krijgt andere structuur EERST INFORMATIE, DAN WELLICHT SUBSIDIE over Geen subsidie voor samenlevingsopbouw Schiedam-Noord Ambtelijke formulie ren worden vertaald chauffeur levens gevaarlijk beroep" Geld voor stakers Corrie is terecht Studiecommissie ingesteld Commissie over Stichting: Bruidspaar in Kethel 65 jaar getrouwd Bnilenolvj ecten krijgen betere verwarming Opdracht tot bouwrijp maken gedeelte industrieterrein SCHIEDAMSCHE COURANT Zaterdag 12 februari 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 99ste Jaargang no. 24333 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Hachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het algemeen maatschappelijk werk in Schiedam moet worden ge herstructureerd. De direc teur van de gemeentelijk Sociale Dienst, drs, G. A. A. Smits, meent dat er op dit gebied in Schiedam één or ganisatie moet komen. Hij heelt b- en w. verzacht, zijn zienswijze over te nemen en hem te machtigen zitting te nemen in een speciaal daar voor te vormen studiecom missie. In. Schiedam vinden al gerui me tijd besprekingen plaats tussen de besturen van de instellingen voor algemeen maatschappelijk werk en de GemeentelijkeSociale Dienst. De studiecommissie moet zich gaan beraden over de meest wenselijke organi satorische opzet van het maatschappelijk werk tér plaatse. De overheid, met name het sociaal adviesbu reau van de dienst, heelt hierin een duidelijke taak. Volgens drs, Smits moet er dan ook één organisatie ko men, die door overheid en particulier initiatief geza menlijk zou moeten worden gedragen. Te denken valt hierbij bijvoor beeld aan een gemengde stichting. Deze organisatie zoii ook hét tot nu toe door de overhead uitgevoerde maatschappelijk werk moe ten uitvoeren. Overheid en particulier initiatief zouden deze taak nog nader moeten bekijken. Drs. Smits vindt het van we zenlijk belang, dat er op deze wijze een krachtige, le vensvatbare instelling kan ontstaan, die beantwoordt aan de eisen van doelmatig heid, deskundigheid en be reikbaarheid voor de bezoe ker. De verdere uitwerking van de plannen zal in nauwe samenwerking met b. en w. geschieden. Schiedam By de gesloten poorten van Gusto hebben enkele mensen (niet sta kers) blijk gegeven van hun solidariteit met de stakers van dit bedrijf. De afgelopen dagen hebben verscheidene mensen geld aan de poort, gebracht voor de stakers. Het geld zal worden uitge deeld aan hen die het het meeste nodig hebben, of zal worden overgemaakt op de girorekening van de heer.De Boer, oud NW-bestüurder, die een speciale rekening heeft geopend voor de sta kers die niet worden doorbe taald- Schiedam De raadscommis sie voor het Maatschappelijk Werk wil eerst nadere infor matie hebben over de Stich ting Hulp aan Buitenlandse Werknemers, "voordat ze een verzoek om subsidie voor deze stichting in behandeling neemt. Dit heeft de commis sie donderdagavond beslo ten. Wethouder GKaptein van Sociale Zaken heeft de nadere informatie toege zegd. De stichting heelt ƒ5.000 sub sidie gevraagd. Toch vindt de directeur van de Gemeen- telijke Sociale Dienst, dat de subsidie niet zonder meer moet worden verstrekt. Het is namelijk nog niet bekend of ook de andere gemeenten binnen het werkterrein van de stichting subsidie zullen verstrekken. 7.ou Schiedam wel subsidiëren en .andere gemeenten niet, dan lijkt het hem moeilijk te achterhalen hoeveel er van de 5.000 nu aan de in Schie dam verblijvende buiten landse werknemers ten goe de zal komen. Daarom zal eerst moeten worden over legd met de betrokken ge meenten, bijvoorbeeld in Bi j nmondv e rband De stichting moet een gat van 288.000 2ien te vullen in verband met bezuinigingen door de rijksoverheid. Ze tracht hiervoor nu op ver schillende manieren een op lossing te vinden. Ook het bedrijfsleven in Rijnmond is benaderd, tot nu toe met be trekkelijk weinig resultaat. Na overleg in Rijnmondver- band kan bezwaar worden aangetekend bij het ministe rie van c.r.m. tegen de inge voerde bezuinigingsplannen. De stichting heeft bij b. en w. een hernieuwde aanvraag tot subsidie ingediend. De contacten met de plaatselij ke commissie voor opvang en begeleiding van de bui tenlandse werknemers wor den voortreffelijk genoemd. In de brief wordt geduid op de vele activiteiten met name voor de Turkse en Spaanse werknemers in Schiedam. De Stichting wil daarom een bijdrage voor de 1.500 in Schiedam levende buitenlandse werknemers. Na publicatie Schiedam Na het be richt over het verdwij nen van de 17-jarige Corrie Baumhör in-' Schiedam in onze krant, heeft een anonieme tip gever de Haagse politie op de hoogte gesteld van de verblijf plaats van het '''t'fii'ëfêjéT:Corrie .en 'haar' vriendin, de 17-jarlge Haagse Corrie van Heerdeh, zijn terug in het Leidse tehuis voor werkende meisjes, waaruit ze zaterdag avond verdwenen. Schiedam De wethouders van huisvesting in Rijnmond komen op initiatief van het Openbaar Lichaam Rijnmond binnenkort bijeen om na te gaan wat er aan de huisvesting van de buiten landse werknemers in dit gebied kan worden gedaan. De wet houders gaan ook praten over verbouw en nieuwbouw. Drie ar chitecten,hebben aan plannen gewerkt voor .nieuwbouw, v.vor. de. buitenlandse*werknemers, die binnenkort zullen worden gepu bliceerd. van ze natuurlijk niets begrij pen. Tenslotte zal de stichting zicb ook nader bezighouden met de opvang van de pas aangeko men gastarbeiders. Het NW en Wilton-Fijènobrd 'is ver zocht, vormingsfunctionaris' sen hiervoor beschikbaar te stellen. Veertien dagen lang krijgen de pas aahgekomenen voorlichting over de Neder' landse samenleving, alvorens aan het arbeidsproces deel te nemen. Een groot probleem, het vinden van Turkse leerkrachten voor bet onderwijs, schijnt tenslot te opgelost; Op bekendmakin gen van de stichting hebben aJ 15 Turkse werknemers gerea> 'geerd, die bevoegde leer' krachten zijn, maar'hier ge woon bij de bedrijven werken. Schiedam Het Kethelse echtpaar L. de Bruijn- van der Meer isop 19 februari 65 jaar .ge tróuwd. De heer en me vrouw De Bruijn vieren dat jubileum van. 19 tot 21 uur met een recep tie in gebouw De Rank aan de Schiedamsevveg in Kethel. .De heer De Bruijn heeft sinds jaren voor onze krant de be- richtgeving uit Kethel •verzorgd. De Stichting Hulp aan Buiten landse Werknemers houdt zioh verder In Schiedam en andere Rijnmondgemeenten met een inventarisatie bezig van het aantal leerplichtige kinderen van buitenlandse werknemers. Het wordt i» Rijnmond op 3.000 geschat, van wie er sommigen niet naar school gaan. In Schiedam heeft men door de lesmethode „Nou jij" ervoor kunnen, zorgen, dat de Turkse kinderen aanvullend Neder lands onderwijs krijgen. Bui tenlandse werknemers in Schiedam blijven gemiddeld 3.B jaar hier. De kinderen le ren in die tijd wel Nederlands, maar krijgen, niet of onvol doende onderwijs in hun eigen taal. De stichting wil daarom in het Waterweggebied voor aanvullend onderwijs gaar) zorgen. Vooral bij de kinderen van 12 tot 15 jaar bestaan moeilijkheden als het om dit onderwijs gaat- Gedacht wordt aan boventallige leer krachten op bijvoorbeeld de technische scholen. De Spaanse werknemers willen in Schiedam een avondcursus volgen voor een draaiersoplei- ding De commissie voor op vang en begeleiding van de buitenlandse werknemers zal hierover contact opnemen met de technische scholen in Schiedam. Een vertaalcommissie van de stichting is op het ogenblik ge reed gekomen met een model- lenboek formulieren, waarin diverse officiële formulieren in diverse talen zijn vertaald De ambtenaar kan een be paald model toepassen, als hij een buitenlandse werknemer een brief wil schrijven. De heer Aalders van de stichting deelde donderdag mee, dat Turken en Spanjaarden nog vaak officiële papieren in hei Nederlands ontvangen, waar Officier van justitie Croenoord: Samenlevingsopbouw wordt gewaardeerd, ma ar moef zich zelf zien te redden. De gemeente heeft geen geld. Schiedam De verwarming van de onderkomens op de buitenobjecten van de sociale werkvoorziening wordt ver nieuwd. En het Sportpark Har- ga moet een nieuwe kachel komen in het schaftlokaal, terwijl ook in de kwekerij nieuwe verwarming moet worden aangebracht. B, en w. zullen het verzoek tot plaat sing van nieuwe gaskachels bp beidé objecten in overwe ging nemen. De totale kosten fbedragen bijna 3.400. Schiedam De Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord heeft van het college van b. en w. in Schiedam een afwijzend schrijven ge kregen op haar verzoek tot subsidie. Het wijk- hlad van Groenoord, „Graenoord Akkoorden", meldt dit. positie van de gemeente initiatieven te steu nen die tot belangrijke jaarlijkse uitgaven lei den. Deze uitgaven zullen aanzienlijk hoger zijn, dan in eerste instantie schijnt, omdat na U andere Schiedamse wijken subsidies voor soortgelijke initiatieven zullen verlangen". „Groenoord Akkoorden" is van mening, dat de gemeente erg blij moet zijn, dat er in een wijk actieve mensen zijn die In hun vrije tijd iets willen opbouwen. „Men zou deze mensen moe ten steunen en hopen dat in de andere wijken, die het -resultaat zien en jaloers worden, een zelfde activiteit opbloeit". Rotterdam - beroep van taxi chauffeur wordt zo langza merhand levensgevaarlijk", zei de officier van justitie* mr. W, D. Meeter, vrijdag tij dens de zitting van öe Rotter damse politierechter. De o£fi> cier zei dit naar aanleiding van de zaak tegen de 31-jaiige bankwerker MaTinus uil Vlaardïngen, die terecht moest staan omdat hij op 29 oktober de taxichauffeur A. W. Coster in hét gezicht had geslagen en de bril van da chauffeur daarna had ver trapt. Marinus had op de be wuste avond wat gedronken in een café en een taxi besteld om naar huis te gaan. Thuia gekomen weigerde Marinus de taxichauffeur te betalen en ging zonder méér zijn woning binnen. Hij had echter een tas laten liggen in de taxi en de chauffeur belde aan om ta vertellen, dat hij deze tas zou houden tot Marinus zoü heb" ben betaald. De bankwerker werd daarop zo kwaad, dqf het tot een treffen kwam tua sen de mannen. D e officiel vond het „knap schofterig1' en eiste twee weken cel teges Marinus, waarvan een weel voorwaardelijk. De politie rechter mr. G. J. E. Poerinl maakte er twee weken voor waardelijk met een proeftiji van twee jaar van cn honderi. gulden boete. De subsidie was-aangevraagd door een sociaal opbouwwerker. Het argument van b. en w. is volgens het blad: „Wij zijn van mening dat samenlevingsopbouw voor Schiedam een be langrijke werksoort is. Wij achten het echter niet verantwoord om bij de huidige financiële Te Deum Laudamus concerteert met Maassluis Mannenkoor damseweg of de Laan van Bol'Es—Ed. van. Beïnumlaan, Een voorwaarde hierbij is dan wel dat de Sehiedamseweg, die nu ter hoogte van het rioolgemaal „Kethel" voor alle verkeer Is afgesloten, dan weer beschikbaar is. De" bouwtrein heeft deze weg reeds gepasseerd en men Is thans druk bezig met het aan brengen van de bestrating. Profkaar rul vm hat uniaka lirtbod 2 krtnttl»M ©ntvinjan voor da prij» ytn ülnï dal Sehidlmchc Courant met nieuw» uit uw stad an ojnjeuïni, en het Rottafdimsch] Nieuwsblad mee het lutita binnen- en buitenlandse nleuwi. Geef cm nu ©pdnehtook bij u 14 dijen tnuls, zonder «nijo verplichting, de SC *f RN ge bezorgen en ontdek zalf da vale pluspunten. Het streven is de Schledamse- weg maandag voor gebruik gereed te hebben, zodat op die dag de Chruchïtlweg kan wor den afgesloten. Ook de nood weg in het verlengde van de lepenlaan in Tuindorp-naar de Zwaluwlaan zal dan worden afgesloten. Of deze opzet zal lukken is mede afhankelijk van het weer. De wegafsJui- tingen en verkeersomleidin- gen zullen uiteraard duidelijk met borden worden aangege ven. -Dozo bon in open «nvalop. zendar poitiajal, sturtn nur Rotttrdimieh Nliuwiblid. antwoordtiummcrSM, Rotterdam d» SC RN 14 dijen w»t*t naar] Schiedam Het Aannemings bedrijf Oosterwijk N.V. te Rotterdam heeft van. het ge meentebestuur van Schiedam opdracht gekregen tot uitvoe ring van grondwerken voor een bedrag van 517.000. Dit houdt in het verder bouwrijp maken van een gedeelte van het geprojecteerde industrie terrein ten westen van Schie dam, gelegen ten noorden van de N.V. Bottelo. woonpt.. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1