Damkampioenschap van Schiedam AAN Watersporters krijgen een stuk strand bij Schelpweg a naar Viking haalt enkele titels Succes oefent sterk tegen Schiedam Schiedamse politie kampioen Drie waterpolo- zeges voor SZC Eind juli strand- zesdaagse sm. Succes in hard duel naar nederlaag i m wWÊmm Gewestelijke kampioen schappen Vlaardingen toch nog op 2-2 BILJARTEN Jeugd-honk- baltraining DHS van start Rudi Pijper: Nieuw record; ,Het Westen' SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 14 MAART 1972 - 4 Wmê I Schiedam In de vierde ronde van het damkampioenschap van Schiedam leverde Willemsen een fraaie prestatie door tegen Qulst de volle winst te behalen, maar ook de achterstallige wedstrijd tegen De Wilde in winst om te zetten. Vrijland blijft goed volgen, Uitslagen le klasse: Korpel want door winst tegen Kuijk is ook hij nog zonder verlies- punten. Een vroege doorstoot met schijfwinst in het voordeel van Breman besliste de wed strijd tegen De Wilde en be zorgde Breman de eerste maar tevens volle winst. An tes en Van der Spek hielden Uitslagen 2e klasse: Tilman— elkaar fraai in evenwicht, met Osephius 2—0, Risseeuw- Sloof 11, C. MousSleeuwen- hoek 1—1, BroersmaJ- v. d. Schalk 2—0, De RondPauw 1l, v. ErkelL. Mous 2—0. W. de Rond en Broersma blij ven de ranglijst aanvoeren, beiden, met één verliespunt. V/. de Rond can Jcop van de le klassevoorlopig nog in gezel schao van Broersma. laatstgenoemde voordeliger in het eindspel. Een kleine slordigheid van Van der Spek, en Antes giipte naar remise. OninkLansbergen werd een copie van de vtor- gaande wedstrijd, maar V30r Lansbergen is deze remise toch een knap resultaat. Uitslagen: XV. Vrijland—Kuijk 20. Willemsen—Quist 20, Breman—De Wilde 20, An tesVan der Spek 11, Onink -Lansbergen 11- Lourens 2—0, J. W. v. d. SchalkTegelaar 02, Basti- aanseBakker 11, Tegeiaar gaat ongeslagen aan kop. Bakker, Bastiaanse en Tilman. zijn nog kansrijke achtervolgers. Stand hoofdklasse: Hoek van Holland De vorig jaar opgerichte Hoekse Wa tersport Vereniging heeft zijn belangrijkste doel bereikt. De dienst van Sport en Recreatie van de gemeente Rotter dam heeft de watersporters een stuk strand ter beschik king gesteld, vanwaar de boten te water kunnen worden gelaten en waar de schepen ook kunnen worden opgelegd. De watersportvereniging in Hoek van Holland kreeg in dc korte tijd van haar bestaan reeds vijftig leden De helft daarvan is aangesloten bij de afdeling sportvisser;j, de an dere helft bestaat uit verwoe de zeilers. Met die vijftig leden is men voorlopig tevreden. Het be stuur Ls namelijk van oordeel -dat een geleidelfjke groei meer bestaanszekerheid biedt, dan een plotselinge toe vloed van leden die alleen •maar organisatorische proble men met zich mee zou kunnen •brengen. Vandaar ook dat raen zich voorlopig als plaat selijke vereniging wily blijven. ^beschouwen. Het stuk strand dat door de ge meente aan de watersporiver- ..«nigirig is toegewezen, ligt .aan de noordelijke kant van de boulevard, ongeveer ter hoogte van de kampeerterrei nen. Het mag werden afge paald om de boten enige be scherming te bieden. Ook mag maar alleer. indien noodzakelijk gebruik wor den gemaakt van de wandel- weg naar het strand om met auto's de boten naar het wa ter ie brengen. Voor het overige heeft de ge meente opmerkelijk weinig voorwaarden gesteld aan het strandgebruik. Men is bij Sport en Recreatie kennelijk van oordeel dot statuten en huishoudelijk reglement van de vereniging voldoende waarborgen bieden voor de veiligheid van de hengelaars en de badgasten. Voor de voorwaarden heeft het bestuur uitvoerig informaties ingewonnen bij vergelijkbare verenigingen in Ter Heijde, Scheveningen en andere kust plaatsen. Aangevuld met' de specifiek Hoekse voorwaarden hoopt men tot een zodanige beveiliging te- zijn gekomen, •dat. hengelaars en zeezeilers nauwelijks in gevaar kunnen komen. Windkracht, windrichting, zee gang en dergelijke zijn. nauw keurig in de voorwaarden op genomen, .terwijl men ook heeft omschreven welke af standen bij bepaalde weers- omstandighedfen mogen wor- den gevaren vanuit de kust gerekend. Verder zijn vis- en zeilgebied afgebakend. Bij de centraalpost, voorlopig waarschijnlijk een eenvoudig houten gebouwtje, zal een vijftien meter hoge mast wor den gebouwd voor het geven van viagseïmen bij gewijzigde omstandigheden. De verschil lende watersportverenigingen; hebben een uniform seinsys- ieem ontworpen, zodatook schepen van andere vereni gingen eventueel kunnen wor den gewaarschuwd. Uitgezonderd bij het in zee brengen en het landen zullen •de schepen niet binnen een af stand van300 meter uit de kust mogen varen. Dit om ba ders niet Ln de verleiding te brengen naar de boten toe te zwemmen. Voor het overige geldt een groot aantal voor waarden ten aanzien van de veiligheid der. beten en de in zittenden. Vlaardingen De belangstel lingvoor de derde ontmoeting vierkamp tussen SCOM, Vi king '60, De Kempvis en. RZV was zondag in de Rijswijkse overdekte redelijk. De Vlaar- dingers kwamen er met enke le goede klasseringen af* Zoals de eerste plaats van Ton- ny Monster op de 100 meter schoolslag in 1.34.0, de 3 twee de prijzen op de 100 vrije slag jongens onder de 12 jaar met Cock van Dorp in 1.20.9, de 100 meter vrjje slag heren ichicdam De korfbalclubs Succes en Schiedam speelden zondag een oefenwedstrijd welke verrassend met S---4 door Succes werd gewonnen. Met goed en gedegen spel had Schiedam een verdiende 04 voorsprong opgebouwd door doelpunten van Arie Jansen, jannic Boogaers, Fiet Nab en Fred Poot, die een strafworp benutte. leze voorsprong handhaafden de Schiedammers tot onge veer een half uur voor tijd. Sycces, dat hiervoor niet veel in te brengen had gehad, kwam 'in het laatste half uur inééns op gang en begon r.et de roodzwartensteeds lasti ger te maken. Rob Bons en Hon Groeneweg verkleinden de achterstand tot 2—4 en.to; -plaats daCSehicdam „er walt aan ging doen", leek de ploeg volkomen stil te staan. Met een mooi schot vanachter de korf maakte Hans Bal er 34 van. Schiedam, nog niet gewaar schuwd, schoot een strafworp naast en bleef toekijken wat Succes er van terecht ging brengen. Dat was niet weinig. Hans Bal schoot uit een straf worp de gelijkmaker in en toen Hans Josen even niet op zijn tegenstander Henk Hass- feld lette, stonden dc rood- zwartjes met 5i achter. Met een schot van afstand zorgde Henk Hassfeld ook nog voor 6-4. Voor de belangrijke wedstrijd tegen HPV. geldt hopelijk voor Schiedam, dat op iedere slechte generale repetitie een voor Chris Aartsen in 1.03.0 en de 200 meter estafette wissel slag meisjes onder de 12 jaar met Nelly Mosterd, Wilma Jansen, Jolanda Boerdam en Ina Drop. De tijd' van de Vlaardmgers was 3.11.2. En verder behaalde Viking een derde prijs op de 200 meter estafette wisselslag jongens onder 12 jaar, met Cock van Dorp, Hans Herman, René Dijkman en Friedelvan Dorp in 3.27.9. Overige uitslagen: 100 meter schoolslag heren; P v.d. Woerd 1.31.8, L. Smit 1.29.3. 100 meter vrije slag jongens on der 12 jaar: H. Herman 1.41.2, 1. Drop 1,34, N. Mosterd 1.34.8. lOOmeter vrije slag jongens hgn- der 12 jaar: H. Herman 1.41., 2. C. van Dorp 1.20.0. 100 meter vlinderslag meisjes onder 16 jaar: L. v. Giessen 2.06.5. 100 meter vlinderslag jongens onder 16 jaar: M. Hoek 1.41.1, T. Monster 1.31.2, H. Zeilstra 1,24.7, Sj. van Buren 1.38.9. 50 meter rugslag meisjes onder 10 jaar: A. de Ruyter (BM) 53.3,1. du Fijn 58.0, G. de Ruy ter 1.00.5, A. Goedendorp 52.3, E. Jansen 52.2. 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: J. Voogd 1.49.4, A, Drop 1.58, A. Drop 2.05.6, A. van Dorp 1.50.2. 100 meter schoolslag jongens onder 14 jaar: M. Hoek 1,46,8, S. van Buren 1.44, T. Monster 1.34.9. 100 meter vrije slag dames: T. Hoek 1.23.7, J Assenberg 1.21, E. Assenberg 1.18.4, I Speijer 1.21.2 .4 Van onze sportredactie Vlaardingen Vrijdag zullen de gewestelijke schaatskam pioenschappen voor dames senioren en junioren A en B worden gehouden in het ijssta dion Utrecht. Aanvang 17.30 uur. Het is een open inschrij ving. Men kan inschrijven bij S. Smit, Pasteurlaan 21, Pij- nacker, tel. 017364435. De wedstrijden zijn voor alle pas poorthouders toegankelijk. Van onze sportredactie Vlaardingen Dit weekend !s voor de Vlaardmgse korfbal lers de veldkorfbalcompetitie weer hervat.Vlaardingen ging op bezoek bij het Rotter damse Overfcanters om te proberen revanche te nemen voor de eerder geleden 37 nederlaag. Beide ploegen deelden echter heel eerlijk de punten en door de gure en harde wind bleef de score laag: 2—2. Overkanters startte met de har de wind in de rug, met behulp waarvan het gedurende de eerste helft een veldoverwicht en een 20 voorsprong ver kreeg- Het eerste doelpunt werd van grote afstand inge schoten, terwijl het tweede doelpunt veroorzaakt werd door een grove fout van de Vlaardingendefensie. Na rust waren de rollen precies omgedraaid, met wind mee een veldoverwicht voor "Vlaar dingen en eveneens twee doel punten. Rien Roozendaal was hiervoor verantwoordelijk, met twee fraaie doorloopbal- len bezorgde hij "Vlaardingen dit 2'2 gelijke spel, waarmee beide teams best tevreden konden zijn. Vlaardingen 4 ontmoette aan de Willem de Zwijgérlaan Ten Donck 3 en-.won zonder al te veel moeite met 30. Willems en 4 3 1 0 7 W. Vrijland 3 3 0 0 6 Onink 4 2 2 0 6 Lansbergen 4 1 2 1 4 Antes 4 1 2 1 4 v. d. Spek 4 1 1 2 3 Quist 4 1 1 2 3 v. Kuijk 4 1 0 3 2 Breman 4 1 0 3 2 De Wilde 3 0 1 2 1 HARRY GOOS in vorm Van onze sportredactie Vlaardingen Weliswaar eindigde het biljartduel Flardinga Sunlight in een 4i gelijk spel, maar het moyenne percentage gaf de doorslag voor Flardinga dat 89.10 procent haalde tegen over de zeepmannen .87-10 procent. Flardinga plaatste zich daardoor als eerste team in de halve finale om het open biljart- kampioenschap van Vlaardingen voor verenigingen dat in café De Waal aaii de Waalstraat wordt gehouden. In het eerste duel tegen Don kersloot van Sunlight en Jan- se had laatstgenoemde speler geen beste start. Na de tiende beurt,had hij nog maar zeven caramboles verzameld, ter wijl Donkersloot met; kleine series doorging. Janse kwam er echter later beter in en dat De tweede partij ging -tussen resulteerde in de dertigste beurt in de eindstand: 44 ca ramboles in die 30 beurten voor Donkersloot met een moyenne van 1.47 en 50 ca-, ramboles voor Janse in die dertig beurten met een gemid delde van 1,67. Spuybroek van Flardinga en Sanders van Sunlight, waarin laatstgenoemde speler een aarzelend begin had. Maar verder werd het in hoofdzaak toch een geïijkopgaand duel. Na 15 beurten was de stand 42—44 en daarna liep Spuy broek met kleine series van zijn tegenstander weg. Hij fi- niste daardoor in de. 28ste beurt. Spuybroek kwam tot 80 caramboles in 28 beurten met een moyenne van 2.85 en San ders finiste met 60 carambo les in 28 beurten met een-ge middelde van 2.14. Flardinga leidde toen met 4—0 en nie- mand gaf meer een cent voor de kansen van Sunlight. De derde wedstrijd- ging tussen Verhoeven van Flardinga en Goos van Sunlight. Harry .Goos, het afgelopen weekein de nog finalist voor het na tionaal kampioenschap derde klas libre in Zwolle dacht er anders over. Ondanks een mo.oie serie van 33 moest Ver- hoeven toch het onderspit del ven. Goos was daarmee win naar in 30 beurten. Verhoeven noteerde 130 caramboles in 30 beurten met een gemiddelde van 4.33 en Goos noteerde 104 caramboles in 30 beurten met een gemiddelde van 3.47. BESLISSING De spanning was weer volledig teruggebracht (4—2 voor Flardinga) en daarom moest de laatste partijde beslissing gaan brengen. Als Iaatsten kwamen aan de tafel Van Dongen van Flardinga en Korver van Sunlight. Ondanks fel verweer van. Van Dongen moest hij de winst toch uit handen geven. Korver beëin digde zijn. partij in de 36ste beurt. Van Dongen stond toen op 55 caramboles in die 36 beurten' met een gemiddelde van; 1.53 en Korver had 70 ca ramboles in die 36 beurten met een moyenne van 1.94. De stand werd daardoor .44 maar door eenbeter moyen- ne-percentage plaatste Flar dinga zich voor de halve fina- le. Schiedam Het Schiedamse polilievolleybalteam Is zonder te spelen kampioen geworden in de hoofdklasse west. Door dit fraaie resultaat hebben de Schiedammers het recht ver worven tijdens de finale te Nunspeet mee te dingen naar de nationale titel. Regelrechte oorzaak van dit on verwacht kampioenschap was de nederlaag van naaste con current Haarlem tegen Bus- sum met 3—1. Door dit resul taat kwam Bussum nog net op tijd op gelijke hoogte met de Haarlemmers, waardoor een beslissingsduel de doorslag zal moeten geven welke ploeg als nummer twee op de rang lijst evenals Schiedam in de finale mag uitkomen. Donder dagavond speelt Schiedam de laatste competitiewedstrijd tegen hekkesluiter Den Haag. Stand:. 1. Schiedam 5—8, 2. Haarlem 6—6, 3. Bussum 6—6, 4. Den Haag 52. Van onze waterpolome de werker De vier SZC-teams die dit week-ena te water kwamen kunnen te-* rugzien op goed gespeelde wedstrijden waarvan 3 overwinnin gen het resultaat waren. De reserves van SZC en VZC traden aan voor een voor beide be langrijke wedstrijd, gelet op de posities op de ranglijst van dé le klasse ZRO. Met 6 en 5 punten uit 12 wedstrijden hadden VZC-2 en SZC-2 nog slechts Dammetjeswicl onder zich. In deze traditionele burenstrijd kruiste menig oud-polospelcr van belde hoofdteams weer eens de degens en mede daardoor ont spon zich een aantrekkelijke wedstrijd. v Per saldo had SZC-2 meer jeugdspelers ter beschikking en kon daardoor de snelheid van de wedstrijd bepalen. Toen bovendien bleek dat de voorhoede slechts weinig kan sen liet liggen begon zich al spoedig de SZC-overwinnïng af te tekenen. De uiteindelijke 82 zege viel wat ruim uit ge zien de veld ver hou din gen. Met Kolmeijer en Dalmeijer in beide achterhoedes (bij VZC) gecompleteerd met Arons) moesten de aanvallers lastige obstakels nemen. Op snelheid vanuit het midden aanvallend lukte dit SZC het beste. Kees Barnhard, Martin Vrins en Jos Nieuwendijk schiepen zich aldus de meeste kansen. Met nog twee treffers van Ben Kramer Freher had SZC halverwege vijf ge scoord. De Vlaardingers had den er vla Leo Zandwijk voor 2 kunnen zorgen, zij het dat nogal wat van diens harde schoten het doel -maar net hadden gemist. Van Alphen en Nieuwendijk bepaalden de eindstand op 32. De SZC-dames konden met recht zeer content zijn met de 2—1 zege op het sterke LAC. Duidelijk bleek dat het sterk verjongde team steeds beter ingespeeld raakt. De zwem- snelheid van.Thea van Gooi, Anita van der Drift en Marjo Simons is een goede basis voor het betere veldspel, dat door de dames Magito en Ver meer met hun routine goed wordt afgesloten. Anita van der Drift zorgde keurig voor 1-0. Doelverdedigster Hanne- ke Maltha kon slechts eenmaal in totaal worden verschalkt. De winnende treffer kort voor tijd was van Martha Magito. De adspirantenteams kwamen te water in Krimpen en Vlaar dingen. De B-tjes liepen, in onvolledige opstelling, tegen de Lansïngh de eerste neder laag in 5 wedstrijden op: 4—2. In het Kolpabad draaide het A- team. tegen de Viking op volie toeren door met 142 hun 5e overwinning te boeken. Schiedam De mïcrokorfbal- ccmpetïtie is ook voor Succes geëindigd. In een te harde wedstrijd werd met 03 van Eureka verloren. Het derde achttal verloor eveneens. Met dezelfde cijfers ails het eerste moest de meerdere in Vlaar dingen 4 worden erkend. De A-ploeg speelde zaterdag met 1—1 gelijk tegen Eureka en verloor met 02 van Ten Donck. De veldwedstrijd van het B-team tegen Schiedam B werd wegens onbespeelbaar heid van het terrein afgelast. Datzelfde overkwam Odi, dat tegen NIO een vriendschappe lijke wedstrijd had gepland. De Odianen zullen nu zater dag zonder op het veld ie heb ben geoefend, moeten aantre den tegen TOV in Dordrecht. Schiedam speelt zondag op ei gen terrein tegen mede-titei- gegadigde HPV. Het wordt een volledig open strijd, waar van de uitslag moeilijk te voorspellen valt. Vanavond wordt in de Energie hal een veteranen microtoer- nooi gehouden. De enige deel name uit Schiedam komt van Succes, dat met een ploeg van 35-plussersheeft ingeschre ven. De tegenstanders zijn "WION, Trekvogels, Ten Donck en Vriendenschaar. De eerste wedstrijd is om acht uur tegen WION. De stand in de micro-afdeling van Succes is: THOR 814, Succes 10-—12, Eureka 8—-11, Olympia 1010, Vitesse 8—3, de Bermen 8—2. Schiedam Zaterdag begint de honkbalafdeling van DHS met de voorlichting en training van jeugdleden. De begelei ding van deze jeugdige honk balletjes van 10—15 jaar is geen probleem meer, doordat enkele personen zich bereid hebben verklaard deze taak op zich te nemen. De training begint zaterdagmorgen om 9 uur. Van onze correspondent Hoek van Holland De strand, zesdaagse 1972, een zesdaagsi wandeling van Hoek van Hol land naar Den Helder, word) gehouden van 24 fot cn met 2S juli. Vorig jaar boekte men 510 deelnemers van tal van nationaliteiten, in leeftijd va riërend van 9 tot 72 jaar. D« totale afstand bedraagt 140 ki lometer en de pleisterpiaatsei op de route .zijn Wassenaar Noordwijk, Veis en, Egmond aan Zee en Callantsoog. Er wordt overnacht op kam- peerterreinen in eigen tentet' van de deelnemers. Omdat da gemiddelde dagafstand slechts 24 kilometer, bedraag; is er voor de deelnemers vol doende tijd om te 2onnen, t« zwemmen en dergelijke. Mer' beeft steeds een hele dag dé tijd om een etappe af te leg gen. Het vervoer van tenten en baga; ge geschiedt met een speciaié vrachtwagen. Verder wordj beschikt over een mobiele toi. let- en wasinstallatie. De toch.) kan worden gelopen in groep» verband of individueel. Bi'j aankomst in de etappeplaat sen wordt een warme maal tijd verstrekt. Behalve hél ontbijt wordt ook een lunch pakket voor onderweg ven strekt. .V fiet deelnemersgeld voor di .tocht bedraagt 65 waarvsi 25 bij inschrijving moet won den voldaan. Men .kan in schrijven door storting vat het inschrijfgeld op postreke ning 322059 t.n.v. Strandzea daagse, Den Helder. Orgarti sater Heony Horsmat verwacht dat het. aantal" deelnemers voor deze dertien de wandeltocht wederom gro f ter zal zijn dan in voorgaand* jaren. Groningen Tijdens nationale zwemwedstrijden van de vëi> eniging JONAS te Groningen werden weer zeer goede tij* den op de klokken gezet. Rudi Pijper van SZC verbeter^ der pr zijn eigen adspiranten? record op 100 meter vlinden slag. Na de prima 1.01.7 op da 50 meter baan in Londen ver leden week, kwam hij in Gro* ningen (25 meter) tot 1.01.2 Het is nog vroeg in het set* zoen en de reeds gemaakta tijden duiden er op dat er in de training het nodige werk ia verzet! Zijn clubgenoot Re* nee van der Kuil eindigde met 1.06.0 op de 2e plaats. Er werd over de gehele linie uil stekend gevlinderd- Frieke Buys van VZC won de 100 meter bij de dames in de. uitstekende tijd van 1.06.0. es bewees eens te meer hoe goed zij momenteel in vorri is. In een andere race, bij de meisjes onder'16 jaar kwam Anke Rijnders eveneens tot een fraaie 1-05.6. Op de 109 meter vrije slag jongens on der 16 jaar pakte Renec vab der Kuil de le plaats met 57.6» voor Ruud Pijper, die mét 59.9 ook onder de minuut bleef. Vlaardingen Voor het tiende concours In de paasserie trok ken de hengelaars van de H.V. 't Westen zondag naai Aalsmeer waar gevist werd in de Ringvaart, Harde wind en snijdende koude waren da handicaps die hier moesten worden getrotseerd. Als bal- sum op de wonde toonde de vis zich bijzonder bijtgraajï wat collectief ruim 25 kg buit opleverde, voornamelijk blankvoorn met als uitschic* ter een prachtige misvoorn van 260 gram. Uitslag: 1 M de Goede 3295 gram vis, 2 I vd Pijl 29" gram, 3 W Struijs 2765 gram,J D Tempelaar 2585 gram, 5 T Holster 2470 gram, 6 D Berve* ling 1850 gram, 7 D de Roodei 1650 gram, 8 F Tempelaar<. 1550 .gram, 9 J Kolenberg 1311] gram en 10 F Groen met 119! gram vis. Nu de gesloten tijd op 15 maat - begint moeten de twee nol 'resterende concoursen in h^ buitenwater worden vervis! Deze worden gehouden 19 e','r 26 maart in de Lek. De ded nemers vertrekken op beid dagen om zes uur vanaf bey Lyceum aan de van Hogeri dorplaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4