoor Wan ders was verslagen. Toen Boegheim in de zestiende beurt de eindstreep (150 ca ramboles) had bereikt, no teerde de Hagenaar er 89, GLIPPEN Delftenaar Gé Schaareman liet in zijn laatste partij, tegen Bouwmeester, de kans op de tweede plaats glippen. Even als Wanders had hij tien matchpunten verzameld en door het verlies van Wanders, had Schaareman de mogelijk heid om met twaalf punten alsnog een tweede plaats in de eindrangschikking in te ne men. Van Loon kwam in het librekampioenschap niet verder dan de laatste plaats. Hij won slechts één porti/. Schaareman verkeek zich in. zijn laatste partij. Bouwmees ter troefde zijn Delftse tegen stander na. 26 beurten af. Schaareman had toen 105 ca ramboles verzameld, waar door hij met slechts .één-hon derdste verschil de derde plaats kon innemen voor Bof ferhof. Bouwmeester .die door deze partij ook tot tien match- punten kwam, werd vijfde- Van onze handbalmedewerker Papendrecht De handballers van Scylla ondervonden in Papendrecht van tegenstander Spoha minder tegenstand dan verwacht mocht worden. De Schiedammers kregen alle vrijheid, en maakten daarvan goed gebruik. Toch. bleef het Scylla-spel beneden het normale niveau. Tenge volge van de eerlnge tegenstand brachten de Schiedam mers een bepaaldshowelementin hun spel. waardoor de ruststand slechts een 03 voorsprong opleverde. Eèn.gro- tere afstand had beslist mogelijk geweest. Een ploeg dlp .zich gesteund weet door een flinke aanhang,, kan tot'grote daden komen. Dit gebeurde ook met Spoha. dat dankzij, een „roerig" publiek tot groter daden werd opgezweept Het Scylla doel kwam meer onder druk.en de achterstand van Spoha werd teruggebracht tot 35. Scylla ontworstel de zich voor een moment aan deze druk. en scoorde naar een 36 eindstand. Spona miste in deze ontmoeting drie strafworpen. ZEVENDE- Dordtenaar Van Lonkhuy^eo verzamelde na een slechte start toch nog zes Pun*e"' waardoor hij na de Rotter dammer Roos de zevende plaats innam. De ril werd fe* sloten door Pol (district Rh®1", pencrwaard) en C.' J. V&®. Loon (district Schiedam), d'® respectievelijk vier en t?r. matchpunten verzamelden. Uitslagen van de laatste ron^e- Van Lonkhuijzen 150, 3, 25; Van Loon 129, 35, 22; Schaareman, 105, 26, 19; Bouwmeester 150' 26, 19; Dofferhof 110, 28» hv; Roos 150, 28, 24; Boegheim 150, 16. 48; Wanders 89. IB» Eindstand: 1, Boegheim (district Gouda). 14, 5.02, 48 2. Wanders _(dw* trict Den Haag) 10, 3. Schaareman (district Demi 105, 4.60, 36 4. Dofferhof (uw ..trict Bollenstreek) 10, 40; 5 Bouwmeester (distrïci Vecht-Rijnstreek) 10, 4.32, 6. Roos (district Rotterdalnlv 6, 4.03, 31; 7. Van Lonkhuyz&r (district Dordrecht) 8, 3.72, 8. Pol (district Krimpéo^. waard) 4, 4.41, 42; 9. va* Loon (district Schiedam) 3.38. 25.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4