PPSC trainer Sorry Bouquet ineemt afscheid „Ik realiseerde mij dat er nog 'n toekomst is" Aanval Volley doorslaggevend Laatste bingo Hermes DYS SYLVIE CORDEMANS EN MARGREET Y. PUTTEN IN BASKETBALSELECTIE m Damkampioenschap van Schiedam bij PPSC „Boeren voetbal" Ursus jeugd- toernooi met internationaal tintje STIMULANS VOOR JUVENTUS? Schiedam Harry Bouquet gaat weg bij PPSC. Afgelopen 'zaterdag maakte de nu 33-jarige trainer dit nieuws be- kerm aan z'n spelers. Bouquet verlaat de blauwvilten na een periode van vijf jaar, een periode waarin hij met de "A-selectie een goede naam opbouwde, successen behaalde, maar ook teleurstellingen incasseerde. Bouquet is geen -..man van overhaaste daden, richt zich op langere termijn, -treden voor hem om na vijf jaar PPSC te zeggen: „Nu «■maar eens wat anders". Zijn beslissing, reeds lange tijd fcij het bestuur bekend, staat vast. Bouquet: „Plotseling "realiseerde ik mij dat er ook nog een toekomst is, beslist Seen meubelstuk van PPSC moest worden. Mijn conclusie was dan ook dat het voor beide kanten beter was uit el- kaar te gaan". Toch steekt er meer achter de .beslissing van de man die zegt; „Ik heb bij PPSC m'n -doelstellingen bereikt, met „een stel fijne knapen ont stellend" prettig gewerkt", '"Een lichte teleurstelling is "merkbaar als het onder werp „kampioenschap" aan ""de orde komt. Het met ta- jenten begaafde elftal van -PPSC behaalde onder Har- <-ry Bouquet toch niet die re- -■sultaten welke de insider - voor mogelijk hield. Steeds "kleefde PPSC in de top van 'de derde klasse KNVB za- terdagvöetbal, maar on- danks een hoopvolle start schoot het steeds tekort voor de titel. Bouquet: „In- jderdaad is dat er nooit uit- •gekomen, miste het elftal door Hans Soeters jn de beslissende fase fysie ke hardheid. Het overscha kelen op „boerenkoolvoet bal" kon PPSC niet, bleef maar technisch mooi spe len en ging daardoor op "^■kritieke momenten de mist ïn'\ VERWAARLOOSD De grote opgang van het zater- dagvoetbal in Nederland bad, - ook voor PPSC, consequen ties. Het spelniveau ging met sprongen omboog, maar de ontwik^'"g in de verenigtn- - gen hielden geen gelyke tred. Vooral 1° de richting van de jeugd constateert Bouquet, in het algemeen en by PPSC, een achterstand. Bouquet: »De kans zit er in dat men la ter de klappen moet incasse- retti omdat men vergeten is een*.basis te leggen voor later. De begeleiding van de jeugd heeft men verwaarloosd. Bij ?PSC is «en en ander nog wel recht te trekken, want het le elftal draait met een gemid delde leeftijd van ruim 26 jaar, maar hoe moet dat over een aantal jaren? Wat koop ik voor een kampioenschap als je twee jaar later weer dui kelt?" Grote oorzaak in deze; een ge brek aan vakgeschoold kader, de jeugd hangt er vaak maar een beetje bij. Daarom be treurt Bouquet het afschaffen van de geselekteerde jeugd in het betaalde voetbal. Bou quet: „Deze beslissing is be slist niet in het belang van. de jeugdspelers, want de stimu lans js weg. Die eerste prik kel, ltnu ben ik al waf' is ver loren gegaan. De consequent- tie is dan ook dat die jeugd in het B-elftal terecht gaat ko- „men, maar de realiteit is dat veel B-elftalien draaien met .Mpude" spelers". 1 ADVIES Toch verlaat Harry Bouquet de ploeg waar hij vijf jaar pret tig mee samenwerkte niet zonder advies. Een advies dat hij hij z'n toekomstige verenl- ging gaat omzetten In voor- stellen. Plannen om een perio de van vijf jaar, eventueel te verlengen met nog eens vijf jaar. „Dat kan dan", aldus Harry Bouquet, „want dan. is een basis geschapen om op door te gaan". "Uiteraard staat de jeugd centraal in Bouquet's voorstellen. Bou quet: „Ook voor PPSC zou het gunstig zijn als er een goede Jeugdtrainer zou komen, bij voorbeeld Tettelaar, die heeft dat in zich. Ten tweede moet er vakgeschoold kader zijn om de jeugd te begeleiden. Hiervoor denk ik aan oud-eer ste elftalspelers want die ma ken op de jeugd nog wat in druk. Zo moet een basis ge schapen worden om de selek- tiegroep te verbreden, de ge legenheid aanwezig z0n zon der verzwakking gaten te dichten. Vanuit öe jeugd moet de aanvulling voor het eerste elftal komen". Harry Bouquetna vijf jaar weg bij PPSC Bouquet hoopt dat z'n opvol ger op deze basis bij PPSC kan beginnen, hoopt ook dat er eindelijk eens een kampioenschap uit zal ko men. Bouquet; „Ik zal dan tóch een beetje trots zijn, de we tenschap hebben een steen tje te hebben kunnen bij dragen. De jongens verdie nen het, daarom heb ik ook gezegd, laat een ander het nu maar eens proberen". Bouquet gaat weg, maar teke nend voor de goede ver standhouding met bestuur en spelers is dat hij zelf mee helpt zoeken naar een goede opvolger. De man die na twee jaar bij het Utrechtse Desto, vijf jaar PPSC trainde, heeft gelijk als hij stelt dat het vinden van een opvolger wel zal lukken. Bouquet; „PPSC heeft tenslotte een goede naam, en zeer zeker aan trekkingskracht". Ook voor Harry Bouquet een compli ment.. Schiedam De voetbal vereniging "Ursus orga niseert op 30 april en jeugdtoemooi met een internationaal tintje. Naast Animo Uit Hoog vliet en RK JEKA uit Breda Is het vooral de deelname van de VV Senden uit Duitsland die het toernooi zeer zeker in de belangstelling plaatsen. De buitenland se gasten komen met 42 spelers en 4 leiders naar Schiedam. Op 12 mei brengt Ursus een tegen bezoek aan de ploeg uit Munster. SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 1 MAART 1972 Van enz. sportredactie Schiedam/Vlaardingen Het eerste herenteam van Volley '68 stapte gisteravond in de Vfaardinse sporthal niet zonder vrees binnen de lijnen. De 22 deling tegen Liba non 4 en de wetenschap dat het Rotterdamse Hermandad verrassend kon uithalen, maakten deze vrees niet onge grond. Een hierdoor geconcentreerd Volley toonde zich echter bijzonder slagvaardig, en stuurde de tegenstander in ruim 45 minuten met een nederlaag huiswaarts. Trainer Kees Zevenbergen was opgelucht, want vooral het spel in de eerste sets was zonder meer voortreffelijk. „Ik pro beerde in deze wedstrijd een andere opstelling, een echte gok, want hierin speelde ook Jan Zevenbergen die eigen lijk geblesseerd is." In deze opstelling moest Stef Wiersma plaatsmaka voor Pleun Dekker. „Dat kon," aidus Kees Zevenbergen, „want naast Peter van de Weyden speelt Eduard Oosterlee aan vallend voortreffelijk," De Volley-coach deed een goede greep, want Volley „nieuwe stijl" pakte de tegenstander op de aanval, een eerste setwinst van 152 tot gevolg. Ook in de tweede set bleef Volley duidelijk sterker en pak te deze set met 15—6. In de derde set kwam dan toch Stef Wiersma binnen de lij. nen, „ik moest we!" motiveerde Kees Zevenbergen deze wissel, „want Ben Wesling zit in Engeland als we volgende week de belangrijke wedstrijd moeten spelen tegen Spivq,, ik wilde Stef dus toch laten spelen". Hoewel wat moeiza mer, een 0—6 achterstand werd omgezet in een 15—12 zege, draaide Volley ook in deze samenstelling niet onver dienstelijk. Hermandad, aangeslagen door dit verlies, had in de laatste set geen verweer meer tegen de nu vrijuit spelende Vlaar- dingers. Zonder tegenstand van betekenis behaalde Volley een 15—2 setzege. Door deze overwinning blijft Volley ti telkandidaat nummer éên in de eerste klasse afdeling Rot terdam. Volgende week zullen de mannen van trainer Kees Zevenbergen echter concurrent Spivo uit Spijkenis- se ontmoeten een tegenstander die nu al zegt „de sterkste" te zijn. Schiedam Vrijdagavond 3 maart organiseert de contactcommis sie van Hermes DVS de laatste bingo-avond van dit seizoen. Evenals voorgaande avonden ook deze keer weer een groot aan tal prachtige prijzen. Deze avond is toegankelijk voor alle leden en supporters en begint om 20.00 uur in de kantine op Harga. Schiedam. - Afgelopen week werd de tweede ronde van de Schie- damse damkampioenschappen gespeeld. Opvallend was het gro te aantal afschrijvingen. Toch werden er ook deze keer weer en kele interessante partijen gespeeld, met als meest in het oog springende resultaat de remise van J, Antes tegen titeifavoriet J. C. Onink. Uitslagen: (hoofdklasse) AntesOnink 11, KuykQuist 0—2, Breman—Lansbergen 0—2. (le klasse) Broersma—L. Mous 20, v. d. Schalk—Korpel 0—2,v. Erkel—De Rond 02. (2e klasse) Tilmans—Laurens 2—0, OsephiusTegelaar 0—2, v. d. Schalk—Dsephius 2—0, Bastiaanse—Risseeuw 1—i. K Sc K stelt teleur Maassluis Het Key Kra- mer-tafrJtennisteam bestaan de uit Jan en Henk *t Hart en Cor verkerk, heeft de juiste ■r slagen »og niet te pakken. I Ging de eerste ontmoeting niet grote cijfers verloren, de tweede tegen Nassaukade 2 werd eveneens een teleurstel- ling. Alle illusies werden de bodem in geslagen- Met 7—3 werd het onderspit gedolven en dan nog 1 wel zonder excuses. Al lijkt de marge groot, het duel stond toch. op sen hoog peil. Henk 't Hart was degene van de as- faJtmensen die nok het meest doeltreffend de ballen op de tafel deed belanden. Op fraaie wijze pakte hij twee overwin ningen, Jan t Hart en Cor f Verkerk hielden minder winst over. Hun dapper verzet was 7 niet genoeg voor verder inlo- I' pen yan de achterstand. Al- Meen jan 't. Hart wist op de ^valreep een punt toe te voe- -sen. v Van onze sportredactie Schiedam Ondanks de ma tige prestaties van bet eerste damesteam van Juventus dreigende degradatie uit de eredivisie koos de Neder landse Basketball Bond twee Schiedamse dames in de na tionale selectie. Voor Sylvie Cordemans betekent dit een hernieuwde kennismaking, maar voor Margreet van Put ten de eerste keer tussen de nationale damestop. Een eer volle uitnodiging, zeer zeker nu de resultaten als team ver beneden de verwachtingen bKjven. „Eervol", zo reageer den ook de beide speelsters, maar toch zal Sylvie Corde mans de uitnodiging niet aan vaarden, een reisje Bulgarije laten voor wat het Is. Mar greet van Putten gaat wel, maar dan niet meer als speel ster van Juventus, want aan het einde van dit seizoen maakt ze een overstapje naar het Oud-BeijerJandse BOB. ,Ik moet aan mijn eigen belan gen denken", motiveert Mar greet van Putten haar nade rende vertrek. „Het zit erin dat Juventus gaat degrade' ren, dus om op eredivisie-ni veau te kunnen blijven spelen moet ik wel naar een. andere club. Overigens ga ik in ieder geval weg, ook als Juventus onverwacht aan degradatie zou ontkomen". Sylvie Cordemans blijft wel, beeft meer belangen bij een succesvolle beëindiging van haar studie geschiedenis. Deze studie is ook de regel rechte oorzaak van haar be- - danken voor de eerste natio nale training. Sylvie: „Twee jaar grieden zat ik ook al bij de nationale ploeg om deel te nemen aan de Europese kam pioenschappen in Rotterdam. Mijn studte Is toen compleet de mist in gegaan, dat heb ik er nu niet meer voor over". De Schiedamse doelpunten- maakster speelde reeds op haar löe jaar tussen de natio nal e top, en nu twee jaar later betreurt ze het dat ze eigen lijk te Iaat is begonnen, Syl vie: „Op 17-jarige leeftijd be gon ik met basketbal. In een stoomcursus leerde ik deze sport, maar trainde daarvoor dan ook drie uur per avond. Het moest allemaal te snel al scoorde ik in die periode zo'n 20 doelpunten per wedstrijd. Drie jaar later kwam ik al in het Nederlandse team, maar zelfs nu kan ik nog niet „drib belen", alles was gericht op het maken van doelpunten". Ondanks deze nu wat minder enthousiaste instelling is Syl vie Cordemans toch wel blij met de recente uitnodiging. Sylvie: .„Natuurlijk is het leuk,1 maar elke week een training in Haarlem en ver scheidene trainingsweekenden heb ik er niet meer voor over. Ik ben ondertussen getrouwd en moet 's avonds naar school, nee ik heb er gewoon geen zin meer in. AMBITIE Margreet van Putten heeft die zin nog wel, heeft ook nog am bities. Nu nog als speelster van Juventus, straks van RGB, wil de 18-jarige Mar greet gaan proberen een vaste plaats te veroveren in de uit eindelijke seïektie van 10 speelsters. Margreet: „Ik weet dat het moeilijk zal wor den want van de 22 speelsters moeten er nog 32 afvallen. Ook bestaat nou de mogelijk heid bet aantal aan te vullen met speelsters die ineens erg goed gaan spelen". Het spelen op internationaal ni veau Is ook voor Margreet van Putten geen onbekende aangelegenheid, want nog niet zo lang geleden vertoefde ze met het nationale jeugdteam In Joegoslavië voor de Euro pese jeugdkampioenschappen. Ook Margreet studeert nog, maar krijgt van school alle medewerking, mag zelf de data bepalen voor de tenta mens door een z.g. studiepas poort. Maar ja, bij een studie lichamelijke opvoeding mag je wel op wat medewerking rekenen NIET OPTIMAAL Margreet en Sylvie z'jn er bei den van overly'gd dat ook deze keer de voc.^rciding van het nationale team niet optimaal kan zijn. Margreet: „De Emopese kampioen schappen worden in oktober al gespeeld, dus lijkt mij de tijd van voorbereiding wat Sy/vie Cordemans (links) zal de uitnodiging niet accepteren, Margreet van Putten (rechts) wel, maar verlaat aan hef einde van dit seizoen Juventus aan de krappe kant". Ook Syl vie zie"t in deze richting een tekortkoming, „want" bena drukt zij, „sinds de laatste kampioenschappen in 1970 is er geen nationale training meer geweest. De tijd om nog tot een hechte ploeg te komen lijkt me daarom wat aan de korte kant". Ondanks 'de verschillende reac ties zijn beide speelsters toch wel blij met deze uitnodiging. „Eervol", was hun reactie. Eervol ook voor het Schie damse Juventus en trainer Klcnus Gerritsma. Juist in een periode dat de resultaten matig zijn, misschien een ui terst belangrijke impuls—

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4