Excelsior'20-VFC sfeerloos duel Nederlaag Volley dames verrassend SZC-VZC: MATIG DUEL SSsliliÉÈl z Micro voetbaltoer- - nooi mist allure lis,...,, fen® VZC: vier gouden plakken op ZRO Juliana één set op dreef Volley verzivakt tegen versterkt Libanon 2 Koen Brouwer reikt prijzen uit WïéWêÊÊ' SPSV snel langs TOP MAANDAG 28 FEBRUARI 1972 Schiedam Excelsior—VFC, een streeHderby dat een „top per" had moeten zijn, is een teleurstellende ontmoeting geworden. Teleurstellend omdat ervan beide kanten maar zeer matig gespeeld werd en omdat de leiding van de heer Ruiten ook al niet best was. Gelukkig zijn er tijdens de wedstrijd geen nare incidenten geweest, maar dat is meer aan de zelfdicipline van de 22 spelers te danken dan aan de scheidsrechter. Gelukkig voor de twee elftallen ver deelde hij zijn fouten over beide kanten. De heer Ruiten heeft in de gehele wedstrijd de voordeelregel gelaten zoals die was maar hem niet gehanteerd. Een handsbal van Schouwenburg, kort na het begin gemaakt in het straf schopgebied zag hij totaal over het hoofd en onthield daar mee VFC een strafschop. Gerrie HoogerweU in een bailet-achtige actie. Van onze sportredactie Maassluis Het als internationaal aangekondigde Micro Voetbal Toernooi is te elfder «re omgezet in een nationale ontmoeting. De deelname van Duitse en Belgische zijde is op het laatste mo ment afgezegd. Zo werd het dus een complete Nederlandse aan gelegenheid, waarhij vijftig inschrijvers in de klassen van hoog tot laag in vier ronden hebben gestreden. Het zou natuurlijk onzin zijn om te stellen dat de matige lei ding van de scheidsrechter het gevolg had dat de beide teams teleurstellend speelden. Zo is het natuurlijk niet, want be-ide ploegen moeten de hand ddep in eigen boezem steken •om de fouten op te sporen. Het matige spel vond zijn oor sprong hoofdzakelijk in het 'bijzonder Slechte plaatsen waaraan Excelsior en VFC mank gingen. Het was maar een heel enkele kee<r dat een bal goed werd geplaatst, maar het merendeel werd het leer in de voeten van een te genstander gespeeld VERZWAKT VFC werd, en dit ter verzach ting, al heel vroeg in de wed strijd gehandicapt 3möat linksbuiten Arie Don" gebles seerd het veld moest verlaten. Hij was uitgezwalkt naar de rechtervleugel en bij een van zijn snelle akbies werd hij ge remd door Hans van Deven ter. De Schiedamse verdedi ger redde met een zeer goede sliding, maar geheel zonder opzet raakte zijn zwaaiende de zij van Don. Het bleek toch wel 20 ernstig dat trainer Wol ter Bos zich genoodzaakt zag Don er uit te halen en Zonne in te zetten. Doelman De Her der had daarvoor een paar maal zijn klasse moeten be wijzen bij schoten van Hans van Deventer, Schouwenburg en een schitterende kopstoot van Tieman. Aan de andere kant had Piet van de Burg een goede kans gemist, toen hij iets te laat reageerde op een voorzet van- ai de rechtervleugel. Dit wa ren voor de rust fn feite de enige wapenfeiten. Veel ver der dan het strafschopgebied kwamen de aanvallers niet. Na de rust leek het er op dat Excelsior het heft in handen zou nemen maar het liep an ders. Het anders zo sterke verdedigingsblok van de Schiedammers greep niet op tijd en goed in bij een soloak- tie van invaller Van der Zon ne. Met veel geluk laveerde de Vlaardïngse invaller langs verschillende, te traag reage rende verdedigers en ver schalkte in laatste instantie ook nog doelman Van der Pas met een tam rollertje. Ver baasd zagen de verdedigers de bal in het doel verdwijnen. De schuld lag heus bij hun zelf. Excelsior bleek niet ver slagen. Opgezweept door de uitstekend spélende Hans van Deventer en aanvoerder Aad- je van Hassel ging het druk ken. Bij een van de aanvallen werd Schouwenburg aange vallen Hij bleef echter in het bezit van de bal en weer paste scheidsrechter Buiten 'de voordeelregel niet toe. Even Joop Wolf klimt hoog op in de semi-derby met Excelsior buiten het strafschopgebied kreeg Excelsior de vrije trap en een ieder was wat boos op de arbiter omdat nu VFC de gelegenheid kreeg zich verde digend op te stellen. Even la ter was het echter vergeten en vergeven. Uit de bijzonder goed door Hans van Deventer genomen vrije trap had Tie man de bal in de uiterste bo venhoek gekopt en had daar mee zijn club naast VRC ge bracht: 11. Met lang daarna blies de heer Ruiten voor het laatst en kon een ieder toch nog tevreden de kleedkamers opzoeken. Piet Bul Een ieder kon inschrijven met als „mikpunt" de Rijnmond cup. Uiteindelijke winnaar werd. de hoofdklasse en inter nationale speler E H. A. Mul der uit Den Haag, die de Rijn mond-trofee als de wisselbe ker mee naar huis mocht ne men, De finalewedstrijden in het zalencentrum in Maas- sluis stonden op een hoog peil. Op het speelveld naar be- grippen van een normaal l' voetbalveld ingedeeld —7. met de afmetingen van 1.30 x 0.90 meter hebben vooral de topspelers met wijs- en mid- delvinger de spelers (22 to taal) met veel raffinement mooie passes, schoten en. ef« fectballen laten afgeven. Ook van de zijde van het publiek werd van 's morgens half tien tot circa half zeven in de avond grote belangstelling ge toond. Nadat de wethouder „Schiedam Het eerste heren- team van Juliana is er niet I» geslaagd koploper Petrus Paulus te laten struikelen. De ploeg uit Schaesberg had hier echter wel een Schiedamse in- - zinking voor nodig, want spel- technisch waren de oranje- - hemden beslist niet de mïnde- w ren. Even. zag het er zelfs naar - uit dat de ploeg van trainer Hans SehreuteJkamp eindelijk v weer eens een verrassende wege zou gaan behalen. Julia na won met het machtsver- J" toon de eerste set, 1512, en nam ook in de tweede set een 6—2 voorsprong. Toch werd de tegenstander sterker en een 1211 Schiedamse voor sprong omgezet in een 1215 zege voor Petrus Paulus. Juliana bleef bij vlagen verras- send goed spelen, maar de -echte inzet uit de "eerste set was plotseling verdwenen. Pe trus Paulus kreeg meer vat op het aaiuvalsspel van de Schiedammers, en namen in de derde set een ruime 7—11 voorsprong. Ondanks een 7— 14 achterstand knokte Juliana zich weer naar de koploper toe, maar kon niet verhinde ren. dat het naar een 11—15 nederlaag werd gespeeld. In de laatste set was het Schie damse verweer gebroken. De «.eerste nog zo fanatiek vech tende Schiedammers schoten nu duidelijk tekort. Petrus Paulus verhoogde het tempo maar kon beslist niet de impo nerende rol van een koploper spelen. Juliana bleef bij tot 79 maar een tussensprint van de ploeg uit Schaesberg ■was voldoende voor een be- slissende voorsprong: 712, .„Toch bleef Juliana strijden voor een beter resultaat, en «,,het talrijke publiek zag nog een laatste spannende slotfa se, Niet dat de Schiedammers de koploper nog konden be- dreigen, maar Petrus Pau- "'lus moest alle registers open- trekken om tenslotte toch wel '"verdiend een 915 zege te be- '-■halen. van sportzaken, de heer J. Smit, het toernooi had ge opend, werd aangevangen met de wedstrijden. Er werd gespeeld in tien poules van vijf spelers voor de eerste ronde. De enige verrassing was in de derde ronde de eer ste hoofdklasser J. Smit uit Den Haag werd gewipt. In de vierde ronde kwamen alle bekende en minder bekende hoofdklassers uit. In volgorde van. eindrangschikking in de twee poules.werd de finale ge speeld. In totaal kwamen daarin zes speler uit. Voor de eerste en tweede plaats werd gespeeld door E. H. A. Mulder (Den Haag) en R. Stolwijk (Den Haag). Na In de toemoolspeelperiode van twintig minuten op een 11 te zijn geëindigd, werd eenmaal tien minuten verlengd. Ook hierin bleef de score ongewij zigd. Na het nemen van vijf schoten vanaf de schietlijn kwam E, H. A. Mulder als winnaar te voorschijn. Voor de derde en vierde plaats werd gestreden door A. Ver haal (Schiedam) en M. Mul der (Den Haag). Na eveneens vijf schoten mocht M- Mulder zich derde noemen. Vierde werd dus A. Verhaal. Op de zesde plaats eindigde M. Schild [Maassluis), die met 1—2 het onderspit moest del ven tegen G. Donk De prijzen werden, na afloop uitgereikt door KNVB-scheidsrechter Koen Brouwer. IIIISIËII»» Uitgestrekt Volley 63 aan slag Van onze sportredactie Rotterdam Het eerste herenteam van Volley '68 heefi tegen het laaggeklasseerde Libanon 4 een „steekje" laten vallen. De ploeg van trainer Kees Zevenbergen kwam in de Albiasserdam- se sporthal niet verder dan een 2—2 resultaat. Toch verdienen de Vlaardingers alle lof voor de wijze waarop om de punten ge streden is. De wedstrijd welke reeds donderdag gespeeld zou worden was verschoven naar zaterdag, en plotseling bleek waarom.... Libanon, normaal opererend met een meer dan mid delmatig 4e team, kwam onverwacht met een uitermate sterk team, samengesteld uit spelers welke normaal gesproken In een overgangsklasseteam kunnen meedraaien. Reglementair han delden de Rotterdammers juist, want het merendeel van deze spelers staan momenteel in militaire dienst. Voor Volley kwara daarbij de pech dat Peter van de Weyden niet beschikbaar was, en Jan Zevenbergen en Stef Wiersma door blessures verstek moesten laten gaan* „Een onaangename verras sing", reageerde coach Ze venbergen, bij het zien van deze sterke tegenstander. „Normaal gesproken reken je ook met een verzwakt Volley tegen Libanon op winst, maar dat was nu uitgesloten". Toch heeft dit verzwakte Volley juist tegen de2e sterke tegen stander bij vlagen voortreffe lijk gespeeld De inzet van de Vlaardingers. was geweldig, en tenslotte voldoende voor één winstpunt. Vooral Pleun Dekker en Ton VJaster groei den naar een voortreffelijk ni veau, Kees Zevenbergen: „Ik heb Pleun Dekker dit seizoen nog niet zo goed zien spelen". Volley verloor tegen dit ver- serkt Libanon de eerste set met 1512, en ook de tweede set ging met dezelfde cijfers verloren. Kees Zevenbergen: „We vinden deze manier van manipuleren met spelers ont zettend onsportief, want hier door krijg je een totaal verte kend beeld van de krachtsver houding. Bovendien heb ik ge hoord dat ze deze sterkere spelers maar één maand wil len opstellen in het vierde team". Toch gaf deze handelswijze de Vlaardingers in de resterende sets de juiste impuls ora zich totaal leeg te spelen. Kees Ze venbergen: „Libanon speelde bijzonder arrogant, en we be grijpen nu ook waarom die wedstrijd zonodig naar zater dag verplaatst moest worden, voor de spelers die in dienst staan natuurlijk". Heel knap kwam Volley toch nog naast de Rotterdammers door de derde set met 315 en de laat ste met 1215 te winnen. Kees Zevenbergen: „Ik ben erg trots op de jongens, maar het blijft een vuil spelletje..,." Van onze sportredactie Vlaardingen In een direct duel met concurren Taktika uit Hulst heeft het damesteam van Volley '68 de punten aan de tegenstander moeten laten. Een toch wel verrassende uit slag, want juist tegen sterke tegenstanders komen de Vlaardïngse dames doorgaans tot hun beste spel. Daarom re kende iedereen ook op een Vlaardïngse zege, en daarmee een revanche voor de eerder in deze competitie geleden ne derlaag. Volley begon ook goed, nam een 1—0 voor sprong, maar lege» een be slist niet overtuigend Taktika hadden de Vlaardïngse dames ln de resterende sets geen verweer: 1—3. Vol3ey opende met een fel offen sief, daarbij de tegenstander danig in moeilijkheden bren gend. Toch was in deze fase 't Vlaardïngse aanvalsspel vaak ai te simpel van opzet, en was het aan de afwachtende hou. ding van Taktika te danken dat Volley niet reeds in de eerste set naar een nederlaag werd gespeeld. Nu kreeg Vol ley nog alle vrijheid, en profi teerde dankbaar: 1511. In de tweede set nam Volley we derom een sterke voorsprong maar de hoofdzakelijk via de middernvoor aanvallende te genstander kwam stap voor stap dichterbij. Een snelle lussen-serie van Taktika was voldoende om beide teams weer op .gelijke voet te bren gen: 1313. Volley bleef vol harden in hetzelfde speltype, bleef slecht stoppen en voora2 aanvallend miste de ploeg van trainer Peter van de Weyden de nodige hardheid. Taktika, eveneens niet sterk, drukte via 1414 en 1515 door naar een 1517 setzege. Geschokt door dit onverwachte verlies werd het Vlaardingse spel in de derde sat zonodig nog rommeliger. Voor het net en in het achterveld liepen de speelsters elkaar regelmatig in de weg. Zonder problemen liep Taktika dan ook snel door naar een 9—15 setzege. In de laatste set had Volley alle kans op een beslissende vijfde eet maar een ruime lii voorsprong werd weer onno dig uit handen gegeven. Al leen Klarie van de Tuyn kwam in doze fase aan haar normale spelniveau, maar mede door slecht stoppen van haar medespeelsters was het tenslotte toch Taktika dat via 1111, en 1414 een verdien de 1418 zege behaalde. Door deze nederlaag is het weer dringen geworden in de kop groep van de overgangsklasse 8. Volley gaat nog aan kop, maar de concurrentie volgt op de voet. Vooral Taktika en Marathon uit Vlissïngen kun nen nog op op gelijke hoogte komen met de Vlaardingse. Schiedam Het volleybalteam van de Schiedamse Politie heeft tegen middenmoter TOP uit Brielle een wel bijzonder eenvoudige zege behaald. De mannen van trainer Schreu- telkamp wonnen de eerste set met 151, maar ook in de tweede set was het raak; 15 1. TOP was duidelijk te zwak, maar kon toch wat terug doen toen bij SPSV hoofdaanvaller Batenburg langs de kant ging. Invaller Rietkerk speelde ech ter een goede set, waarbij SPSV vooral aan serve te sterk bleef voor de tegenstan der. Het met drie invallers opererende TOP nam onver wacht een 513 voorsprong, maar met een weer terug ge wisselde Batenburg was het gauw gedaan met deze voor. sprong. SPSV speelde zich met goed spel weer naast de tegenstander, 1414, en druk te naar een 30 zege: 18—14. Van onze waterpolomedewerker Rotterdam De 41 zege van SZC ln Bad West behaald op VZC was zninder indruk wekkend dan de uitslag doet vermoeden. Het vertoonde spel moet beide partijen tot nadenken stemmen voordat de-zomercompetitie van start gaut. Met name baltechniek en spelopbouw zijn onderdelen die nadere aandacht verdie nen zoals bleek tijdens deze traditionele derby. Zowel SZD als VZC beschikken aan de andere kant over snelle zwemmers die vaart Ja een wedstrijd kunnen brengen zo dat de belangrijkste basis voor goed waterpolo wel dege lijk aanwezig is. Het werd dan ook een wedstrijd in vrij hoog tempo waaruit nogal wat kansrijke scorings- mogeiijkheden voortkwamen. Wat dat betreft waren de Schiedammers aan de over hand, doch het duurde tot in de laatste fase van de ontmoe ting aleer definitief afstand van VZC kon worden geno men. Dat pleit voor de goed georgani seerde Vlaardingse verdedi ging, met keeper Weeda aan het hoofd, maar schetst even zeer de onmacht van de SZC- a an val om tot scoren te ko men. Op het VZC-middenveld konden daardoor de snelle schakels Wout Schouten en Jaq. Bot telkenmale het spel verplaatsen waarop het SZC- doel in feite onnodig veel via de routine-spits Arons in ge vaar kon komen. Hij scoorde dan ook fraaie de gelijkmaker ver in de derde speiperiode. SZC had middels Martin Vrins Uitslagen: 50 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: 2. Ma rianne But 39.3; 3. Elly Jansen (Viking) 39.8; Hanneke Pijper (S.Z.C.) 45.6; Mieke Gast 45.9; Amerentia Goedendorp - (Viking) 47.B; Gonny de Rui ter (Vikmg) 57.5. 50 meter vrije slag jongens on der 12 jaar. 1. Marcel Blom- steeg (SZC) 36.5; Rene Dijk man (Vikmg) 40.6; Robbie Klaarwater (SZC) 43.4; Han Butz 44.3; Stefan Bruinings 48.6; Wiemer Kuik 50.1; An dre v. Heest 51.8; v.d. Velden 55.2. 200 meter wisselslag pers. da mes 16 jaar en ouder. 1. Tine ke Maat 2.42.2; 2. Marja Vis- kil 2.50.9 j 3. Anita v.d. Drift (SZC) 2.58.9; Edith Assenberg (Viking) 3.06.4. 200 meter wisselslag pers. heren 16 jaar en ouder: 1. Ruud Beele 2.29.4; Hans de Wit (SZC) 2.45,8; Ben v.d. Bergb 2.49.2; Sjaak Broek 2.50.9. 100 meter rugslag meisjes onder 12 jaar: 1. Diane Edelijn 1.19,3; Irene v.d. Laan (1.35.2; Ilse Verhey 1.37.1; Nelly Mos terd (Viking) 1.37.8; Ina Drop (Viking) 1.38.3; Karin Nieuw- straten 1.40.5; Nelleke den Held (SZC) 1,42.9; Wilma Jan sen (Viking) 1.51.4, 100 meter rugslag jongens onder 12 jaar: Cook v. Dorp (Vi king) 1.31.6; Tonnie Ruys al spoedig de leiding genomen toen deze onverwacht en hard inschoot. Vlak daarop kreeg SZC een strafworp toegewe zen, welke Weeda evenwel tot corner wist te verwerken. De SZC-aanvailen bleven talrij ker dan de VZC-tegensroten maar lange tijd weigerde men welhaast de geboden kansen te benutten, 20zeer zelfs dat 8 aanvallers tegen 4 verdedi gers het op een gegeven mo ment niet klaarden. Het was Jacques Tettelaar tenslotte die in samenwerking met de snelle Zijlstra voor de ver diende overwinning zorgde. Nadat Ben Kramer Freher voor 2—1 had getekend waren het 'kort na elkaar 2 goede treffers van Tettelaar die tot enige afstand in de score leid den. Kort voor tijd stopte SZC-keeper Maltha nog een strafworp van aanvoerder Moay, waardoor het 41 bleef. Heel verdienstelijk was de 43 zege van SZC2 op de reser ves van ZPB uit Barendrecht. Het snellere zwemmen van de jonge SZC-ploeg was tenslotte beslissend tegenover de gro tere routine van de Baren- dreenters. Een opgelopen 20 achterstand kon worden, weg gewerkt, maar door onnodig veel speluitsluïtingen van X minuut ten gevolge van te im pulsief aanvallen kon ZPB steeds weer naast of voor de Schiedammers komen. Het vele zwemwerk van de ge broeders Barnhard, Willem* jan Loom an (tot aan zijn ver vanging en in de slotfase vooral van Renee van der Kuil was toch goed voor een nipte overwinning. Vlaardingen Op de tien afstanden van de tweede ontmoeting zwemmen ln zwembad Rotterdam West in het kader van de wedstrijden van de Zwembond voor Rotterdam en Omstreken behaalde VZC vier gouden plakken. De voornaamste uitslagen voor de Vlaardingse clubs (Viking en VZC) en SZC waren; (SZC) 1.34.3; Dick Vijfwinkel (SZC) 1.34.3; Jan ülem de Jong 1.35.4; Wlm de Jong (SZC) 1.37.6; Cees Verhagen 1.40.2; Rob Daimeijer (SZC) 1.42.3; Jacky Dijkshoorn 1.43.5; Hans Her (Viking) 1.44.7; Sjef Ket 1.47.2 ged. 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1. Helga v.d. Spek (SZC) 1.27.-; 2. Betty Schuit 1,27.1; Ada Pors i.33,5; Marjolein v. Beveren 1.40.7 ged. 100 meter schoolslag jongens onder 14 jaar: Pim v.d. Werff 1.29-; Ronnie de Wit (SZC) 1.29.3; Rob de Gier 1.30.5; John Bot 1.31.9; Leo Hille (SZC) 1.31.4; Frank den Held (SZC) 1.36.7; Paul Gast 1,38.5; Sjaak v. Buren (Viking) 1.43.8; Herman Steens (SZC) 1.44.3; Arie Viskil 1.46.9. 200 meter rugslag dames/meis jes: 2. Tineke Maat 2.4-1.8; 3. Marja Viskil 2.15.1; Wilma Pors 2.53.8; Anita v.d. Drift (SZC) 2.54.4; Diane Edelijn 2.57.8; Marjolein Romeijn (SZC) 3.00.3. 200 meter rugslag heren/jon gens: 1. Frits Jan Edelijn 2.27.3; 2, Rene v.d. Kuil (SZC) 2.33.3; 3. Rob de Gier 2.36.1; Rudt Pijper (SZC) 2.36.7; Wil lem Jan Looman (SZC) 2.40,2; Paul v. Schayk 2.43.-; John Bot 2.45,-; Martin v. Zelm 2.54.4;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5