Vijftiende uitvoering van Bach's Matthaus Passion in Vlaardingen Markt alsnog in de Prins Hendrikstraat 1 r HEMA ohiedam: aiweer een Herboren Hema ZEBRA L AANLEG VAN - RIJNPOORTHAVEN LANG NIET ZEKER Opening woensdag 8 maart1030uur Met als speciale openings attrakde: koffie met appelpunt met slagroom van 125 nu 1- (t/m zaterdag 11 maart). Grote kans rijwielen i BROMFIETSEN POPPEZIJN FRACHTI8 BEKLESE TRAP i MET TAPISCN OF TAFiFLEXI! Statenlid op CH-Mjeenkomst; Dat is de mening van de bedrijfsleider, de beer H.A.G. de Haard. Hij zegt „Toen we hoorden dat we de kans hadden om onze verkoopruimte te verdubbelen, hebben, we allemaal ons beste beentje voor gezet om 't zo snel mogelijk voor elkaar te krijgen. Want eerlijk gezegd - en onze klanten zullen 't daar mee eens zijn - werd 't wel eens een beetje te benauwd in ons oude pand En het resultaat is de moeite waardWe hebben zo eens rondgekeken in de nieuwe Hema en we kunnen de heer De Haard alleen maar gelijk geven; het is inderdaad enorm. Er is véél meer ruimte. Alles is overzichtelijk uitgestald, dat maakt 't kiezen makkelijk. En gezellig ook Enthousiast troont de heer De Haard ons mee door zijn domein. We zien dat de Lange Kerkstraat twee ingangen heeft gekregen. Bij de linkeringang zijn de sfeervolle afdelingen kosmeüka en bijouterieën. Met vlak daarnaast iets nieuws; deWip-ïn coffeeshop,metmaar liefst62zitplaatsen!We kunnen kiezen uit o.a.koffie met gebak, ijs én frisdranken Bij de ingang rechts is de modeshop, waarover op de pagina hiernaast meer. Nou en als je die nieuwe kollektie even van dichtbij bekijkt, dan zie je dat de Hema verrassend in de mode is. Echté leuke dingen En veel keuze, ook in de grote maten! Als we verder lopen, lokt ons de bonbons- afdeling. En kijk eens wat lekker; gebak vers uit de eigen banketbakkerij, een notenbar met een fantastisch assortiment En natuurlijk de beroemde wanne worst en saucijzebroodjes, die in een leuk hoekje genuttigd kunnen worden Trouwens, de kaas en de fijne vleeswaren vers van !t mes hebben een schitterende plaats gekregen Met voor de kaas een nieuwe gekoelde vitrina Wat vooral ook opvalt is het licht Deze nieuwe Hema is heerlijk licht en ruimtelijk Met brede gangpaden ook. En het nieuwe verkoopsysteem, waarbij je als klant sèlf Best en gemakkelijk en snel afrekent bij een van de centrale „kassa-eilanden". En niet te vergeten- er zijn drie gastvrouwen, de dames Dingler-de Roo, Baanvinger-Zwaard en Van der Hoek-Westhuis. „Alles in 't belang van onze klanten' zegt de heer De Haard. De gast vrouwen staan altijd klaar om vragen te Beantwoorden, kleine probleempjes op te lossen. Ineen modem warenhuis moet alles erop gericht zijn om 't de mensen zo plezierig en gemakkelijk mogelijk te maken En dat is iets waar iedereen die in deze nieuwe Hema komt 't roerend mee eens zal zijn. Je kunt er echt alle kanten op. Dit is echt modem winkelplezier, zoals je 't in deze tijd verwacht Op woensdag 8 maart om 10.30 wordt deze nieuwe Hema feestelijk geopend door de burgemeester, de edelachtbare heer H. Roelfsema. „En we rekenen erop dat iederéén dit feest komt meemaken..." zegt de heer De Haard. SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 7 IMani ïaiü Door W. p. Verheul laarttingen Het feit dat dit jaar voor de vijftiende maal in Vlaardingen onder leiding van Piet Struijk Jo- hann Sebastian Baehs Mat thaus Passion zal klinken was de aanleiding eens een repetitie te bezoeken en een praatje te maken met bestuur en dirigent van „Gemengd Rijnmondkoor Vlaardingen" over de uit voering van Bachs meester werk, in talrijke steden een jaarlijks evenement van grote betekenis. Het bleek dat men deze schep ping niet alleen als een tech nisch wonderwerk van cultu rele betekenis wil zien, maar ook de religieuze grond waar op Bach zijn nu reeds meer dan tweehonderd jaar oude opus bouwde, wil beklemto nen. Zo kan in zijn totaliteit dit werk ook voor onze tijd nog betekenis hebben. Nie mand die dit werk eenmaal hoorde kan onverschillig blij ven voor de machtige werking N/et of/een de dirigent, ook de koor/eden repeteren uiterst geconcentreerd. I Boek van Holland Het lijkt niet uitgesloten dat de toe komstige markt in Hoek van Holland alsnog in de Prins Hendrikstraat zal komen. Tij dens een bijeenkomst met de Hoekse middenstanders en de directeur van het marktwezen In Botterdam, de heer Rijkce, •werd de winkelstraat als meest ideale marktplaats aangemerkt. Hoewel de straat nog nauwkeurig moet worden nagemeten, lijkt de mogelijk heid aanwezig- De marktten- ten zouden dan met het „ge zicht" naar de winkels moe ten komen, tegen de trottoir band en met de luifels over het trottoir. Overigens waren de meeste winkeliers met enige reserve -naar de vergadering gekomen en ook na afloop was er geen onverdeeld enthousiasme, te meer toen bleek dat men de markt niet grotendeels Sn ci- genhand kan houden. De standplaatsen (de beer Rijkce rekent op honderd Inschrijvin gen) zullen namelijk bij loting worden toegewezen. Over de marktdag kon men nog geen uitsluitsel geven. Er zijn verschillende mogelijkheden die nader zullen worden on derzocht. WIjkraadsvoorzittcr L. van der Houwen toonde zleh over de bespreking toch wel tevreden. In elk geval hebben de winkeliers gelegen- ,eri''aUe' T-i REPARATIES. Hoogstraat 103, dei. .26175-52 held gehad hun mening ken baar te maken en ondanks enige reserve was er SCen duidelijke afwijzing. In zijn vergadering van 28 maart zal de wijkraad opnieuw de markt in bespreking nemen. Bij gunstig advies zal vervol gens een voorstel aan b. en w. van Rotterdam worden ge daan en in laatste instantie moeten Gedeputeerde Staten nog goedkeuring verlenen. Wanneer alles In vlot tempo verloopt, dan zal het nog wel juli worden voor de markt In Hoek van Holland kan gaan draaien. Vlaardingen Tijdens een col legevergadering hebben b. en w, besloten een zebrapad aan te brengen op de Holysingel, onmiddellijk ten noorden van de kruising van deze weg met de Dillenburgsingel; het pad gelegen tussen de Vossius- straat en de Geert Grootelaan aan te wijzen als onverlicht fietspad en de parkeerhaven aan de noordelijke zijde van de Blokmakersplaats tussen acht en zes uur alleen te be stemmenl als laad- en losha- ven. Verder werd het aantal par keerverboden uitgebreid. Voortaan is het verboden te parkeren langs een gedeelte van de oostelijke zijde van de Nieuwe Kerkstraat, een ge deelte van de westelijke zijde van de secundaire rijhaan van de Amalia van Solmslaan en een gedeelte van de oostelijke zijde van de secundaire rij baan van de Charlotte de Bourbonlaan. NU OF NOOIT I V WILT EEN DIT'KAN 1 1 yTREEDS V,Ab/ 150.— ill B. SCHILPEROORD Kotterdamxedüfc 397 B - Telefoon 26.96.84 :'v.-V-.opk;;'s avonds s -1Showroom vóór all e vooraanstaande y.::y'vy:.'-MEBKEN VLOERBEDEKKING die er van uitgaat. Van deze gedachte uit wil „Gemengd Rijnmonükoor Vlaardingen" met medewerking van Da meskoor „Vivezza" dinsdag 21 maart in de Grote Kerk deze passiemuziek brengen, in de hoop dat velen er iets van zullen meenemen wat hun le ven kan verrijken. Op de re petitie bleek me dat ieder lid van dit plm. negentig leden te-Bende koor zijn beste krach ten hiervoor wil inzetten. Behalve het Residentie Orkest en het Rotterdams Jongens koor werken aan de uitvoe ring mee: Arjan Blanken, te nor (evangelist) Cornells Schell, bas (Ohristuspartij), Jenny Veeninga, sopraan, de alt Caroline van Hemert» Bert van 't Hoff voor de tenor aria's, Robert Holl bas-aria's. Koos Bons, orgel en Frans de Ruiter, elavecimbel. Voor de dirigent Piet Struijk. die de Matthaus Passion uit voering in totaal voor de vijf tiende maal leidt vormt deze compositie nog steeds een bron van inspiratie („wat een machtig werk is het toch!") waaruit hij putten kan om zijn zware taak te kunnen volbren gen en ook de bezieling over te brengen op het koor en 't publiek dat steeds in groten getale komt luisteren en ook nu in de geëigende sfeer van de oude Grote Kerk zeker geen verstek zal laten gaan. Pief Struijk in volle concentratie Vlaardingen Provinciaal statenlid Ir. J. van der Enden heeft op een CHU-bijeenkomst ïn 's Gravenzande gezegd, dat het nog lang niet zeker Is dat de Rijnpoorthaven, tussen Maassluis en Hoek van Holland, inderdaad zal worden aangelegd. „Noodge- dwongen of vrijwillig hebben vele instanties meegewerkt aan de realisatie van de plannen voor de aanleg van de Rljnpoortha- i ven, maar het staat nog helemaal niet vast of die plannen ook zullen worden uitgevoerd. Er ligt nog altijd een beroep van de f gemeente Naaldwijk bij de Kroon tegen de opgelegde herziening van het streekplan Westland", aldus het statenlid. Naar de mening van de heer Va-n der Ende is'het in het raam van dit beroep mogelijk dat feiten en omstandighe den naar voren komen, die de gehele Rijnpoorthaven op z'a minst twijfelachtig maken. Het 'statenlid zei, dat berekenin gen hebben uitgemaakt, dat de omstreden containerhaven de eerste 25 jaar honderden miljoenen guldens gaat kos ten, zelfs zonder groenstrook. Hoewel de regering achter de plannen staat, weet nog nie- mand waar het geld vandaan moet komen. Voorla ia de door Rotterdams burgemees- ter Thomassen onnodig geach- - te groenstrook een twistpunt r wat de aanlegkosten betreft. Rotterdam wil, zoals bekend, die groenstrook, in geen geval financieren. Ir. Van der Ende zei aan ®t be gin van zijn betoog, dat nlet- aileen rijk en provincie, maar ook de gemeenten in Jt West- land het beleid bepalen. In de nieuwe Hema Schiedam kunt u nu alle kanten op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4