ieuwe breuk rennersclub Schiedam en Stichting Wielerbaan uel Volley-MVC oms zeer maar uur slecht Rob Czabania ontgaat titel Juliana kwaad naar zege - FANCY FAIR HBSS HH gBBB mML ÜHH— '1 Teleur- Ton en Dolf Krijgsman naar Zweden i SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 16 FEBRUARI 1972 iedam opnieuw is een reuk ontstaan tussen de ticbting Wielerbaan en de cnnersclub Schiedam. Een n begrijpelijke nieuwe situa- Ié; want na maanden van oa- uïdeUjkheid werd op 8 janua- van dit jaar eindelijk een van samenwerking ge- onden- De gewraakte brief et eisen van de R.C.Schie- am werd toen tijdens een ïtengewdne ledenvergade- ing door het bestuur van'de s'C, ingetrokken. Belangrijk tevens de aanstelling van en onderhandelingsconiniis- uh Een commissie bestaande "t personen van de Stichting 'n de RC Schiedam. Onder atpplaus van dc leden werd dit voorstel toen aangenomen. De commissie bestaande uit de beren Fister en Bouten van de RG Schiedam, en Jurgens, Rrussé en. v.d. Boom van de Stichting, heeft lange tijd on derhandeld, en kwam tot een aanvaardbaar compromis. Stichtings-voorzitter v.d. Boom„Zelden hebben wij met personen van de renners club zo prettig samengewerkt als in deze commissie. We kwamen tot de conclusie dat er een haan-commissie moest komen, bestaande uit vereni gingen hier uit de omtrek. We dachten dat dit een grotere garantie gaf voor meer pu blieke belangstelling. Ook de 1500 pacht per jaar zou dan voor de rennersclub .komen te vervallen. Kortom alles zag er gewoon gunstiger uit". Afgelopen zondag vergaderden de heren Fister en Bouten met het dagelijks bestuur van de rennersclub, en de conclu sie was, ,i0.k. we gaan mee doen". Alles leek in kannen en kruiken. De onderhandelings commissie had haar werk ge daan, en naar het leek, met succes. Zo leek het althans, want plotse ling ontving gisteren het be door Hans Soeters stuur van de Stichting een brief van. de rennersclub. Een brief met als inhoud: Het be stuur van. de rennersclub Schiedam ziet geen toenade ring middels de door de com-, missie gedane voorstellen. De rennersclub wil wél de exploi tatie van de wielerbaan, als mede het volledige vruchtge bruik van de kantine. Eèn korte samenvatting, die er op neerkomt dat de oude situatie waarin geen samenwerking mogelijk bleek weer in ere hersteld mo et worden. „Een onbegrijpelijke zaak", reageerde -Stichtingsvoorzit ter v.d. Boom. „Eerst gaat de rennersclub akkoord met de gedane voor-stellen, en komt dan ineens met deze brief." Al met al is het een duidelijke zaak, de onderhandelingscom missie althans de inbreng van de rennersclub had geen enkele bevoegdheid. Te gen diens advies in wil de ren-, nerselub weer terug naar de oude, om moeilijkheden vra gende, situatie. „We gaan gewoon door op de basis die doof de onderhande lingscommissie is gescha pen", aldus de heer v.d. Boom. „De nieuwe brief is praktisch een kopie van de oudewelke werd ingetrok kenal zijn de toenmalige eisen nu omgèzet in voorstel len Voor ons is dit onaan vaardbaar, want wij waren met de commissie wél. tot overeenstemming 1 gekomen". De Stichting gaat gewoon door. Verder met het rendabel ma ken van de wielerbaan. De geplande vergadering, a.s. vrijdag, als eerste oriëntatie omtrent de aan te stellen baancommissie, bestaande uit diverse wielerverenigingen, gaat gewoon door. Voorzitter v.d. Boom: „We moeten wel doorgaan, -want we moeten door onze schulden heen. We staan nog voor vele reparaties, herstelwerkzaam heden en véle dingen die moe ten gebeuren om de accom modatie te verbeteren". Toch wordt de rennersclub Schiedam door de Stichting niet ineens op dood spoor ge zet. Voorzitter v.d. Boom: „We zullen te allen tijde plaatsen open laten voor. de rennersclub, ook aan trai- ningstijd zullen ze niets ver liezen. Wc willen in eerste in stantie toch graag de Schxe- damse renners op de baan - zien". Weer zit de rennersclub Sehïe- dam In de problemen. Midden in een impasse, die op 8 ja nuari doorbroken leek. Da toen aangestelde onderhande- lingscommissie heeft .goed ge werkt, kon dit ook, want allen hadden slechts één doel voor ogen: een vruchtbare samen werking, in het belang van ,de Schiedamsé wielersport. Voor de zoveelste keer is het mis lukt. Een trieste zaak, zeer zeker voor de Schiedamse wielersport. Van onze sportredactie chiedam/Vlaardingen Het eerste herenteam van VoK ley '68 heeft gisteravond tegen 't sterke, als derde geklas seerde MVC een kleine misstap begaan. De Maassluise te genstander kwam dermate verrassend sterk voor de dag -dat koploper Volley tenslotte nog blij mag zijn met het nu Lfoereikte 2—2 resultaat. Volleycoach Kees Zevenbergen: :"£Alles liep gewoon anders dan ik verwacht bad, maar ach teraf bezien mag Ik met dit resultaat nog m'n banden ^dichtknijpen." Volley begon deze belangrijke wedstrijd in een verrassende samenstelling, anders dan de laatste we ken het geval was. "pes'- Zevenbergen: „Ik wist dat ïn de derde set was Volley weer MVC alles zou geven omdat volledig van slag. „Ohbegrij- ;"het' hun laatste kans was om want plotseling draaide Volley -aansluiting met de:kopgroep pelijk" redeneerde na afloop fte"; behouden. In dè. vorige. Kees .Zevenbergen.' „Plotse. wedstrijd, was MVC als ploeg lirig lukt dan niets meer, ter- "iets. beter, maar wij wormen wijl MVC vleugels kreeg." In- •"doör individuele aanvals- derdaad werden de Vlaar* Het leek niet helemaal juist, want ik was doodsbang dat hij weer door z'n knie zou gaan. Achteraf bezien had ik het veel' eerder moeten doen, weer als een trein". Inder daad deden deze wissels won deren, en. stoomde Volley re gelrecht naar een 102 voor sprong. De rust keerde weer in het Vlaardingse team, en, nu werd MVC volledig van bet veld geveegd: 154. Door dit gelijke spel blijft Volley de ranglijst aanvoeren, echter nog slechts met twee punten voorsprong op drie achtervol gers, Time Out, Spivo en Ro- vok. - i - V'H1 9- "«-""St 1 MVC (wit shirtschiet iets tekortmaar bleek regelmatig de baas over Volley '68. Schiedam Vanavond, donderdag en vrijdag organiseert HBSS een groots opgezette fancy fair. Van 's middags 14.00 tot "s avonds 23.30 uur kan iedereen zich bezighouden met velerlei at tracties. Naast doelschieten, racen op een miniatuur racebaan, ballen gooien, ringwerpen, spïjkersslaan en grabbelen in een grabbelton, is uiteraard ook een echt Rad van Avontuur aanwe zig. Prijzen hiervoor werden beschikbaar gesteld door de Schïe- darase middenstand en o.a. de firma Chevron. Fraaie prijzen ook, zoals transistorradio's, een koffiezetapparaat, levensmid delen, fruitmanden en echte champagne. Door .plaatsing van een gram- mofoonplatenstand is ook aan de broodnodige rust gedacht- Op uw gemak kunt u rustig snuffelen tussen stapels gram mofoonplaten van vroeger (sommige zelfs van heel lang geleden) welke tegen en schappelijke prijs te koop zijn. Tevens bestaat opdeze fancy fair de mogelijkheid tegen zeer goedkope prijzen inkopen te doen bij de levensmiddeien- stand. Het verblijf op deze fancy fair wordt nog eens ex tra veraangenaamd door -ver schillende plaatsen waar drankjes te verkrijgen zijn, indien gewenst in combinatie met „een hartig hap je". Al mei al heeft HBSS een fancy fair tot Stand gebracht die beT slist de moeite, waard is om bezocht te worden. Daarnaast bestaat, de mogelijkheid om voor weinig geld. met veel prijzen naar huis té- gaan. Het geld wordt door HBSS' jeugd- bestüur gébruikt om een deel van de vele kosten voor de reis naar Israël te kunnen dekken. Zeer zeker een reden, om op 16* 17 of 18 februari (alle drie. de dagen kan ook) een bezoek te brengen aan gebouw De Ark, wijkcentrum van de Geref. kerk van Groenoord, Zwalu wenlaan in Kethel. stremter 8-11 Vlaardingen Schiedam Van de on-, de rhandelings commis sie Stichting-Renners-- ■club was gisteravond al- leen de heer Fister be reikbaar. de heer Bou ten is voor zaken mo menteel in het buiten land. Veel wilde de hee^i Fistcr niet zeggen; „igr' wacht liever tot de heer Bouten terug isr. dan kunnen we samen eens overleggen"i Hoe de heer Fister dan wel rea- geerde op de brief van de rennersclub? „Ik ben zeer teleurgesteld, want we deden het tenslotte voordé wielersport". Weinig commentaar, maar wel veelzeggende woorden. "kracht. De verrassende cp- •|stèlling van Volley had als ba- sis, deze aanvalskraehtook deze keeer weer volledig ;fce benutten; overigens zonder de •andere aspecten van' het spel 'jfe verwaarlozen."-. "oor' de Volleycoach moet het een. hittere, teleurstelling ge- i wéeSt zijn om té zien hoe zijn ./."doordachte, opstelling, althans in de eerste set, volledig faal- Kees Zevenbergen: „Op dat mo- .•de.' pe Viaardingers begonnen ment hield ik er rekening mee dingers in die derde sefc vol ledig overspeeld door een voortreffelijk draaiend MVC. Een volkomen falende Vol ley-aanval, alleen. Eduard Oosterlee behield z'n normale vorm, kwam er niet meer aan te pas. Met ruim verschil won MVC deze belangrijke set en kwam daardoor verdiend op 1—2. .ontstellend zwak. In record tijd stond MVC op 0—10, voor Kees Zevenbergen reden om z'n ploeg te laten terugscha kelen naar het meest simpele speltype. Gedeeltelijk mei succes, want Volley kwam "'rug tot 8—13, maar verloor toch met 9—15. Volley revancheerde zich in de -tweede set volledig, stef Wiersma werd weer in de ba sisopstelling gehaaid, resulte- rend in een 30 voorsprong. Toch bleef MVC, ondanks een nu sterker Volley, sterk spe len en kwam terug tot 8—8- Volley drukte nu wél door. en kwam door een 158 setwinst weer naast de Maassluize- naars. dat m'n ploeg een afgang zou gaan beleven. Een klein beet je pech als excuus; maar de jongens speelden op dat mo ment zo slecht, dat ik niets .meer voor onze. kansen gaf". Kees Zevenbergen, deed ten slotte nog een. laatste poging te redden wat er te redden viel. Routinier Ton Valster moest het veld ruimen voor Jan Zevenbergen, terwijl Pleun Dekker plaats maakte voor Ben Wesling. Vooral" het inzetten van Jan Zevenbergen onderstreepte de panieksitua tie bij Volley, want de2e spe ler tobt al weken met een knieblessure. Kees Zevenber gen: „Dat ik Jan er toch In zette, was een laatste poging. Den Haag Middengewicht van Reek uit Dordrecht stal de show tijdens de bokskampioenschappen van. het district Zuid-Holland' voor b-klassers in Amicitia, dat voor de ware liefhebber overi gens weinig te bieden had. In de finale tegen de Regt uit Schiedam bestookte hij zijn. tegenstander zo afdoende, dat hij de pupil van de Haan in de tweede ronde tot opgave dwong. Daarmee de titel en bovendien de stijlprijs verove rend. In de eerste ronde drong de ta lentvolle van Reek zijn oppo nent in fraaie stijl direkt in joeg was het met de Schie dammer gedaan. Eerst werd hij met een linkse hoek aange slagen en vervolgens daalde er een ware slagenregen op hem neer die hij moedig in casseerde, toen. -het verweer van de .Regt zienderogen af nam wierp trainer de Haan wijselijk de handdoek ten te ken van. overgave.. het defensief. Snelvoetig dreef Czabania (de Haan), een week Schiedam De gebroe ders Krijgsman (Dolf en Ton) hebben de eervolle uitnodiging ontvangen om begin maart wet het Zu i d-Hol I ands-selekt i e- team te gaan boksen in Zweden. Een eervolle uitnodigingg en een inte ressant reisje voor de beide Schiedammers. „Maar," tempert trai ner Wim de Haan enigs- zins de vreugde, „er zit toch wel een bepaald ri sico in. Zes weken later boksen Dolf en Ton om de Nederlandse titels, en mocht er in Zweden iets fout gaan, een knock out bijvoorbeeld, dan kunnen ze dat wel vergeten." Ondanks dit wat pessimistische ge luid is Wim de Haan toch ook wel trots met deze- uitnodigingen. Wim de Haan: „Zon trip naar Zweden is natuur lijk te mooi om te laten schieten, maar ik ga wel zelf mee om alles in de gaten te houden." hij zijn tegenstander telken male in de hoek. om van daar uit variërend stotend de nodi ge treffers te. plaatsen en daarmee een puntenvoor- sprong op te bouwen. In de tweede ronde kon de Regt de eerste slagwisselingen nog beantwoorden, maar toen van Reek het tempo nog wat op- Czobanio (rechts) ioagt tegenstander Von Duuren in de touwen geleden gekroond tot kam pioen van de c-klasse in het zwaar weltergewicht maakte van zijn recht gebruik om in de b-kiasse mee te strijden. Hij trof in zijn finalepartij dè 'geroutineerde van 'Duuren .(Hogeband) en dat bleek uit eindelijk toch een te zware opt gave'voor hem. In de eerste ronde toonde Cza bania zich zeker gelijkwaar dig. Met technisch goed ver zorgd boksen bouwde hij een licht voordeel op, waarbij on der meer een fraaie serie die van Duuren de nodige last be zorgde. Ook in de tweede ron de toonde Czabania zich ce meest aanvallende bokser, maartoen hij door de goed counterende Hagenaar een paar maal hardhandig werd afgestopt, zakte zijn. zelfver trouwen toch wel. In de beslissende drie minuten maakte Czabania de fout te onbeheerst door de ring te ja gen. Hij liet zijn techniek he lemaal wegvallen en dat kost te hem een aantal vermanin gen van arbiter Mertay we gens afklemmen en te laag in komen. Van Duuren profiteer de gretig van deze onvolko menheden en wist zodoende toch nog de partij in zijn voor deel te beslissen, al waren de meningen verdeeld over deze uitslag. Vooral leermeester de Haan toonde zich verontwaar digd over deze beslissing en nam zelfs het woord diefstal in de mond, maar dat ging toch een beetje te ver. Adspirant Vermeer (de Haan) had de avond geopend tegen Lageweg {Te Pas), Een te genstander die de hele partij wild rondspringend 2waaisto- ten produceerde. De Schie- damse lichigevricht lette ech ter goed op, beheerste zich en scoorde met vooral linkse hoe ken voldoende punten om met een juryscore van 5—0 zege vierend de ring uit te stappen. 1 Momenf uit hef duel tussen Puck de Regt en Van Reek. Van. onze sportredactie Heukeiem Het eerste volley baldamesteam van Juliana heeft tegen het laaggeklas seerde WHV in Heukelum geen enkele moeite gehad de leidende positie In de promo tieklasse te bandhaven. Daar voor was deze tegenstander simpelweg te zwak, al speelde Juliana vooral in het begin van de sets, ongeconcentreerd en te weinig geïnspireerd. In spiratie was ?geh deze tegen stander dan ook een onmoge lijke zaak, want met name de Heukelemse aanval was daar voor te zwak. Dat het totale duel Slechts drie kwartier in beslag nam, danken d'e Schie- damsen toch min of meer aan de puur amateuristische hou- g-enstander slechts 3 minuten voor fijd de speelzaal betrad, maakt duidelijk hoe onbelang rijk men bij WHV over de wedstrijdsport denkt. ding van de Heukelemse zaal- Twintig minuten later dan ge- beheerders. pland begon de ontmoeting en Zoals gebruikelijk bij een rede- een boor Juliana won na een lijk verre uitwedstrijd, ver- 2 achterstand de eerste set- trok ook Juliana gisteravond jnet 5—15. tijdig uit Schiedam. Het ge- Over de wedstrijd zelf valt ver volg was dat Juliana een half der weinig goeds te melden. uur voor aanvang van de wed strijd in Heukeiem arriveer de, maar de wedstrijdzaal nog gesloten vond. Dat de beheer der pas 13 minuten en de te- WHV bleek verdedigend aanvallend te zwak om Julia na in moeilijkheden te bren gen. Met Christine Visser aan opslag liep Juliana uit naar 10—2 en maakte snel een ei» de aan deze ongelijke stnj' 15—5. in" de laatste set maakte Lort Hartzema plaats voor resef ve-speelster Gerda Buitenhe» die aan opslag een 7—1 voo? sprong voer haar rekerunl nam. Riet Brouwer en Johnni Wetsteijn sloegeen met bardj smashes de WHV-verdedigRt in de verdrukking: 12—1 Even nog mocht de tegenstaa der iets terugdoen, maar vei der dan 12—1 liet Juliana W niet komen: 15—1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4