Ton en Dolf Krijgsman: Pure klasse KNAPPE j| ZEGE VAN 1 SPIRIT men HANDBALTEAMS SUCCESVOL S^1'68' van start Geslaagd debuut SZC g g kampioenen bij de Haan SF 1 Hf Geen winst voor WF- waterpoio Ook Rudi Pijper in nationale ploeg Moment ui'het tussen SCHIeBaMSCHE COURANT w DINSDAG 22 FEBRUARI 1972 Den Haag In een volgepakt Amicitia, velen maakten een vergeefse reis naar de uitverkochte loketten, hebben gis teravond de boksers gestreden om de Zuid-Hollandse titels in de A-klasse. Een aantrekkelijk maar klein programma, georganiseerd door de Haagse vereniging „Leen Hoogen- band" waarin voor de pauze de beide Scbiedamse troeven Ton en Dolf Krijgsman hun kansen moesten verdedigen. De twee pugilisten van Wim de Haan deden wat van hen verwacht werd, en veroverden beiden de titel in hun ge wichtsklasse. Wim de Haan. zag het voor aanvang van de duels al helemaal zitten. „Ze moe- ten het allebei kunnen maken, al is de tegenstan der van Ton een lastige jongen". Niet de eerst ge plande tegenstander Wil- -lems van school Huizenaar werkte de zorgen op bij de Schiedamse boksschoolhou- "der, maar Westerbeek van [school Dordrecht. De "Haan: „Willems woog 1*4 .pns te zwaar en kwam .daardoor boven de vastge door Hans Soeters stelde 57 kilo. M'n protest is toegewezen, en terecht, want ook Ton heeft 's mid dags onder drie dekens voor de kachel liggen zwe ten om gewicht kwijt te ra ken". Terwijl Ton Krijgsman zich kon gaan preparen op z'n nieuwe tegenstander, bokste broer Dolf eèn grandioze partij te gen Leslie 'Martin van de Pu gilist uit Eindhoven. Dolf, voor aanvang nog uiterst ge spannen, had eerst een felle .slagwisseling nodig om die nervositeit kwijt te raken. Een fraaie eerste ronde werd door het publiek met een ova tie beloond. In de tweede ronde kwam Dolf - Krijgsman in eerste instantie in moeilijkheden toen Leslie Martin met razendsnelle sto- Rotterdam De poloploeg van Wilton Fyenoord is er zater dagavond niet in geslaagd een winstpunt uit de wedstrijd tegen Nautilus uit Bad West mee naar Schiedam te nemen. De tegenpartij was in snelheid de meerdere van de Schie dammers en dat bleek een goede uitgangspositie om uit eindelijk met de volle winst te gaan strijken. Toch heeft de WF-ploeg enkele tegentreffers wel erg makke lijk uit handen gegeven door enkele onnodige speluitsiuitin,- gen die het team uit Dor- dreeht verscheidene keren een numerieke overmacht be zorgde die bekwaam werd af- gerond. Het was daardoor vrij .spoedig 20 in het voordeel van Nautilus, voor. Wilton via van Stuyvenberg tot scoren kwam. In deze fase liet men zien; tot goed tegenspel in staat te zijn. Toen de ploeg vervolgens in steeds grotere tóate geïrriteerd raakte door hét optreden van. de scheids rechter was het gedaan met het samenspel en kon Nauti lus tenslotte de uitslag op 52 bepalen. Jammer, want er za ten beslist meer mogelijkhe den in. 'an SZC kwam het derde team tot een verdiende 73 zege op RZ &PC, voornamelijk via Kolmeijer en Zijlstra. Er zijn, in dezelfde afdeling als WP, voor SZC-3 nog kansen op pro- verrichtingen van SZC-2, een •motie, zodat de minder goede klasse hoger, wellicht gecom penseerd kunnen werden. De jongens-adspiranten r.amen het in Dordrecht op tegen Lammetjeswie! en hadden daar een minder vlotte start dan gebruikelijk, want na het eerste speideei was de score nog 00. Dc resterende speeltijd werd evenwel beter gebruikt, getuige de einduit slag van 14—1. ten achter de Schiedammer aan ging. Toch bewees -de Schiedamse bantamgewicht juist in een dergelijke fase z'n klasse, door vóór alles be heerst te blijven strijden voor z'n. kansen. Met succes, want twee achtereenvolgende sto ten vol op het gelaat van Mar tin misten hun uitwerking niet. In de derde en laatste ronde reageerde het publiek enthou siast -op een felle openingsse rie van Dolf Ook -daarna bleef de pupil van Wim de Haan het duel beheersen en zou het deze ronde worden die bij de uiteindelijke beslissing; Krijgsman winnaar op pun ten, de doorslag zou geven, en nipte maar verdiende zege, met Leslie Martin als sterke tweede. Jury waarde ring: 59-58, 59-58, 59-59, 58-58, 59-58. Als laatste partij voor de pauze Ton Krijgsman tegen Wester beek, „Twee knokkers, maar Ton is slimmer", aldus een gespannen Wim de Haan, Die gespannenheid was ook na, de eerste ronde nog niet verdwe nen, want na verkennen van beide kanten bleek vooral de langere reach voor Ton Krijgsman een flinke handi cap. Ook in de tweede ronde moest Ton Krijgsman puur bekeken blijven boksen om de soms wild zwaaiende Wester heek bovendien een rechts voorstaande bokser te ont wijken. Toch was de Schie dammer bij vlagen heer en meester, en vooral op tech niek beslist de betere bokser. In de laatste ronde manifes teerde dit overwicht zich in een snelle en knap gebokste openingsserie van de Schie dammer. Westerbeek kwam in moeilijkheden, te grote moeilijkbeden moet scheids rechter Bril g#dachi hebben, en maakte Ton Krijgsman winnaar door interventie De doorgaans als lichtgewicht boksende Westerbeek had na afloop in de kleedkamer wel een verklaring voor z'n zwak ke verweer in de laatste ron de, Westerbeek: „Ik ben te- Schiedam Voor de hockeyers was er dit weekend een In haalprogramma dat alleen de heren van Spirit en de da mes van Asvion binnen de kalklijnen bracht. De overige standaardteams benutten deze vrije zondag om oefenwed strijden te spelen, waarin men met het een en ander kon experimenteren. Voor de competitie won Spirit met 21 van Myra, zij het dat de Amsterdammers na afloop een protest indienden. Asvion veegde HDS met 83 van het veld, een monsterscore die toch geflatteerd aandoet. De grote zege van Asvion op HDS mag geenszins de indruk wekken dat de geel-zwarte equipe in het veld zoveel beter was. Integendeel, het samen spel van HDS was bepaald verzorgder, doch het euvel waaraan de gasten leden was gebrek aan stootkracht en Bchotvaardigheïd. in dat op zicht overklaste Asvion zijn tegenstander volkomen, om dat het Sn en rond de cirkel precies wist wat 't moest doen: scoren. Door treffers van Fransje Ingelse (4x), Elly Staalman (2), Leoni Datema en Ineke Magrijn (ieder één) kwam deze uitslag tot stand. Dat Asvion het verder wel ge loofde was begrijpelijk, zodat HDS er nog in slaagde om driemaal het Schiedamse net te vinden. Met vier punten achterstand op de. naaste concurrenten wist Spirit voor welke taak zij ge steld stond. Winst opende voor de oranje-witten de enige mo gelijkheid om niet verder in de puree te zakken. Wel, die winst kwam er ook, doch de protestcommissie van de KNHB zal zich over een pro test van Myra moeten buigen dat een verkeerde interpreta tie van de spelregels behelst. Dolf Krijgsman rechtstegen Leslie Martin, voor de Schie dammer tevens bekroond met een stijl prijs. veel afgetraind, van 61 naar 57 kilo, daardoor had ik op 't laatst geen kracht meer". Tonny Krijgsman vond het al lemaal wel best, en ook Wim de Haan was te blij met dit resultaat om veel aandacht te schenken aan Westerbeék's verweer, „we hebben nu vijf kampioenen, daarom ben ik nog nooit zo blij geweest", was het verheugde commen taar. Overige uitslagen: Bruystens (Goudse BV) wint door opgave van Briede ('t Hoff), Hartog (Westland) w.o.p. van Steen (DTS), Ray- makers (Dordrecht) w.o.p. van v. Reek (Dordrecht), Oos- terveen (Hoogenband) w.o.p. van Walcott (Huizenaar), Holtkamp (Westland) wint door interventie van Molenaar (Hoogenband), Richardson (Hoogenband) wint door k.o, van v. Buuren (Hoogenb&nd), Gallicola (Huizenaar)- wint door interventie van Bruys- tens (Goudse BV), Van Baar- le (Westland) w.o.p. van Tab ben (Westland). Gubfcdmpïoen 1971 Wim Vrijland ontvangt de beker uit handen van voorzitter J.Breman- Van onze handbalmedewerker Schiedam De dames van DWS hebben de mogelijkheid om uit de gevaarlijke hoek te komen met-gegrepen. In Den Haag kregen de DWS-dames voldoende kansen tegen AHC, maar de belangrijkheid van deze strijd drukte duidelijk op t.:t team, waardoor het goede kansen niet benutte. Het was een spannende ontmoeting, waarin met wisselend succes de teams de leiding namen. AHC zorgde voor de openings- treffers, maar zag zich al spoedig door IHVS achter haald. Toch had AHC in de eerste helft iets meer succes dan DW'S en noteerde een 43 ruststand. Na rust ging DWS zich feller verdedigen. Er kwamen hierdoor meer kan sen, maar de aanval had veel met pech kampen. Vooral de breafls-out werd niet benut, zoals anders 't geval is. Met veel moeite bracht DWS de eindstand op 4—4. Door dit ge lijke spel kan DWS zich alleen nog maar veilig stellen, door in de laatste ontmoeting met Yires de volle winst te grij pen. De heren van DWS stuitten' in de strijd met AHC op méér te genstand dan verwacht mocht worden. Met veel elan ging AHC van start en zette DWS op een 3—1 achterstand. Lang zaam maar zeker kreeg DWS meer greep op het spel van AHC en zette voor rust de achterstand om in een 3—5 voorsprong. Na rust legde DWS volledig haar stempel op de strijd en liep gemakkelijk uit tot een 4—10 voorsprong. - Hierna ging DWS het wat kal mer aan doen, wat AHC de mogelijkheid bood iets in te lopen. Maar DWS liet zich niet in gevaar brengen en bouwde haar voorsprong uil, door break-outs,-die soms met drie of vier spelers tegelijk werden ingezet. Zonder al te veel moeite bracht DWS de eindstand op 9—16. De damesontmoeting UVG—A- DO. had in de eerste helft een bijzonder spannend verloop. Het zich fel verwerende ADO zette UVG onder grote druk. UVG werd aanvankelijk geïn timideerd door. het aanvalsge- weld van ADO. waardoor het wein-ig antwoord Had. Met veel moeite kwam UVG tot herstel en beréikte moeizaam een 4—4'ruststand. Trainer Gerard van Eyk had het juiste antwoord gevonden op het spel van ADO. De bal werd zo snel mogelijk ge speeld. waardoor hef voor ADO steeds moeilijker werd het juiste tegenspel te'leveren en de kracht uit het Rotter damse team verdween. Goed combinerend rukte UVG de defensie van ADO uiteen en strafte de openvallende, gaten direct af. Vooral aanvalster Anneke Ham kwam dn deze periode tot uitstekend spel en bracht vier treffers op haar naam, alle doelpunten van uit een moeilijke hoek 'gescoord. ADO moest voer deze gewel dige druk capiuleren en UVG een volledig verdiende 5—li zege toestaan. Nu het einde van de zaalcómpe- .title in zicht, komt, bereiken de dames van Seylla pas de juiste vorm. Er komt steeds meer verband in het spel, waardoor het aanvalsspel meer effect gaat opleveren. De eerste helft van de strijd te gen Sneiwiek 2 uil Rotterdam, ha dden d e ScyJ la-da mes voll e- dig in handen. Sneiwiek ging fel van start en zette Seylla al spoedig op een 10 .achter stand. Maar bet werd .al snel Onc/anUs een sfevtge Rotter damse blokkade zal Seylla (donker fenuej gaan scoren. duidelijk dat dit.Seylla moei- lijk te verslaan zou'zijn: Met goede combinaties en een hoog tempo, drukte het de -Rotterdamse dames .volledig In de verdediging..Snel combi nerend- schepte Scylia: zich vele kansen en drukte dat uit in een L-4 ruststand.^Na rust kwam Sneiwiek goed.teru; maar vond een onverzettelijke verdediging tegenover zich. waarin Sc ylla-dpel vrouwe Caria van Wamelen excelleer de. Door dat geweldige Snel- wiek-offensief moest Seylla de aanval wat laten vallen, maar behaalde tpch.een 2-7-6.zege. Schiedam Donderdagavond 24 februari organiseert de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging weer junior spel regeltest wedstrijd en met de „Bumbo" beker als inzet. Deze keer is het de beurt aan de B junioren, aanvang 19.15 uur in de kantine van dc vv „Schiedam". Gezien de. voor treffelijke organisatie van de voorgaande test wedstrijden belooft ook deze avond weer een succes te worden. Van onze sportredactie Schiedam In het gebouw van de Goede Haven kerk .werd vrijdagavond een begin ge maakt met het damkampioen schap van Schiedam. Voordat echter de damklokken in wer king konden worden gesteld vond eerst de (huldiging plaats van de clubkampioen 1971, Voorzitter J. Breman over handigde in het bijzijn van alle leden de wisselbeker aan W. Vrijland. Als blijvende herinnering kreeg de talent volle Wim er nog een beker bij. Die had hij, na een nek- san-nek race met K. den Boer, dan ook ten volle ver diend. Na deze twee kempha nen eindigden De Wilde en Antes op een gedeelde derde plaats. Na deze huldiging werd gestart met het kampioenschap van Schiedam. Grote kanshebber is J. C. Onink met vermoede lijk P, Lansbergen en W. Vrij land op z'n hielen. In de eer ste en tweede klasse is het on mogelijk een voorspelling te maken, de kansen liggen vol komen open. Uitslagen van de eerste wed strijdavond: hoofdklasse: Onink—Breman 2—0; v.d. Spek Vrijland 02; AntesKuyk 0—2; De Wilde—Quist 1—1; LansbergenWillemsen afge last. Ie klasse: v. ErkelBroersma 11; L. MousC, Mous 0—2; Pauw Korpel 1l; v.d. Schalk Sleeuwenhoek 20. 2e klasse: v.d. Schalk—Tilanus 11; Bas- tiaanseRisseeuw afgemeld; Bakker—Osenhuis 20; Tege laarLaurens 20. Immers, toen in de eerste helft Olthuis een hoog ingesla- gen bal met de stick boven de schouders achter de doellijn werkte, gaf de scheidsrechter een strafcorner. Op zich was deze aktie van Spirit's „swee per" briljant. Myra's protest betreft echter het niet toeken nen van een strafbal in plaats van een strafcorner. De be wuste strafbal werd na afloop genomen en benut. Trouwens er gebeurden 'in deze enerve rende doch weinig fraaie wed strijd meer opzienbarende dingen. Zo verdween Addy van Leeuwen kort na het be gin van de eerste helft met een bloedende hoofdwond van hét speelveld, toen hij door een snijbal getroffen werd. - Myra was zo sportief om ook een speler uit het veld te ha len waarmee zij vrijwillig af stand deden van een numerie ke meerderheid. Na rust, bij de stand 21, kreeg Spirit zijn derde strafcorner te ne men die op magistrale wijze werd benut. Edoch, toen ie dereen weer klaarstond voor de voortzetting van de wed strijd werd het doelpunt gean nuleerd. De wedstrijd op zich bood wei nig goed hockey. Spirit plaats te slecht en moest zich in de eerste helft voornamelijk tot verdedigen bepalen. Geheel onverwacht viel vlak na de af gang'van Addy van Leeuwert het eerste doelpunt dat door Jaap Willems, die tot een groot hockeyer ban uit groeien, uit een onoverzichte lijke situatie werd gescoord. Na rust kreeg Spirit'meer vat op het toch wel betere Myra- spel. Van Leeuwen had inmid dels zijn rentree gemaakt wat direkt te merken was, maar kon toch niet verhinderen dat Myra de gelijkmaker liet aan tekenen, Een fout van Olthuis gaf Van Kinderen, die overi gens een uitstekende wed strijd speelde, het nakijken. Het aardig combinerende Myra vormde een schril con trast met de zich van lange klappen bedienende Spirit: mensen, en achteraf bezien was deze speelwijze, opgelegd door het zware veld, veel doeltreffender. Uit een straf corner kwam Spirit aan de leiding door Olthuis. De derde treffer levrde, zoals gezegd, slechts tijdelijk succes pp. De oefenwedstrijd die Spirit (dames) tegen Aeolus, leider vierde klas, speelde was een' gave show van technisch kun nen. Diverse speelsters wis selden tijdens de match van plaats en dié „try-out" legde de Schiedamse formatie geen windeieren. Liefst zevenmaal troffen zij het net, terwijl Ti neke v.d. Water tweemaal vertwijfeld de gang naar het net moest maken. Asvion had voor rust nogal moeite met Cartouche wat hen niet belette om drie doel punten ie scoren. Na rust liep het vlotter en gesmeerder in de gelederen, maar verder dan 52 kwam men toch niet. In de competitie staan de za ken er minder rooskleurig voor. Met één punt achter stand op Rapid neemt Asvion de laatste plaats in. Wie weet, redden de laatste drie wed strijden onze stadgenoten van de ondergang. Zij verdienen het zeker l Van onze zwemsport- m ede werker Schiedam De laatste ontmoe ting inde nationale verenl- gingszwemcompetitie leverde SZC een bijzonder mooie 4e plaats op, na ZIAN, Zwemlust en PSV, doch vóór het IJ, VZC, de IJssel en HZC/Rob- bèn. Door dit resultaat werd in de eindrangschikking van de competitie 1971/1972 de 5e plaats bereikt, zodat van een de hoogste zwemafdeling ge sproken kan worden. Het zwemprogramma van zon dag bevatte enkele- moeilijke onderdelen, waarop toprtljden te noteren vielen. Zo was er de 400 meter wissel slag persoonlijk voor onder 16-jarigen, waarop in de eer ste serie Ruud Pijper zijn per soonlijk record op 5.06,5 bracht. Vervolgens deed Re- nee van der Kuil het. nog eens dunnetjes over en kwam tot 5.053.. De 3e plaats was voor Theo Stokman, van de IJssel (Deventer) in 5.31.4. De 100 meter vrije slag werd een zege voor Wülemjan Looman in 1.02.0, terwijl van der Kuil op 200 meer vrij tot de zeer scherpe tijd van 2.02.6 kwam,, gevolgd door Dick Langerhorst (HZPC) in 2.03.7. Op de 200 meter schoolslag een 3e plaats voor Hans de Wit in 2.52.4, met voor adspi- rant Dick Hansier een veelbe lovende 2.58.9. Peter Speijk van HZPC kwam heel dicht bij het nationale record met een zeer goede 2.30.8. Ook de rugslag telde 200 meter. Jeugdinternatiorial Jan Wade Nauta was een klasse apart mét 2.23.8, terwijl er een 2e plaats was voor Ruud Pijper met 2.33.0 en. voorts een bevre digende 2.42.9 voor W. Loo man. Voor onder 12 jaar was de 400 meter vrije slag opgenomen. Tonny Ruys legde de afstand af in 6.04.3, gevolgd door Rob Dalmeyer met 6.39.6. In deze categorie was er de zeer op vallende 5.07.5 van Rob En gels van HZPC. Fraai succes SZC Schiedam De Koninklijke Ne derlandse Zwem Bond heeft ook de SZC-zwemmer Pijper aangewezen om op 4 en 5 maart in Londen in de Ne derlandse zwemploeg tegen Groot-Brittannië uit te komen. Hij zal daar de 200 meter vlin* derslag voor zijn rekenini moeten nemen. Ook Renee van der Kuil maakt deel uit van de landenploeg, en zal uitkomen op de 1500 en 400 meter vrije slag. Renee zwemt tevens in de nationale estafetteploeg heren 4 x 206 meter vrije slag. Een fraai succes voor de SZC- pupillen van trainer Rome?0 in het nog prille seizoen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4