,Ik verlaat Schiedam, maar juichen doe ik niet H Voorjaarscompetitie met 144 elftallen 1 1 SBLO funk- tioneert niet V) Klein programma handbalteams Topper voor NO AD SPSV tegen Haarlem mm Jportambtenaar J. JA. v. d. Linde mm nfi mmMÊ H -.-J MSÊSM TSF-Tempo-team uitgesteld SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 17 FEBRUARI 1972 Schiedam Een gesprek met sportambtenaar J- •A- A. vA. Linden brengt nog eens duidelijk aan 't ■licht» wat menigeen reeds stilletjes consta- - teerde; de SBLO funk- Uoneert niet. De ge dachte dat er uit deze .Organisatie weüig posi- .tiefs naar voren komt. Wordt nogmaals beves tigt. VA. Linden: „In de huidige vorm is de SBLO volko-men overbo dig. Aks overkoepelend bestuur van de vereni gingen worden de be sproken zaken even la ter in de sportraad ge bracht» waarin dan in die sportraad personen zitting hebben die ook deel uitmaken van de SBLO. Het komt er dan -eigenlijk op neer dat be paalde problemen voor de tweede keer bespro- ken worden." Dat1 die problemen tegen - Woordig in een openbare vergadering aan de orde worden gebracht* is vol- •""gens de heer v.d. Linden weliswaar een goed "'idee, maar blijkt in de - praktijk niet te voldoen. .„Tijdens zo'n vergade- - ring houdt men teveel rekening met de publie- "üce opinio, waardoor de - uitwerking minder gun stig is," aldus V.d. Lin- den. Al inet al wel wat kritiek, maar over hoe het dan wel zou moeten heeft .V. d. Linden een uitge sproken mening. V.d. Landen: „Ben sportraad is niet los te zien van elke tak van sport. Daarom 2ouden er dan ook vertegenwoordigers wan sporten samen met ."de sportraad enkele ke ren Per jaar moeten vergaderen. Dit is uiter aard een grote organisa tie, die dan ook moeten worden onderverdeeld in werkgroepen, t.w. veldsporten, zaalspor ten,. watersporten en di versen- Dit is een grof beeld, want bij een meer genuanceerde be- schouwing zou er mis- - schien een meer uitge breide indeling tot stand komen, Deze werkgroe pen vergaderen dan mi nimaal één kear per maand, en indien nood zakelijk meerdere ke ren. De voorzitters van deze werkgroepen vor men dan het dagelijks bestuur van de sport raad. De secretaris van de sportraad is tevens secretaris van de werk- groepen, en coördinator. Dë'taak van de sportraad is dan, te fungeren als advieslichaam voor het gemeentebestuur» direkt Van uit de belangengroe pering- Voorts nog advi seren bij subsidies, plannen en e.v.t. bouw van sportaccommoda ties. Ook dient de sportraad de totale verantwoordelijk heid te dragen voor alle gemeentelijke sportac commodaties, waaron der ook de gymnastiek lokalen. Een bureau of chenst sportzaken krijgt dan de verzorging van de exploitatie, inclusief het onderhoud en her stelwerkzaamheden als - taak. Ook een gedeelte van het dagelijks beheer - hiervan wordt dan ged-e- - legeerd naar dit bureau. P Uiteraard moet dit bu- reau verantwoording af* .leggen aan de sport- raad. Schiedam De Schiedamse sportwereld verliest z'n sport ambtenaar, want de heer J. A. A. v.d. Linden aanvaardt per 15 mei a.s. een betrekking als direkteur dienst sportza ken van Ridderkerk. In een berichtje op de voorpagina van onze courant van maandag maakten wij reeds melding van dit besluit. Een besluit dat, hoewel reeds in december vorig jaar de geruchten hieromtrent de ronde deden, toch nog onverwacht kwam. De heer v.d. Linden verkeerde als echte Brabander tijdens de carnavalsdagen In z'n geboor testreek, dus een onmiddellijke reaktie onzerzijds was daardoor uitgesloten. Enkele dagen later, weer wat beko men van de hernieuwde kennismaking met Prins Carna val, wordt de Schiedamse sportambtenaar op slag ernstig a Is zijn op banden zijnde vertrek aan de orde wordt ge bracht. "V.d. Linden: „Inderdaad ver trek ik naar Ridderkerk, om een funktie te aanvaarden als direkteur van de dienst sport zaken. Een en ander kwam in mij op, toen alles tegenwerk te- Me ergens honderd pro cent voor had ingezet, maar dit in één klap werd teniet gedaan. Ik ben toen tot de conclusie gekomen dat de funktionering van onze huidi ge organisatie niet in het alge meen belang is. Deze gedach- te werd nog eens versterkt, toen ik naar aanleiding van de funktie in Ridderkerk voor een commissie moest ver schenen. Deze personen vuur den een hoeveelheid vragen op me af, de „pijnbank" noemden ze dat. Zelf vond Ik het echter allesbehalve een „pijnbank'*, want er ontwik kelde zich een levendige dis cussie, met vragen die terza ke kundig waren. Mijn eerste reaktie was dan ook, met deze mensen wordt het straks lijn werken." V.d. Linden komt straks in Rid derkerk voor een zware taak te staan. Een. taak, die gaat beginnen bij het opbouwen van een goed funktionerende organisatie. Een snel werken de organisatie ook, met voor elke tak van dienst grote be voegdheden. V.d. Linden: „In Schiedam gaat dat allemaal wat moeilijker, want via de officiële weg iets afhandelen, betekent doorgaans een lange weg. Daardoor krijgt de bui tenstaander vaak de indruk dat er „niets" aan gedaan wordt. Het is echter de lange weg van verzoek tot uitvoe ring, die gewoon veel te lang kan duren." Juist voor de Schiedamse sport verenigingen, die v.d. Linden uiterst aktief noemt, geeft dit vaak een grote domper op de met enthousiasme ontwikkel de plannen. V.d. Linden: „De Schiedamse sportverenigin gen zijn bijzonder aktief, ntet een grote mate van zelfwerk zaamheid. Ze denken meer dan alleen maar aan sport, en doen reeds veel aan gezinsre creatie. Dat is ook de reden waarom we ook voor Woud- hoek Spaland een dergelijk plan hebben ontwikkeld, en dat naar ik hoop straks tij dens mijn afwezigheid ten uit voer zal worden gebracht. Het •moet een centrum worden door Hans Soeters 'löfCft TMSSfrï 9* J "Van onze handbalmedewerker Schiedam Slechts vijf Schiedamse teams komen zondag binnen dë lijnen. De heren van DWS gaan naar Den Haag, om daar de strijd met AHC'28 aan te gaan. In Schiedam werd het een 207 zege van DWS. Het wordt voor DWS een erezaak, om het ook nu weer tot een zege te brengen. In gevaar kan DWS niet meer komen, dat in deze spannen de kompetitie, beslag heeft gelegd op de tweede plaats. Brengt DWS het inderdaad tot volle winst, dan ziet de toe komst van AHC er donker uit. DWS kan dan ook op een grote weerstand rekenen van het Haagse team. De dames van DWS gaan even eens naar Den Haag om aan te treden tegen AHC. Ook de dames van DWS kwamen in de thuiswedstrijd tot volle winst. Het werd in de Mar griethal een 7—5 overwinning. Het is in de regionale tweede klasse F een groot gedrang in de degradatie zone. Niet minder dan zes teams moeten nog oppassen, om niet tot de laatste twee te gaan behoren. De in oeilijkheden verkerende teams zijn Snelwiek, Vïres, AHC, Westlandia, Hygiea en DWS. In de nog resterende twee wedstrijden, zal DWS al les op alles moeten zetten, om de zo broodnodige punten in huis te halen. Gezien de pres taties ïn de eerste ontmoeting mogen we DWS een kleine kans toekennen om tot volle winst te komen. De dames van Scylta ontvangen om 15.45 uur in de Margriet hal het Rotterdamse Snel wiek, Zondag kwam Scylla pas in de tweede helft tot kansrijk spel* maar dat was toen te laat. Het zal tegen Snelwiek -op haar tellen moe ten passen en vanaf het eerste fluitsignaal alle registers open moeten trekken. Scylla moet 2ondag tot winst ko men, daar het in theorie nog lang niet veilig IS. Met meer aandacht voor de verdediging, is er beslist een puntenverde ling mogelijk. De heren van Scylla ontvangen om 16.40 uur het Rotterdamse Spartaan 3» waartegen het uit met 7—14 zegevierde. De he ren van Scylla blijven aan spraak maken op de titel, maar moeten "daarbij wachten op een misstap van het Maas- sluise Unitas. Mede kandidaat Rod a 3 werd zondag door Scyl la terug gewezen. In deze strijd kwam duidelijk de grote conditie van Scylla naar vo ren, die in de slotfase van de strijd hieruit haar voordeel trok. Tegen Spartaan. 3 zal Scylla 2ich niet in slaap mogen laten sus sen, door de wetenschap dat dit team de ranglijst afsluit daar een kat in het nauw, nog altijd vreemde sprongen kan maken. Volle Inzet en doorzet ten tot de laatste minuut, kun nen Scylla de zo uiterst belang rijke punten brengen. De dames van UVG gaan' In Rotterdam de strijd aan met ADO, waarvan met S-—7 werd gewonnen op de eerste zondag van 1972, na een lang niet ple zierige strijd. De nog reste rende wedstrijden zijn voor UVG meer een plichtmatige afwerking van de kompetitie, daar het geen enkele aan spraak meer kan maken op de titel en degradtiegevaar is af gewend. Het wordt dus tegen ADO alleen maar een prestige strijd. ADO bracht koploper Roda zondag onverwacht een nederlaag toe, wat hen onge twijfeld zal inspireren tot ■meer verzet tegen UVG. waar het totale gezin kan ver blijven. Sportvelden voor afc- tieve en passieve rekreatie, maar ook verblijven waar de jeugd kan worden opgevan gen. Kortom vertier voor pa, ma en de kinderen op hetzelf de complex. Als gezin naar een sportcentrum gaan dus." Een fijn plan, mede ontsproten uit de gedachte van v.d. Lin- den, de Schiedamse sport ambtenaar die straks onze stad gaat verlaten. Gaat ver laten, om in Ridderkerk zijn vooruitstrevende ideeën ten uitvoer te brengen. V.d. Lin den: „Het zal daar fijn wer ken worden, want bijvoor beeld de manier waarop daar een sporthal en zwembad tot stand konden komen is gewel dig." Het vertrek van v.d. Linden is 1 V. d. Linden„De 5cfoiec/amse sportverenigingen zijn uiterst aktief mef een grofe mate van' zelfwerkzaamheid definitief. Een mogelijkheid hem alsnog aan Schiedam, te binden voor een nieuwe perio de is absoluut voorbij. Een klap voor de Schiedamse sport, en voor de ontwikkeling in 't bijzonder. De verenigin gen betreuren dit besluit, maar kunnen er begrip voor opbrengen. Ook v.d. Linden zelf kijkt niet met plezier naar het naderende afscheid» getuige zijn woorden: „Ik ver laat Schiedam, maar juichen doe ik niet". De tafeltennis wedstrijd ïn de ereklasse tussen T.S.F. en het Amsterdamse Tempo- Team ïs uitgesteld tot zondag middag 19 maart. Vanwege het meespelen van Bert van der Helm (Tempo-Team) met de interlandwedstrijd Neder landBelgië was dit topduel in eerste instantie verscho ven naar a.s. zondagmiddag. Het was duidelijk dat T.S.F. door deze verschuiving erg gedupeerd was. De vele toe schouwers die normaal de wedstrijden ran TSF bezoe ken, zouden nu de wereldkam pioenschappen schaatsen op de TV wel de vorkeur geven. Een en ander zou m.n. voor de beheerscommissie finan ciële gevolgen hebben gehad. Coach Holswilder van Tempo- Team en zijn spelers waren direct akkoord met een ver schuiving naar 19 maart maar de hoofd competïtieleid er stond aanvankelijk afwijzend tegenover dit voorstel» maar stelde tenslotte de ontmoeting uit. T.S.F. in de promotie ereklasse speelt zaterdagmid dag wel. Cas van Koetsveld, Peter van den Broek en Gerry Vaessen ontvangen in de Beurs het team van lduna uit Utrecht. In het eerste treffen werd met 64 verloren, maar misschien kan T.S.F. 2 op eigen tafel één winstpunt je binnenhalen. De strijd begini om half drie. NOAD reist zaterdagmiddag naar Tilburg dat in deze afde ling aan de kop gaat. Na het verllies tegen Scylla hebben de NOAD-spelers iets goed te maken, of dat zaterdag al kan gebeuren, moet nog afge wacht worden. Tilburg heeft reële promotiekansen en is in eigen huis een. zeer lastige tegenstander. In Schiedam werd het 55 en als NOAD wéér tot een puntenverdeling zou komen, zou dat ai een knappe prestatie zijn. Vlaardingen De (voetbal)jeugd heeft de toekomst en daarom wordt die „kweek" van enkele turven hoog nu al wegwijs gemaakt in die onbekende voetbalwereld. Bewust voorbereid door jeugdleiders die hun papieren hebben en met hun aanpak de opvoedkundige waarde hoog laten op stijgen. Maar ook via overkoepelende organen, zoals de Vlaardingse Pupillen Commissie en de Schiedamse Pupil len Vereniging wordt er doelbewust naar gestreefd de jeugd tussen acht en twaalf jaar te laten dollen op het voetbalveld. Via gestroomlijnde competi ties dan wel te verstaan. Waarvoor de jeugd op de vroege zaterdagochtend al om half negen voor de hek ken staat te trappelen. Wanneer dan een half uur later de wedstrijden begin nen, is er geen houden aan. „En daar ligt nu verduide lijkt secretaris/penning- -hiedam Vanavond speelt het Schiedamse politieteam tegen jmn collega's uit Haarlem. Een ontmoeting in het kader van 3e 'hatïonalegpolitïecompetitie volleybal. Een belangrijke ontmoe ting ook. Want de Haarlemse politiemannen staan momenteel ongeslagen aan kop van de ranglijst. Schiedam staat twee de, rechtgevende op deelname aan de finale in Nunspeet. Daar wordt dan beslist welke stad tenslotte kampioen van Nederland gaat worden. Deelname aan die finale lijkt voor de Schiedam mers een zekere zaak. want nummer drie op de ranglijst, Bus- ;sum, werd enkele weken geleden overtuigend verslagen. door Bas van den Berg ben ook waren er problemen "over het wel dan niet mogen, -spelen van trainer Hans fSchreuteikarnp, Zekerheids halve besloot men toen deze 'isterke aan'.a,Lr ntet te 1 hen Jspêlen, en naar nu blijkt te recht» want Schreutelkamp ■zal ook vanavond niet binnen. fde lijnen mogen komen. -Mocht Schiedam inderdaad •di&'fmale halen, dan probeert men alsnog dispensatie te krijgen voor het meespelen van hun trainer. Vanavond dus een duel tegen de sterkste van de poule. Een te 'jen dander waartegen de eerste keer, overigens eervol met 3—2 werd verloren. Voor Schifc »m een uitdaging het In eigen nuis wel tot een over winning te brengen. Aanvang 20.00 uur in de sportzaal van de R.K. Scholengemeenschap ,Spie ringshoek* meester van de VPC, A. Swaneveld „voor ons juist het probleem, We komen steeds meer in het nauw (tijdnood) omdat de junioren en senioren steeds vroeger op zaterdag gaan spelen. Vervelend maar we moeten er ons naar schik ken". Dat zou dan niet zo'n bezwaar zyn wanneer niet de twee jaarlijkse pupillencompetities steeds meer jong volk op de been brengen. Om bei voor beeld van de ophanden zijn de voorjaarscompetitie maar eens aan te halen: maar liefst 144 elftallen, verdeeld over 19 verenigingen uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Rozenburg, maken op zater dag II maart weer hun op wachting. Een bijna uit de hand lopende organisatie voor mensen die het in hun schaarse avondu ren moeten doen. Zo'n twaalf jaar terug is alles op zeer be scheiden schaal begonnen om in feite de jeugd van de straat te houden en thans is een en ander gegroeid tot één van Neerlands omvangrijkste pu- pillenvoetbalorganisaties, waarvoor enkele maanden te rug zelfs een bestuursafge- vaardigde van de Israëlische Voetbalbond interesse toonde en de Vlaardingse organisa tie kwam bewonderen. Het feit ligt er nu éénmaal en daarom schrikt het bestuur van de VPC er niet zo gauw- meer voor terug. Een be stuurswisseling zal in het be gin wat moeilijker werken om dat de nieuwelingen eerst moeten worden ingewerkt, maar bij de VPC is men er niet bang voor dat de organi satie niet werkt. „Al wordt het passen", oordeelt de heer Swaneveld, die verder zegt: „Neem nu de nieuwe Maas- sluise vereniging MSV '71, die met drie A- en 1 B-elftal heeft ingeschreven, maar per 1 maart niet meer op zijn veld kan spelen. Dan maar uitwed strijden of gebruik maken van een ander complex". ■iAAi-*3"'". - j- <i- «J m Al deze en andere problemen zijn vorige week besproken op een z.g,, voorjaarsvergade ring met alle vertegenwoordi gers van Vlaardingse, Maas- sluise, Schiedamse, en Rozen- burgse voetbalverenigingen. Een bijeenkomst in het club gebouw van de voetbalvereni ging Satelliet, dat voor een perfecte organisatie had ge zorgd. NIEUW BESTUUR Op die bijeenkomst werd aller eerst een nieuw bestuur ge kozen dat er als volgt kwam uit te zien: voorzitter C. A. Fi- gee, secretaris/penningmees ter A. Swaneveld, wedstrijd secretaris J. A. van Toor en leden H. van der Linden (uit Maassluis) en P. J, C. Beste broer (uit Rozenburg). Aftre dende bestuursleden waren Van Zwieten en Van Gulik, In vergeRjking met de najaars competitie was er één wijzi ging wat betreft de deelname: Sparta (Rotterdam) trok zich terug om in eigen omgeving voor een competitie te gaan inschrijven. Voor de A-af- dellng (10 tot en met 12 jaar) schreven 84 elftallen in en De jeugd in actie voor de B-competitie (S en 9 jaar) 60 elftallen. De A-com petitie is daardoor ingedeeld in negen poules van zes clubs en drie van tien en de B-com petitie in zes poules van tien. VERENIGINGEN Elf verenigingen komen uit Vlaardingen, drie uit Schie dam (Excelsior '20, SVV en Hermes DVS), vier uit Maas sluis (MSV *71), Excelsior M, MW '27 en VDL) en één uit Rozenburg. Zwaluwen levert het grootste aandeel pupillen, maar liefst 34 teams en het Maassluise Excelsior 13. Ook Rozenburg heeft met 13 teams ingeschre ven en Fortune VI. met 12. Naast de VPC en SPV bestaat er ook nog een Rijnmond com petitie, waar van Vlaardingse 2ijde clubs als Fortuna en Ex celsior Maassluis voor hebben ingeschreven. De meeste be taalde clubs uit de omgeving doen daaraan mee.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4