Vlaggescliip Jan v. Gelder gaat in SCHIEDAMSCHE COURANT voorlopig tevreden goede aarde Bonden spannen proces aan tegen IHC Gusto Plannen gemeente vallen in Werkgroep Singel 2 kranten voor één prijs! Nieuwe rechtsregeling voor wijkverp leegsters Voorlopig geen zelf bediening op bus lijnen in Schiedam Protestantenbond ontvangt Engelse jongelui Te uat om te schaatsen Sportraad vergadert Natuurgenot in Huis houdt contactavond NON-VERBALE TRAININGEN IN STEDELIJK „De Pelikaan" maakt 1 eerste proefvaart -Dra bon in open «nvelop, iond«r poitzejel» ituren n*»r Rocterdimich NieuwibUd, jntwoord nummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dijen jracfc nur: itrut woonpl. telefoon, Schiedam De bewoners van de Singel zijn voorlopig tevreden met de plannen van de gemeente, voor deze verbindingsweg tussen stadscentrum en station een plan op te stellen dat het handhaven en verbeteren van de huidige bebouwing inhoudt. De uit bewoners van de Singel bestaande werkgroep is met dit re sultaat voorlopig overigens tevreden. Verdere akties lijken nau- welijks te verwachten. Eén van de meest aktieve Sin gel- aktievoerders, Jan Noor- degraaf, vertrekt deze maand naar Haarlem. Hij heeft zijn woning verkocht. „De werk groep heeft bereikt wat ze wil de," zegt hij over de aktiviteï- ten van de werkgroep tegen de ontwerp-plannen om. min stens één deel van de Singel bebouwing ie laten verwijde ren. Nu door de commissie stadsont wikkeling de wens is uitge sproken, dat voor een, verbin ding tussen station en stads centrum de fabrieksbebou- wing aan de Overschiese- straat aan de kant van de Schie zou moeten worden ver wijderd, is de werkgroep vol gens de heer Noordgraaf te- vreddn gesteld. Zo langzamerhand is aan de door de gemeente aangekoch te pandjes aan de Singel iets verbeterd. De tot voor enige tijd leegstaande etalages zijn onder andere door de wijkver- eniging Singelkwartier en het Passage Theater in gebruik genomen voor het bekend ma ken van aktiviteiten. eii film programma's. Volgens de heer Noordegraaf wil de samenwerking tussen diverse verenigingen en in stanties in het Singelkwartier nog niet erg vlotten. Hij is het er ook niet mee eens dat de werkgroep zich 2onder meer tevreden heeft getoond met de plannen, zoals die nu voorlo pig voor de Singel zijn aanbe volen. Stedebouwkundige Van - Gent werkt de mogelijkheden van deze plannen uit. >>-Als werkgroep moet je nooit ophouden," zegt Noordegraaf, „Ik vind dat de werkgroep de ontwikkelingen rond de toe komst van de Singel nauwlet-, tend moet blijven volgen „Het is eigenlijk jammer dat de wijk vereniging Singelkwar- tier zo zeer het karakter van een ontspanningsvereniging blijft houden." De verbinding station-stadscen trum via de Overschiesestraat aal niet op korte termijn wor den gerealiseerd. Zelfs als er definitieve plannen komen, zal men zeker nog enige tijd moeten wachten op onteige ning van panden aan de Schie. Onteigeningsprocedures kun nen enige tijd in beslag ne men. Schiedam Schiedams wijkverpleegsters en kraamverzorgsters krijgen een betere recht- positieregeling. Dit besluit is door de lande lijke kruisverenigingen Het Groen Kruis, he't Oranje Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis genomen. Men is het eens geworden over een algemene regeling voor alle werknemers. De nieuwe rechtpositieregelïng, waarvan het de bedoeling is dat hij met terugwerkende kracht tot 1 januari wordt ingevoerd, zal de contractuele basis moeten zijn voor alle ar beidsverhoudingen in de maatschappelijke gezondheidszorg. De nieuwe regeling Is in druk verschenen. In de uitgave is naast de regeling zelf ook nog een uitgebreide toelichting opgenomen en worden de wijkverpleegsters en andere bij de kruisverenigingen werkzame personen ook nog op de hoogte gesteld over de vakan tiebijslag, de overwerkvergoeding, de reis- en verblijfkosten vergoeding, vakantiedagen, verhuiskosten en vergoeding en ziektekosten- vergoeding. De kruisverenigingen werken op het ogenblik nog aan een aantal onderwerpen waarvoor uitvoeringsregelingen moeten /worden vast gesteld, zoals dc salarisregeling, de studie- kostenvergoeding, de pensioenvoorzieningen en de opzeggings- en wachtgeldregeling. Een commissie werkt aan deze regelingen. Ook In Schiedam zullen wijkverpleegster en kraamverzorgsters een grotere rechtszeker heid krijgen. De kruisverenigingen zijn ove rigens niet verplicht om de nieuwe regeling te gaan gebruiken. Wel gelooft men dat het grote tekort aan verpeegkundigen en artsen en de daardoor ontstane concurrentieverhou dingen een acceptatie van de nieuwe rechts positieregeling zuilen bespoedigen. Schiedam Voor het Zeekadettenkorps Schiedam wordt maart een belangrijke maand. Het vlaggeschip de „Jan van Gelder" krijgt een grondige opknapbeurt en gaat hiervoor in het dok bij Niehuis en v.d. Berg in de Rotterdamse Eemhaven. Ook gaat deze maand een uitwisseling van start met de jeugdbri- gade van de Rotterdamse Brandweer. Het begint allemaal met een brandblus-demonstratie. Vervolgens zullen de kadetten wor den geïnstrueerd in de omgang met alle soorten brandbestrij- dingsmiddelen. Bij de kadetten wordt ook een vrije zaterdagmiddag ingevoerd. Dit zal „baksgewijs" gebeuren, wat neerkomt op eens in de vijf weken passagieren, waaraan ook de betrokken baksofficier deelneemt. Het kiezen van een reisdoel wordt onderling gere geld. In juni gaan tien kadetten van het korps voor korte tijd naar zee als gasten van de Koninklijke Marine. Met overige Nederlandse korpsen maken ze een vlootoefetiing mee van een eskader van zeven onderzeeboot jagers. Door een selectielijst zal het commando de kadetten aanwijzen die dit ge beuren mogen meemaken. Schiedam De Schiedamse buslijnen krijgen voorlopig nog geen ontwaardingsapparatuur. Al is in veel gele bussen van de RET al een automaat aangebracht, op de trajekten van de lijnen in Schiedam wo-rden deze niet gebruikt. Volgens een woordvoerster van de RET is het ook niet de bedoeling dat dit op korte termijn zal gebeuren. Profiteer mi vtn hat uniek* **nbo4 2 krtnwn te onmnjtn voor de prijs v»n Mn: 4*1 5<lii«dimiche Courant m« nï«uwt uit uw txxé an omjevfrj. «n fiat Roiiartlirmeli K NieuwibUd met het lutita bimun-an buitenlandi* nieuw». Geef om nu opdncht ook bij I B 14 4ij en fruit. zonder enije verplichting, «ie SC RN te b»zart«n er> en(d«k| »lf de vele plwpunieit. Met name op de lijnen naar Vlaardingen (57 en 59) wor den deze bussen met ontwaar dingsapparatuur ingezet, maar de automaten blijven voorlopig buiten gebruik. Ook het bijzonder tarief dat op deze interlokale buslijnen geldt maakt de apparaten minder geschikt. Slechts bij uitzondering zal in Schiedam in de direkte toe komst van de gele automaten gebruik worden gemaakt. De tramlijnen l en 8 hebben ge durende de gehele dag ont waardingsapparatuur in ge bruik en alleen in de spitsuren rijden nog oudere tramstellen met conducteurs. Op buslijn 38 rijden rode en gele bussen met automaten. Schiedam -Waf is dichf als hij open is luidt ccn oud raadseltje. En iede kind kent het ant woord; de ijsbaan. Een logisch grapje, wont niemand krijgt bi/ het zien van zo'n sappige ijsboon, zin om zijn schaatsen onder te binden. Het sopt zo, je ijzers roesten er van en vooruitkomen is er niet bij. Er moef remand zijn geweest die steeds maar werd gevraagd wanneer die ijsbaan nou eindelijk weer eens open ging. Een bord geeft sindsdien aan dat deze ijsbaan in Kethel inderdaad gesloten is. V/ie weet blijft het er wel hangen tot de volgende winter. Schaatspret zit er nu niet meer in, al zijn we maanden verder afs de uit de maand is. 4 pagina's Vrijdag 3 maart 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD"Ste 24350 Broersvest 3-telefoon administratie 2680 91--redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De confessionele bonden en de Industriebond XVV gaan een proces aanspannen tegen de werf IHC Gusto. Zij wil len via dit prores een loonvordering eisen voor de groep mensen die bij Gusto werkzaam zijn in de staalbouw. Deze mensen is door enkele leidinggevende figuren tijdens de staking toege zegd, dat indien zij zich zouden melden, zij uitbetaling van de nietgewerkte uren zouden krijgen. De directie blijft echter op haar standpunt staan de werknemers dnor middel van een voorschot tegemoet te komen. Bovendien stelt de directie dat de chefs in dit geval buiten hun boekje zijn gegaan en dat deze toezegging buiten haar om is gedaan. De bonden zijn ook op hun standpunt blijven staan, dat de mensen in dc staalbouw uitbetaald moeten worden. De directie heeft toen tegen de bonden gezegd dat zij het maar aan de rechter moesten vragen. Wat hetreft de regelingen voor stakers blijft de directie van Gusto gebonden aan dc richtlijnen van de werkgeversorganisaties, een gerechtelijke beslissing zou dit gedeeltelijk kunnen veranderen. De vakbonden venvachten wel dat de rechter een uitspraak In hun voordeel zal doen. De mensen in de staalbouw waren boven dien wel degelijk bereid om té werken en hebben zich iedere dag gemeld. De eventuele betaling zal alleen voor mensen in de staalbouw gelden. Schiedam De afdeling Schiedam van de Nederlandse Protes tantenbond krijgt van donderdag 30 maart tot zaterdag 8 april tien Engelse jongelui op bezoek. Het Is de bedoeling, dat deze uit Londen afkomstige jongeren meehelpen aan het opknapwerk in het Jeugdhuis van de Protestantenbond, Hoogstraat 167. Ook zullen zij op excursie gaan. De Schiedamse afdeling van de Protestantenbond houdt nauw con tact met de Engelsen ïn verband met het projectc/iwerk dat de Educative Workshop van de Protestantenbond vorig jaar in Londen heeft verricht. Voorts is er van 24 juli tot 5 augustus een jeugdproject ïn Londen in de Congregational Church in Clapton. Evenals vorig jaar zal de uit tien tot twaalf man bestaande groep, die deelneemt aan het project, werkzaamheden verrichten in de kerk van Clapton. Kosten voor dit bezoek aan Londen bedragen, 175. De minimum leeftijd is vastgesteld op zeventien jaar. Sehiedam De Sportraad voor de Gemeente Schie dam houdt dinsdag 7 maart een openbare verga dering in de raadszaal van het stadhuis. Aanvang 8 u. Op de agenda staan on der andere een verzoek van de vereniging Schie dam over het onderhoud van een honkbalveid, een verzoek van SVDPW over uitbreiding van de kantine, een rapport over de tennis banen in Schiedam en en kele punten over de vereni. gingen Spirit en Marlinit. Ten slotte staan een voor stel betreffende gemeente lijke sportaccommodatie voor de vereniging XJrsus en een. vertrouwelijk punt op de agenda. Schiedam De Schiedamse aquarium vereniging Natuur, genot in huis houdt maandag 6 maart een contactavond in de grote zaal van. gebouw Christelijk Sociale Belangen, die om acht uur begint. Op da agenda staat een bestuursver kiezing. De bestuursleden J. F. Bakkeren,' D. de Haan en L. Matena stellen zich her kiesbaar. Na afloop is er een spelavond. De vereniging heeft over 1971' een batig saldo. Het aantal le den neemt gestaag toe, bin nenkort kan het 200ste Hd worden ingeschreven- De tweede contactavond wordt gehouden op woensdag .15 maart, eveneens in. -de grata zaai van gebouw Christelijk Sociale Belangen. Schiedam Th de educatieve zaal van het Stedelijk Mu seum worden voor belangstel lenden onregelmatig non-ver. balè trainingen van ongeveer 120 minuten gegeven. De2e trainingen zijn bedoeld om mensen voor elkaar en voor hun omgeving gevoeliger te maken en hun zintuigen te reactiveren. Zowel jongeren als oudemen kunnen zich hiervoor opgeven bij Jan.' de Grauw, tel. 266491. Bij voldoende opgaven wordt er een groep van ten hoogste 12 deelnemers samengesteld, om. op een nader af te spreken tijdstip hieraan deel te ne men. Dit weekeinde is in h-et Stedelijk voor het laatst de tentoonstel ling Konfrontatie VII te zien met schilderijen en zeefdruk ken van Hans Landmaat, schiL derijen en zeefdrukken en te keningen, van Jaap van. den. Ende en grafiek van Kan Kniphorst. Op zondag 5 maart wordt een. rondgang over deze expositie gehouden: „Konfrontatie Kij ken, Deze rondgang duurt ..van half vier tot half vijf. Er kan worden gekeken naar en ge praat over deze expositie. Schiedam Het boorschip „Dij PeJikan" zal medio maari' haar eerste proefvaart ma' ken. Aan het schip wordt, bi- de werf Gusto, op het ogenblij de iaatste hand gelegd. D', boortoren op het schip is meter hoog en wordt een da zer dagen geplaatst. Het schiL heeft zodanige afmetingen da het dok van de werf Gusti moest worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1