Opnieuw stuntwerk •.Schiedam' 2 UVG forceert een titelduel Jan Breur wint eerste rit Topper zonder winnaar VIS UITGEZET IN BEATRIXPARK RICK SNOEP WEER VOORAAN Shfe 91 iBwri Wel ruime zege, geen titel voor Scylla DHS-trainer Schop neemt contract in beraad Kampioen schap van Schiedam jSMSMB •jagaaBaKa oa-SMM Wielerseizoen begonnen SPIVO—VOLLEY '68 door Hans Soeters SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 7 MAART 1972 Schiedam Vrijdagmorgen is in de vijvers van het Prinses Beatrixpark wederom vfs uitgezet. Aan witvis 1000 kg voorn, terwijl aan roofvis ca. 200 kg snoek met een lengte van 50 tot 55 cm aan de visstand is toegevoegd. Het be stuur van de Hengelsportvereniging Schiedam en Omstre ken is voornemens 't roofvisbestand nog verder op te voe ren. Dit is nodig vil in de vijvers het natuurlijk evenwicht bewaard blijven. De laatste weken is nogal wat dode vis in deze vijvers aan getroffen en door de werkploeg hieruit verwijderd. Deze vissterfte behoeft niemand te verontrusten. In januari liet bestuur met een partij voorn gelijktijdig een aantal wilde karpers uitzetten. Talrijke exemplaren hiervan ble ken te zijn beschadigd als gevolg van een verkeerde be handeling bij het vissen en tijdens het transport. Ze zijn dan ook prompt dood gegaan. De leverancier heeft de ge leden schade geheel vergoed. Schiedam In de vijfde ronde de moed hebben opgegeven, van de competitie van de Rotterdamse schaakbond heeft het tweede team van „Schiedam" wederom voor groots werk gezorgd. Werd in de vierde ronde tegen koploper het Houten Paard na een aanvankelijke achter stand van 42 alsnog een 55 bevochten, nu deden de Schiedammers er nog eèn schepje bovenop. De eerste De resultaten van het derde echter niet „Schiedam". Na een spannende tweede zit ting, was het doel bereikt; de achterstand van drie pun ten was geheel teniet ge daan, en konden de Schie dammers een kostbaar winstpunt aan het totaal toe voegen. Een fraaie presta tie. zitting van de wedstrijd te Overschie werd afgesloten met een weinig hoopvolle achterstand van .5—2, zodat wilde „Schiedam" nog één matchpunt uit het vuur sle pen, de drie afgebroken par tijen allen in winst moesten worden omgezet- Menig team zou bij een dergelijk deprimerende achterstand achttal lijken eentonig te worden, maar dan wel in po sitieve zin. Wederom behaal den de Schiedammers een forse overwinning, de vijfde achtereenvolgende. Tegen stander washet „Westen Regina" g dat uit de acht ge speelde partijen slechts een half punt behaalde. Schie dam sloeg dan ook hard toe: 7ViVi, de grootste zege tot nu toe. Ook rivaal „Rock" 2 won in deze ronde, zodat bei de teams nu tien punten uit vijf wedstrijden behaalden met nog twee ronden vodï de boeg. In de laatste ronde, 20 april, valt de beslissing na de wedstrijd „Rock" 2— „Schiedam" 3. „Schiedam" verkeert echter in de gunsti ge positie dat het vier bord- punten meer. heeft dan de ri vaal, hetgeen inhoudt dat een 44 resultaat voldoende is voor de titel. De kans fs~ dus heel groot dat „Schie dam." voor het eerst sinds jaren weer eens een kam pioensteam te huldigen krijgt. Het eerste team heeft in.de promotieklasse de overwin- ningenreeks niet kunnen voortzetten. Europoort 3 was de onderbreker met de rui me cijfers 6Vt3V«* zodat „Schiedam" 1 op vier matchpunten is blijven ste ken. Dit houdt in dat er nog een kans (je) is op degrada tie. Veroveren de Schiedam mers uit de twee nog te spe len wedstrijden twee punten, dan is het degradatiespook voorgoed uit het gezicht ver dwenen, en volgend seizoen wederom in de hoogste afde ling van de RSB gestart kan worden. Ook het vierde achttal moest buigen voor de tegenstander. „Wester Toren". 2 zórgde voor deze nederlaag door „Schiedam." een 5—3 neder laag toe te brengen. Van onze handbalmedewerker Schiedam De heren van Scylla hebben vergeefs gehoopt dat leider Unltas een misstap zou begaan. De koploper faalde niet, en doordat ook Scylla tegen het Vlaardingse Hollandiaan 3 geen fouten maakte, eindigden de Schie dammers op de tweede plaats met een achterstand van twee punten op de leider. Cn de eerste helft kreeg Scylla van de Hollandiaan nog rede lijke tegenstand te verwerken. Hierdoor ontstond slechts weinig ruimte voor de Schiedamse schutters, met een', „geringe" 7—3 ruststand als gevolg. In de tweede helft brak het Scylla geweld pas goed los en drukte het.de Vlaardingse defensie volledig in de verdediging. Met flit sende schoten doorboorde het de Hollandiaan verdediging» en liet tenslotte een 23—8 zege noteren. De dames weerden.: zich uitstekend tegen het Rotterdamse j Atomium, dat aan een gelijkspel voldoende zou hebben om de titel te bemachtigen. In de eerste helft was Scylla beslist niet de mindere en volgde Atomium tot aan de rust: 2—2.'Tot vér in de tweede helft bleef deze stand op het scorebord zichtbaar, tot Scylla drie strafworpen mis te, en daarna Atomium op de zege af zag stevenen: 2—5. Van onze handbalenedewerker {cbiedam UVG gaat binnenkort in een beslissiogsduel jnet het Dordtse MOK uitmaken wie de sterkste is van de tweede klasse. Het bereiken van deze „finale" is op zich al een fraaie prestatie, want de Schiedammers moesten zich daarvoor door een zware „dubbel" bijten. Twee wedstrij den op dezelfde dag, met de wetenschap dat de volle winst behaald moest worden, Is beslist geen eenvoudige opgaaf. JVG startte in de Rotterdamse Energiehal om 12 uur tegen Atonïum 2 met de opdracht, „zo snel mogelijk toeslaan, en xaim. afstand nemen". Na rust zoü het dan op consolideren aankomen. En inderdaad. UVG ging snel van start. Goed combinerend zette het Atonium onder druk, om met een 122 voorsprong de eer ste helft te besluiten, in de tweede helft zette men zoveel mogelijk de vleugelspelers san het werk, waardoor de rest van het team de krachten kon sparen voor de tweede ontmoeting. Atonium kreeg bierdoor wel wat ruimte, jnaar echt gevaarlijk werd bet niet. UVG behaalde een overtuigende 2610 zege. TAKTIEK )un 18.40 uur moest DVG in de sporthal Margriet aantreden voor de tweede ontmoetig» nu tegen bet Rotterdamse Snehviek. De door de talrijk® supporters ontstane sfeer deed denhen aan een klein schaatstesten, getuige de luid ruchtige uitmonsteringen. Ook de spelers van het Dordt se MOK waren aanwezig, met als minder sportieve bijkom stigheid dat de Dordtse kans had gezien een doelxechter hij deze strijd ingeschakeld te krijgen. Overigens zonder na delig resultaat, want goed lei dende scheidsrechter Ruud Hendriks hield de zaak stevig Schiedam In tegenstelling tot de geruchten als zou PPSC -trainer Bouquet naar DHS gaan, werd ons gisteravond van DHS bestuurszijde een en ander ten stelligste ontkend. "Woordvoerder Van Leeuwen: „We hebben met Bouquet nog geen enkel kontakt gehad, ik weet rüet eens wie hij is, al- ïeeri dat hij trainer is hij Dat trainer Schop reeds eerder te kennen had gegeven, z'n laak te willen beëindigen speelde deze keer geen enkele rol, aldus Van Leeuwen.. Met "«•'•'de woorden: „We hebben de heer Schop normaal een.con- tract voorgelegd, en dat heeft Jiij nu in beraad", lijken de geruchten voorlopig ontze nuwd, en behoort een her nieuwde verbintenis tussen trainer Schop en DHS wel de gelijk tot de mogelijkheden. DAMMEN .Schiedam In de derde ronde om de damtitel van Schiedam vielen geen verrassende uit slagen te noteren. Favoriet Orünk maakte geen fout, maar ook Vrijland en Antes zegevierden over hun tegen stander en blijven daardoor goed volgen, flitslagen (hoofdklasse) Van Knyl:Onink 0—2, Lansber gen—Antes 02, Van de Spek Brem an 20, Quist—Vrij land 02. fitslagen (ie klasse) pauw— Broersma 0—2. Van de Schalk C. Mous 1—2, Sieeuwenhoek Korpel 1l. Van Erkel—L. Mous 20. fitslagen (2e klasse) Bastiaan- seTilmans 2—0, Bakker- Van de Schalk 2-0, Tegelaar. Risseeuw 2—0, Laurens—O- sephius 11 in handen cn liet zich geen moment misleiden. UVG startte tegen Snelwiek met een 60 systeem, wat een goed gekozen taktiek bleek. Door een goede opbouw en be weeglijke aanvalspatronen liet UVG een j. ruststand aantekenen. Na-rust probeer de UVG het weer via de break out, maar nu over alle linies, en langzaam maar zekér ging Shelwiek door.de knieën. De Rotterdamse tegenstoten kwa men vaak niet verder dan de goed blokkerende UVG-defen- sie, terwijl in laatste instantie doelman Jan Zandtwijk uitste kend op dreef bleek. Het eind® kwam met'een 135 zege, waardoor het talrijke publiek opgetogen, en de spe- Iers van -MOK teleurgesteld, "K| huiswaarts keerden. In een yz wedstrijd tegen MOK zal nu beslist gaan worden bij welk II team de titel terecht gaat ko- §11 men. Gezien deze succesvolle gÉ „dubbel", en het vertoonde pi spel, heeft UVG beslist kan- |g| sen op een succesvol etnde Él van deze uiterst zware compe- title. Het tweede damesteam van J|| UVG stelde het 2e. klasser- iH schap veilig door een 6—1 zege op het Rotterdamse Schutters 2, Een van de vele Schiedamse treffers in de maak, voldoende voor een zege op Snel wiek en. een beslissend duel am de titel. Van onze sportredactie Vlaardingen In de Vlaardingse Vergulde Hand polder ging het wielerseizoen 1972 van start met een clubwedstrijd tussen de verenigingen Rotterdam, Schiedam, Excelsior en De Coureur. Ondanks een vriendelijk schijnend zonnetje zou het geen ge makkelijke wedstrijd worden, want een koude oostenwind stelde alles in het werk het de renners lastig te maken. En dat lukte vrij aardig, want al snel verbrokkelde het rennersveld van de als eerste gestarte categorie, de amateurs. Direct van start af tartte Peter Heyster' het peloton door te demarreren en 3 ronden lang te trachten, een definitieve voorsprong op te bouwen. Maar de concurrentie dacht er niet-aan. deze solo lang te laten duren. Snel werd de kop loper achterhaald, om even daarna plaats te maken voor een nieuwe vluchter: Bram Moerman. Na een lange solo werd de Maassluizen achter haald door Martin Drop en tenslotte voegden nog zes ren ners zich bijde leiders. Na nog enkele'demarrages van Martin Drop en Bram Moer man ging het achttal geza menlijk de laatste rondein. Jan Franken' demarreerde en werd snel vervoegd door Jan Breur, die meteen doorging en met voorsprong de laatste bocht doorkwam'. De ster ge Schiedammer had. géén moei te zijn voorsprong totaan de finish te, bewaren. 5jaak Koe vermans won de spurt van da achtervolgers door Peter Heyster een fi ertslengte voor Spijkenisse De volleybal ontmoeting SpivoVolley '68, topper in de le klasse distriet 17, bracht gistera vond in sporthal „De Oert" te Spijkenisse geen ontkno ping. Volley, koploper en serieuze titelgegadïgde, weerstond moeizaam Spi- vo's machtsgreep en kwam krapjes op 2—2. Teleurstel lend voor Spivo, want de ploeg van aanvoerder Jan. Bitter had drie sets lang riaot uitricht op de zege, maar bleef in de slotfase ineens ver achter. Niet dat de ploeg liit Spijkenisse de zege verdiend zou hebben, want kwalitatief kwam Volley, vooral aanvallend, toch het sterkst naar voren. Dat de koploper toch moest wankelen was een prestatie op zich, en was het ontbre ken van een eindstoot ei genlijk te verwaarlozen. Immers, hef was Spivo dat met fel aanvallend spel de Vlaar dingse defensie bij vlagen vol ledig overtroefde. Vooral de openingsfase bracht de ploeg van trainer Kees Zevenbergen grote problemen. Kees Zeven bergen: „We wisten dat Spivo zou proberen met een snel of fensief op winst te komen. We waren gewaarschuwd, en daardoor niet van ons stuk ge bracht". Toch moet de Vlaar dingse coach minder rustig naar het scorebord gekeken hebben, want met grote regel maat groeide Spivo's voor sprong. Via 64 en II7 leek bij 1410 voor Jan Bitter en z'n mannen dc setwinst zeker gesteld. Een Vlaardings te genoffensief bracht weliswaar nog spanning, maar toch een verdiende Spivo setwinst; 16 —14. In de tweede set had Spivo de moeizaam opererende koplo per definitief op de knieën kunnen drukken. Sterk spelen- de Bas Miras had het goed ge zien, en overlaadde Spivo's sterkste aanvaller Jan. Bitter mei een serie zuivere set ups. De oud-Libanonspeler deed wat van hem verwacht mocht worden en scoorde z'n ploeg naar li6. Volley bleef ner veus, bijna onsamenhangend, proberen Spivo van een nade rende zege af te 'houden, xnaar moest toestaan dat de score werd opgevoerd tot 14—9- Kees Zevenbergen: „Onvoor stelbaar zo slecht als het bij ons toen ging. Spivo had op dat moment zeker moeten doordrukken". Iets, dat Jaap van der Pol, routinier in de ploeg uit Spijkenisse, volmon dig beaamde. „Volley draaide toen ïeker niet groots, waren wij zelfs iets sterker, maar door onverklaarbare redenen ging het ineens mis". Twee Spivo-aanvajlers betwisten elkaar de bal, regelmatig terugkerend beeld uit de teleur stellende topper. WISSEL Inderdaad kwam Volley terug. Nu plotseling wel zonder risi co's en bekeken aanvallend de ontredderde Spivo-defensie passerend. Ook Jan Bitter kwam er nu niet door, en wis selde (ta'ktisch) bij 14—11 Al- hert Bi je voor Aad Loef. Zon der resultaat overigens, want mede door enkele aanvechtba re beslissingen van de scheidsrechter, was het Vïaardmgse slotoffenslef niet meer te stuiten. Via 1412 en 1414 kwam Volley wee*- naast Spivo: Volley leek duidelijk hersteld van een zwak begin, en met name de hoofdaanvallers Pe ter van de Weyde en Eduard Oosterlee leken in staat Spivo naar het tweede plan te druk ken, Des te opvallender was de bijna moeiteloze openings serie van Jan Bitter aan serve. Een 34 achterstand werd omgezet in een 7—4 voor sprong en vervolgens door Joop van der Pol uitgebouwd tot 9—7. Volley zat wéér in de Hans Vat slaagt er niet in bet Spivo-verdedigingsblok te door- breken problemen, en kwam daar ook met een time out bij de stand ai8, niet meer uit. De nu wel. doortastend aanvallende Chris Struik en (uiteraard) Jan Bitter maakten van Vol ley een geslagen ploeg. Kees Zevenbergen: „In die fase misten we spelverdeler Jan Zevenbergen toch wel heel erg, want onze. sterkste aan vallers werden niet uitge buit". Spivo profiteerde be kwaam: 159. WEERLOOS De vierde en laatste set werd de set van Peter van de Weyde. Het was de2e lange Vlaar dingse aanvaller die met rake klappen Spivo in de vernieling drukte, en de score opvoerde tot 17. De heersende rol die- peter in deze set voor zich opeiste werd dan eindelijk mogelijk gemaakt door een grote toevoer van set ups. De Vlaardingse afmaker kwam duidelijk in z'n element en de nu wel sterk draaiende Vol ley-ploeg liep regelrecht door naar een 3—11 voorpsrong. Kees Zevenbergen: „Einde lijk draaide het weer, en kwa men we tot het niveau waarop ze normaal kunnen spelen". Kees Zevenbergen ging daar bij echter wel aan een belang rijk punt voorbij; Spivo was nergens meer, geen schim meer van. de fel vechtende ploeg uit de eerste sets. Vol ley won deze laatste set dan ook simpel met 15. „Wel tevreden met de uitslag, niet met het vertoonde spel", rea geerde Kees Zevenbergen na afloop, Terecht tevreden met de uitslag, want Spivo blijft door deze „onbegrijpelijke" deling de ploeg die het zal moeten hebben van een Vlaar dingse misstap. Spivo had daar zelf voor kunnen zorgen, maar miste daarvoor toch wel wat kwaliteit, en het nodige geluk.. te blijven. Uitslag: 1. J. Breup (S), 2, S. Koevermans (C), 3,- p. Heyster (C), 4. M- Drop (C), 5. J. v. Geest (C), 6. N„ de "Vries (C), 7. B. Moerman (C), 8. J. Franken (C), 9; A. de Groot (E). Nog grondiger dan bij de anwu teurs versnipperde de wind het nieuwelingen-rennersveld r Peter van der Ley en Cat Boertjes toonden duidelijk de meeste klasse door snel een beslissende voorsprong te ne- men. Een lange eindsprint wist Peter van der Ley, zij het nipt, in zijn voordeel te beslissen. Achtervolger Mar*- tin Meeldijk rekende in éi eindsprint om de derde plaats gedecideerd af met Jan Noöï tenboom. Uitslag: 1. P. v.d: Ley.(R), 2. C. Boertje (S), 3. M. Meeldijk (C), 4. J. Nooten- boom (S), 5. J. Dijkshoorn (S), 6. E. Rook (R), 7. J. v. Eyk (C), 8. C. J. v.d. Bent (C), 9. M. Daniël (E), 10. R. Meijer (S). Adspirant Herman Brinkman was een klasse apart en druk. te dat uit in een ronde voor- sprong. Addie Moerman wist nog weg te springen uit een achtervolgend groepje van vier man en zich so te verze keren. van de tweede plaats. Uitslag: 1. H. Brinkman (S), 2. A. Moerman (C), 3, W. Schepers (C), 4. K. Vos (KJ, 5. C. v.d. Velden (S), 6. J. v.d. Houdt (C), 7. H. de Hartdg (Cj, 8. A. Klein (R), 9. Sf. Bosman (S), 10. R. Reijdë'r <S). Jeugduitslagen: 8—9 jaar: 1. Ria Meyer (C), 2. Connie Meyer (C), 3. Johan Fister 10-11 jaar: 1. Adrie Fister (SR 2. Ronnie Meeldijk (C). John ny Moulijn (S). 12-13 jaar: i Peter Liebreohts (C), 2. Aat van Asten (C), 3. Sjaak Ldy (C). Dwmgeio Zondag werden in de prachtige bossen van het Drentse Dwingelo de Nationa le Crosskampioenschappett gehouden, waaraan de Schie dammers Rick Snoep van AVR bij de B jongens en Ralph van Kasteren bij de he ren deelnamen. De afstffld van 3900 m was voor de in- doorkampioen Rick Sneep Set Iets te lang want hoewel RItk zich lange tijd op de 2e platftó wist te handhaven, kon hij toch niet verhinderen dat hu op 10 meter voor de finiih gepasseerd weru en als 3e efc' digde. Uitslag: 1 Peter Zijl (Woerden) 12.45.6, 2 Jus van Ham (Zundert) 12.58-2# Rick Snoep (AVR) 12.58.5. De ruim 90 heren liepen 10 kfe. ,in welke race Ralph van Ket teren het moest opnemen te* gen prominenten als Jos K*r* mens en Egbert Nijstad. Ralph liep niet zoals wij hem gewend zijn, mede dopn dat hij geplaagd werd d®o< een lichte voetblessure- w eindigde op de 32ste plaats, Tenslotte behaalden de AVR Ju* nioren Ton Kon, René TijS;^ Wim Giezen in de klasserihfl om het clubkam pi oenschap een fraaie 2e plaats bij jongensploegen met slechtf 1 punt achterstand op het mondse HAC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6