Toestemming trimparcours is er Hengelseizoen is gesloten Tennisparken volgende week open GER BAKKES IN DE SPITS HANDBALLERS WEER HET VELD IN bij Gezond blijven en succesvol leven Juventus degradeert nederlaag Fusie Keep Smiling en Vice Versa Toch kansje op subsidie voor wielerbaan Schiedam speelt wel •'.4 SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 17 MAART 1972 Veel is er de laatste tientallen jaren in onze levenswijze ver anderd. Machines nemen ons het werk uit de handen en ■We spannen -ons lichamelijk dus minder in. Het werk v/ordt ons gemakkelijker gemaakt door de voortschrijden de mechanisatie, waarin de computer een steeds beïang- rijker rol gaat spelen. De jeugd is vanaf zijn zestiende jaar gemotoriseerd, de lift doet ons de trap vergeten en de auto verdringt de fiets steeds meer uit het straatbeeld. Het leven van de moderne -mens kunnen we onderverdelen in 25 jaar studie, 25 jaar arbeid en 25 jaar vrije tijd. Maar al vergen de arbeidsjaren steeds minder van onze licha melijke inspanning, wij mogen niet uit het oog verliezen dat beweging en gezondheid twee niet te scheiden begrip pen zijn. De toenemende -welvaart heeft ons veel goeds gebracht. Welvaart betekent echter niet altijd welzijn. Velen van ons .genieten minder van het goede, dat de welvaartstaat hun brengt, omdat hun. lichamelijke conditie -dit niet toe laat. Het huidige levenspatroon betekent voor zeer, 2eer velen een gebrek aan beweging. Beweging Is echter van essen tieel belang voor de gezondheid en het behoud daarvan. Zo kan als belangrijke oorzaak voor de stijging van hart en vaatziekten in ons land „bewegingsarmoede" worden .genoemd. Voldoende beweging resulteert in een gevoel van fitheid. Daarom wil de Trim-Actie elke Nederlander stimuleren tot het nemen van meer lichaamsbeweging. Dit dient voor ;ons allen een uitdaging te zijn. Eén van de middelen om zich op de juiste wijze werkelijk te bewegen,, is het oefenen op een Trimparcours. HET TRIM-PARCOURS Biedt iedereen nieuwe mogelijkheden om op prettige wijze in conditie te komen of te blijven. Een afwisselend oefenpro gramma brengt u in beweging waardoor u weer een stuk je gezondheid, terug wint, dat het werk u niet kan geven. Het resultaat zal zijn dat u zich fitter voelt, meer energie krijgt en ook uw dagtaak met meer plezier zult vervuilen. Het Trimparcours geeft de gezondheid, die iedereen zo no- dig heeft. Bovendien zult u de vreugde van lichamelijke beweging opnieuw ontdekken en dit zal voor u een stimu lans zijn om ermee door te gaan. Het Trim-parcours bestaat uit een loopbaan, afgewisseld door verschillende stations waar men de oefeningen kan verrichten, die op een bord staan aangegeven. Er wordt hierbij een onderscheid gemaakt tussen beginners en ge vorderden. Dit verschil ligt in het aantal herhalingen of in de uitvoeringswijze van de oefening. Ook is gestreefd naar een zekere afwisseling in de oefeningen, waardoor zowel verschillende spieren als de hart- en bloedvaten en de lon gen beurtelings worden aangesproken. Uiteraard is het verstandig de huisarts, de bedrijfsarts of een medisch sportkeuringsbureau te raadplegen, alvorens u begint. Ook zullen velen, met name de „beginners", tussen de sta tions wandelen in plaats van hard te lopen. Wij wensen u vee!succes met en op het Trim-parcours! Nationaal Trim Comité, p/a Nederlandse Sportfederatie Burgemeester van Kamebeeklaan 6, 's-Gravenhage. Tel. 070-632963. Kchiedam/Vlaardmgen Iets wat de allround-hengelaar natuur lijk wel weet, maar waarin de gelegenheidsvisser zich wellicht kan verslikken is, dat met ingang van 15 maart de gesloten tijd voor het bevissen van het binnenwater is ingegaan. Tot en met 31 mei is het niet alleen verboden hierin te vissen, men is zelfs strafbaar indien men zich met een opgetuigde hengel aan de waterkant bevindt. Vei mat» tot l april in het bui tenwater (rivieren) worden göber.geld. Het vissen in zee en op de wadden is zonder onderbreking toegestaan. >e z.g. «.gesloten tijd" is inge steld om de vissen rustig te laten paaien. Ze zijn hiervoor evenwei niet aan de kalender gebonden. De paaidrift is ge heel afhankelijk van de water temperatuur die hoog moet zijn willen de door de wijfjes afgezette eitjes tot ontwikke ling komen. tij een koud voorjaar kan het gebeuren dat, vooral de kar per en de zeelt, nog volop in - de bruidstijd zijn als het weer geoorloofd is ze te bevissen. Dit kan nooit eff ectief zijn, want dan heet vis fcuitriek te zijn waardoor ze zelfs het bes te aas onberoerd laat. Of de gesloten tijd tot 31 mei zal du ren staat wederom niet vast. In voorgaande jaren gaf de minister van Landbouw en Visserij de sportvissers toe stemming in het vóór 1 juni vallende weekeinde de ope ning van het nieuwe seizoen te gaan vieren. Uit jaar valt 1 juni echter op een donderdag en bet staat dus te "bezien of de bewinds man nu zal zeggen .begin maar op zaterdag 27 mes". Doet hij. dat dan kan hij er ze ker van zijn, dat alle sportvis sers hem hiervoor dankbaar zullen zijn. Schiedam Het trimparcours komt er! Giste ren is definitief bekend geworden dat zeer bin nenkort in hel Beatrixpark begonnen kan worden met de aanleg van dit parcours. Slin gerend, hekjes springend en klauterend kun nen talloze trim-lustigen zich dan lenig houden of maken op een speciaal daarvoor aangelegd parcours. Rond 15 december vorig jaar ging de aanvraag voer dit trimparcours naar Gedeputeerde Sta ten, en nu drie maanden later is door het uit blijven van enige reaktie van de zijde van G.S. volgens de geldende procedure voldoende om te kunnen zeggen: De goedkeuring is er! „Materialen voor aanleg van dit parcours wor den reeds besteld", vertelde een verheugde sportambtenaar J. J. A. v. d. Linden. „Het heeft alles bij elkaar nog niet eens zo lang geduurd, want de totale voorbereiding en wachttijd nam bij elkaar hooguit een half jaar in beslag". De totale aanleg, inclusief mate riaalkosten komt op een bedrag van f 6250,- terwijl de borden op het parcours worden ge schonken door de AMEF verzekerings maat schappij. 6? Hef omcirkelde gedeelte geeft aan waar het trim-parcours gaat komen. Van onze sportredactie Schiedam Het damestean van Juvcntus staat voor blok. Nog één simpele neder laag, én de ploeg van traind Rienus Gerritsma zal moetei degraderen uit de hoogste al deling, de eredivisie. De kam op behoud is al bijzonder go ring. want alleen het Amstez dam se Wilskracht is op papiei nog te benaderen, maar maj dan zelf geen winst meer be halen. Toch ontmoet Juventui deze keer weer eens een te genstander waar winst in zl( want het Amsterdamse Land lust verkeert in dezelfde situa tie als de Schiedamse dames Onderaan bungelt het reedi gedegradeerde HOC, terwij Landlust en Juventus ogen schijnlijk zijn voorbestem* een zelfde teruggang te moe ten maken. Deze wetenschap, en geziei bet feit dat beide ploegei vonr de laatste kans gaai vechten, rechtvaardigt de ver wachting dat het een. span nend en vermoedelijk ook bik keihard duel zal worden. D< verliezer degradeert, onver biddelijk naar de landeüjki eerste divisie. De heren spe len eveneens in Amsterdan de laatste wedstrijd van dl seizoen tegen het nog niet vei Jig staande AMVJ. Juventui eindigt in de tweede divisie oj een fraaie derde plaats. Stand dames: I. Fiat Stars 10 30, 2. BOB 16-24, 3. White Stan 16-24, 4. AMVJ 16-20, 5 DEI 16-20, 6. Amstelveen 16-16, 7 Wilskracht 16-10, 8. Landlug 16-6, ;9. Juventus 166 10 HOC 16-4. Stand heren: 1, Jumpers 18-32 2. Frisol/R 18-30, 3 Juventui 19-26, 4'. USS 17-18, 5. Midland 19-18, 6. BOB 18-16, 7. Tavéne 17-14, 8. Faorcial 19-14. 3 AMVJ 17-10, 10, Lakers 13-» 11. Éssor 19-8. Van onze sportredactie Schiedam Volgende week za terdag openen de tennispar ken in Schiedam de hekken om de talloze liefhebbers van. de tennissport in de gelegen heid te stellen „weer eens een balletje te slaan". De echte liefhebher hunkert al weken naar die hernieuwde kennis making met het uitnodigend lonkende gravel. Reden ook waarom men op dc beide ten nisparken Spieringshoek en Van Vliet met man en macht bezig is de banen weer in ge reedheid te brengen. Zaterdag 25 maart is het dan zover en gaat 's morgens om 9 uur, als de weersomstandigheden meewerken, het seizoen be ginnen. De lawntennissers van TSF zetten de opening van het seizoen kracht hij door 's avonds met een instuif het seizoen officieel te openen. Ook KSW '71 geeft de opening van het seizoen een officieel tintje door een contactavond te organiseren waar dan te vens de leden met elkaar kun nen kennismaken. Een kennis making die extra waarde krij-gt door de fusie van de beide verenigingen „Keep Smiling" en „Vice Versa". Hiermee is dan tei'ens het grootste nieuws uit de tennis wereld naar voren, gebracht. „Keep Smiling" en „Vice Ver sa" maakten beiden gebruik van het tennispark „Spie ringshoek" met teams in de zaterdag- en zondagcompeti tie van de KNLTB. Tijdens een vergadering november vorig jaar besloten deze -twee verenigingen een nieuwe ver eniging te stichten onder de naam KSW '71. Het huidige Tennispark Spieringshoeknu nog leeg en verlaten bestuur van deze vereniging is van mening dat door bunde ling van krachten in de toe komst nog betere resultaten geboekt kunnen worden. Be langrijk is dan ook dat „Keep Smiling" bij de heren, en. Vice Versa" bij de dames voor een sterke kern konden zorgdragen. RESULTATEN Het bestuur van (K)eep (S)rai ling (V)ice (V)ersa '71 be staat grotendeels uit bestuurs leden van de.toen nog afzon derlijk spelende verenigingen. Het hoogste team van KSW '71 speelt in de overgangsklas se naar de eerste klasse van de zondagcompetitie, terwijl bovendien wordt uitgekomen, in de hoofdklasse A van de za- terdagcompetitie. Van de 23 teams zullen er 13 in de zon dag- en 10 in de zaterdagmïd- dagcompetïtie spelen. Duidelijk is in elk geval dat de nieuw gevormde vereniging zit te popelen om aan de slag te kunnen. TSF gebruikt daar voor het tennispark Van Vliet en KSW '71 maakt de eerste slagen van het seizoen ook dit jaar weer op Spieringshoek. Een nieuw seizoen wacht, met vermoedelijk verrassende re sultaten. Het kan de tennis sers niet snel genoeg gaan, want anders valt de laatste tijd gebruikelijke opening op 25 maart (officieel pas op 1 april) niet te verklaren. De opening van de banen zelf zal overigens zonder officieel tint je geschieden. Om eerder op de baan te zijn? Van onze sportredactie Schiedam Ook komende zondag komt SW weer in ongewij zigde opstelling binnen de lijnen. Ongewijzigd dan ten opzichte van de tweede helft in het duel tegen Eindhoven. Begonnen met Wout van Meet eren in de spits» wisselde trainer Henk Köne- mann in die tweede helft Ger Bakkes in de plaats van de blonde aanvalsleider. Na afwezigheid van 11 competitiewedstrijden maakte Bakkes daarmee z'n rentree in de roodgroene" hoofd macht. Een goede rentree ook, en voor Henk Könemann geen aanleiding, om a,s. zondag tegen Fortuna SC Ger Bakkes,,weer uit het elftal te laten. Geen wijziging ook ten opzichte van'dé de fensie, al zal Flip Waardhuizen die in de tweede helft de gebles seerde Maarten van Beek moest vervangen, ook nu weer op de spelersbank moeten plaatsnemen. Heel belangrijk voor het treffen tegen de Limburgers is de veranderde sfeer in. het elftal van SVV. De 0—0 tegen Hel mond Sport en het bijzonder goede spel tegen Eindhoven hebben ertoe bijgedragen dat de ploeg de komende ontmoe ting met vertrouwen tegemoet ziet. Ook Henk Könemann kan z'n eerder 'gedane voorspel ling volledig laten waarma ken; gelijk tegen Helmond Sport, gelijk tegen Eindhoven, en vol op winst tegen Fortuna SC. Könemann zat er in de wedstrijd tegen Eindhoven weliswaar wat naast, maar gezien de onfortuinlijke toe standen in die ontmoeting kan toch wel gesteld worden dat z'n voorspelling niet aan de optimistische kant is geweest, □aarnaast is het nog maar de vraag of Fortuna SC de „be ker-klap" voldoende heeft verwerkt. Opstelling :(doel).v. d. Velden, (achter) v. Beek, Osterholt, Steenbergen en v. d. Korput (midden) Mulder en Kaam (voor) Rijkuiter, Bakkes. Du- tïna en v. d. Spek. Van onze handbalmedewerker Schiedam Zondag zullen vele handballers ongetwijfeld een diepe zucht van verlichting slaken, als zij na een verblijf van ruim vier maanden in de sporthallen, de ruime buiten- velden weer betreden. Terwijl ér in het overgrote deel van Nederland steeds meer op zaalhandbal wordt overge schakeld, blijven de vereni gingen in Zuid-Holland, en zeer zeker de Schiedamse teams, het oude vertrouwde veldhandbaj graag beoefenen. De dames en heren van DWS starten het veldspel met uit wedstrijden. De dames gaan in Rotterdam op bezoek bij Actief- Het zal geen gemakke lijke strijd worden voor DWS, dat thuis reeds de eer aan de tegenstander moest laten. Ac tief is trouwens in een glans rol, wat de eerste plaats met slechts één verliespunt dan ook wel aangeeft. De heren van DWS gaan ook naar de Maasstad en wel naar Sneiwiek. Hier verwachten we een boeiend duel. daar er kwalitatief weinig verschil is in deze teams. In Schiedam had DWS alle moeite om de volle winst binnen te halen. Sneiwiek is de zaalkompetitie niet erg gelukkig doorgeko men, wat degradatie beteken de. Dit zou wel eens zijn weer slag kunnen hebben op hun veldspel, waar DWS zondag dan de vruchten, van zou -kun nen plukken. De dames van Wilton ontvangen om 13.00 het Vlaardingse Hoi- lanaiaan. De grote, sportieve rivaliteit tussen deze teams, zorgt steeds weer voor een aparte sfeer tijdens het spel. Het is dan ook moeilijk vooraf reeds een uitslag te voorspel len. Wilton is echter van plan in de tweede helft van de veldkompetitie hoge ogen te gooien, waarvan Hollandiaan dan het eerste slachtoffer zal moeten worden. De heren van Wilton starten om 14,00 uur de strijd met Roda uit Rotterdam. Roda heeft dit seizoen een zeer goed team op de been gebracht, wat hen tot nu toe een verdienstelijke tweede plaats opleverde. Uit had Wilton de handen vol en moest de punten aan Roda ia- ten. De scheepsbouwers zullen zich ongetwijfeld fel verzet ten, maar of zij veeTwinst zul len boeken, valt te betwijfe len. De dames van UVG gaan naar Rotterdam, om daar tegen het Wilskrachtige HVZ in het strijdperk te treden. Het is een gevecht om de kop, tussen HVZ, Actief 2 en UVG. Het a anvalswerk van HVZ bezorgt UVG nogal eens hoofdbre kens. Vooral als Nel van het Zandt goed in stelling wordt gebracht, moet de Schiedam se defensie goed op haar tel len passen. Speltechnisch heeft UVG ongetwijfeld meer in haar mars. Misschien dat het ditmaal een puntenver deling af kan dwingen. De heren van UVG gaan naar Gorinchem, om daar strijd te leveren met Achilles. Beide teams hebben tot nu toe wei nig succes gehad in de veld» competitie. Achilles bezet de onderste plaats met vier uit acht, vooraf gegaan, door UVG met vijf uit acht. Tij dens de afgelopen zaalkompe titie kwam UVG tegen Aehil- les maar ternauwernood aan de volle winst. Het belooft een spannende strijd te wor den. waarin UVG het succes van de zaal misschien weet te prolongeren. De dames van Scylla gaan in Gouda op bezoek bij Vires et Celeritas 2. Scylla kwam dit seizoen niet sterk uit de bus, maar liet In de laatste zaal wedstrijden duidelijk zien dat er een opgaande lijn is. Hier van kan het wellicht profite ren in het veldspel. Met een snelle opbouw en zo weinig mogelijk balverlies, heeft Scylla kans op volle winst. Op .Thurlede zondag een derby, als UVG 2 op bezoek gaat bij Scylla. Scylla heeft in de veld kompetitie de leiding en be haalde 15 punten uit acht wed strijden, met een doelgemid- deide van 72—16. UVG deed het heel wat bescheidener en staat op de voorlaatste plaats met slechts drie punten. De aanval van Scylla is goed in vorm wat ongetwijfeld tot een nederlaag van UVG 2 zal lei den. In de regionale jeugdkompetitie ontvangen de dames junioren van DWS om 13.30 uur het Haagse Athene. Bij UVG komt zowel bij de dames- als herenjunioren het team van Westlandia op bezoek. De da- mes gaan om 12.00 uur van start, terwijl de heren om 13.00 uur volgen. Beide West- landse teams bezetten de on derste plaats. Den Haag Provinciale Stater hebben gisteren met 31 tegex 29 stemmen een voorstel var Gedeputeerde" Staten verwon pen, om een beroep van d* Stichting Wielerbaan Schie* dam tegen afwijzing van eer subsidie voor het clubgebouu ■bij -de baan ongegrond te ver klaren. Met deze uitspraak moet het be roépschrift van de wielerbaar dus wel gegrond wordec geacht. De stichting heeS daarmee nog niet het ge vraagde subsidie, maar heefl althans een kleine slag gewop» nen. De subsidie-aanvrage moe# volgens GS worden afgeweze* onder meer -omdat zij te laai kwam, namelijk toen het club gebouw er al stond. Van onze sportredactie Schiedam In onze couranl van gisteren maakten wij melding van het uitstellen van de wedstrijd AeolusSchii" dam, In tegenstelling tot dit bericht blijkt de pioeg vao trainer Nico Huet wel degelijk te moeten spelen doordat d* cömpetitieleider de achter stallige wedstrijd Schiedam-- Den Hoorn op het programmal zette. Veld-korf balcompetitïa begint weer Van onze sportredactie Schiedam Nog maar net is da micro-korfbalcompetitie ten einde of de Schiedamse clubs komen al weer binnen de liy nen voor de veldcompetitie, Succes moet nog even waclv ten, maar ODI bijt de spits ai door in Dordrecht revanche te kunnen nemen voor de eerdei geleden nederlaag tegen TOV. „Schiedam" komt zondag bin nen de lijnen en ontvangt hel Haagse HPV. Voor Schiedam betekent dit duel bij een zege. eën versteviging van de plaats in de -top,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4