Inhabé niet in 1972 Oud-archivaris Van der Poest overleden Passage krijgt nieuw jasje Raadsleden stellen vragen over uitlatingen ambtenaar Gemeentebestuur Schiedam gaat naar Wandsworth 2 kranten voor één prijs! Standhouders laten het afweten Aanrijding Binnenkort hearing in Zuid Inbraak in Cash en Carry-bedrijf Vergadering commissie Volksgezondheid Minister Udink naar Kethel Krediet van ƒ12.500 voor ver pleegtehuis mml Turk in rug gestoken Naar aanleiding van brief in S.C. KLEDING GESTOLEN Bromfietsster gevallen Geslaagden EHBO-diploma Dinsdag I maart 1972 SCHIEDAMSCHE COURANT -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 6 pagina's 99ste jaargang no. 24353 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam'Vlaardmgen DDe Inhabé 1972 gaat niet door. De consumentenbeurs voor Schiedam en Vlaardingen, die van 15 tot en met 23 april in de Sporthal Margriet zou worden gehouden, moet dit jaar wijken voor een gebrek aan belangstelling onder de kandidaat-standhouders. Voor de organisatoren zou het doorgaan van de beurs teveel risico's inhouden. iehiedam In het Cash en Car ry-bedrijf van Salari aan de Van Deventerstraat is het af gelopen. weekeinde ingebro ken. Er wonden twee draagba re televisietoestellen, één elektrische klok, een draagba re radio en een casette-recor- der vermist, de waarde van het gestolene is f 1500, De in brekers zijn langs het dak bin nen gekomen, en konden zich via een staalconstructie naar beneden laten glijden. Schiedam De Commissie voor de Volksgezondheid houdt donderdag 16 maart een openbare vergadering in de raadszaal van het stadhuis. Op de agenda staan het verle nen van een krediet -van 25.000 voor het Verpleegte huis Nieuwe Waterweg Noord, het subsidiëren van de Stich ting Therapeutische Kampen voor astmatische jongeren, het aanbrengen van interne voorzieningen in het gebouw van de GG en GD aan de Tuinlaan en tenslotte de rond vraag. De vergadering begint om acht uur. Schiedam Op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging van Systeembouwers zal mi nister drs. B. J. Udink (volks huisvesting en ruimtelijke or dening) morgenochtend een kort werkbezoek brengen aan Kethel. Hij zal er een flat in aanbouw bezoeken die volgens het Irctervam-systeem wordt gebouwd door Wolkers Aanne mingsbedrijf. De minister zal omf kwart over tien in Kethel arriveren en drie kwartier la ter^ weer vertrekken. Drs. Udmk zal ook nog bouwpro jecten bezoeken in Rotterdam en Maassluis. Vlaaröingen Gisteravond is de 17-jarige D. P. met zijn bromfiets aangereden door de 34-jarige automobilist J. v. N., die geen voorrang verleende. Bij deze aanrijding, die ge beurde op de kruising Galgka de Abel Tasmanlaan, brak de bromfietser zijn onder been. Hij is naar het Holy-zie- kenhuis vervoerd. 'flaassluis De Stichting Ver pleegtehuis Nieuwe Water weg-Noord heeft een voorschot gevraagd van 12.500. Mt bedrag is bedoeld als aan vullend voorschot van een krediet dat de gemeente eind vorig jaar beschikbaar stelde ad 5000, en dat nodig is voor de voorbereiding van de bouw van een regionaal verpleegte huis voor somatisch zieken en demente bejaarden, te Schie dam. B- en w. stellen de raad van avond voor het gevraagde voorschot te verlenen op voor waarde dat de stichting een rentevergoeding betaalt. Het bestuur van de Stichting Consumentenbeurs Inhabé heeft de beslissing na lang overleg moeten nemen. De be schikbare ruimte in de Sport hal zou maar voor een deel zijn bezet. Bij de middenstan ders trof het bestuur een aar zelende en afwachtende hou ding aan. Secretaris J. Ooykaas heeft de adspirant-deelnemers schrif telijk op de hoogte gesteld van het niet doorgaan van de beurs. „Met een dergelijk pro- jekt kan men nu eenmaal niet wachten tot „vijf voor twaalf" om daarna te beslissen. Fi nanciële en commerciële be langen van enthousiaste standhouders staan op het spel, waaraan men niet achte loos kan voorbijgaan," aldus de heer Ooykaas. De organisatoren verliezen ove- rigens de moed niet: een jaar zonder Inhabé kan volgens hen wellicht een stimulans zijn om in het voorjaar van 1973 een beurs op te zetten met standhouders, die er van overtuigd zijn dat in Schie dam een beurs moet slagen. In het najaar komt de Stich ting hierop terug. In 1971 werd een aparte stich ting voor het houden van de consumentenbeurs in de Sporthal gevormd, bestaande uit de Stichting Sporthal Mar griet en de Schtedamse Han dels- en Bedrijfsraad als ver tegenwoordiger van het mid denstandsapparaat Overigens De Inhabé 7971: Een goed bezette SporihaJ Margriet. De volgende consumentenbeurs kan op zijn vroegst in 1973 worden gehouden. was toen al een daling van het aantal bezoekers merkbaar. Het grootste aantal bezoekers kwamen op de Inhabé die in 1970 werd gehouden. De be drijven uit Schiedam en Vlaardingen hebben hun aar zeling om aan de Inhabé 1972 vermoedelijk uit de teruglo pende belangstelling geput. Schiedam Bij een vechtpartij in een café heeft vannacht een nog onbekende dader de Turk Mohammed B.M. uit Rotter dam in de rug gestoken. Deze kreeg twee steken, die overi gens niet erg diep waren. Hij is in de Dr. Noletstichting op genomen. De Turk meldde zich na de vechtpartij per taxi aan het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat. De politie stelt een onderzoek in. Schiedam Drs. A. van der Poest Clement, oud-archi varis van Schiedam en oud-rijksarchivaris, is woens dagmiddag plotseling overleden. Hij werd 60 jaar. De heer Van der Poest is van 1938 tot en met 1954 ar chivaris van Schiedam geweest. Toen werd hij be noemd tot rijksarchivaris. Na een lange ziekte Kreeg hij op 1 april 1964 eervol ontslag uit de dienst. Hij is altijd zeer geïnteresseerd gebleven in de geschiede nis van Schiedam. De huidige archivaris, drs. - f 7 r'f G. van der Feyst, heeft een i - artikel geschreven over zijn voorganger. Die werd de eerste archivaris met volledige dagtaak en heeft het gemeentebestuur steeds meer voor het be lang van het gemeente-ar chief kunnen interesseren. De -door hem verrichte werk zaamheden op het gebied van ficheren van officiële stukken, stukken van de burgerlijke stand en de dagbladen over enkele pe riode in de Schïedamse ge schiedenis worden nu nog dankbaar gebruikt. Ook van het archief van de her vormde gemeente maakte de heer Van der Poest een pasklare inventaris. De oud-archivaris heeft ja renlang hinder ondervon den van de slechte behui zing van het gemeente-ar chief. Enkele malen heeft Voor het personeel van het hij voorstellen gedaan tot gemeente-archief is het uitbreiding van het huidige overlijden van de heer Van gebouw. Ook in publikaties heeft hij uiteengezet wat hij als het nut van een ar chief zag- Hij deed dit „om het onstellende tekort aan kennis omtrent het verle den van onze stad aan te vullen en tevens om enige belangstelling te wekken voor het archief". A von der Poest Clement verscheen over M. C. M. de Groot. Inleiding en slot opmerkingen zijn van zijn hand. Naast publïkatie3 in dagbla den schreef hij artikelen in het maandblad van de Schiedamse Gemeenschap en schreef hij enkele boek werkjes. Het laatste wat hij schreef was de inleiding bij het boekje, dat onlangs der Poest Clement totaal onverwacht gekomen. Sinds zijn pensionering had hij er een eigen werkruim te er. de huidige archivaris had hem al een eigen ruim te in het nieuwe archiefge bouw toegezegd. De oud archivaris had het plan als zijn grootste studie de ge schiedenis van de her vormde gemeente van Schiedam te schrijven. Deze stuche zou zijn hoofd studie zijn geworden. De heer Van de Poest Cle ment is gisterochtend ge cremeerd. Schiedam De Passage krijgt een nieuw jasje. Schilders zijn al enige tijd bezig met het verven van de muren, die een nieuw kleurtje wel nodig hadden. Het resultaat is een wat frissere aanblik in Schie dams enige overdekte win kelgalerij in het stadscen trum. Schiedam De raadsleden mevrouw M. A. C. Taverne-van Campen en de heer S. J. Rosman hebben b. en w. schrifte lijke vragen gesteld naar aanleiding van een brief van drs. R. P. Wark over de subsidiëring van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren in de Schiedamsche Courant van donderdag 2 maart. De heer Wark, hoofcTvan de afdeling jeugdzaken van de gemeente, had hierin kritiek geleverd op de uitlatingen van PvdA-fractievoorzitter P. Boschman over de kans op subsidieverlening van de S.R.J. J. door het rijk, Met de aanval van de heer Wark op de FvdA-fractievoor- zïtter, die va nberoep jeugd- ambtenaar van de gemeente Vlaardingen is, zijn de raads leden niet gelukkig. De me ningen van de heer Boschmap» en Wark over de kans op sub sidieverlening van rijkswege lopen zoals bekent uiteen. De raadsleden willen van b. en w. weten of 9 de voorlichtingsambtenaar is ingeschakeld bij het zenden van deze brief aan onze re dactie voor het zenden van. de brief aan S.G. en de in. dit schrijven, opgenomen brief van b. en tv. aan het ministe rie van c.r.m. toestemming is verleend of instemming is ge vraagd door het college, res pectievelijk de wethouder voor Jeugdzaken G. Kaptein; b, en w. het juist vinden dat een ambtenaar in de pers kri tiek uitoefent op het betoog van een raadslid over een be paald onderwerp in. de ge meenteraad, die dus in het po litieke vlak ligt. Bij een be vestigend antwoord op deze vraag willen de raadsleden weten, waaróm b. en w. dat vinden. De heer Rosman en mevrouw Taverne willen verder weten of het college ook vindt dat de kop van het artikel „Wel kans op rijkssubsidie voor raad jeugd en jongeren en de in houd van het artikel niet over eenstemt met de strekking van het raadsvoorstel, waarin werd. vermeld dat de kans op rijkssubsidie zeker niet groot is. Tenslotte willen ze weten, of de brief van b. en w. al door het ministerie is beant woord en of b. en w., indien ze de eerste drie hierboven ge stelde vragen ontkennend beantworden, herhaling van het gebeurde willen voorko men. Schiedam B. en w. willen eind maart of in april de toe gezegde hearing In De Gorzen houden. Wethouder B. E. Col- lé van Volksgezondheid en Volkshuisvesting deelde ons dit desgevraagd mee. Op het ogenblik Is nog niet bekend, waar en wanneer precies do hearing zal plaatsvinden. De wethouder zal de zaak binnen kort in het college brengen, waarna een datnm kan wor den vastgesteld. Het is niet de bedoeling, dat de hearing la ter dan april wordt gehouden, aldus de wethouder. Schiedam Het Schiedamse gemeentebestuur brengt in het komende weekeinde, van vrijdag 10 maart tot en met 13 maart, een bezoek aan „London borough of Wandsworth" in Engeland. Het gemeentebestuur van Wandsworth, zus terstad van Schiedam, heeEt in mei 1970 bij de viering van de 25ste bevrijdingsdag met een jeugd- en sportuitwisse- ling een bezoek gebracht aan Schiedam. Het Schiedamse gezelschap be staat uit burgemeester H. Roelfsema en echtgenote, wethouder mevrouw G. D. Verweij-de Graaff en echtge noot, wethouder B. E. Coïlé eu echtgenote, wethouder G« Kaptein en echtgenote, ge meentesecretaris mr. M. J. Blok en echtgenote, de heer G. H. Plekkringa, chef afde ling Interne Zaken en echtge note, de heer P. J. Drenth, voorzitter van de Stichting Viering Nationale Feest en Gedenkdagen en echtgenote en mevrouw L. R. C. vtan de Griend-Hom, weduwe van de oud-voorzitter van de V.N.F.G. Vrijdagmorgen vertrekt het ge- zo Iscnap van de luchthaven Zestienhoven. Men wordt bij aankomst begroet door de Mayor of Wandsworth de heer James A. Gold mg en echtge note, de „Town Clerk" de heer N.V. White en de „Prin cipal Asistant of the Town Clerk", de he^r R, C. Vernon. Het Bloombury Centre Hotel/ Londen W.C.I. zal het gezel schap onderdak verlenen. Het gemeentebestuur zal vrij dag na een lunch, aangeboden door het gemeentebestuur van Wandsworth, een bezoek bren gen aan de olaatselrike wo- ningdienst en aan het bejaar dentehuis Meadbank in Bat ter sa aVriidagavond en za terdag zal het gezelschap op Pigen gelegenheid Londen ver kennen en zondagmorgen zul len de bestuurders van beide gemeenten gezamenlijk een rondrit door Londen en omge ving maken en zullen zij Hampton Court Palace be zichtigen. Het gemeentebestuur van Schie dam biedt het gemeentebe stuur van WancKwortn een di ner aan, waarbij van Engelse zijde zullen aanzitten, de Mayor and mayoress council lor en mevrouw James A. Goulding, de councillor en mevrouw ïan Mc Garry, de al- derman en mevrouw Ronald F. Ash, alderman miss G. Morgan, de Town Clerk en mevrouw N. B. White, de heer en mevrouw R. C. Vernon en de heer en mevrouw F. G. Bush. De laatste dag ten slotte is er een bezichtiging van Wands worth met bezoeken aan de Technische Bedrijven, de West Hlll Distri ets-bibliotheek en de Putney Swimming Pool, de lunch wordt aangeboden door de directie van de Mas- sdti Scott Thrissel Enginee ring Co. Ltd. (het voetbalelf tal van deze firma nam deel aan de uitwisseling in 1970). Het Schiedamse gemeentebe stuur arriveert maandag avond laat weer op Zestienho ven. Prafitwr nti r*n htt uni«k* unbod 2 knrtttn l« onmnftrt voor «Ia pnjt v»« Hts: dal 5chitrf*«ucfi» Courant mat flituwt tut uw «n omj«vinj. «n ttoturdimtch NieuwtbUi met het luuu btnneft-enbuitenlifldtenieuwn. Geefoni nu opdrieht ook bij 8 u 14 dijen ffitit, zonder «mje *erp!ithtil»|. <f« SC RN te bezorjen an ontdek zelf de vele oimpuntan. Schiedam Het rtgelopen weekeinde is ingebroken in de American Stock aan de Broersvest. De inbrekers heb ben zich goed In de kleding gestoken. Zij hebben zes broe ken, drie suède jassen, zeven truitjes en twee mlss-levi pak ken meegenomen. Zij zijn bin nen gekomen door een ruit te verbreken. Dm» bo« in opait irtvtlop, *ond*r ponx«t«1. Muren nmr Routrdimuh NieuwibUd, intwoordnummtr W4, Rücwrdiifl d*SC+ RNt4d*j»«jrath mvi Kitfoon X'V Schiedam De 18-jarige Yvon ne E. is het afgelopen week einde in de van Swindenstraat ten val gekomen. Zij schrok van enkele geparkeerde voer tuigen en verloor de macht over haar stuur. Zij is met schaafwonden aan beide be nen naar het Gemeente Zie kenhuis gebracht, vanwaar ze na behandeling naar huis ka* gaan. Schiedam Alle 18 deelnemeri aan het examen voor het EH BO-diploma. dat op vrijdag 3 maart in „Het Schephuis" tf Kethel is afgenomen door dl heer J. P, van der Merwq arts te Maassluis, zijn ge slaagd. Het zijn de dames J Ereugen, Th. Engelen, C. En gering, C. Fransen, H. Fran sen, A. Griffijn, M. van Gen nip, R. van Herk, A. de Jong H. van Kempen, W. Landsber gen, C. Langelaan, H. Schook A, Schijf, C. "Veldboer en A Winkelman, Tevens zijn gg slaagd de heren K. Burgier ei P. van der Ven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1