E Collectanten „Van Harte '72" kunnen zich verzekeren van WATERWEGAGENDA ALARMNUMMERS Hctkoraalstrand John Masters Hart-comité heeft nog A*? niensen nodig F? Haatsyndroom VERZEKEREN Creatieve instuif in De Heipaal kreeg enorme belangstelling Bijeenkomsten vrouwengroepen N.V.V. geeft belasting service POPPEZIJN PRACHTIG BEKLEDE TRAP MET TAPIS0H OF TAPIFLEX SCHJEDAMSCHE COURANT DINSDAG 14 MAART 1972 iet werd tijd dat Sumitra en ik •trouwden. Er waren nog ^teeds geheimzinnigheden en. diepten in haar die ik niet kon pèflen en ik heb het gevoel dat ik dit nooit zou kunnen totdat een huwelijk haar volledig vertrouwen zou geven.. Ik ver- onderstel dat er nooit een maitresse heeft bestaan die zich niet voortdurend bewust was van het tijdelijke van een verhouding en daarom iets es sentieels achterwege hield, iets dat ze uit de wrakstukken zou kunnen redden. Ook was ik de intensiteit gaan waarde-^ ren, waar/nee ze gehecht was aan haar geboortegrond(die toevallig ook de mijne was). HOaar jaren in Europa en Amerika waren heel opper vlakkig aan haar voorbij ge gaan en de gelegenheid dat ze nog steeds "Westerse kleren droeg daargelaten, zou je zeg gen dat deze jaren nooit had den bestaan. Ik kauwde op mijn sigaar. We moesten onze strijd voor de onafhankelijk heid van Chambal winnen. Anders zouden we beiden bal lingen zijn, voor altijdals ik ten minste mijn einde niet voor een vuurpeloton zou vin den. Ik wierp een blik op mijn horlo ge, drukte mijn sigaar uit en begon de afdaling langs de bedding. Ik keek goed uit, maar niet heel nauwkeurig. Laat eens kijken, dacht ik, een gedeelte zou hier naar be neden komen, met "twee man voorop, één aan iedere kant van het ravijn en zo hoog mo gelijk tegen de helling op; dan zou de sectiecommandant ver schijnen, met het brengun- team; en op een dertig meter daarachter zouden nog twee mannen volgen. Met dit alles moest bij de hinderlaag reke ning gehouden worden. Ze zouden waarschinlik verge ten om-wat spreiding te hou den op ""de voorste mannen in lopen en opgelopen worden door de achterste twee. Een beetje naar rechts voor me uit, werd mijn aandacht getrokken door een geringe schakering van licht. Het roodachtige van een rotsfor matie leek over te gaan in. een donkerder schittering. Had ik nu wel goed gezien? Voor ik besluiten kon om te doen alsof ik. het vuur opende,, kwam er een man uit de schaduw te voorschijn, een geweer in zijn hand. Het was Chadi, min oude „shikari" uit Pattan. Op een geluid achter me draaide ik mijn hoofd om en ik zag Mitoo en de jonge Ganesha. Beiden waren gewapend. ChadiJ riep ik, min vrien dent Is er weer honger in het dorp? En ik zie, dat ullie ge weren hebben.Ze zin wat oud, maar ze zien er goed.uit Het waren geweren van een verouderd tupe, kenneük af komstig uit Indische maga- zinvoorraden. Ik glimlachte. Chadi glimlachte niet. Hij zei: Sahibu bent op Indische grond. Nou, zei ik, we hebben waarschinlik een kaart en een land meetinstrument nodig om dat zeker te maken, geloof e ook niet? De grens tussen Chambal en In dia liep hier recht Noord-Zuid, 'precies over de heuvel waar op we ons bevonden. Op dit moment realiseerde ik me dat deze drie de Markies niet ge hoord of gezien hadden. Hoe was dat mogelijk? Aha, de slimme, oude Markies. Hij had werkelijk in het vuur van zijn spel zijn troep langs de zijkant van de heuvel naar be neden gevoerd, opdat ze geen voetsporen of geknakte blade ren in het ravijn zouden ach terlaten, die de aandacht van de „Indische Patrouille" zou den kunnen trekken. Zou, hij ons kunnen horen? Waarschijnlijk niet, want als dat het geval was, dan hadden deze drie hem vast en zeker stelling horen nemen. Chadi zei:„We zullen u mee haar Pattan moeten nemen,, naar de Hoofdconstabel". (wordt vervolgd) P« redacsie behoudt z:d\ het recht voor brieven verkort w«r geven. Voor pubücaüe >n aanmerking Komende ftukfcen worden met d* volledisje naar» van de uraenoer ocidertetenU Opname van de stokken bete kent niet dat de redaoöe bet met de strekking van me ningen eens is. ïinister-president Biesheuvel heeft op een AR P-bij eenkomst een beroep gedaan op het Ne derlandse volk een dam op te •werpen tegen een haatsyn droom, dit in verband met te gen hem en zijn collega Van Agt geuite bedreigingen. La ter heeft hij dat voor de tele- visie nog eens herhaald. len syndroom is een complex van verschijnselen, die ken merkend zijn voor een bepaal de ziektetoestand. Wat ligt op de achtergrond van die verschijnselen, die minister Biesheuvel samenvat in het begrip haatsyndroom"? oor de manipulaties van ex- rrtirüster-president De Quay en informateur Steenkamo werd het haast onmogelijke mogelijk. Er kwam een kabi- net tot stand, dank zij de me dewerking van de partij van dr. Drees jr. DS '70 De verslechteringen die elkaar snel opvolgen, onder meer prijsverhogingen, wurgende belastingen, ontvoogding der vakbeweging, werkloosheid, leveren een. duidelijk beeld van wat deze regering is en doet. De regering van par tijen, die bij de jongste vcr- - kiezing een stevige nederlaag leden, doch dat volkomen ne- v geerden. Het gaat nu slecht. We moeten versoberen en Biesheuvel gaat de conjunc tuur afremmen. Tegelijk advi seert de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten minis ter Geertsema de wethouders van de grote steden een sala risverhoging te geven van zo ongeveer i 25.000 per jaar! rote stakingen volgen elkaar op (meestal) om enkele tien den procenten, ondanks een gerechtelijke uitspraak, die de staking verbood. Duizen den bouwvakkers zijn zonder werk en het woningtekort stijgt. n dan nu de grootste misstap: de „drie van Breda", waar door de frustratie ten top werd gevoerd. En „open Ba rend" zat ais een sfinx naast Van Agt en antwoordde niet op vragen van het parlement. Het standpunt van het kabi net, na aanneming van de mo tie-Voogd, is even duister en vreemd als de vorming van deze regering. edreigingen zijn altijd afkeu renswaardig. Maar zij zijn ontsproten aan een algehe*l onbehagen, ontevredenheid, frustratie, machteloosheid van de minst draagkrachti- gen. 'at het Rotterdarosch Nieuws blad schreef is volkomen juist: de nieuwe plannen voor „de drie" gaan nieuwe moei lijkheden scheppen! De demo cratie is een goede zaak, maar in totaal verkeerde han den. Joeker, St. Anna Zusterstraat 3a, Schiedam, Vlaardingen Het gaat goed roet de voorbereidingen voor de grootscheepse inzamelingsactie ,,Van Harte 1972", die .op vrijdagavond 7 april wordt gehouden. Er hebben ich al veel collectanten aangemeld, waarvan de xneesten uit de sportieve hoek en wel van de vereniging RKWIK, DVO-32, de christelijke gymnastiekvereniging Talma, de voetbalvereniging Vlaardingen, Jong Flardinga en de St. Willibrordusgroep-Vlaardingen. Voorts hebben zich aangemeld als collectanten 30 leerlingen van de detailschool en een aantal raadsleden. Toch zijn er ondanks de vele aanmeldingen nog enkele straten die: zonder collectan ten zitten. Zo kunnen sport verenigingen zich' nog aan melden voor onder andere de Sperwerlaan en de Spechtlaan 'in. Holy. Voorts zijn er nog „lege" straten m de West- wijk. in dé omgeving van dé Spoorwijk en de Van Bleis- wijkstraat en in het centrum. Het collecte-corhité rekent er op dat zich voor deze straten nog collectanten aanmelden. Dat kan met een briefje, waarop vermeld naam, voorletters, geboortedatum, volledig adres en telefoonnummer, geadres- seërd aan antwoordnummer 220 Vlaardingen. Men behoeft geen postzegel te plakken op de envelop. Alle collectanten voor de twee uur durende inzameling (van zeven tot negen uur 's avonds) kunnen zich gratis verzekeren tegen ongevallen die een uitdrukkelijk gevolg kunnen zijn door deelname aan de inzamelingsactie. Men kan bij organisator V. C. J. N. van den Eijnde een collectie ve ongevallen/WA-verzeke ring afsluiten. Op de collecte-avond krijgt do collecte in vrijwel alle Vlaar- dingse wijken steun van de volgende muziekgezelschap pen: De Jonge Pijpers, Sur* sum Corda. Liberté, Thalia, het Leger des Heils en de Pij pers. In alle rusthuizen, hef Zonnehuis, het Holyziekenhuüs en in veie grootwinkelbedrij ven zullen vanaf Pasen grote stembussen worden opgesteld waarin men zijn gift kan de poneren. Voorts worden er informatie stands ingericht in de bedrij ven van V en D aan het Veer plein en Albert Heijn aan de Dr, Wiarde Beckmansingel. Muziekliefhebbers die toch bij de firma Van D aaien. aan de Korte Hoogstraat binnenstap pen kunnen nu al hun gift kwijt in een daar opgestelde collectebus. Vele plaatselijke bedrijven heb ben reeds in het kader van da actie een geldbedrag toege zegd: in totaal nu al 1500. Men verwacht echter dat nóg meer bedrijven een toezeg ging zullen doen. Voor de zaterdag 8 april, aan vang negen uur, in het Shell- sportpark Vijfsluizen te hou den Dr. Kenneth Cooper-test hebben zich nu al veel sport verenigingen en, individuele trimmers aangemeld. De op brengst van deze test is even eens bestemd voor de actie „Van Harte 1972". Deelnemers (inschrijfgeld Is 2, minimumleeftijd is 18 jaar en een beperkt aantal deelnemers kan meedoen) krijgen een diploma en een vaantje. Men kan zich aanmelden bij de volgende adressen: Sporthuis Emous, Lepelaarsingel 238 en Veerplein, Sporthuis Mart van Dam, Kethelweg 79, Gemeen telijk sport bur eau, Hoflaan 78, Atletiekvereniging Shell, Van Hogendorplaan 51d en Atle tiekvereniging Fortuna, Fa zantlaan 173. Vlaardingen Kinderen op zoek naar een plaatsje tussen andere kinderen op stoelen; tafels, op de grond, spelletjes spelend, tekenend en bezig met klei, dat was het beeld van de vorige week woensdag gehouden creatieve instuif In „De Heipaal". De instuif was georganiseerd voor de lage- re-school jeugd, die in veel grotere getale opkwam dan was verwacht. Dit maakte het noodzakelijk, dat in allerijl nieuwe broden klei aangesne den moesten worden en teken papier met krijt moest woe den aangevoerd om de kinde ren. die naar het wijkcentrum waren, gekomen niet teleur t« stellen, hetgeen toch niet kon worden voorkomen. Om dit voortaan te vermijden is het noodzakelijk dat tijdens de volgende instuiven, dl® voortaan iedere woensdag middag vanaf 3 uur worden gehouden, de deur wordt ge sloten als het maximale aan tal kinderen binnen is. De kinderen, die er dan niet meer in kunnen, krijgen eeh kaartje waarmee zij de vol gende week voorrang hebben op anderen. De creatieve in stuif wordt gehouden in.,,Da Heipaal" aan de Reigerlaan in Holy en deelname kost één ■kwartje. De kinderen kunnen hiervoor van 3 tot 4.45 uur ta feltennissen, sjoelen, gezel schapsspelen doen, Weien en met naald en draad werken. Vlaardingen "Vièr vrouwen groepen houden, deze week hun maandelijkse vergaderin gen in hun eigen wijk. De H.V.G. immanuel vergadert morgen in de Tmmanuëlkerk Déze bijeenkomst zal worden geleid door mevrouw Van der Vaart. De heer L. van Sloot- en, hoofd van de Zeden- en Kinderpolitie te Vlaardingen zal een causerie houden. De H.V.G. Rehobóth gaat don derdag luisteren naar de heer M. Thurmer die zal spreken over het onderwerp: „De we reldwinkel". Eveneens op donderdag vergadert de afde ling Bethel in de Bethelkerk. Hier zal de heer B. van Tole do. commissaris van politie te Vlaardingen. spreken over het werk van de politie. Schiedam W. van Gisteren treedt op de komende Jaarvergade ring (14 april) af als voorzitter van de wljkvereniglng „Bij dorp". Tijdens de vorige week gehouden bestuursvergadering maakte hij zijn voornemen kenbaar, overigens tot schrik van ztfn medebestuurders en vrienden. „Ik behoor tot de oprichters en heb het nu vier jaar als voorzitter gedaan. Nu moet een an der de gelegenheid krijgen om op deze plaats te gaan zitten." Zo motiveerde de lakonleke Van Gisteren zijn standpunt. In de periode dat deze „kemp haan" de voorzittershamer hanteert, is in de wijkvereni- ging, opgericht op 1 april 1968, het nodige gepasseerd. Tij dens de oprichtingsvergade ring in gebouw ,,'t.Raadhuis" traden 80 Bijdorp-bewoners tot de vereniging toe. VIERHONDERD Momenteel zijn er ruim vier honderd leden en is „Bijdorp" uitgegroeid tot een geheel zelfstandige vereniging zon der een cent schuld, In heb be gin moest de ophaaldienst voor lompen en oud papier alle zeilen bijzetten om het benodigde geld in het laad je te krijgen, dat is nu niet meer nodig.: Het eerste wapenfeit, van het bestuur was, de gemeente te bewegen, de stinksloten in de' wijk schoon te maken. Op 6' september 1970 opende burge meester H. Roelfsema het ei gen clubgebouw, van „Bij dorp" met het speelterrein voor de kinderen, Het demon tabele houten paviljoen werd vooraf d-oor een westerstorm tegen het gras gesmakt, maar herrees uit haar puinhoop van balken en schotten. Tijdens het voorzitterschap van Van Gisteren is de wijk ook op aardgas aangesloten, waarvan tweederde gedeelte van de bewoners nu profi teert.. De vergaderingen roiid de voorgenomen, bouw van een Rijnmond-MTS leidden ertoe, dat de bouw van de MTS, die in de toekomst toch doorgaat, met minder moei lijkheden gepaard gaat dan de bewoners van Bijdorp aan vankelijk dachten. BESTRATINGEN De bestratingen zijn opgeknapt in de wijk, bovendien is in de straten aan een kant een par keerverbod ingesteld. Voorts heeft de wljkveneniging Sint Nicolaas duidelijk gemaakt, dat ook in Bijdorp kinderhar ten Vol verwachting kloppen. Voor die tijd bezocht de Sint dit gedeelte van Schiedam nooit. Een heel scala van aktivltetten, gericht op jeugd en volwasse nen, hebben de onderlinge banden in Bijdorp niet weinig versterkt. Dit alles is gereali seerd door heahte samenwer king. De stuwende kracht van de vereniging is tot nu toe echter de heer Van Gisteren geweest, die met alles heeft getoond in werkelijkheid van „vandaag'te zijn. Natuurlijk laat hij zijn vereni ging niet in de steek. Er moet nog een opvolger worden ge zocht. Zolang deze niet is. ge vonden, kan Bijdorp op heim rekenen. Vlaardingen Ook dit jaar geeft het N.V.V.-Viaardlngen weer belastingservice voor de leden van de bij het N.V.V, aangesloten bonden, Een groot aantal adviseurs' staat op de vrijdagavonden 17, 24, en 31 maart ter be schikking om iedereen die „ermee zit" te helpen met het invullen van de inkomstenbe lasting-aangifte. Op genoemde vrijdagavonden kan men te recht in het Volksgebouw aan de Schiedamseweg 12. Speciaal voor bejaarden heeft het N.V.V. iets dergelijks georganiseerd, Op de* maan dagen 20 en 27 maart en de dinsdagen 21 en 28 maart kan men 's morgens in de Valken hof terecht van tien uur tot half twaalf. Op dezelfde data kan men ook naar het dien stencentrum van de Stichting Bejaardenzorg aan de Emma* straat 71, 's middags van 2 tot 4 uur. RIJWIELEN BROMFIETSEN en alle 1 REPARATIES Hoogstraat' 103; tel. 26.75.S2 NU OF NOOIT u WILT EEN DIT KAN t REEDS VA. 150,— B. SCHILPEROORD KOtterdamscdUk 39? B - Telefoon 26.95.84 Ook 's avonds. Showroom voor alle vooraanstaande MERKEN VLOERBEDEKKING Maassluis PvdA's fractie voorzitter M. Duimelaar heeft vanmorgen in de ge meenteraadsvergadering grote aandacht besteed aan het milieuvraagstuk. Hij pleitte ervoor een commis sie in *t leven te roepen die zich speciaal met dit vraag stuk gaat bezig houden. Deze plannen, die eerder ter sprake zijn geweest, 2ouden worden gereali seerd en ingebracht in de Maassluise Gemeenschap nieuwe stijl. Maar nu daar van niets terecht schijnt te komen, moet de gemeente lijke commissie er 20 snel mogelijk komen, vond de heer Duimelaar. Hij zei dat zijn fractie en die van D'66/PPR met b en w de beperktheid voelen in de mogelijkheden om te ko men tot een afdoende aan pak van deze ingewikkelde materie. „Er is iets mis met de inspraak van ons als ge meentebestuur bij de vesti ging en uitbreiding van in dustrieën ten noorden en ten zuiden van de Water weg," aldus de heer Duime laar. Hij zéi voorts dat het de PvdA- fraktie bekend is, dat de strijd tegen de luchtverontreiniging de komende jaren niet zozeer gericht zal zijn op S02 „friaar wc realiseren ons dan gelijk tijdig dat de aandacht dan wel op andere, thans nog niet mét zekerheid aan te duiden stof- fen zal zijn gericht." BEKLEMMEND Ook de beduidende toename van roet- en stankstoffen leverde voor de PvdA-fraktie de be klemmende vraaE op naar de effecten daarvan. Nadat de heer Duimelaar een duidelijke sneer had gegeven in de richting van de VVD- fraktie onder het motto dat er in de Maassluise raad nogal eens: verschillend wordt ge dacht over het begrip milieu verontreiniging (en'daar bij de hondepoep van vorige week Weer, ten tonele voerde) wilde hij duidelijk stellen dat aktiegroepen als CAR en Ver eniging tegen Milieubederf door zijn fraktie niet als anti parlementair worden be schouwd. Hij zei het ook. ple- 'zierig te vinden dat laatstge noemde een. subsidie van 75 uit de gemeentekas had mo gen ontvangen. SCIIIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 71.09.38 van 18—20 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sjjthoff Pers N.V. •SCHIEDAM 1 castraat 71, telefoon 3510^2. Gemeentelijke sociale dienst, VANDAAG SS.6"""3' 31' Passage Theater. 20 uur:Hello Wonincbli,lHjf. Emaus 31, Iele.' Dolly" alle leeftijden. foon 350411. Arcade, Lange Haven 71, 19.30 uur: Bijeenkomst Studievrien den. 20 uur: EHBO. 20 uür: KSM Orpheus". 20 uur: Bond van Vogelliefhebbers. Irene, Nieuwe Haven 155, 20 uur: toneelavond Ned. Chr. Vrouwenbond. Lange Haven 102, 20-22 uur: openbare verkeerstheorieles- sen. MORGEN Passage Theater, 20 uur: „Hello Dolly", alle leeftijden. 14 uur: kindermatinee „Abbot en Cas- tello op glad ijs", alle rangen 2,50. Irene, Nieuwe Haven 155, 10 uur: Koffie-uurtje Ned. Ver. van Huisvrouwen, lezing over Parijs, 14 uur: Ned. Zuivelbu- reau. 20 uur: ledenverg. PCG. 20 uur: Ned. Zuïvelbureau. Sociale Belangen, Lange Haven 73. 20 uur:- bloemschikken Kon. Néd. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. stichting Hulp aan buitenlandse werknemers, Binnensingel '39 telefoon 351993. Stichting Centrale Hulpdienst telefoon 340554. Actie Moeders voor Moeders, Boerhaavestraat 124, telefoon 346030. VW, Westhavenkade 12, tele foon 348648. Jongeren Advies Centrum" p, K. Drossaertstrsat 201 f* tel. 344713. U BELTIN SCHIEDAM: I VLAARDINGEN VANDAAG Zaal Mlddelhuyse, -18.45-19.45 uur: repetitie kinderkoor Holy; 20-22 uur: repetitie ge mengd koor Holy- Gebouw Excelsior. 20-22 uür: repetitie mannenkoor Or pheus,; Prof. Rutgers school, 20-22 uur: repetitie Gloria Toonkunst koor, Groen van Prinstererlyceum, 19-20 uur: repetitie majorettes Sursum Corda; 20-22 uur: re petitie trompettisten Sursum Corda. Verkeers theorielokaal, tegen over GEWB-gebouw. Hoflaan, 20-22 uurverkeerscursus. Politie, Lange Nïeuwstraat' 55, tel. 260760. v* Brandweer, Singel 81a,"""tel, 269123. j? GG en GD, Tuinlaan 80, telefoon 269290. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5» telefoon 266727. Gemeentelijke technische "be. drijven, Dwarsstraat .42,'Vtele- foon 264980. fe"* I Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Westmolenstraat23, telefoon 267756. Gemeentelijk Voorlichtinggbu» reau, Nïeuwstraat 26, telefoon 269051, toestel 174. Reïnigings- en ontsmettings. dienst, Büitenhavenweg*T5i, telefoon 264895. VVV, Proveniershuis, :0yèr- schiesestraat 1, tel. 266000.^* Gemeentelijke Sociale Diénst, Broersveld 142, tel. 26481&*' svrty'. Actie Moeders voor MoéSgK, Diepenbrockstraat 8, telejjpon 702646...;. ^y:. Woningdicnst, Lange HaveiriUi, .tel. 269375. BEZOEKUREN ZIEKENHUlÏEfi Goudsesingel 87a, 19-12 uur: peuterspeelzaal, De Heipaal, Reigerlaan, 8.45- 12.15 uur: peuterspeelzaal. Gebouw Triangel, 20 uur: M. W, Schakel over „Actuele politie ke zaken". Albert Schweitzerschool, Delft- seveer, 20-22 uur: repetitie ge mengd Rijnmondkoor. Kraanvogelschool, Kraanvogel laan 101, gemeentelijk inlich tingenbureau. Parochiehuis, Hoogstraat 28, 20-22 uür: repetitie Jongeren koor Centrum-Vlaardingen. U BEÏT Ift VLAARDINGEN Politie, Delfts e veer 6, telefoon 342355. Brandweer, Hoflaan 13, telefoon 343099. GG én GD, Hoflaan 7, telefoon 342541. Gemeentearchief, Plein Emaus 5, telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en wa terleidingbedrijven, Hoflaan 25, telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtingsbu reau, Veerplein 118, telefoon 342415. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Van Slingelandstraat 25, telefoon 705300. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Hoogstraat 220, tel. 344544. Reinigings- en onts mettin gs- dienst, Hoflaan 3, telefoon 342212. Interkerkelijk bureau voor maatschappelijk werk, Em- Holyziekcnhuis, Holysingel 3, Vlaardingen, tel. 3456S6, 14- 14.30 uur 3e kl., 14-15 uu?2e klas. Zondag 14-15 uur alle .klassen. Alle werkdagen 'sa. vonds 19-10.30 uur 3e klas, 19* 20 uur 2e klas. Kinderafdeling 14-14.30 uur en 18-18.30 Gent. ziekenhuis Schiedam, Burgemeester Knappertlaan 25, tel. 269126. Zaal 13.30-fiuui en 19-19.30 uur. Klas 13*.30-15 uur en 19-20.30 uur. Kraatnal- deling 13.30-14.30 uur efT'll 19,30 uur. Dr. Noletstichting, Stadhouders- laan 98, Schiedam, tel. 26.008D. Derde klas 13.30-14 uür èn 19- 19.30 uur, tweede klas £3.30- 14.30 uur en 19-20 uur, eerste klas 12,30-14 uur en 19-20 uur. Kinderafdeling zondag, dins dag, woensdag, vrijdag err za terdag 13.30-14 uur en maan dag en donderdag 18-18.30 uül. MAASSLUIS Politie'. J'tti Westlandseweg, telefoon 3444t VW, Zuiddijk 11, telefoon 3339 Gemeentebedrijven, gas, water en eleetriciteit, Havenstraat 2, telefoon 2117. Gemeentelijke sociale dlenshP. J, Troelstraweg 4, lelefoofl 2700.E'x Woningstichting Wonlnghehéer, Zuiddijk 78, telefoon 8111. EXPOSITIES IN SCHIEDAM Galerie Zwart-Wit, Dam r.Z? aquarellen van J, BurgerhoujL H. Van Blooys en A- Kikken, tekeningen en litho's _van E- van Zanden. Dagelijks 'opend van 9 tot 18 uur. tec- toonstelling tot en me:-'y maart. SCHIEDAM Politie: 264666, brandweer: 269123, GG en GD: 269290. Apotheek voor avond- en nachtdienst: na 17.30 uur, iel- 264918. VLAARDINGEN Politie, brandweer en GG en GD: 344444. Apotheek voor avond- en nachtdienst: v. d. Corput, Scbie*' damseweg 83, tel. 34 32 24 MAASSLUIS -li Apotheek voor avond- en nachtdienst: De Jong, Markt 11, tel.: 2234. Politie, brandweer en GG en GD: 3333. MAASLAND Politie: 2375, brandweer 2326, GG en GD: 2639. HOEK VAN HOLLAND Politie: 2133, brandweer 2345, GG en GD: 2133. RIJNMOND Meld- en Rcgetkamer, klachten vuile lucht en Irriteren geluld, telefoon 150.009,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 2