Gelukkige goal velt For tuna Meer „power" in de aanval Te ruime zege van PEC op SVV 1 11 Juliana dames bijna kampioen 1 Incidenten bij PPSC-ARC CION oefent Programma Vlaardingen Slechts één helft kon new-look Fortuna on der veel waardering van de 2000 kijkers vlammen tegen tam AZ '67, toen greep Cor van der Hart tactisch in en moesten de Vlaardingers andermaal hoewel met geluk de winst uit handen geven. De realiteit gebiedt echter te zeggen: dat Fortuna voor rust de partij zeker had moe ten uitmaken. Want juist toen stond bij de Alknaaarders centraal: het gevoelig gemis aan wedstrijdritme, waarbij de trage defensie veel last had van Fortuna's opmerkelijke inzet. Getuige de lastposten Loet Kwist en Wim Tijl» dïe weliswaar niet in een snelle 1—2 passen, maar de lange Noord-Hollanders het hoofd op hol brachten. Wim Ti}! was heel lastig voor AZ '67. Maar zoals in vele thuisduels zakte Fortuna ook nu ver weg, waarvoor weinig trotse Cor van der Hart kon opbiech ten'; „Ik ken natuurlijk Rob van der Bol heel goed en via „pure" mandekking schakel de Abe van der Ban hem na rust volledig uit; ik preiereer de op het hobbelige veld na rust de lange trap en liet Zig- mond Schmidt als vierde aan valler meelopen. Waardoor Cees Bouman,, voor rust-sterk aan de bal met zijn -break- pouts, zich veelal In de "defen sie'bevond, en de'Vlaardingse aanval weinig.werd,gevoed". Tactische ingrepen van de door Bas van den Berg Loei Kw/sf handig fangs een AWcmaarcfér» Van onze sportredactie Schiedam Kon PPSC enkele weken geleden in Alphen aan den Rijn niet van ARC winnen (het wérd toen 00), zaterdag toonden de mannen van trai ner Harrie Bouquet zich ver uit de meerderen van ARC, want met 30 bleven de pun ten in Schiedam. De zege kwam eerst na rust tot stand, want in de eerste helft werd niet gescoord. In de 24ste mi nuut kwam Piet van Veen vrij voor het doel van keeper Van Horzen, maar de ARC-goalie stopte de bal fraai. Een vrije trap van Koen Winkelman ging in de 34ste minuut naast het ARC-doel, want na rust ?9gen we een heel ander ?PSC, evenals dat een week eerder in Delft bij CSVD het geval was. ARC moest zich defensief instel len en dat moest wel tot Schiedams e doelpunten lei den.-Na een kwartier viel de openingstreffer dan en wel toen Lodi Kalden en Piet van Veen. een aanval opzetten, waarbij Piet van Veen de bal op maat aan Eef Krabbendam afgaf, die geen fout maakte (10). Na een vrije trap voor ARC kregen de gasten van ar biter Den Duik (die zeer ma- leidde) een strafschop, die haastgeschoten werd. Nadat Piet van Veen enkele malen bij vrije kansen onderuit ge haald werd (en dat werd nu rtfêt béstraft) kreeg PPSC ein- d&ijk de al eerder „verdien- de" penalty toen Lodi Kalden ,i:.na fraai solcwerk gevloerd 1 werd. John Rost benutte deze kans op 2—rO goed. Tien minu- r ten voor het einde leidde een combinatie tussen Piet van i Veen en Eef Krabbendam tot een kans voor Koen Winkeï- man, nadat Lodi Kalden op ;;zijn beurt de bal goed voor i het doel plaatste. Listig teken- de, Winkelman 3—0 aan. In de - voorlaatste minuut een verve- j. lend incident. Piet van Veen werd voor de zovelste keer ge- vioerd en toen. hij „de dader" een' paar stappen achterna 'liep stuurde de scheidsrechter de Schiedamse aanvoerder o*;van het veld wegens „het aan- *- nemen van een dreigende hou- ding", in wezen natuurlijk wel waar, maar toch een zwa- :f!s re straf. Grensrechter Barend y. van Eyk wond zich hierover :>- Ook op, maar de arbiter bleef i bij^ zijn beslissing. Trainer ■•J' Harry Bouquet heeft zaterdag bekendgemaakt dat dit zijn seizoen zijn laatste bij PPSC y v is,, aangezien hij een periode van vijf jaar voldoende vindt. Vlaardingen Bij AZ '67's trainer Cor van der Hart telde de kwaliteit meer dan de beloning in de vorm. van een magere en niet eens verdiende zege op Fortuna VI. Hij uitte dan ook hart grondig zijn teleurstelling over zijn Alkmaarse formatie, die een maand niet aan bod is geweest en daarom veel wedstrijdrit me heeft verloren. Juist in een belangrijke periode van veel punten pakken. Bij Fortuna was Piet de Wolf desondanks niet ontevreden. Hij poneerde die stelling te gen het licht van opbouw die steeds vorderingen maakt en daarom centrale verdediger Mattie van Toom prees voor zijn spelopvatting. „Natuur lijk is het nog te vroeg om met zekerheid te zeggen dat het experiment Van Toorn in plaats van Ger Robbemond (met B-elftal meegedaan) ge slaagd is, maar ik zie er zeker brood in". Voor de zoveelste maal echter.verlies voor For tuna op het kritieke ogenblik, m.a.w. op een tijdstip dat een deling nauwelijks meer te be reiken is. Piet de Wolf; „Ik ben ergens wel blij dat we vooral voor rust meer kracht in onze aanval hebben ge toond. Meer „power" bezaten, hetgeen AZ '67 toch kennelijk afschrok". Conclusie: Fortu na draaide tegen AZ *67 nog niet zo slecht, het team dic teerde zelfs voor rust lange tijd de strijd. Maar, zoals Rob van der Bol zei: „Cor van der Hart kent mij en daarom werd ik na rust uitgescha keld". Waardoor een belang rijke pion in Fortuna's aanval wegviel. De komende duels te gen FC VW en Wageningen heeft Fortuna nog alle kans met deze formatie tevoor schijn te komen. HOUTRUST Overigens blijft de roep naar een tweede Holland Sport op Of het nu Fortuna is of niet, Houlrust nog steeds klinken, (handtekeningen ongeveer 50.000) waren bij Fortuna-AZ na een actie in Den Haag '67 ook vertegenwoordigers van de actie Houtrust om vooral ex-Haagse spelers van Holland Sport op te wekken ■hun handtekening op-de lijst van pleiters te zetten. ex-Holland Sport trainer waarmee hij tot prestatie kwam, ook .al was. de enige goal van Hans Mol erg duur. Anton-Huyer, toch al gruwe lijk bang - voor agressieve Theo Vonk (halverwege ook vervangen door John Corver) plaatste de. bal onbereikbaar voor Arie Don, waar lange Mol goed tussen, zat en via zeker dertig meter hard inschoot: 0—1. Toen had Fortuna niet meer de inspiratie terug te komen. Het zoveelste verlies met I0 - op eigen terrein hoewel onverdiend was géboren. Hoe anders was overigens de .„ouverture" tegen, moeilijk wendbaar AZ *67. Toen kan- jerde Cees Bouman al vroeg op de kruiding van lat 6n paal en had Wim Tuijl uit de hoge pass van Arie Don zeker niet •over mogen koppen. Hoewel de Alkmaarders in Fred Man de opruimer hadden, die van alle fouten van Fortuna's de- fènsie' profiteerdé, betékende dat slechts enkele harde scho ten, richting - Péter Eikelen- boom, omdat met name Mat tie van Toorn op nieuwe plaats) en Leen Boon (beste speler van Fortuna) AZ *67 bitter weinig kans gaf. En frêle Eddie Schaafstra (vol gens velen opvolger van Jo- han 'Cruyff) steeds oog in oog stond met „klever" Johnnie Jansen die regelmatig niet verzuimde zijn aanvallende taak uit te voeren, Fortuna etaleerde volop en dat maakte Cor van der Hart al gauw kwaad: „tempo om hoog" diicteerde hij vanaf de zijlijn, maar aangezien het Vlaardingse middentrio (Don, Van der Bol en Bouman) zich de gelijke toonden aan de Alk maarse tweede linie, had AZ '67 weinig mogelijkheden. Vlak voor rust kreeg Fortuna zelfs z'n zevende hoekschop te nemen(tegen AZ '67 2) nadat Kwist andermaal was doorge broken. Nochtans waren de reëte kansen op een hand te tellen, omdat Tijl en Kwist anderzijds weinig aanspeel baar waren, waardoor Fortu na veel in de breedte moest spelen. Dat Cor van der Hart op zijn bekende wijze de jongens ta ken opdroeg, miste in tweede instantie niet zijn uitwerking, Fortuna vreesde snelle gaats en durfde er niet „uit" te ko men. Met lange trappen voor al deponeerde AZ '67 zijn plannen voor Peter Eikelen boom neer, die. hoegenaamd in eerste instantie weinig te doen kreeg. Behalve dan de kogel van Eddie Schaafstra die hij schitterend wegstomp* te. De rest van de kogel van Jan van. Veen en Abe van der Ban waren onbeheerst ge richt. Na ruim eer. half uur dan einde lijk de eerste goal en hoewe onverdiend was hij in 't ge heel niet nodig. Peter Eikelen boom: „Fx. zag het schot niel aankomen, m'n uitzicht werd belemmerd". Fortuna, dat A at Reygersberg nog er bij kreeg voor Kwist (knieblessu re) en Corvér zag opdraven voor zrwakke Anton Huyer, ge loofde er op het laatste zelf ook niet meer in.... Rob van der Bo/ uitstekende eerste helft. Van onze sportredactie Vlaardingen CION, dat vrijaf had, oefende tegen eerste klasser Zwart-Wit en had in de eerste helft aan de Ma- ra thonweg een licht veldo- verwicht, waaruit geen goals ontstonden. En anderzijds had de Vlaardingse defensie een goede kijk op ue gang van za ken. Toen na rust Zwart-Wit in een sterk offensiei druk wilde uitoefenen, leek het erop dat de Rotterdammers winst zou den maken. Maar de stand bleef 00 in een sportief duel. Van onze sportredactie Schiedam Het eerste dames team van Juliana lijkt defini tief afstand tc hebben geno men van naaste concurrent Flits uit Papendrecht. In een weinig enerverend duel ble ken de Schiedamsen duidelijk te sterk voor een voor de laat ste kans vechtend Flits. In de één uur durende ontmoeting won Juliana tenslotte vrij ge makkelijk met 30. Juliana maakte van meet af aan duidelijk dat de 3—-2 in Papendrecht op een vergissing berustte Juliana stelde toen teleur, en mede door het niet meespelen van spelverdeel- ster Erna Ramstijn kreeg Flits toen ongekend veel kan sen. In de tweede ontmoeting tussen beide ploegen was Ju liana wel volledig en ook meer op winst belust. De op merking van Flits' aanvoerd- ster: „Wij komen alleen maar om weer eens echt 'e volley ballen", werd dan ook niet se rieus genomen. Beide teams hadden voor aanvang van dit duel nog riant uitzicht op de titel, met Juliana in een iets betere uitgangspositie. Duide lijk was, dat de winnaar de toekomstige kampioen zou worden. Twee gespannen teams, met een sterker beginnend Julia na, gaven elkaar in de eerste set niets toe. Juliana nam een 72 voorsprong en ging door naar 105, ondanks twee time Juliana putte moed uit deze eer- Afgeweerd ste zege, terwijl de Papen- drechtse tegenstander duide lijk was aangeslagen. Via 73 en 126 ging Juliana overtui gend door naar de tweede set zege; 158. outs van Flits coach Ton Zwa- In de laatste set bewees Juliana gers. Met name Loes Hartze- ma vertolkte in deze ope ningsfase een regelrechte glansro-1 voor de Schiedam se. Toch kwam Flats terug, en bracht Juliana in moeilijkhe den: 1111. Juliana won ech ter toch de eerste set door harde serves van Erna Ram stijn: 15—11. wie uiteindelijk de sterkste was. Overal aanwezig Bep Schreutelkamp voorzag de hard slaande Schiedamse aan val van gave set ups, Loes Hartze ma bleef constant en bekeken aanvallen, terwijl een loeier van Jonny Wet- steijn op de aanvalslijn de Flits verdediging nog meer in moeilijkheden bracht. Bij 83 waagde Ton Zwagers z'n eer ste time out, maar Flits voel de dat een winstpunt tegen dit Juliana een onmogelijke zaak was Juliana bleef de aanval zoeken, maar bleek overver- dedigend soms sterk op dreef toen een onverwacht Papen- drechts offensief begon. Flits kwam van II4 op 11—6, maar het vertoonde spel kon Juliana niet meer verontrus ten. Ghristirte Visser bracht aan serve de stand op 147, waarna Riet Brouwer tenslot te met een listige plaatsbal de strijd besliste15—7. Door deze zege is Juliana nage noeg onbereikbaar geworden voor de concurrentie. De Schiedamse dames staan nu voorsprong van. drie punten op de eerste plaats met een op nummer twee Flits uit Pa pendrecht. De overige ploegen hebben een te duidelijke acherstand. Flits ontmoet in de komende duels een aantal sterke tegenstanders, terwijl Juliana wordt geconfronteerd met de aanmerkelijk lager ge klasseerde ploegen Zwolle „Ik heb er echt zin In". Met die woorden stapte John van der Spek na de warming-up van het PEC-terrein. SVV was klaar voor het treffen van PEC/Zwolle. Klaar om eindelijk die hatelijke serie nederlagen in uitwedstrijden te doorbreken. Een moeilijke opgaaf in Zwolle, maar had SVV het sterke Sparta ook niet op slechts 6—1 gehouden? SW kon het daar in Zwolle eindelijk eens gaan maken, de stand op de ranglijst duidde daar ook op. Ook Jan Bens was voor aanvang van de wedstrijd be slist niet pessimistisch gestemd. Tegen alle hoopvolle verwach tingen in ging SW echter toch weer ten onder, maar de Ar-1 uitslag in PEC's voordeel Beeft een totaal vertekend beeld te zien, meer vrijheid en zou daar ten slotte in de 38e minuut van profiteren. Weer was het Jan Hoogendoom die de ploeg van Jan Bens op groter afstand zou zetten. Een fraaie combi natie met Fons Stoffels resul teerde in een harde schuiver in dc rechterhoek. Jan van der Velden was machteloos: 3—1. HATTRICK Twee minuten later drukte Jan Hocgendoorn de ontredderds Schiedamse defensie definitief in de ellende. Volkomen vrij op rechts knalde hij langs da vertwijfeld reagerende SVV goalie in de linkerbovenoek: 4—1. SW was verslagen, maar bleef tot het einde spelen voor een beter resultaat. Dat PEC ten slotte nog een fraaie kans om zeep bracht kon de Zwolse vreugde, niet verminderen. PEC won tenslotte met 4—1» te geflatteerd SVV's laatste verdediger Aad Osterholt kreeg van scheids rechter Barmentlo nog een of ficiële waarschuwing wegens inmenging in de leiding. In tegenstelling tot de eerder geplaatste opmerking van PEC trainer Zalai, „SVV is niet meer dan een ploegje middelmatige amateurs" was de Zwolse oefenmeester van mening dat SVV deze keer aanmerkelijk, beter gespeeld had. Maar ja, zijn ploeg had deze keer dan ook gewon nen.. SVV was slagvaardig, vocht echt voor de kansen, resulte rend in enkele goede schoten waar Zwolle's doelman Henk Post alle moeite mee had. Ook Zwolle schiep zich kansen en Jan van der Velden had al z'n talenten nodig om een schot van Jan Rorije onscha delijk te maken. Ook Waut van Meeteren kwam in kans rijke positie alleen voor de doelman maar zag z'n zwakke inzet door Henk Post gekeerd. Het Schiedamse overwicht zou tenslotte in de 20ste minuut bekroond worden. Dutina op rechts, trok de bal hoog voor doel waar het blonde hoofd van Wout van Meeteren ver geefs de lucht in ging, maar Jan Rijkuiter beheerst de bal terugtrok niet naar de vrijlo- pen.de Duttna. De goed spelen de SVV'er aarzelde niet: 0—1. Drie minuten later was de Schiedamse vreugde weer voorbij, toen Henk Liotart zonder tegenstand door de roodgroene defensie kon wan delen. Jan van der Velden was kansloos op het door een verdediger van richting ver anderde schot: 11. AFGEKEURD SVV ging door, leek nauwelijks aangeslagen door deze sneile tegentreffer. Weer was het Dutina die een verrassend schot los liet. buiten bereik van doelman Post in de rech ter benedenhoek. Scheidsrech ter Barmentlo, tot dat mo ment niet bepaald pro SW, wees reeds naar de midden stip, maar..... grensrechter Pustjens had buitenspel ge constateerd. Vervolgens legde Barmentlo de bal op de doel lijn en keurde het doelpunt af. Na de rust bleef SVV beslist proberen met goed spel die toch wel verdiende voor sprong te bewerkstelligen, maar had buiten Zwolle's spits Jan Hoogendoom gere kend. Van buiten het straf schopgebied knalde de aan valsleider met een zijwaartse omhaal z'n ploeg naar 21. Jan Bens: „We waren op dat moment beslist niet de minde re van PEC, en ook dat afge keurde doelpunt hadden de jongens goed verwerkt, vooral ook omdat de achterhoed* van de Zwollenaren niet best speelde zag ik op dat moment, toch wel kansen". Onmiddel lijk na dit doelpunt maakte Jan Rijkuiter plaats voor Ties van Duppen en kreeg Duttna een fraaie kans. z'n schot kwam echter teEen het uitge stoken heen van doelman Post. SW wilde de gelijkmaker, be gon risico's te nemen. Hier door kwam het .herhaaldelijk voor dat vier Zwollenaren slechts één SVV'er op hun pad vonden. PEC kreeg steeds Van onze sportredactie Vlaardingen Programma za terdag 4 maart: MVV EFor tuna Vlaardingen B> CSVD Excelsior Maassluis, Zwalu wenVRC, MaasdijkVlaar- dinger^ MVV* 27—Melissant, CapelleTSB, NSU '70—HVQ, RVVH 2Zwaluwen 2, Excel sior M 2—Noordwijk 2, Vlaar dingen 2Maasdijk 2, Die Haghe 3—Zwaluwen 3, Spirit 2MVV '27 2, Zwaluwen 4 Groote Lindt 3, TSB 2De Zwerver 3, HVO 2—Capelle 3, BotlekSatelliet, Lombard ij- en—Sunlight, CCO—CION. VDLPuttershoek, Hoekse Boys—DSVP. Zondag 5 maart: Fortuna Vlaardingen—FC VW,Sche- v eni ngen—RKWIKDe Hol- landiaan—Schiebroek, VFC— Tonegido, 3FC—VDL, Hoek van Holland—-Delfia, Excel» slor 4—VFC 2, RKWIK 2—Pa» raat 2, VFC 3—De Hollan- diaan 2,. Leonidas 2—De .Hol- landiaan 3, Hellevoetsluis 2 Fortuna VI 3. MAANDAG 28 FEBRUARI 1972

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3