Hockeyteams nog niet uit zorgen Felix Sztamn bij Wim de Haan „Ik ben er weer in gaan geloven" TRAINERSMUTATIES „Identiteit Maasland bewaren" Water- yrienden eerste in tiener- yijfkamp r Bakkes na laagde rentree: Nacompetitie R ism voor llen Burgemeester F. J. Groot Enzerink: Maasboekje Rijksgoed keuring chiedam de overige groepen zijn inge deeld, groep 1: Heracles, FC Groningen, Veendam en PEC Van onze sportredactie De '"Schiedamse Zwemvereni ging „De Watervrienden" kwam met een zwemploeg uit in een te Voorburg gehouden 'tiener-vljfkamp en werd win naar van de wisselbeker. Ove rige deelnemers waren zwem mers en zwemsters van de Watervrienden uit Delft, Rot terdam, Zoetermeer en gast heer Den Haag. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat onze stadgenoten beslag op de wisseltrofee zouden leggen. Bij het ingaan van de pauze stonden ze nog op de derde plaats. Het nummer 4 maal 100 meter vrije slag heren, waarin Joop van Ostende alleen ai 60 se conden van de opgelopen ach terstand wist weg te werken. opende de horizon voor de eindzege. Opvallend goed 'zwom ook de IX jaar oude Be- lir.da Kitz op bet nummer 50 m vrije slag voor meisjes. De Delftse „Watervrienden" ein digden op de tweede plaats. Zoetermeer werd derde; Den Haag vierde terwijl Den Haag als laatste eindigde. De Show- en Kunstzwemploeg van de Schiedamse Water- vrienden gaf tijdens de pauze een demonstratie die door het talrijke publiek bijzonder op werd gesteld. het veld in, als vervanger van Wout van Meeteren. Na afwezigheid van enkele maanden draafde hij in door Hans Soeters Eindhoven en niet zoals de speaker in Helmond Bakkes voor Poot verwis selde weer in SVV's hoofdmacht. RENTREE Een goede rentree ook, want de als spits fungerende Bakkes speelde alsof hij nooit was weggeweest. Het moet voor Ger overigens een fijne ren tree geweest zijn, want SW draaide voortreffelijk, terwijl mede door zijn toedoen weer vlotte combinaties op de gras mat kwamen. Tekenend voor de nieuwe situatie: „Toeh ben ïk niet helemaal tevreden", tempert Ger de felicitaties voor z'n goede spel. „Ik was eren. keer heel dicht bij een doelpunt, en die had er in ge moeten, dan pas had ik tevre den kunnen zijn". De inderdaad niet geringe tech nische kwaliteiten van Ger Bakkes hebben hem in het verleden nogal parten ge speeld. Ger: „Iedereen riep maar dat ik zoveel talent had. Misschien heben ze dat wel teveel keren gezegd, want ik ging en. doe dat nog onder druk spelen. De weten schap dat vier- tot vijfduizend mensen iets van je verwach ten maakt me veel te gecon centreerd, Daarom kwam ik vorig jaar ook bij SW met een instelling „het even te gaan maken"1, laten zien dat ik m de eerste divisie best mee kon. Toen ik kwam had »k al de naam een moeilijke jongen te zijn, die in het veld graag z'n mondje opendeed. Vermoedelijk was dal ook de reden dat Jan Bens op een ge geven moment naar me toe kwam met de woorden: „Als er moeilijkheden in de ploeg komen, ben jij de eerste waar we het bij gaan zoeken". IN DE PUT Toeh blijkt de speler die reeds op 17-jarige leeftijd bij Her mes DVS een contract kreeg aangeboden, en via een adver tentie in Voetbal International op Go Ahead's voetbalschool terecht kwam, erg gevoelig voor een complimentje. Ger Bakkes: „Ook op de training zit ik gauw in de put als er weer iets mislukt. Köncmann heeft het echter in zich om me SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG IS MAART 1972 0 Het vertrek van Harry Bouquet bij PPSC is zoals bekend definitief, maar Hennes DVS en trainer Dorjee gaan over het wel dan niet verlengen van een contract pas over een maand in onderhandeling, met een zelfde termijn voor SFC en Wim Poulus. Van onze sportredactie Schiedam Zondag a.s. orga niseert de boksschool Wim de Haan weer een serie bokswed strijden voor adspiranten. Aan de wedstrijden, welke 3 x 1 minuut zullen duren, wordt deelgenomen door adspiran ten in de leeftijden 9—15 jaar. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur in de boksschool aan de Langehaven. Medewerking wordt verleend door de Sport club Dordt, de Haagse vereni ging TePas en DTS uit Lei den. Donderdagavond zal de Schie damse boksschool bezoek ont* vangen van de Poolse nationa le bokscoach Felix Sztamn welke een bezoek van drie we' ken aan Nederland brengt. Van onze sportredactie Schiedam Voor de nacom petitie voor B-eiftailen zijn SW en Fortuna VI. ingedeeld in groep 4. In deze groep ko men uit: NAC, Excelsior, DFC, SW en Fortuna VI, In en PEC/ Zwolle. roep 2: Vitesse, HVC. de Graafschap en Wageningen. Groep 3: Roda JC, FC VW, Helmond Sport, Eindhoven en Willem II, et programma luidt: fl april) Fortuna VJ^—DFC, (8 april) Excelsior—SW. (15 april) SvV—-DFC en NACFortuna VL (22 april) Fortuna VI. SW. (29 april) SVV—NAC en ExcelsiorFortuna VI. p zaterdag 13 mei speelt de winnaar van groep 1 tegen de van groep 2 en de winnaar van groep 3 tegen de van groep 4, GEWELDIG Toöh wordt de ontevredenheid over die gemiste kans teniet gedaan door de vreugde over z'n. heroptreden. Ger: „Op het moment dat Könemann tegen me zei „ga je maar warm lo pen", ging er heel wat door me heen. Ik vind het ook ge weldig dat hij me niet net als Jan Bens heeft laten vallen, maar me er reeds tegen Hel mond Sport weer bij haalde, ik beu ook van mening dat ik bij Jan Bens nooit een echte kans gekregen heb. Steeds weer kreeg ik een verdedigen de taak opgedragen, terwijl ik in de thuiswedstrijd tegen Eindhoven een laatste kans kreeg om me waar te maken. Ook toen had ik het weer erg moeilijk want ik moest de ge vaarlijke Bioemers mandek king geven. Voor mij is een dergelijke taak een moeilijke zaak, want persoonlijk ben ik van mening dat ik achter de voorhoede het best uit de vee- ten kom. Ik moet het ook meer hebben van technisch spel, terwijl Jan Bens e®n voorkeur had voor „sjou wers" in z'n elftal. er met een paar woorden weer uit te halen. Ook Casten- mliler is zo'n man, die kon rustig een uur met je zitten praten. Voor mij was dat ge weldig want ook Ik ben altijd, ook in gedachten, met voetbal bezig. In dat jaar draaide ik bij Hermes DVS, samen met Kees van Kooten, een gewel dig seizoen. Ger Bakkes hunkert weder om naar zo'n seizoen, reden ook waarom hij zegt dat pas thans voor hem het sei* zoe begonnen is. Een Iaat begn weliswaar, maar de woorden: „Ik ben er weer in gaan geloven" verduide lijken deze uitspraak. „Toch verwacht ik niet dat ik er zondag wéér ïn zal staan, maar de wetenschap er weer bij te horen bete kent voor mij al ontzettend veel",.... Schiedam Bij de hoc keyers konden slechts twee van de geprogrammeerde vier wedstrijden doorgang vinden. Asvion behaalde een krappe en gelukkige overwinning bij HDM, ter wijl het rechtstreekse duel om de laatste plaats tussen -Spirit en HDS in een 00 stand eindigde. Asvion en Spirit zijn met deze resul taten nog niet uit de zor gen. Doordat Rapid ver loor, hebben de geelzwar ten een voorsprong van twee punten gekregen en over veertien dagen wan neer de laatste competitie dag afgewerkt wordt, kan de beslissing vallen. Dat geldt eveneens voor Spirit, maar hier is de zaak nog gecompliceerder omdat Spirit nog niet over de uit slag van het door Myra in gediende protest beschikt. Op een 'slecht veld zijn Asvion en HDM niet tot acceptabel hockey gekomen. Beide teams speelden ver beneden hun kunnen. "Wat de Hagenaars Heten zien, was zeer matig doch onze stadgenoten over troffen hen hierin ruim schoots. Het enige lichtpunt was de Asvïon-goal die voor rust tot stand kwam. Vlak voor tijd kreeg Asvion. zelfs .de kans om de zege nog ge- flatteerder te laten uitvallen. Verpoorten mikte echter naast de verkeerde kant van de paal. Een wedstrijd om snel te vergeten. SPIRIT Door een aantal faktoren is Spi rit er ondanks het feit dat 't een klasse beter speelde, niet in geslaagd om de broodnodi ge twee punten te pakken. ïn feite heeft Spirit 't volledig aan zichzelf te wijten dat het 't oude HDS-team dat ondanks de hoge leeftijd van sommige spelers spelers weinig menta liteit etaleerde, niet systema tisch naar de slachtbank leid de. De logge, te hard tacke lende Hagenaars konden zich op de zuigende Spiritklei slechts staande houden door- - dat de voorhoede zo slecht met de kansen omsprong. Aan zes strafcorners had Sprit niet genoeg en ook de vele andere scoringskansen bleken alleen maar energieverspilling te zijn. De voorhoede faalde vol ledig. Onophoudelijk voedde de middenlinie met Gunneweg en ook v.d. Steen als uitblin kers- de machteloze frontlinie die steeds meer HDS-ers op hun weg vond. Steeds harder werd er aan de noodrem ge trokken toen eenmaal dc laat ste tien minuten aangebroken waren. Dat slechts twee spe lers uit het veld verwijderd werden, mag een wonder he ten. Een straffere en betere leiding had wellicht vaker de vinger als een vlammend zwaard ten hemel doen strek ken. SCHEIDSRECHTER Juist deze twee exponenten van het elitaire scheidsrechters- corps konden de zware taak die op hun schouders rustte niet aan. Keer op keer negeer den zij buitenspel en floten hiervoor wanneer er niets aan de hand was. In twee zeer kri tieke situaties voor het HDS doel bleef men gefascineerd toekijken naar dit gebeuren dat Spirit zeker een strafbal had moeten opleveren. Zonder te blikken of te blozen beoordeelden zij situaties aan de voerkant van het veld zon der af te wijken van de zijlijn, welke een magische betekenis voor de scheidsrechters moet hebben. Zo werd een HDS-speler ge handhaafd die na een overtre ding van een Spritspeler een vrije slag mocht nemen doch zijn woede niet langer kon be dwingen en eigen rechter ging spelen door de stick van die speler doormidden te trappen. Vele fouten die hockeyscheids- rechters maken vloeien voort uit hun „statustenue". Een blazer, overhemd en lange grijze pantalon, gelardeerd met een stropdas, moeten ont zag voor het gezag inboeze men. Doch datzelfde gezag beseft niet dat het moderne hockey dat geschoeid gaat op snelheid ook aan de scheids rechters andere, vaak hoge ei sen stelt. Hij de scheids rechter zal uit zijn ivoren toren moeten afdalen, ont daan van overleefde en incou rante versierselen, en zich aan het hockey van vandaag moeten aanpassen. Het hoc key gaat ten gronde wanneer de arbitrage en zijn omlijsting a-sportieve praktijken er op na houden. De spelers zijn er nog steeds niet voor de flui tist, alhoewel de laatstge noemde dat maar al te vaak geneigd is te denken. H. van Lingen Van onze sportredactie Schiedam Nog niet zo lang geleden wekte het be richt: Jan Bens weg bij SVV nog enige -opschud ding, thans is zeker dat -een flink aantal Schiedamse clubs moeten gaan uitkij ken naar een nieuwe trai ner, SW doet dat nog steeds, want zoals bekend komt Pim Visser definitief niet naar Harga. Tot twee keer toe had het bestuur van SVV contact met de trainer van Xerxes, maar een verbintenis met SVV wordt thans uitgesloten geacht. Het bestuur van SVV zoekt verder, en plaatst daarvoor deze week een advertentie in Neer- lands Voetbal en Voetbal International. 0 Ook Martinit moet op zoek naar een nieuwe trai ner als opvolger voor Jan van Buitenen. Het bestuur Joop Schop ...weg bij DHS... informeerde bij HBSS naar Aad Bierhuizen, maar de oefenraeester van de oran- jezwarten blijft in elk ge val ook volgend seizoen bij de zaterdagclub. Evenals Nico van Huet, die z'n con tract bij „Schiedam" ver lengde. 0 Excelsior '20 moet daaren tegen weer wel op zoek naar een nieuwe trainer want Jac. Heyster gaat de Thurledebewoners aan het einde van dit seizoen in ie der geval verlaten. 0 Joop Schop zal aan het eind van dit seizoen geen nieuwe verbintenis aan gaan met DHS. Het be stuur van DHS had Joop Schop ook deze keer weer aan de geelzwarten willen binden, maar zal toch naar een nieuwe trainer moeten uitzien. 0 De FC Nieuwland '66 maakt zich geen zorgen om trainersproblemen, want trainer Clarijs zal ook vol gend seizoen de spelers van deze vereniging onder z'n hoede nemen. Nico van Huet verlengd .contract met Schiedam Jac. Heyster ...weg bi/ Exce/sior '20... Aad Bierhuizen ...blijft bij HBSS... Maasland „Mijn streven is er altijd op gericht geweest de eigen identiteit van de ge meente Maasland te bewaren en de ruimte tussen de grote steden xo groot mogelijk te houden ter wille van de volks gezondheid. Het verheugt mij, dat het wetsontwerp Midden- Delfland bij de Sfcaten-Gene* raai is ingediend". Dit zei burgemeester F. J, Groot Enzerink in een cause rie ovedr zijn twintig-jarige ambtsperiode in Maasland, die hij hield tijdens de jaar vergadering van de plaatselij ke afdeling van. de CHIT. Hij bestreed verder de opvatting van de provincie als zouden gemeenten beneden tiendui zend inwoners geen bestaans recht meer hebben. ,,Ik ben van mening", aldus de burgemeester, „dat ook een kleine gemeente eigen, taak en roeping kan hebben". Van belang achtte Maaslanda eerste burger het ook dat het gemeentebestuur er in was geslaagd buiten Rijnmond, dus buiten de invloedssfeer van de giganten Rotterdam en Schiedam, te blijven en dat de Rotterdamse plannen om de polders met bagger te doen opspuiten konden worden ver ijdeld. De diverse grenscor recties met VIaardingen en Maassluis vond hij echter minder prettig voor Maas land. Na zijn toespraak declameerde mevrouw Groot Enzerink op Imponerende wijze het ge dicht op de zeven Westlandsc gem mten, waarna ze op hu mor, .ische wijze haar bele venissen in Maasland over bracht. Vlaardingen Het Maasboekje 1972 is dezer dagen bij de ge- meentedrukkerij Rotterdam van de pers gekomen. De uit gave, die ruim 700 pagina's bevat is samengesteld door het bureau voorlichting en pu bliciteit van de gemeente Rot terdam en vermeldt alle voor het publiek van belang zijnde gegevens voor het maatschap pelijk verkeer in de buurge meente Rotterdam. In het boekje komen ook veel adres sen voor die van belang zijn voor de Vlaardingse burgerij. Vlaardingen Het gemeentebe stuur van Vlaardingen heeft rijksgoedkeuring gekregen voor de verbouwing van de in dustriehal van het complex „De oude lijnbaan aan Baanstraat tot manifestatie- hal. Ger Bakkes, SVV's „moeilijke jongen" is terug! Veroverde zich opnieuw een plaats bij de roodgroene hoofdmacht- Op zich geen opzienbarend gebeuren, ware het niet dat de technisch begaafde middenvelder tot voor kort definitief leek afgedaan. Na zestien wedstrijde in het eerste elftal verdween de ex-Hermes DVS'er naar het B- elftal. In die serie wedstrijden gebeurde het overigens zel den dat Ger Bakkes een volledige wedstrijd aktief kon zijn. Regelmatig werd hij door Jan Bens naar de kant ge haald om „conditionele redenen". Een conditiegebrek dat door Ger overigens met een krachtig „niet waar" wordt ontkend, sterker nog, „beter dan ooit" genoemd wordt. Toch kijkt 22-jarige Ger met enige pijn naar de voorbije periode, want plotseling blijkt deiman die zegt: „voetbal betekent zo ontzettend veel voor me", zich bewuster dan ooit. Belangrijke stap in deze rich ting betekende het plaatsje op de spelersbank in de uit wedstrijd, veertien dagen geleden, tegen Helmond Sport. Opvallend ook, want na een afwezigheid van elf competitiewedstrijden, be tekende dit voor Ger er eindelijk weer bij te horen. Henk Könemann: „ïk ben op geen enkele speler uit gekeken", deed er nog een schepje bovenop, en stuur de afgelopen zondag in de tweede helft van het duel in Eindhoven Ger Bakkes Ger Bakkes: „Toen Köne mann tegen me zer „ga je maar warm lopen, ging er heef wat door me heen TALENT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4