m van in Kethel in opn Rita Corita show in Zending houdt aktie voor ziekenhuis in Kameroen Fracties KVP en PCG: Vlaardingen krijgt vrouwelijke predikant 5 WATERWEGAGENDA ALARMNUMMERS Hctkoraalstrand JohnMastcrs Expositie over Nieuwe Waterweg naar Maassluis Gezamenlijke lijdens- overdenldng HARD NODIG PQPPEZIJN PRACHTIG BEfaEDE TRAP!! MET TAPISOH ÖF TARFLEX Vragen over rioolwater zuiverings installatie Boete en ontzegging voor verkeersdelict SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 29 FEBRUARI 1972 105 Wat ook de basis mocht zijn van hun huwelijk, seksuele ja loersheid maakte er geen deel van uit, anders had Dip zeker tien jaar geleden al zelfmoord ot moord gepleegd. Ik geloof de dat hij van haar hield en haar onberekenbaarheid kwetste hem alleen maar, om dat hij zelf niet in staat was en het ook niet zover zou kunnen brengen haar dat gene te geven wat ze nodig had en dat was véél meer dan seksuele bevrediging. Het had roe verwonderd, dat hij al niet lang geleden besloten had dat heteen goedhei d zou zijn tegenover iedereen om van haar te scheiden en een ande re vrouw te tróuwen. Mis schien had hij het wel ge dacht, maar kon hij er niet toe besluiten. Hij was net als ik. Hij moest gewoon op de in geslagen weg voortgaan en die dingen nemen zoals ze kwamen. We gingen naar boven en het Fort binnen. We gingen naar boven en het Fort binnen. Je bent vanavond geen erg opwindend gezelschap Rod- ney. Sumitra legde haar hand op mijn arm toen ze dit zei. We hingen over de bovenste kan telen van het Fort geleund en keken naar het opstellen van de processie beneden .oj?de binnenplaats. Ik zëi:Eet spijt mè. ik was doodop. Vijf dagen wa ren voorbijgegaan sinds Dip en ik die nacht binnenreden. Elke dag was er een van meer uitputting geweest lange conferenties met Dip te doorworstelen; kleurige, la waaierige openbare proces sies vuurwerken; dansvoor* stellingen; galadiners. Dip was even moe als ik. Ik zag hem zitten knikkebollen onder de grote zeildoekse kap van het opgetuigde olifantenzadel daar in de diepte en de ka merheer die hem eerbiedig aanstootte. Dip schrok op en ging rechtop zitten. De olifan ten schommelden naar bulten, in de richting van de lichten en de schreeuwende menigte, terwijl er al vuurpijlen in de lucht omhoog schoten. 9 Wanneer ik gewonnenhad»; zou ik niet mmoë geweest zijn. Ik had verloren. Vóór het dinér vanavond, had Dip mé einde lijk gezegd dat hij zich niet bij Chambal zou aansluiten, géén wederzijds verdedigingsvër- drag zou tekenen en dat hij ons géén geld zou lenen. Hij voelde: zich doodellendig, dat hij dit tegen mij moest zeggen en hij wist nóg steeds, niet wat hij dan we 1 ging doen —hij wist alleen zeker wat hij niet zou dóen. Ik had nu al zó lang Jn zijn persoonlijke ellende rond gewroet, dat ik bijna blij was er af te zijn, zeifs al was het dan zonder resultaat. Ik had verloren. wordt vervolgd SCniEBAMSE COUHANT levens bükanloor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.23.66 Klacht endienst: telefoon 71.03.38 van 18—20 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers N V. Schiedam De raadsfracties van KVP en PCG vinden het onjuist, dat wethouder C. J. M. Bolmers zowel de portefeuille van financiën ats die van stadsontwikke ling onder beheer heeft. Dit kwam gisteravond naar voren tijdens het debat over. de verdeling van de .wethouderszetels. PCG- woordvoerder S. J. Rosman leverde mede namens zijn KVP-coUega's kritiek op de Schiedam De Vereniging v°or Gezondheidszorg in Kethel en omstreken.wil een hulpdienst in het leven roepen, die bijspringt in gevallen van nood. zo schrijft het twee-wekelijkse wijkorgaan ,.Groenoord-akkoorden". Om te beginnen denkt men aan een boodschappendienst, waarop bijvoorbeeld bejaarden, invaliden en moeders met kleine kinde ren een beroep kunnen doen, wanneer er direkt een dokter no dig is, of wanneer er plotseling recepten of medicijnen gehaald moeten worden. De vereniging -voor Gezondheidszorg heeft bij het in praktijk brengen van deze doelstelling medewerking van de direktie var. het bejaardencentrum „De Harg", die van 's morgens half ne gen tot 's avonds half elf het telefoonnummer 708566 beschik baar stelt vooor de Hulpdienst. Aanvragen voor hulp die op dit nummer binnenkomen, worden zo ..gauw mogelijk doorgegeven aan vrijwilligers in de wijk. die de aanvraag zullen behandelen. De vereniging voor Gezondheidszorg doet een beroep op iedereen die als vrijwilliger wil meewerken de Hulpdienst te doen slagen. Men kan zich opgeven bij mevrouw Ebbinge Wubben-van Praag, Bachplein 544, telefoon 701033. portefeuilles van wethou der Boimers. De heer Rosman toonde zich een beetje teleurgesteld over de inspraak, die de fracties van de raad bij de portefeuilleverdeling heb ben gehad. Door het ver trek van de heer Houtman ontstond een nieuwe situa tie in het college en moet de opengevallen plaats door de heer G. Kaptein van D'66 worden bezet. Omdat de verdeling niet geheel overeenkomstig de wensen van de fracties heeft plaatsge vonden, vond' de heer Rosman het resultaat van de inspraak enigszins teleurstellend. Wet houder mevrouw G. „D. Ver- weij-de GraaH, die nameps het college de portefeuille-ver deling verdedigde, was het daar niet mee eens. De wensen van de diverse frac ties zijn naar haar mening wel goed bestudeerd, maar waren niet alle haalbaar. Om dat de portefeuille-verdeling een zaak van het college is, moesten naar de mening van de wethouder enkele wensen van raadsfracties niet worden ingewilligd. Vooral het program-college is daarbij in het geding. Wethou der Verweij was tegen het voorstel, de portefeuille voor financiën aan burgemeester H. Roelfsema te geven, omdat deze boven de partijen staat en de door de PvdA, CPN en D'66 ais politiek beschouwde portefeuille financiën dus niet zou kunnen aanvaarden. Mevrouw M. A. C. Taverne-van Camp en fractievoorzitter van de KVP, wilde van de burge meester weten hoe zijn me ning over de verdeling van de portefeuilles is. De burge meester antwoordde, dat hij niet verplicht was om te rea geren,, maar zei een college- besluit over de verdeling van de taken in het college te wil len eerbiedigen. Op zijn voor stel had mevrouw Verweij als loco-burgemeester de taak de portefeuille-verdeling te ver dedigen. Vlaardingen Vlaardingen krijgt waarschijnlijk zeer binnenkort zijn eerste vrouwelijke predikant. Het is mevrouw dominee Dor- hout-Mees uit Lochem, die'door het bestuur van de remon strantse gemeente is beroepen in de vacature van ds. Postma. Ds. Postma vertrok naar Zoeterwoude, waar hij godsdienstle raar werd aan een middelbare school. Als rnex-rouw Dorhout-Mees haar beroep naar Vlaardingen aan neemt, zal Vlaardingen haar echter moeten delen met de ge meente van de Nederlandse Protestanten Bond in Den Brlel. Zij zal in de Geuzenstad twee dagen per week werkzaam zijn en in Vlaardingen drie dagen. De nieuwe remonstrantse predikante heeft als wens te kennen ge geven dat zij met name de pastorale kam van het werk wil ac centueren. Maassluis De expositie, die door het Rotterdamse gemeentear chief óver. de Nieuwe Waterweg wordt samengesteld, zal na Rotterdani naar. Maassluis komen/Van 25 mei tot en met 4 juni jzullen in het Maassluise gemeentemuseum allerlei zaken wor- geëxposeerd,"die met de honderdjarige Waterweg te maken hebben. ;to Rotterdam wordt de expositie geopend op 9 maart, de officiële de Waterweg- Hoelang de tentoonstelling in de hal van het stadhuis blijft opgesteld hangt af van de publieke belangstelling. - - i'Ev.eheens ter gelegenheid var» de Waterweg zal in Maassluis f^yaarschijnJljk een boekje verschijnen van de handvan de ge- voorlichtingsambtenaar, de heer C. Delhaas. Op ze- zal- dé gemeenteraad beslissen of het boekje wordt $|idtkegeverif VoorlopigGenikt men aan 2500 exemplaren. Rita Corila. Vlaardingen Vrijdag 10 maart komt de Rita Corita-show naar Vlaardingen voor de leden van personeelsvereniging A. de Jong. De deuren van de Stadsgehoorzaal gaan om half acht open. De show begint om acht uur. Aan de Rita Corita-show werken onder anderen Ronnie Tober en Coen Conta mee. pe muzi- kale leiding is in handen, van Tonny Bakken es. ..n Plaatsbespreken is mogelijk ap de dag van, uitvoering tossen 11 en 13 uur uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Na de show volgt een bal met medewerking van het Apollo-trio. VANDAAG Arcade, Lange Haven 71, 20 uur; rep. KSM Orpheus". 20 uur: cursus EHBO. 20. uur:"; bLoemschikken BOCO. 20 uur; bijeenkomst Studievrienden. Lange Haven 102 2022 uur. openbare, verkeerstheori©les sen. vH "'r'ë.y.:- Passage Theater, 2 uur: „MASH", achttien jaar, MORGEN Passage Theater, 20 uur; „MASH", achttien jaar. EXPOSITIES IN SCHIEDAM Galerie Zwart-Wit, Dam 5, aquarellen van J, Burgerhout, van H. van Blooys en van. A Kikkert en tekeningen en li tho's van E. van Zaïiden. Da gelijks geopend, van hé-gen tot zes uur, behalve op zondag. Expositie tot 19 maart. VANDAAG Zaal Mïddelhuyse, 18.45-19.45 uur; repetitie kinderkoor Holy." 20-22 uur: repetitie ge mengd koor Holy. Zaal Excelsior, 20-22 uur: repe titie mannenkoor Orpheus. Prof- Rutgersschool, 20-22 uur: repetitie Gloria Toonkunst- koor. Groeu van Prinstererlyceum, 19-20 uur: repetitie majorettes Sursum Cor-da; 20-22 uur; re petitie, trompettisten Sursum Corda. Ontmoetingscentrum Westwijk, 20 uur: openbare voorlich tingsavond over homofilie. Verkeerslokaal, Hoflaan, tegen over GEWB-gebo-uw, 20-22 uur: verkeerscursus. MORGEN Triangel, 10 uur: Koffie-uurtje NVVH Kraanvogelschool, Kraanvogel- laan 10K 19-20.30 uur: gemeen telijk inlichtingenbureau. Parochiehuls, Hoogstraat 28, 20-22 uur; repetitie Jongeren koor Centrum-Vlaardingen. Albert Schweitzerschool, Delft- s eve er, 20-22 uur: repetitie ge mengd Rijnmondkoor. Stadsgehoorzaal» 14 uur: film middag voor leden van de Al gemene Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg. Goudsesingel 87a, 9-12 uur; peu terspeelzaal, De Heipaal, Reigerlaan,, 8.45- 12,15 uur: peuterspeelzaal. Vlaardingen De wijkraad van kerken van Vlaardingen-West houdt zondagavond in de Ich- tüskerk aan de Van Maerlant- laan 2 een gezamenlijke lij- densovèrdenking. Voorgan gers in deze dienst, die om 1 uur begint, zijn. hervormd pre dikant ds. W. W. Verhoef en diens gereformeerde collega ds. R, Krol- Het Ichtuskoor, onder leiding van de heer A. Eikelenboom, zalmedewer king aan deze dienst verlenen. Vlaardingen De zendings commissie van de classis Schiedam van de Neder-, lands Hervormde Kerk, waartoe ook Vlaardingen behoort, wil in de loop van dit jaar door middel van verschillende activiteiten een bedrag van twintigdui zend gulden bijeenbren gen. Het bedrag is bestemd voor het xiekenhuiswerk van de Raad van de Baptislische en Evan gelische Kerken, de Cebec, in Kameroen in het algemeen en in 't bijzonder voor de kinder afdeling van het ziekenhuis in Foumban, waarvan de lei ding in handen is van dr. R. A. Weemhoff en zijn vrouw, die zijn verbonden aan de classis Schiedam. Met de opbrengst van de aktie, die na de 'voor ja arszendings- week start, wil de classis de inrichting van een kinderzaal betalen. De classis legt er de nadruk op, dat deze speciale aktie niet ten 'koste mag gaan van de normale inkomsten voor de zending. Het normale zendingshuishouden moet kun nen doordraaien. Ook moet de actie, voor de kin derafdeling van het zieken huis in Foumban in geen en kel opzicht in mindering wor den gebracht óp hetgeen wordt gedaan in -het kader, van het Werelddiakorr.at, vindt de classis.Schiedam. Door de aktie wil de Zendings commissie de heer en me vrouw Weemhoff steunen bij hun werk in Kameroen. Alle vertegenwoordigers van ge meenten in de classicale Zen dingscommissie zullen in hun plaats onderzoeken, op welke manier het beste inzamelin gen kunnen worden, gehouden. Hot is hard nodig, dat het zie kenhuis van Foumban wordt uitgebreid met een kinder zaal, Het aantal bedjes moet van twintig op veertig worden gebracht. De laatste maanden moeten zieke kinderen nood gedwongen op de grond op matrasjes iussen volwassenen liggen. Eén onhoudbare situatie voor de zieken, maar ook voor dr. Weemhoff, die el'ke dag een sluitend werkschema aan houdt om zoveel mogelijk me dische hulp te verlenen aan de inwoners van het plaats Foumban en van de omliggen de plaatsjes. Een goed vervoermiddel is in deze streken een eerste ver eiste om zoveel mogelijk men sen te bereiken, want de af standen zijn groot. De auto van dr. Weemhoff is echter versleten. Een Landrover zou de oplossing zijn voor de ver voersproblemen van dr, Weemhoff, maar door geldge brek kan zo'n auto, die zeven tienduizend gulden kost, niet worden aangeschaft. Bovendien gaat de nieuwe kin derzaal voor. Bijdragen hier voor kunnen wordengestort oP gironummer 343081 ten name van het districtskantoor Zen ding Nederlands Hervormde kerk, Heemraadssingel 29«0 in Rotterdam. RIJWIELEN BROMFIETSEN en alle- REPARATIES Hoogstraat J03. lel;' 2Ö.15.5Ï NU OF NOOIT! tr WILT EEN DIT KAN REEDS V.A. f 150,— B. SCHILPERQORD Rotterdamsedyk 397 B - Telefoon 26.96.84 Ook 's avonds Showroom voor alle vooraanstaande MEKKEN VLOERBEDEKKING Vlaardingen De heer W. Kwakkelsteini raadslid voor de PCG, heeft vanmorgen schriftelijke vragen aan. b, en w. gesteld over de rioolwater zuiveringsinstallatie, die aan de Maassluise dijk zal komen en d& vuilverbrandingsovens van de NV Afvalverwerking Rijnmond in het Botlekgebied- Hij vraagt of b. en w, het met hem eens zijn, dat deze twee installaties zo ongunstig ten opzichte van Vlaardingen zijn gelegen, dat zij vooral bij zuidwesten wind een on toelaatbare belasting van het milieu in Vlaardingen kunnen verporzaken. Het raadslid verzoekt het col lege daarom stappen te on dernemen om het betreffende streekplan zo te wijzigen, dat deH rioolwa terzulveringsinstal- latie zo vér mogelijk west waarts wordt verplaatst. Rotterdam De Rotterdamse rechtbank heeft vanochtend f300 boete en vier maanden, ontzegging van de rijbevoegd heid opgelegd aan de Vlaar dingse melkhandelaar W. G. (22)De officier had dezelfde straf, geëist. G. had op 28 september ineen voorsorteervak het teken om iinKsaf te gaan genegeerd en was rechtdoor gereden. Hij kwam daardoor in botsing met een bromfietser. De melkhandelaar was al enige malen eerder veroordeeld wegens verkeersdelicten. SCHIEDAM VLAARDINGEN Van Slingelandtstraat 25, tele foon 7Q53ÜU. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Hoogstraat 220, tel. 344544. Reinigings- en entsmettings- dieost, Hoflaan 3, telefoon 342212. Interkerkelijk bureau voor maatschappelijk werk, Em- mastraat 71,.telefoon 351022. Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, telefoon 350244. Woningbedrijf, Emaus 31, tele foon 350244. Stichting Hulp aan buitenlandse werknemers, Binnensingel 39, telefoon. 351993. Stichting Centrale Hulpdienst, telefoon 340554. Actie Moeders voor Moeders,- Boerhaavestraat 124, telefoon 346030. J VVV,' Westhavenkade 12, te!e~ fon 348648. Jongeren Advies Centrum, F.K. Dross aartstra at 201, tel. 344713. lUBELTIN SCHIEDAM] Politie, Lange NIeuwstraat 55, 55, tel. 260760. Brandweer, Singel 81a» tel. 269123. GG cn GD, Tuinlaan 80, telefccn 269290. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, telefoon 260727. Gemeentelijke technische be drijven, Dwarsstraat 42, tele foon 264980. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Westmolenstraat 26, telefoon 267756. Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau, NIeuwstraat 26, telefoon 269051, toestel 174. Rc! igings- en ontsmettlngs- dienst, Buitenhavenweg 154, telefoon 264895. VVV, Proveniershuis, Over- scbiesestraat 1# tel. 266000. Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveld 142, tel. 264816. Aotie moeders voor moeders, Diepenbrockstraat 8, tel. 702646. VVonmgdienKt, Lange Haveh'1'45, teL269375. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN U BELT IN MAASSLUIS Holyziekenhuls, Holysingel 3, Vlaardingen, tel. 345666, 14— H.rVuur 3c klas, 14—15 uur 2e klas Zondag 14—15 uur alle klassen. Alle werkdagen 's avonds 1919.30 uur 3e klas, 19-20 uur 2e klas. Kinderafde ling 14—14.30 uur en 18—18.30 uur. Gem. ziekenhuis Schiedam, Burgemeester Knappertlaan 25, tel. 28B125. Zaal13.3G—14 uur én 1919.30 uur. Klas 13-3015 uur en 1920.30 uur- Kraamafdeling 13.30-14.30 uur en 1919.30 uur. Dr. Noletstichting, Stadhouders laan 08, Schiedam, tel. 260080. Derde klas 13.30—14 uur en 19—19.30 uur, tweede klas 13,30-14.30 uur en 19-20 uur, le klas 12.30-14 u. en 19-20 uur. Kinder afdeling zondag, dins dag, woensdag, vrijdag en za terdag'13.30—14 uur en maan dag en donderdag 13-18,30 uur. Politic Westlandseweg, telefoon 3444. VVV, Zuiddijk 11, telefoon 3339 Gemeentebedrijven, gas, watsr en ëlectriciteit, Havenstraat 2, telefoon 2117. Gemeentelijke sooi&Ie dienst, 1?} J. Troelstraweg 4, telefoon .2700. Woningstichting Woningbeheer, Zuiddijk 78,. telefoon 8111. EXPOSITIES IN SCHIEDAM Stedelijk. Museum, Hoogstraat 112, ..Konfrontatie VII", Hans Landsaat, schilderijen; Jaap van de Ende, schilderijen en tekeningen; Han KniphorsV grafiek; Paul Goede, environ ment. Dagelijks van 10 tot 17 uur, vrijdagavond van 20 tot 22 uur, zondag van 12.30 tof 17 uur. Expositie tot 6 maart. - BIDTIN LAARDiNGEN EXPOSITIES IN VLAARDSNGEN. Politie, Delftseveer 6, telefoon 342355. Brandweer, Hoflaan 13, telefoon GG" en GD, Hoflaan 7, telefoon 342541. Gemeentearchief, Plein Emails1 5, telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en wa terleidingsbedrijven. Hoflaan 25, telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtingsbu reau, V eerplein 118, telefoon 342415. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg, Noord, De Kattenbekcr, Liesveld J51 „Het andere Spanje", tentoon stelling foto's over de burger oorlog (19364939) en van de huidige situatie. Tevens een groot aantal werken van éli- verse kunstenaars. Openings tijden: dinsdag tot en met 'za terdag van 9 tot 18 uur» Vrij dagavond. van 19 tot 21 Uux- Expositie tot en mét 10 maért- stremler 8-11 VI. Weeshuis, expositie tekenin gen Maarten Kemptr. Exposi- tie tot 4 maart. Expositie "ge opend dagelijks van 2-5; vrij dagavond van half 8 tof halt 10 en zaterdag van 10-5- SCHIEDAM Politie: 264666, brandweer: 269123, GG en GD: 269290» Apotheek voor avond- en nachtdienst: na 17.30 uur, tel. 264918. VLAARDINGEN Politie, brandweer en GG en GD: 344444. Apotheek voor avoml- en nachtdienst: Hoylede apotheek» De Loper 18, tel. 350458. MAASSLUIS Apotheek voor avond- en nachtdienst: De Jong, Markt 11» telefoon: 2234. Politie, brandweer en GG en GD: 3333. MAASLAND Politie: 2375, brandweer 2326, GG en GD: 2639. HOEK VAN HOLLAND Politie: 2133, brandweer 2345, GG en GD: 2133. RIJNMOND Meld- en Kcgelkamer, klachten vuile lucht cn irriterend geluid, telefoon 150.000.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 2