Structuurplan voor de Hoek een avontuur Kringrecords voor Frits Jan en Diane Edelijn ARIE VAN ARKELEN MET 2723 GRAM VIS HEMA r i Regeling met Maasland opgeheven Uitbreidingsmogelijkheden zijn matig Kijk eens hoe verrassend de Hema in de Kijk maar hieronder, dat zijn er een paar mode is. Toets bijvoorbeeld de kollektie modelletjes uit eens aan uw eigen smaak. U ziet dat er aan alles is gedacht Ook aan de grote maten. En dat die-nieuwe mode helemaal aktueel is. 1 19,75 24.75 SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 7 MAART X972 Maassluis Besloot de gemeenteraad van Maasland In januari om de regeling met Maas- sluis te beëindigen vol gens welke kinderen uit Maasland toegelaten worden op de openbare lagere scholen in Maas sluis, de gemeenteraad van Maassluis ral hier vanavond een beslissing over nemen. De gemeenschappelijke regeling dateert van 1949 toen de gemeente Maasland nog niet be schikte over een school voor openbaar lager on derwijs. Nu Maasland sinds enige tijd wél zo'n school heelt, heeft de gemeenschappelijke re geling geen zin meer. Hoek van Holland Staat Hoek van Holland aan de vooravond van een nieuwe ontwikkeling? Gezien de re cente gegevens is dat eigenlijk nauwelijks te verwach ten. Het bezoek van. wethouder Jettinghof van stadsont wikkeling aan de Hoek heeft ook al weinig nieuwe aanknopingspunten gebracht of het zou moeten zijn dat eens temeer duidelijk is geworden dat ontwikkelingsge dachten uit de Hoek zelf moeten komen. Hij meent dat er voor Hoek van Holland helemaal geen haast is» Maar de schetsen die ir. Fokkinga, de directeur van de dienst voor stadsontwikkeling, de bezoekers heeft laten zien, tonen het tegendeel aan. Er is wel degelijk haast bij een structuurplan. De mogelijkheden voor verdere uitbreiding van Hoek van Holland zijn zeer matig. Wanneer er niet met spoed een plan wordt opgesteld, dan is een structuurplan vol komen overbodig, omdat de beschikbare mogelijkhe den dan geheel zijn uitgeput. GEGEVENS De fractieleider van de Partij, van de Arbeid, de heer J- C. Rotmeijer» bracht dit ook naar voren. Binnen zijn partij is al een werkgroep gevormd die wil meedenken, meepraten en meevoorbereiden bij het totstandkomen van een structuurplan. Dat is bepaald geen geringe op gave, omdat het ontwikkelen van een toekomstvisie nu niet direct werk is van leken. De PvdA wil dan ook allerlei deskundigen raadplegen. Daartoe dient men inzage te hebben in alle plannen, praatschetsen en alles wat op Hoek van Holland be trekking heeft. Nu was wethouder Jettinghof wel be reid om alle gegevens te verstrekken, maar dan zal de voorbereidingswerkgroep een bredere basis moeten hebben. De wethouder meent namelijk dat het ondoen lijk, is die gegevens te verstrekken aan elke partij af zonderlijk, omdat dit een lawine van werk' zou veroor zaken. Wanneer de wijkraad, als vertegenwoordigend lichaam van Hoek van Holland, over de gegevens zou willen be schikken, dan wit de heer Jettinghof graag alle mede werking verlenend DISCUSSIE Inmiddels heeft het bezoek van de wethouder met tijn staf het gevolg dat de discussies rond de toekomst van Hoek van Holland opnieuw in volle hevigheid zijn ont brand. Met betrekking tot bijvoorbeeld de woningbouw bestaat binnen de wijkraad bepaald geen eensgezindheid. De Fartij van de Arbeid staat op het standpunt dat er eerst een. structuurplan moet komen alvorens men weer kan gaan denken over woningbouw op Iets grotere schaal. Voorlopig dient men zich te beperken tot de lokale be hoefte. Andere fracties zijn van mening dat men' in middels wel bepaalde bouworders kan plaatsen. Het is inmiddels wel duidelijk geworden dat uitbreiding Ontdek 'ft zelf Ziet u de opgestikte zakjes? Is er in marine en train. Maten 36-44' teuk met die pantalon. Ook van. denim jersey. Kombineer eens met kleuren, want Hij Hangt voor u klaar in bleu, bruin, marine en rood. In de maten 38-46 Zo zie ie maar weer: als iets.mode is, vind je 't ook in de Hema. - Of is dat niet nieuw soms, zo'n moleskin pak? Voel eens even dat gladde stofje. Kijk naar die kleuren: marine, bruin, groen, beige of zwart En Iaat t dan inpakken. Jack, in de maten 36-42 39.75 Broek, zelfde kleuren en maten Niet vergeten dat't voorjaar voor de deur staat En wat trek je dan aan? Dit polojurkj'e. Met een overnemakraagje of gewoon een ronde hals. in verschillende kleurige deartns. Maten 36-44 24.75 Niks fijner dan. zo'n strak maar beweeglijk pullovertje. Denim Look, blauwgroen, beige, oranje en violet Maten 36-44 17.50 Natuurlijk neemje daar dit suède roV[e bij. uoed hoor: beige, bleu, rose, groen of bruin. Maten 36-42 yg in oostelijke richting vrijwel tot de onmogelijkheden zal behoren. In de eerste plaats omdat Rotterdam zien heeft vastgelegd ten aanzien van het terrein van de golfclub. Het behoud van het Staelduinsebos eiste dat offer van 60 ha. grond voor de golvers. Ondanks alle kritiek op die beslissing lijkt het erop dat die beslissing definitief ls. Het is bovendien de vraag of men in de toekomst wei zo ongelukkig zal zijn met hot golfterrein. Het is nog niet zo heel lang geleden dat bij voorbeeld ook tennis en paardrijden „elitesporten." wa ren terwijl ze nu toch gemeengoed zijn geworden. Daarbij komt dat zelfs zonder golfterrein het gebied ih oostelijke richting als groenterxein gehandhaafd zal worden, zodat er hier althans voor woningbouw geen mogelijkheden aanwezig lijken. De uitbreidingsmogelijkheden moeten dus in noordelijke richting worden gezocht. Voorlopig heeft men rekening gehouden met de bouw van ongeveer 2000 woningen in de omgeving van het kampeerterrein en achter de Nieuwlandsedijk. In het laatste geval moet ten koste van een kleine honderd tuinders kostbare grond wor den opgeofferd. CAMPING I Een consequentie van dit plan is wel dat de camping dan vrijwel geheel door bebouwing wordt ingesloten. Het gekozen terrein voor de camping bij de Tasmanweg,^ nu drie jaar in gebruik, is al vaker onderwerp geweest" van kritiek. Het ziet ernaar uit dat de camping nu ge-*" heel binnen de bebouwde kom komt te liggen, een si-" tuatie, die noch voor de kampeerders, noch voor de b»-*' volking aantrekkelijk lijkt. Bij verplaatsing van de camping zou bovendien een fors_ stuk grond terug worden gewonnen, waarop men vele^ honderden woningen zou kunnen bouwen. Bij de zakenmensen in Hoek van Holland is ten aanzien,,' van de toekomstige uitbreiding een toenemende onge-_ rustheid waar te nemen. Het gaat er namelijk steeds meer naar uitzien dat het centrum van Hoek van Holland volkomen, anders komt te liggen. Nu al ligt de winkelstraat volkomen excen-.; trisch en op een onlogische plaats aan de rand van het;, dorp. Bij uitbreiding in noordelijke ligging zal dat ac-,; cent nog sterker worden. De vraag rijst dan ook of het„. voor de zakenmensen nog wel verantwoord is om moderniseren of uit te breiden. Investeringen op lange- re termijn zijn beslist een gokje. Maar zonder aanpas sing aan de moderne eisen raakt men achterop. De za kenmensen worden dan. ook. door het lange uitblijven, van definitieve gegevens» voor moeilijke problemen ge steld. Zelfs moet betwijfeld worden of het plan voor de ontwik-,» keling van de Hoekse Brink in het licht van de toekom-„ stige ontwikkeling nog wel actueel is. Immers, ook de Brink komt geheel buiten het centrum te- liggen en lijkt als aanvulling op het winkelcentrum ett" als centrale ontmoetingsplaats nog nauwelijks een functie te zuilen hebben. MEER VRAGEN Het zijn slechts enkele van de problemen die ontstaan- rond de ontwikkeling van een structuurplan. Vrijwel alle voorzieningen zijn nog gericht op de oude dorps kern van Hoek van Holland. Scholen, Groene Kruisge- bouw. Politie, Brandweer en alle andere zaken zijn ge— vestigd in het oude gedeelte dat wellicht in de toekomst geheel buiten het werkelijke centrum komt te liggen. Het ontwikkelen van een structuurplan ls een zaak met veel haken en ogen. Toch zal zo'n plan er snel moeten komen of het is helemaal niet meer nodig. Het feit dat de materie bijzonder ingewikkeld is, mag ze ker niet verhinderen dat er spoed achter de zaak gezet dient te worden. Die spoed zal door de wijkraad betracht moeten worden. Vanuit Rotterdam mag men hoogstens medewerking verwachten: Initiatief zal van daaruit nauwelijks ont plooid worden. De gemeentelijke bestuurders zien In Hoek van Holland duidelijk een avontuur. Van werkelijk beleid ten aan zien van de toekomst ls nauwelijks sprake. Van onze sportredactie Vlaardlngen Tijdens selectiewedstrijden in Deventer ves tigde Frits Jan Edelijn op de 200 meter rugslag jongens onder de 15 jaar een nieuw kringrecord; van 2.24.4 naar 2.20.9. Ook zijn zusje Diane Edelijn vestigde de aandacht op haar met haar kringrecord op de 100 meter vlinderslag voor meisjes onder de 12 jaar. Haar tijd was 1.22.1 en het oude stond met 1.22.5 op haar naam. De meest belangrijke uitsla gen voor de Vlaardingers zijn: 100 meter vlinderslag meisjes onder 12 jaar: l Lin da Faber 1.14.6, 2 Anja van de Bogaerde 1.18.7 en 3. Dia. ne Edelijn (VZC) 122.1. 200 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar, Petra But 2.58,2. 200 meter rugslag jongens on der 16 j.1. Frits Jan Ede lijn 2.20.B, 2 Jan Walie Nauta 2.21.8, 3 Frank van Haaien 2-22.7. 100 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: Dina Edelijn 1.12.3. 1DO meter rugslag jongens on der 16 jaar: 1 Frits Jan Eder lijn 1.06.3, 2 Jan Walle Nauta 1.07.3. Frank van Haaien 1-07.4. 20O meter wisselslag pers. jon gens onder 16 jaar: 1 Frits Jan Edelijn 2,28.4, 100 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar: Petra But 1.23.6. 100 meter rugslag meisjes on der 12 jaar: Diane Edelijn 1.21.6. Vlaardlngen De vhv Uit en Thuis hield z'n tiende paasserle in het vveslland. Arle van Arkelen zag kans zich weer als eerste te klasseren met een totale vangst van 2723 gram vis. Ook de ove rige vissers gingen echter tevreden naar huis. Uitslagen: Theo Waas 2415 gram. Jaap Verhey 2240 gram. Lies Verhey 2230 gram, Dick van dor Velden 1815 gram, Maarten de Bruin 1615 gram, Jan van der Horde 1595 gram, Wim Tempe laar 1105 gram, Age Koster 1075 gram, Dick Fausert 830 gram. Klaag van Gelderen 770 gram. Komende zondag vertrekken dc vissers van de de weekmarkt om 7 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5