SCHIEDAMSCHE COURANT Jan van Geene zoekt zijn recht V erwarmingsinstallatie Muziekschool wordt vernieuwd In bijkantoor PTT Groenoorcl krijgt hulp-secretarie i Yijfkorenconcert werd een succes is NOODAANSLUITING OP WATERLEIDING VLAARDINGEN: BESPARING 3 MILJOEN Gemeente wil pand in Kethel kopen Schelfhout komt later IS College ontvangt Canadese heils soldaten ml Sti Via handtekeningenactie bij Raad van State mmm 1 In Groenoord en Kethel; Zaterdag 18 maart 1972 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 4 pagina's 99ste jaargang no. 24363 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Jan van Geene (60) directeur van de N.V. Enterprise, een onderne ming die door het koppelba- aenbesluifc van de regering het veld moest ruimen, heelt via een paginagrote adver tentie In het Nieuwe Stads blad medestanders gevraagd in zijn actie tot hcropenstel- ling van zijn bedrijf. Hij wil handtekeningen van mede standers aanbieden aan de leden van de Raad van Sta te, die zich binnenkort over het sluiten van de N.V. En terprise zal heraden. Na één dag heeft Van Ge ene's actie duidelijk succes gehad. Naar zijn zeggen bereikten 700 tot 800 handtekeningen •zijn bureau aan de Lek straat. Veel Schiedammers blijken het goed te menen met de ex-werk ge ver, die nu in de steun zit. „Dat heb ik nog nooit gedaan en ik roep telkens als ik er kom, dat men miin bedrijf moet te ruggeven. Dan kan ik weer aan de slag". Is Van Geene een. witte raai onder het toch wat sinister gekleurde gilde der koppel bazen geweest en was hij de goede die onder de kwaden heeft moeten lijden? Sympa thie voor zijn actie is er wel. Overheidsinstellingen zijn niet ontevreden over de eige naar-directeur van Enterpri se, die onder andere bij Wil ton werkzaam was. Er wa ren 150 man in dienst. Via de handtekeningenactie wil men bereiken, dat Van Geene zijn bedrijf kan hero penen. Uit de advertentie: „Inzake een besluit van de regering is mijn 14 jaar oude bedrijf naar mijn volle over tuiging op onrechtvaardige wijze weggevaagd". Van Geene zegt toezeggingen te hebben ontvangen van nog meer supporters, die graag hun handtekening willen zet ten. „Er zijn daar zelfs kelners bij, die hebben beloofd voorlopig niemand meer öe tappen die niet tekent. We waren bij Enterprise altijd één grote familie en dat zijn we nog. Iets als dit bewijst dat wel". De heer Van Geene kan over de afloop van deze zaak wei nig zeggen. Het staat voor hem vast dat de sluiting van zijn bedrijf op allerlei gron den onrechtvaardig was. Van de Raad van State ver wacht hij, dat deze de slui ting ongedaan zal maken. De uitspraak volgt binnen kort. Schiedam De Schiedamse Muziekschool heeft dringend behoefte aan een nieuwe en betere vcrwarmingsinstaliatie. JB, en \v. heb ben de raad daarom voorgesteld, de 8 thans in gebruik zijnde oliekacheis te vervangen door 9 thermisch geregelde gaskachels. De thans in gebruik zijnde kachels zijn 17 jaar oud en werden in gebruik genomen, ?oen het gebouw van de muziekschool aan de Lange Xieuwstraat nog dienst deed als Stedelijk Gymnasium. Het voordeel van de nieuwe ka chels is, dat de verwarming per lokaal kan worden geregeld. De kosten van de gaska chels worden geraamd op 16.000. De raad neemt het voorstel van b. en w. in de verga dering van 27 maart in behandeling. Schiedam De gemeente Schiedam wil het pand aan de Sehiedamseweg 59 kopen. Zij heeft instemmend advies in gewonnen van de commissie voor bet grondbedrijf. Het perceel bevindt zich in Kethel en maakt deel uit van het bestemmingsplan Kethel-Centrum. De verwerving is voor de gemeente van belang ten einde dit plan te kunnen uit voeren. Het advies van de financiële commissie wordt de gemeenteraad ter vergadering medegedeeld. De overeen gekomen koopprijs komt het collége echter, gelet"op het taxatierapport, redelijk voor. Schiedam Het college van burgemeester en wethouders wil in Groenoord, aan het Jacques UrluspJein, een hulpbureau van de gemeentesecretarie vestigen. Dit hulpbureau moet komen in het tijdelijke postkantoor. De bewoners van Groenoord kunnen in de hulp-secretarie terecht voor het ontvangen van kostwinners vergoedingen aan verwanten van dienstplichtige militairen, het aanvragen van paspoorten en toeristenkaarten, aangifte van verhuizing binnen de gemeente, het verstrekken van visakten, inleveren van verhuiskaarten, rijbewijsaanvragen en ïnentings- papieren. Het bureau kan op 1 mei worden, opengesteld. Hef postkantoor aan het Jacqves Urluspiein Vlaardmgen - Het aangekon digde bezoek van onderwijs- staatssecrctaris mr. C. Schelf hout op HO april aan de drïe tVaterwegsleden, gaat niet door De staatssecretaris is die dag verhinderd omdat h;j een ver-* gade ring van een Tweede Ka mercommissie moet bijwo- De heer Schelfhout zal een nieu we aispraak met de drie ge meenten maken. Hij zou ko men praten over de oprichting van een regionale advies dienst voor het onderwijs. De huur van een loket in het hulppostkantoor zou 2500 per jaar moeten gaan kosten, 'hierbij is alles inbegrepen. De overeenkomst geldt voor één jaar, maar kan stilzwijgend worden verlengd. Zou de PTT het loket te. zijner tijd.voor et-, gen doeleinden nodig hebben, dan kan in de wachtruimte Schiedam In de aula van het Stedelijk Museum hebben b. en w, gistermiddag de Cana dese Leger des Heils-band Woodroffe Temple Junior Band uit Ottawa ontvangen. Voor de ontvangst had de Ca nadese band onder leiding van kapelmeester William van der Horden een kort concert gege ven op het Museumplein. Burgemeester H, Roelfsema heette de Canadese gasten, die een tournee maken door Europa, hartelijk welkom In Schiedam en bood hen na mens het gemeentebestuur de partituur van een Hollandse mars „Going Dutch" aan. Kapelmeester Van der Horden is oud-Schiedammer en emi greerde in 1954 naar Canada, Hij is onder meer woonachtig geweest aan de Willem Brou wersstraat en de Marconi straat en was zichtbaar ver heugd weer eens in zijn ge boortestad te zijn. Gister avond heeft de band geconcer teerd in de Opstandlngskerk. nog een simpele voorziening worden getroffen, die de loket ruimte vervangt. Het ligt in de bedoeling de dienstverlening voorlopig te beperken tot de hiervoor ge noemde onderdelen van de be volkingsadministratie en het JU bureau daarvoor op werkda gen open te stellen van half 1 negen tot twaalf uur. Is hier gedurende de -drukke periode, van april tot en met oktober, de nodige ervaring mee opge daan, dan kan nader worden bezien f de uitbreiding var de dienstverlening noodzake lijk en. mogelijk is. De gemeente heeft bij de voor bereidingen in overweging ge nomen dat het verzorgingsge bied van de wyk Groenoord/ Kethel thans circa 18.000 in woners omvat. Dit aantal zal nog verder uitgroeien naar mate de bebouwing van Woudhoek/Spaland vordert Het dienstenpakket zal wor den aangevuld met de moge lijkheid tot het verstrekken van onderlinge informaties. Het college acht dii van zo veel belang voor de wijkbewo ners, dat men niet op de tot standkoming van het wijkcen trum wil wachten. Voorlopig wordt getracht de werkzaamheden uit te voeren met de bestaande formatie van de afdeling bevolking. Enkele daarvoor in aanmer king komende ambtenaren van de afdeling zullen door middel van een rouleersy steem hun dienst in het hulp bureau uitoefenen. De voorbe reidende werkzaamheden be hoeven slechts enkele weken In beslag te nemen. Schiedam Aan het tweede concert, georganiseerd door de afdeling zang van de Stichting Schiedamse Gemeenschap het eerste werd gegeven op 22 oktober van het vorige jaar werkten vrijdagavond in de Magnalia Dei-kerk vijf koren mee. Ook nu was de belangstelling van de zijde van het publiek weer overweldigend: de kerk was geheel uit verkocht. Hoewel het concert over het algemeen op een behoorlijk niveau lag, waren er toch enkele koren die door bijzondere prestaties opvielen. R.K. Gemengd koor „Laus Deo" onder leiding van J. Remmers waal opende de rij met een goed gekozen pro gramma, dat prachtig homo geen van klank werd uitge voerd. Van de gezongen wer ken noem ik „Kyrie'' uit de Messa dï Gloria van Puccini en het moeilijke a cappella- uitgevoerde „Christus f actus est" van Anion Bruckner, die bijzonder mooi genuanceerd werden vertolkt. Schiedams Vrouwenkoor onder leiding van Ria Borgmeijer wist ook nu weer zijn reputa tie te handhaven van eerste klas koor in werken van o.m. Moza rt (bewerking H a r ry Mayer), Mendelssohn, Cheru- blni, Koos v.d. Griend (Vier weverkens) en Frank Bridge, Schiedam Groenoord en Ke thel krijgen een noodverbin- ding met het Vlaardingse wa terleidingnet. De huidige lei dingen hebben wel voldoende capaciteit, maar bij eventuele calamiteiten of plotselinge breuk kamen beide wijken ge heel zander water te zitten. B. en w. hebben de raad dan ook voorgesteld, 180.000 beschik baar te stellen voor de aanleg van een koppelleiding tussen de hoofütransportleidingen aan de Mozartlaan in Groen oord en de Europaboulevard in Vlaardingen. Sinds I960 krijgen Groenoord en Kethel hun water via cf.n transportleiding over de Nieu we Damlaan, de Sportpark- brug en dc Churchill weg. Daarnaast is er nog een oude secundaire leiding, maar de capaciteit daarvan is verre- weg onvoldoende om de hoofd leiding behoorlijk te vervan gen. Reparaties aan on wijziging van het leidingtracé kunnen alleen 'h nachts worden uitgevoerd Onvoorziene breuk van do lei ding zou de watervoorziening van beide wijken ernstig in gevaar kunnen brengen. De koppel leiding geeft hier een afdoende oplossing. B, en w. menen met deze oplos sing goedkoop uit tc zijn, om dat het alternatief zou zijn het leggen van een nieuwe water transport leiding en de bouw van een pompstation. Dc hier aan verbonden investering, waarmee in het investerings programma 1972-1Ö7G reke ning is gehouden, bedraagt 'j miljoen. Dit bedrag zou nu niet behoeven te worden uit gegeven. De gemeenteraad behandelt het voorstel van b. en w. in de vergadering van 27 maart. die gedistingeerd werden weergegeven. Gemengd koor ,,Eaphonia" on* der leiding van Th. J. Stam, was in prestatie het zwakste: er waren nog al wat onzuiver, heden en wankele momenten vooral in het overbekende „Sanctus" van Schubert. De combinatie met het jeugdkooi leverde betere resultaten, hoe men ook over do medewer king van een combo verdei mag denken. Gemengd koor „Wilton-Feijen oord" (dirigent B. de Leeuw} was niet geheel vrij van zwe vingen in de mannenstemmei! maar liet toch in hel verloot van het optreden een vrij gun* slige indruk achter. Koninklijk Schiedams Mannen koor Orpheus" onder lei din j van Chris Verhoog sloot de ri met werken van o.m Kee. Kef (De nar met de spiegnei) Ceske Ta nee van Hyzek Fall, en een negro spiritual in d'. bewerking van de dirigent Hierin, was volop klasse-zan te beluisteren: de soepel overgangen van piano naa forte en omgekeerd dwongei respect af. Ook de benader in. van de tekst uit was prima waardoor de uitbeelding niet. te wensen overliet. Door ziekte van de pianist Hen ny van Es, was waar nodi de begeleiding in handa. van Peter Beijersbergen-vj tienegouwen die zich uitste kond van zijn taak kwee evenals de organist Ted Ren* merswiml bij het optrede van „Laus Deo". W. 1». Vcrhc 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1