SCHIEDAMSCHE COURANT Auto-verkeer in Zuid aan banden f E Meer beugels bij Lange Nieuwstraat S.T.S. maakt film over mogelijkheden technisch onderwijs 2 kranten voor één prijs De Boterstraat wordt herstraat Daling aantal inwoners Met de trein naar het strand Gemeentewerken komt met verkeersplein Verkeer wijken m Fiets mag blijven Vragen over woningbouw «in Woudhoek Open Deur- dienst in Opstandings- kerk Volgende tceek beslissing verkoop kerkgebouw PvdA houdt spreekuur Spreekuren vervallen Bi Mini vlootschouw Ruim 700.000 reizigers öp station Parkeerterrein vrachtauto's is in stadie J. M. de Koning raadslid KVP J. Dirkzwager benoemd lol officier Oranje-Nassau Wie lielpt mee? Vrijdag 10 maart 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - rLttUNrviMjiUJ Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 4 pagina's 99ste jaargang no. 24350 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het autoverkeer in Schiedam-Zuid gaat op de helling. De dienst voor Gemeentewerken heeft een voorlo pig plan ontworpen, dat dit jaar in nauw overleg met de bevolking en andere belanghebbenden kan worden gerea liseerd. Doel is te komen tot een betere verkeerseirculaite in de wijk, die zoals meer oudere wijken kampt met een knellend verkeersprobleem in vecal nauwe straten. Het voorlopige plan kan deze problemen volledig oplossen. 0 Er komt een systeem van zogenaamde „wijkverza- melstraten, die aansluiten op de punten waar het ver keer het „eiland" Zuid bin nenkomt (via de bruggen en de weg langs de Spuiha ven)Als wijkverzamel- s tra ten zullen kunnen die nen de Nieuwe Maasstraat, de Rozenburgsestraat, de Lekstraat, de Hoofdstraat de Havendijk en de Wil lemskade; Schiedam Het ver door gevoerde eenrichting verkeer, dat straks in Schiedam-Zuid zal zijn ingevoerd, is alleen voor motorvoertuigen be doeld. Behoudens enkele uitzonderingen zullen de straten in De Gorzen voor fietsen, bromfiet sen enzovoorts in beide richtingen toegankelijk blijven. Schiedam De woningbouw in Woudhc VZuid blijft omgeven door priemen. Na de moei- Jjjkheri» rond de bouw van de 196 eengezinswoningen in deze wijk hebben nu drie raadsleden schriftelijke vra gen a3n b. en w. gesteld over de aanbesteding van de por tiekwoningen, die in Woud- hoek-Zuid zullen worden ge bouwd. De raadsleden S K. van den Berg en J. H. M. Voorwald (PvdA/PPR) en A. G. Wiegman (D'66) willen we ten hoe het met de aanbeste ding voor deze woningen staat, die op 11 januari heeft plaats gevonden. Indien er geen beslissing is. ge- nomen willen de drie van het college weten waarom dat nog niet gebeurd is en. waarom men deze beslissing niet heeft kunnen nemen. Schiedam De commissie voor het Open Deurwerk van de .hervormde gemeente houdt '.zondag 12 maart een Open fDeurdienst in de Opstandings- ;kerk, op de hoek van de Bur gemeester Honnerlage Grete- laan en de P J. Troelstralaan. Ds. M. C. Baart zal in de dienst, die om tien uur begint, voorgaan. Medewerking verlenen de kerk koren van de Opstar.dingskerk en van hervormd Kethel on der leiding van de heer H. W. Sterk. De heer J. van Leeu wen verzorgt de orgelbegelei ding. 0 Éénrichtingsverkeer in de smallere straten in Schie-* dam-Zuid; 0 Verbetering van de speel- gelegenheid (de mogelijk heid van speelstraten wordt bestudeerd); 0 Een betere regulatie voor parkerende voertuigen, In een inleiding die de directeur van Gemeente wenken, ir. H. G. de Block, gistermiddag voor de verkeerscommissie hield kwam de nadruk te leg gen op de venbetering van het woonmilieu van Schiedam- Zuid. Deze wijk is de eerste die In het kader van het ver beteren van het woonklimaat wordt aangepakt; andere stadswijken zulien volgen. Ir, De Block benadrukte voorts het voorlopige karakter, van de plannen voor De Gorzen, die nog uitgebreid met de be woners moeten-worden door- .gesproken, en ook, met school hoofden en oudercommissies zullen worden bekeken, Tij dens de hearing die er binnen kort in Zuid wordt gehouden zuilen de voorlopige plannen onderwerp van discussie zijn. ZUID GEÏSOLEERD „Verkeerstechnisch ligt Schie dam-Zuid vrij geïsoleerd. De hoofdstructuur van de wegen is geënt pp een aantal pene- tratiepunten, waarlangs hei verkeer de wijk in- en uit gaat". Eventueel zou ook de Groenelaan eenrichtingsver keer moeten krijgen. Er zou een soort lus Dwarsstraat en Schiedam De gereformeerde kerk vati Schiedam, beslist volgende week welk kerkse bouw zal worden afgestoten. De commissie van beheer is vrywel gereed met de plannen of De Goede Havcnkcrk aan de Westfrankelandsedijk te verkopen of de Juiianakerk aan de Burgemeester Knap- pertlaan. Voor één van de kerkgebouwen hebben zich kandidaat-kopers gemeld. Schiedam De afdeling Schie dam van de Partij van de Ar beid houd: dinsdag spreekuur In het wijkcentrum Nieuwland van zeven tot acht uur "s avonds. Het spreekuur is bedoeld voor mensen met pro blemen in het sociale vlak. Schiedam Burgemeester H. jdoeUsema is maandag ver hinderd zijn wekelijkse spreek uur in het stadhuis te hou den. Wethouder B. E. Collé van Gemeentewerken, Wo- hingdienst en Volksgezond heid is verhinderd op woens dag 15 maart zijn spreekuur i* houden. Schiedam Op de Schïedamse Technische School begint men maandag met filmopnamen voor een propagandafilm over het technisch onderwijs. De bekende cineast Jan Schaper werkt hier geheel belangeloos aan mee. De 16-miliimeter film wil een betere voorlichting geven over de mogelijkheden die het Tech nisch Onderwijs biedt. Groenelaan moeten komen, met eenrichtingsverkeer in dn zijstraten, Ir. De Block: „Soms zal een richtingsverkeer voor - de auto een omleiding betekenen, maar zolangzamerhand zijn we een beetje van de auto als heilige af". Naar zijn mening ös het verkeersplan voor de Gorzen een zaak, die in fasen kan worden uitgevoerd. De eerste stap zou zijn het plaat sen van vericeersborden, de tweede stap zou herbestrating kunnen zijn. Naast voortdu rend contact met de bewoners zou geleidelijke uitvoering ook nog eventuele vergissingen voorkomen. Behalve de verbeteringen op verkeerstechnisch gebied moet-er ook een. plaatselijke aanpak voor het verbetexen van de speelsituafcies moeten komen. Zo zouden sommige straten brede trottoirs kunnen •krijgen, die overdag als speel- en 's avonds als parkeerruim te zouden dienst doen, Voorlopig echter blijft de zaak in het planstadium en moet eerst de bevolking van Schie dam-Zuid worden gehoord over de plannen. Geraeente- werken wil er haast achter zetten. Na een beslissing door de gemeenteraad kan men be ginnen: Plaatsen van ver keersborden vergt weinig tijd. Ir. De Block rekent er dan ook op, dat dit jaar nog het verkeer in Zuid volgens de nieuwe plannen zal moeten bewegen. De verkcerscommissie heeft het plan met enthousiasme be groet. Van onze sportredactie Vlaardingen In het program ma ter viering van Koningin nedag op maandag 1 mei a.s. is een demonstratie opgeno men te geven door dc model- jacht vereniging „De Viking" uit Schiedam. Dit wordt gege ven in de rechthoekige vijver aan de Kethehveg in de mor genuren. Ranke zeiljachten met een leng te van één tot twee meter zul len over het water scheren. Een vloot van miniatuur, scheepjes gebouwd naar be staande schepen met radio grafische afstandsbesturing ■gaan een hiervoor uitgezet fi guurparkoers op, kortom het wordt een grootse vloot schouw, geheel nieuw voor Vlaardingen. Aan de wa! richt „De Viking' een showtent in waar de scheepjes in details bekeken kunnen worden. Ook in aanbouw zijnde modellen staan hier te bezichgen. Bij wijze van propaganda ver strekken de aanwezige leden alle inlichtingen over deze vereniging waarvan reeds en kele Vlaardingenaars lid zijn en die openstaat voor hun overige stadgenoten. Schiedam Fietens en bromfietsen zorgen aan de Lange Niuw- straat ter hoogte van de Srfaarbank, het belastingkantoor en het postkantoor voor een chaos op de trottoirs. Veel bezoekers ma ken geen gebruik van de beugels, die voor deze gebouwen staan. In de verkeerscommissie is gistermiddag voorgesteld, borden te plaatsen om die chaos tegen te gaan. maar de politie voelt hier nog niet veel voor. Commissaris van politie C. van der Haagen zal eerst eens contact opnemen met de spaarbank, de PTT en de belastingen. Dan zal worden gezien hoe de huidige situatie kan worden opgelost. Wel licht is het aantal beugels aan de Lange Nieuwstraat niet toerei kend, Verbodsborden zullen voorlopig echter niet worden aange bracht. Profiteer mi vin Ji«t unieke aanbod 2 kristen te ontvanjin *00r de prïji vin één: d SehiedimHjie Courinc mee nieuw* uit uw itad en omfevinj, en het Rouerdimich K Nieuwsblad mee het UiLttc binnen- en buitenlandse nieuws. Geefoni nu opdracht ook bij H u 14 daten £f»ti«, londer «nïjc verplichting 4t SC -f RN te bezorjen ei» ontdekg zelf de vele pluspunten. •Deze bon in open envelop, tonder postzegel, sturen Rotterdamse!» Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam n.i.V.t™de SC -b RN 14 dijen (rtt't ItllPt woon al telelo Eerste, halfjaar 1971: Schiedam Hétstation Schiedam/Rotterdam West is 'goed voor bijna anderhalf miljoen reizi- gers per. jaar. Uit de cij fers van de-NS over het aantal vertrokken reizi gers 0vér de eerste twee kwartalen van 1971 al thans blijkt,, dat in to taal 709.888 reizigers van het station hebben ge bruikt gemaakt. De NS gaan-ervan uit, dat het aantal aangekomen rei zigers met het aantal vertrokkenreizigërs kaïi worden gelijkge steld. Bij de Schiedamse Technische School aan de mgr. Nolens- laan bestaan nogal wat be zwaren tegen de in zwang zijnde voorlichtingsmethoden. Men vindt die onvoldoende. Bijzonder geërgerd heeft men zich aan een artikel over de keuzemogelijkheden voor de zesdeklassers op de lager» scholen, dat via het bureau onderwijs en de voorlichtings ambtenaar in enkele dagbla den ia gepubliceerd. De opnamen voor een film, waaraan de hele school mee werkt, duren twee dagen. Er komt ook geluidsregistratie bij en er wordt een brochure gemaakt, die de mogelijkhe den van het Technisch Onder wijs uiteenzet. De film is in de eerste plaats bedoeld voor voorlichting in Schiedam, maar kan bij belangstelling van buiten gratis worden uit geleend. De leraren van de school willen met'name de zesde klassers en de ouders voorlichten over de L.T.S. Ook andere techni sche scholen kunnen de film gebruiken als ze dat willen. Nog een ontwikkeling op de S.T.SMet ingang van het nieuwe jaar wordt het Indivi dueel Technisch Onderwijs af geschaft. Er komen dan zoge naamde niveaugroepen, sa mengesteld uit leerlingen met een gelijke begaafdheid. Op deze wijze, wil men een zoge naamde negatieve selectie voorkomen. De film gaat op 29 maart in première. Schiedam Het parkeren van vrachtauto's in de woonwijken .blijft^ JgrobI.eme^„,topJeygren% De""1 gemeente" 'beziet' -^aarona de mogelijkheden om te ko men tot een bewaakt parkeer terrein, waar vrachtauto's kunnen worden neergezet, Er zou daar ook een wasplaats moeten komen en een koffie- huisje. Het is de bedoeling, dat hét par keerterrein voor de zware vrachtauto's buiten de woon wijken komt. In studie is nog het kostenprobleem en de vraag wie voor de exploitatie moet zorgdragen. De trans portbedrijven in Schiedam moeten in de kosten van het project bijdragen. Wethouder. C. J. M. Bolmers lanceerde dit idee gistermid dag in de vergadering van de verkeexscommissie. Schiedam Na de aanleg van het nieuwe parkeerterrein aan de Broersvest naast het nïeuw-geopende filiaal van de lfema en de herstrating van de Kreupelstraat is men gisteren begonnen met de herstrating van de Boterstraat, tussen dc Kreupel straat en dc Broersvest. De werkzaamheden duren ongeveer an derhalve week. Schiedam De heer J. M. de Koning is be noemd tot raadslid voor de KVP-fraktie. Het Centraal Stembureau heeft hem benoemd in de opengevallen plaats van de heer E. J. M. van Dijck, die wegens verhuizing als raadslid heeft bedankt. Vlaardingen Het aantal inwo ners van Wlaardingen is in de eerste maand van dit jaar ge daald van 81575 tot 81538. De bevolking vermeerderde door geboorten en vestiging met 385 personen (203 mannen en 182 vrouwen), maar daalde door overlijden en vertrek met 422 personen (228 mannen en 194 vrouwen). In januari zijn 110 baby's gebo- i' renrr53-jongetjes en 57 meis jes. Er overleden 55 perso- nen; 28 mannen en 27 vrou- wen. Binnen Vlaardingen vestigden zich 57 gezinnen, die beston den uit 150 mannen en 125 vrouwen. Daarentegen ver trokken 200 mannen en 187 vrouwen, die 79 gezinnen vormden. Het aantal mannelijke inwoners daalde door deze cijfers met 25, het aantal vrouwelijke met 12. Op het stadhuis is 24 keer de huwelijksboot binnengeva ren en er zijn 11 echtparen wettelijk gescheiden. In die periode zal het verkeer in de Kreupelstraat, waar een richtingsverkeer bestaat, in tegengestelde richting worden geleld van de Boterstraat af naar de Lange Nieuwstraat. Ook het overige deel van de Boterstraat zal worden her straat. Alle doorgaande ver-, keer wordt aan de kant van het stadhuis opgehouden. Al leen het verzorgende verkeer heeft toegang. De bestrating begint bij de Kreupelstraat. In de Kreupelstraat zijn aan de westelijke zijde 15 parkeer plaatsen gemaakt, een gelijk aantal als voorheen. Aan de oostelijke zijde mag niet meer worden geparkeerd, met uit zondering voor lossen en la den. Het nieuwe parkeerter rein bij het Hema-gebouw biedt ruimte aan 97 auto's. De bedoeling =is, dat er hier een parkeerautomaat komt. Voor lopig is het parkeren op dit terrein vrij. De" herstrating van de Buiten- havenweg is anders verlopen dan aanvankelijk was ge pland. Het werk aan de rijba nen is losgekoppeld van dat aan de loswallen. De toegang voor het verkeer is afgesloten nu de rijbanen onder handen worden genomen. Men is be gonnen bij het bruggetje bij het Nieuwsticht. De noordzijde van de Burge meester Van Haarenlaan bij het nieuwe flatgebouw aan de Nieuwe Damlaan is voor het doorgaande verkeer afgeslo ten in de richting Nieuwe Damlaan. Rond het flatge bouw is men bezig met be stratingswerkzaamheden. De afsluiting kan een paar weken duren. Maassluis De heer J. Dirk zwager, directeur van de Koninklgke Scheepsagentuur Dirkzwager N.V., Is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau in verband met het honderdjarig bestaan van zijn firma. Gistermiddag heeft loco-burgemeester P. van der Snoek hem In de b, en w.- kamer van het gemeentehuis de versierselen uitgereikt. De heer Dirkzwager werd op 23 juni 1910 in Haarlem gebo ren. Op 20-jarige leeftijd vol tooide hij een gymnasiumop leiding aan het christelijk in ternaat in Zeist. In 1Ö38 trad hij in dienst bij de in 1872 door zijn grootvader opgerichte vennootschap en werd op 1 januari 1950 mede-directeur. De heer Dirkzwager is 18 jaar bestuurslid geweest van de Maassluise Tennisveren, Be Quick en was voorts enige jaren penningmeester van de Kring Schiedam van de Kon. Ned. Lawntennis Bond. Hoek van Holland De bezoe kers van het strand In Hoek van Holland zullen daar toch helemaal met de trein kunnen komen. Aanvankelijk was het niet de bedoeling, dat het sta tion bij het strand dit jaar ge opend zou zijn. De Nederland se Spoorwegen hebben nu toch anders besloten. Van 18 juni tot en met 2D augustus zullen de treinen tot vlak bij da strand doorrijden. Er is nog een verbetering wat betreft het vervoer per spoor. Met Ingang van de niéuwe dienstregeling op 28 mei ver trekt de laatste trein uit Rot terdam naar de Hoek niet meer om 23.50, maar om 00.20 uur. Vlaardingen Tussen 8 en 20. mei wordt de openbare inza-1 meling gehouden ten bate vad de Algemene Stichting Viaari dingse Bejaardenzorg. De op brengst komt ten goede aatf de twee dienstencentra, die dl stichting exploiteert en waar* van zeer veel bejaarden ge1 bruik maken. De ASVB heeft echter nog zo'I 60 medewerkers nodig. Wil enige uurtjes voor de imama ling wil opofferen kan ziel persoonlijk of telefonisch op geven in de dienstencentr} Emmastraat 71 (tel.: 34601» of Valkenhof (tel.: 355931).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1