TDK AT,F, OF REGIONALE Films en rondvaarten voor Hoekse bevolking Geen subsidie astmacentrum m GELD nodig vooreen HUIS? Gevonden voorwerpen Weer crèche geopend Hetkoraalstrand WATERWEGAGENDA ALARMNUMMERS John Masters Krediet voor brandkranen en openbare verlichting Kerkdiensten Bouwfonds A,Wë!cken&Zn VAN ECK HONDERD JAAR WATERWEG tnBECFW~r SCIllEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 18 MAART 1972 123 Toen de bus de steeg in Cham balpur bereikte waar het eind punt was, klom ze eruit en wankelde met stramme lede maten de drukke straat in. Daar hield zo stil. Passerende M,. mannen gaapten haar nieuws gierig aan. Donkere vrouwenogen namen haar onderzoekend op door de mazen van hun burgas. Ze stond cr als een omspoelde rots bij hall-tij. Ze realiseerde Zich dat ze gedurende haar slapeloze nacht had besloten naar Chambalpur te gaan en te protesteren tegen haar ver banning uit Lapri maar ze had er niet bij stilgestaan tot wie ze zich moest wenden. De regering? Ja, maar wie is de regering? De enige man die Henry had gekend, was de Mi nister van Binnenlandse Za ken geweest en 2e kon zich zijn naam niet herinneren. Er konden wel een stuk of wat ministers van Binnenlandse Zaken gekomen en gegaan zijn sinds Henry dood was. Het leger dan. Het was een legerorder, die Paiz Mohammed haar had overhandigd. Nee, het was een order van de Nawab zelf, maar uitgevaardigd wegens de militaire noodtoestand. Rodney zelf had het gedaan en zoal3 ze daar stond op straat, boog ze het hoofd bij de herinnering aan de slag die hij haar had toegebracht, als of 2e een stomp in haar maag had gekregen. Ze was haasti ger naar buiten gekomen, om hem met warmte en verwach tingsvol tegemoet te treden en toen had ze zijn gezicht ge zien, dat koud en streng stond-.. Hij was een brigadier en werkte bij het hoofdkwar tier. Hij was het die ze moest hebben, hoe pijnlijk het ook zou zijn. Ze wenkte een passe rende tonga en droeg de man op haar naar 't Leger Staf kwartier te brengen. Bij de poort werd de tonga door 'n schildwacht aangehouden en ze kreeg 'n formulier in te vullen en een „chuprassy" schuifelde ermee weg. Ze wachtte. Er ging een. half uur voorbij, waarna de „chupras sy" terugkeerde. „Nahln hai", zei hij, zijn handen ver draaiend, met de palmen naar boven gekeerd. "Waar was hij naar toegegaan, waar kon ze hem vinden? De man zei iets in Urdi, dat ze niet kon verstaan. Ze vroeg het hem te herhalen en hij zei, in het Engels: Militair geheim en grijnsde daarbij geweldig, De tonga koetsier, die zijn wa gentje onder een boom had geparkeerd en op de bok had zitten dommelen riep: Wie moet ze hebben? De Engelse Sahib Brigadier. Ik weet waar hij woont. Ik kan u naar zijn huis brengen. Best mogelijk dat hij daar is. Ze klom weer terug in de tonga en de koetsier bracht de broodmagere pony met zweepslagen op gang. Rodney leefde met dat mens, de Rani van Kishaiipur. De Indische kranten hadden dit openlijk vermeld indertijd, toen ze naar Chambalpur getrokken was. Margaret had er geen behoefte aan haar nog eens te ontmoeten. Eenmaal had ze haar ontmoet en ze hadden een paar beleefde woorden ge wisseld, toen zij en haar echt genoot door Lapri kwamen, op weg naar Pattan, Toen ze later nog eens op doorreis kwam, in haar eentje, had Margaret haar alleen voorbij zien gaan. Nou ja, het was uit eindelijk Rodney die ze moest spreken, Hetwas niet waar schijnlijk dat de Ratii zich bij een dergelijk onderhoud zou opdringen. De tonga hield stil voor een groot huis dat uit keek op het meer. Ze betaalde de koetsier en liep de stoep op. Er kwam een bediende. Hij vroeg haar naam en liet haar op de bréde veranda al leen. De buitendeuren stonden open, het verwarde scherm dat er hing was opgetrokken en ze keek in aen marmeren hal, die behangen was met Bokhara tapijten en blonk van het koperwerk. De „chupras sy" kwam meteen terug, maar hield binnen de hal stil en hield een gordijn opzij. De Rnni van Kishanpur gleed door de deuropening naarhaar toe. Bij haar violette sari sta ken Margaret's eigen khaki rok en witte blouse goor af. Mevrouw Wood.... Rodney is niet in Chambalpur en hij _zal niet voor de avond terug zijn, ben ik bang. Kan ik iets voor u doen? Ze glimlachte plezie rig. (wordt vervolgd) Woudhoek-Zuid Schiedam De woningbouw in Woudhoek-Zuid vordert snel. Binnen enkele weken wordt verwacht, dat bij het eerste blok van de eengezinswonin gen het hoogste punt wordt bereikt. B. en w. hebben de raad voorgesteld, een krediet van" 214.000 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van brandkranen en openbare verlichting ten behoeve van de woningcomplexen in Woud hoek-Zuid. Deze complexen bestaan uit: 160 woningen in hoogbouw en: 196 eengezinswoningen in Woudhoek-Zuid, terwijl de raad dit jaar nog een voorstel krijgt te behandelen over de bouw van 182 portiekwonin gen, eveneens in dit gebied. In de januari-vergadering heeft de raad al forse bedragen be schikbaar gesteld voor het aanbrengen van gas-, water en elektriciteitsvoorzieningen. Tenslotte moet nog ƒ214.000 worden gebruikt voor het aan brengen van de brandkranen en de openbare verlichting. De kosten van deze werken worden geraamd op respectie velijk 30.800 en 183.200. stremler8-Il Schiedam Grote Kerk: 10 uur ds. J. J. van Thiel, pred. te Vlaardingen; 17.00 uur ds. N. Kleermaker, pred. te Rotterdam; 19.00 uur ds. Groenewegen Dienst van Schrift en Tafel; Beïhelkerk 10 uur ds. Spaling; Opsta n- dingskerk 10 uur ds. Baart. Jeugddienst; Aula Huishoud school, Pinasplein, 10 uur ds Groenewegen; Kerkgebouw N.P.B. 10.30 uur dr. J. L. Springer, pred. te Leiden; Ge bouw Irene 10 uur ds. C. Vos; pred. te Amersfoort; Dorps kerk 10 uur ds. Verwaal; 19 uur ds. Gerbrandy; Martinus- kek 9.30 uur ds. J. C. van Veen; 39.15 uur ds. Verwaal ■en pastoor Wuyster. NED. NERV. GEREF. EVANG.: Irene 10 uur ds. C. Vos. GEREF. KERKEN: 5 uur ds. N. Kleermaker, Rotterdam. Het Waterweggebied dreigt verstrikt te raken in lokale om roepen. Na Vlaardingen en Schiedam heeft deze wee-k ook Maassluis laten weten dat het wel belangstelling heeft voor een plaatselijk televisiestation.. Vlaardingen is zelfs al zóver dat het een serieuze aanvraag heeft liggen op het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, in Schiedam worden met name de mogelijkheden voor een plaatselijke radio afgetast (hoewel het oog ge richt blijft op de beeldbuis) en in de Maassluise belang stelling staat de lokale televisie centraal. Als het op een verwezenlijking van alle plannen zou aanko men is Maassluis het verst van de drie Waterwegsteden. Daar hoéven nog slechts de centrale antenne-systemen middels.een grondkabel aan elkaar te worden gekoppeld en de uitzendmogelijkheden zijn levensgroot aanwezig. Om de informatie te completeren; in Maassluis, de klein ste. van.de drie Waterwegsteden, zal een rapport worden samengesteld over de mogelijkheden-. Technisch en finan cieel wil men eerst nagaan of het reëel is een eigen tele visiestation te exploiteren. De schrik moet dus nog ko men, want een goedkope zaak is het, zeker voor de „consument", niet. Maar nu de drie gemeenten zo duidelijk ieder afzonderlijk de behoefte blijken te gevoelen aan lokale ethermogelijkhe- den, mag de vraag worden ge steld wat de zin ervan is om individueel te gaan opereren. Voorlopig blijft alles overi gens nog fantasie, want minis ter P, Engels van cultuur, re- door Ham de Jongh creatie en maatschappelijk werk, onder wiens portefeuille de omroep ressorteert, heeft eind vorig jaar een stokje voor de plaatselijke teïevisie- uitzendingen gestoken. Nie mand ziet meer iets lokaals, omdat men in Den Haag door de bomen bet bos niet meer zag. Het dreigde een chaos te wor den en dat wilde men voor alle prijs voorkomen. Een mi nisteriële beschikking werd uitgevaardigd en slechts vijf gemeenten ïouden een zend vergunning krijgen om te ex perimenteren. Vlaardingen, technisch nog lang niet voor bereid, dong onmiddellijk naar zo'n vergunning-op- proefbasls, maar tot nu toe heeft Engels niets van zich la ten horen. Als we ons even in een Maas sluise huiskamer nestelen en voorstellen dat daar plaatse- RnilUrCnNnC verzorgt aangepaste DUUYUrUSlUO hypotheken op bestaande en nieuwe huizen. Inlichtingen: N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten Westbiaak 22, Rotterdam tel. 010-13 65 10 Exclusieve maatkleding en confectie Rotterdamsedtjit 409a Tet. 28 81 84 - Schtedam stalen op aanvraag verJcrlJgbaar. voor PLASTIC D',<KEN in dj .:.t milen. Rotterdamsedijk 407 Schiedam, tel, 26.83.83 lijke televisie mogelijk is, wat kunnen we dan zoal te zien krijgen via het eerste net Maassluis? Van politieke zijde is erop aangedrongen om een plaatselijke televisie te exploi teren uitsluitend om de com municatie tussen de burgers onderling te verstevigen. De gemeenteraadsvergadering za] dus maandelijks worden uitgezonden. Een vast pro gramma-onderdeel. Maar dan houden de mogelijkheden (be houdens de vanwege de door het gemeentebestuur ten. be hoeve van de politieke partij en beschikbaar gestelde zend tijd) op. Uitzendingen van kerkdiensten moet men niet verwachten; wat dat betreft mogen we aannemen dat het zal zijn, zoals met een belang rijke voetbalwedstrijd: eerst een uitverkocht huis, voordat de televisiecamera's binnen mogen. De mogelijkheden zijn dus, In Maassluis, zeer beperkt. In Vlaardingen en Schiedam, idem dito, hoewel daar een wat ruimere keuze aanwezig zal zijn. Moeten we niet, inplaats van aan lokale, eerder aan regio nale televisie gaan denken en is dan niet de tijd aangebro ken dat niet een Maassluise commissie afzonderlijk, niet een Vlaardingse en niet een Schiedamse, maar één regio nale commissie rond de tafel gaat zitten om de mogelijkhe den af te tasten? Het lijkt ons van wel. Waar het hier gaat om drie pal naast elkaar gele gen, slechts door historische grenzen van elkaar geschei den gemeenten, die dezelfde plannen koesteren, lijkt een professionelere opzet daar door niet alleen mogelijk, maar bovendien ook noodza kelijk. En wel met hetzelfde argument dat drs. N. ft. van Dijk van D'66/PPR Maassluis deze week gebruikte: om de communicatie tussen de ver schillende bevolkingsgroepen te verbeteren. Rotterdam hoeft er van ons niet bij. Het lokale van de hier ge schetste regionale omroep, is er dan af. Als blijkt dat de be hoefte cr is, als blijkt dat de technische mogelijkheden er zijn en niet te vergeten de geldmiddelen er gemakkelijk kunnen komen, zouden wij de voorkeur willen geven aan een regionale omroep die de plaatsen Vlaardingen, Schie dam en Maassluis betreft. Pas in die conceptie lijkt ex perimenteren een zinvolle zaak. Het zou te betreuren zijn als de drie gemeenten af zonderlijk aan het werk zou den gaan. Hoek van Holland - aJVfet dank voor de genoten gastvrij heid". Onder dit motto gaan Rijkswaterstaat, Rij'ksloods- wezen en de Combinatie Havenmond Hoek van Holland proberen om ook Hoek van Holland te betrekken in de feestelijkheden rond het honderdjarig bestaan van de Nieuwe Waterweg. Zonder verdere kosten kan iedere in woner van Hoek van Holland, die daar interesse voor heeft, een bezoek brengen aan een filmvoorstelling en daarna alles in werkelijkheid aanschouwen met een rond vaart langs de havenwerken. De verschillende diensten hebben daarvoor contact opgenomen met de ivijkraad, die zich bijzonder enthousiast toont over dit initiatief. Maassluis Binnen enkele'we ken zal bij alle bewoners van Maassluis een nieuwe ge- meentegids in de bus rollen. Van de zijde van de gemeente heeft men'toegezegd deze gids voortaan inderdaad iedere twee jaar te laten verschij nen.' Vrijdag 24 maart zal in gebouw De Harmonie een aantal film voorstellingen worden gege ven, onder andere Mond voor Mammoets en Poort van Eu ropa. De eerste film is in pre mière gegaan tijdens de vie ring van honderd jaar Water weg door de -gemeente Rotter dam en js verder nog niet in het openbaar vertoond. In de middaguren zullen voor stellingen worden gegeven voor de drie hoogste klassen van de lagere scholen, alsrae- de voor allefcl assen van. de mavo. Men. denkt hiervoor drie voorstellingen te moeten geven. De avonduren zijn ge reserveerd voor de ouderen. Degenen die 's avonds de films willen bezoeken kunnen kaar ten afhalen bij drogisterij Smit, Huijdecoperstraat 23; drukkerij Nic. van der Graaf, Prins. Hendrikstraat 17, mo dehuis Winkëler, Prins Hen drikstraat 244, bakkerij Van Klink. Rietdijkstraat 70 en zuivelhandel Tukker, De Buij^ terstraat 260. RONDVAARTEN Aan de hand van de films kan men zich een idee vormen van wat er de laatste jaren in hét Europoortgebded allemaal is. gebeurd. Zaterdag 25 maart kan men dat alles in de prak tijk aanschouwen. Dan zal na melijk een .vloot van. kleine schepen worden ingezet bij een aantal rondvaarten, Een deel vaii de schooljeugd zal trouwens vrijdagmiddag het gigantische werk al kunnen aanschouwen. De kinderen van de zesde klassen van de lagere school, alsmede de ma vo-leerlingen mogen namelijk ook een tocht langs de haven werken maken, echter onder voorwaarde dat de scholen voor voldoende begeleiding zorgen. Voor de kinderen van de vierde en vijfde klasse, die men te jong vindt voor een rond vaar, denkt men aan een an dere attentie. Voor de volwas senen worden na de filmvoor stellingen. kaarten uitgereikt voor een gratis rondvaart. Bij gunstig weer zal men de Wa terweg uitvaren en rond de zuiderpier de nieuwe havenin gang van Europoort binnen gaan. Schiedam Te bevragen aan het hoofdbureau van politie, dagelijks van 8 uur tot 17 uur, behalve op zaterdag en zon dag: bruine herenportemon- nee met inh.; kinder driewie ler (post Kethel), een paar rode handschoenen, verzeke ringsplaatje van een brom fiets, bloknoot, taxatie rap port, een jerrycan inh. een on bekende vloeistof, identiteits kaartvan een zeeman, een rol lichtdruk papier. Te bevragen bij de vinders: be drag aan geld plus winkelbon, Hr. Swinkels, Julianalaan 56; gouden trouwring, V C. van; Raaij, Kavendijk 196b; bank biljet plus boodsehappenbrief-. je, R. v.d. Horst, Van Stork-; straat 114; goudkleurige da- mèspolshorloge, Lindroos, Da Costastraat18b; goudkleurige armband, F. de Koning, v. d. Tempelstraat 50; zilveren be delt] e.kaboüte rtje), Schikhof, C van de Lindenlaan 63; muntbiljet, Nijmeijer, Van Tienhovenstraat 16; e énbe- drag van 25, hr. Groeneveld, School Liedewijde, Parkweg 212 (administratie); gouden schakelarmband. 2e Schans straat 66, Rotterdam; bank biljet, M. v. Rijnsbergen. De Meestérstraat 3; doucblè pols horloge met zwart bandie, v.d. Meer, Villastraat 13; nik kel herenhorloge met stalen bandje, Zaalberg, Chopinplein 209; gouden kinderarmbandje met naamplaatje, A. v.d. Ende. Van Oldenbameveld- straat 225; bankbiljet. Jan van de Stoel, Willem Pijper straat 01, tel. 702G10; zwarte knij pp or tem on nee rr.et inh., De Boer, Lorentzlaan 36; zwart lederen, beursje met inh Landsbergen, Snelliussin- gel 2b; zwart knipportemon- nee met inh. en 2 sleutels, Mej. Krowinkel. Paulus Pot terstraat 13b; kindertasje. Ro mein, Van Leeuwenhneck- straat 22a; bruine dipiomaten- tas inh. enige schriften en werkhandschoenen. Vermaas, Burg, v. Haarenlaan 973; por temonnee met drie sleutels, v. Loopik, Daltonstraat 58c, ring met 3 sleutels, Spoor, Delf- landseweg 490; een huissleu tel, Poot en Baade,Boter- straat 76; ring 'met 3 sleutels, De Boer» v. Swindenstraat 69b, zwarte vulpen, v. Dok- kum, P.K. Onneslaan 133a; ring met 2 kleine sleutels mo gelijk contactsleutels, mevr. Wuister, Hogebanweg 100a, Rotterdam,-tel. 155992; me- taalkleurige Parker ballpoint, H. Gilde, Alex Numansfraat 14a, tel. 261439; donkerrrode vulpen met patroonvulling, afkomstig van de Hema, mvr. v. Hattem, Rozenlaan-6; da-; mesbri] in bruine koker, Am- steibron. Broers vest. 2 speel goed pistolen, Vendeloo. Lan ge Nieuwstra-at 113; badhand doek en gymnastiekbroek, Ruts, Troelstralaan. 143; een bruine tas. inh. zwemkleding, mevr. De Jong, Schubèrtplein 159; autostep, rood/witte spatborden, Streijl, Hout straat 21; een blauwe overall O en lederen* handschoenen, mevr;;. Slingerland, Nolenslaan 444; blauwe glacé dameshand- schoenen, v.d. ..Poel, Vlaardin- - gerdijk 357b; zwembroek (rood geruit) en. badhanddoek: (rood), mevr. Kosta, Pieter de Hooghstraat 5b, tel. 262178; blauw badstof jongenstruitje, mevr. v.d. Broek, Ooster straat 34; blauwe damesre genjas, Bouwbond NW J. C. van Markenstraat 20; wieldop met sierring. De Bruijn, Lek straat 108; kastje van Yama ha-bromfiets inh. gereed schap, W. P. A. Roozen, Schuttersveld 5; groene porte feuille met inh. Wolthuis, Parkweg.225; beige kat, zwar te oren en staart, halsband no. 202j mevr. Meijer, Waran de 83a, parkiet (zeeblauw;, mevrouw v. Ommen, Prins Bemardlaan no. 92. Schiedam Het college van burgemeester en wethouders wil de vaste subsidie van ƒ70 per jaar, aan de stichting tot exploitatie van astmacentra, met ingang van 1973 intrekken. B. en w. heb ben in overweging genomen dat een dergelijk bedrag aan een kinderastmacentrum weinig zinvol is, omdat met een dergelijk bedrag feitelijk niets effectiefs te bereiken is en de exploitatie van astmacentra pleegt te worden gedekt uit de verpleegprijs, welke door ziekenfondsen en eventueel door de Algeme Bij- standwet betaald wordt. De Stichting Therapeutische Kampen voor Astmatische Jongeren neemt jaarlijks zo'n 300 astmatische kinderen op. De gemeente verstrekte de laatste jaren een subsidie van ƒ70 per jaar aan de stichting. Deze subsidie xs een vast be drag per jaar en onafhanke lijk van het aantal Schiedam se kinderen, dat wordt opge nomen. In het verleden is her haaldelijk besloten, dat subsi diëring van een algemeen lan delijk overkoepelend orgaan als hef Nederlands Astma Fonds geen gemeentelijke taak is. Het oordeel van de commissie voor volksgezondheid zal de gemeenteraadsleden ter ver gadering worden medege deeld. Vlaardingen Dat kleine kin deren hun moeder van bet werk houden, hoort bij het „vak" van de hulsvrouw. Maar als de huisvrouw eens iets anders wil dan typisch haar „vak" uitoefenen, dan lijden de plannen om buitens hui» te gaan werken compleet schipbreuk op de hummeltjes in huis. Sinds vorige week is er een crèche bijgekomen in Vlaar dingen, waar moeders hun ba- bies en peuters hele of halve dagen in de week kwijt kun nen. Aan de Wm. Beukels- zoonstraat 73 houdt een kleu terleidster, met eigen doch tertje, kinderen van werkende moeders bezig. Hele of halve dagen, wat men maar. wil en dat vijf dagen per week. Voor lunch wordt gezorgd en er is meer hulp in huls aanwezig. Chèclie-leïdster, mevrouw Hou- dxjk, vindt dat zij haar studie als kleuterleidster ten nutte moet maken van de kleintjes, daarbij zèll wat werk bulten de enge huiselijke kring ver wervend en andere moeders in staat stellend hetzelfde te doen. Voor zes gulden per dag (en drie gulden per halve dag) SCIllEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamseh Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 71.09.38 van 18—20 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sfjthoff Pers N.V, I SCHIEDAM Interkerkelijk bureau voor -1 maatschappelijk werk, Em- J maatraat 71, telefoon 351Ö22. Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, telefoon 350244. Pn^t"T^tw»LU.Unr: "HcU° Woningbedrijf, Emaus 31. tele. Dollv". alle leelU,den loon 350411. VANDAAG Dolly", alle leeftijden. Irene, Nieuwe Haven .155, 14 uur: filmmiddag Prinses Mar- grietfonds. 20 uur: toneel avond „Gruno Schiedam". VLAARDINGEN VANDAAG Stadsgehoorzaal, 20.15 uur: Wim Kan voor Viaadings Kunstcentrum. Luxor, 20 uur: Easy Pieces (14 jr). MORGEN Stadsgehoorzaal, 20.15 uur: WimKan. Luxor, 14.30: uur: Daniel Boone: Schieten en doen (a.l.); 17; uur: Bandieten van de. Rio Grande (14 jr)20 uur: Easy pieces (14 jr). MAANDAG Valkenhof, 10-11.30 uur: belas- tingadvies NW; Groen van Frinstererlyceum, muziekzaal. VanHogendorp- laan 20-22 uur; repetitie Sur- sum Corda. Dr. Albert Plesmanschool, Am- bonlaan 101, 20-22 uur: repeti tie Hetbevrijdingskoor. Maranathakerk, 20-22 uur: repe titie christelijke koorvèreni- ging Progeza. Havenstraat 92a,. 20-22-30 uur: repetitie accordéanvereniging Concertino. De Oude Markt, 20 uur: cluba vond klaver jas veréniiging n.o.M. Van Aerssenstraat 30d, 20 uur: baha'i fire side. Binnensingel 69, 3.4511.45 uur: peuterspeelzaal. De Heipaal. Reigerlaan, 8.45- 12.15 uur: peuterspeelzaal. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Holyziekenhuis, Holysingel 3, Vlaardingen, tel. 345GC6, 14— !4.30 uur 3e kl., 14-15 uur 2e klas. Zondag 14-15 uur alle klassen Alle werkdagen 's a- vonds 19-19.30 uur 3e klas, 19- 20 uur 2e klas. Kinderafdeling 14-14.30 uur en 18-18.30 Gem. ziekenhuis Schiedam, Burgemeester Knappertiaan 25, tel. 269126. Zaal 13.30-14 uur en 19-19.30 uur. Klas 13.30-15 uur en 19-20.30 uur. Kraamaf- deling 13.30-14.30 uur en 19-' 19.30 uur. Dr. Noletstichting, Stadhouders laan 96, Schiedam, tel. 260080. Derde klas 13.30-14 uur en 19- 19.30 uur, tweede klas 13.30- 14.30 uur en 19-20 uur, eerste klas 12.30-14 uur en 19-20 uur. Kinderafdeling zondag, dins dag, woensdag, vrijdag en za terdag 13.30-14 uur en maan dagen donderdag 16-18.30 uur. stichting Hulp aan buitenlandse werknemers, Binnensingel 39. telefoon 351993. Stichting Centiale Hulpdienst, telefoon 340554. Actie Moeders voor Moeders, Boerhaavestraat 124, telefoon 346030. VVV, Westhavenkade 12, tele foon 348848. Jongeren Advies Centrum, B, K. Drossaertstraat 201, tel 344713. U BELTIN SCHIEDAM I Politie, Lange Nieuwstraat 55, tel. 260760. Brandweer, Singel 81a, tel. 269123. GG en GD, Tuinlaan 80, telefoon 269290. Gemeentearchief, Oude Kerkhof ;/5, telefoon 266727. Gemeentelijke technische be drijven, Dwarsstraat 42, tele foon 264980. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Westmolenstraat 26, telefoon 267756. Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau, Nieuwstraat 26;''telefoon 269Ö5.1, toestel 174. Relnigings- en ontsmettings. dienst, Buitenhavenweg 154, telefoon 264895. VVV, Proveniershuis, Over- schiesestraat 1, tel. 266000. Gemeentelijke Sociale Dienst, Broers veld 142, tel. 264816. 3 Actie Moeders voor Moeders, Diepenbrockstraat 8, telefoon 702646. Woningdienst, Lange Haven 145, tel. 269375. MAASSLUIS Politie Westlandseweg, telefoon 3444. WV, Zuiddijk 11, telefoon 3339 Gemeentebedrijven, gas, water en electriciteit, Havenstraat 2, telefoon 2117. Gemeentelijke sociale dienst, P. J. Troelstraweg 4, telefoon 2700. Woningstichting Woningbeheer, Zuiddijk 78, telefoon 8111. EXPOSITIES IN SCHIEDAM XJBELTTN VLAARDINGEN Politie, Delftseveer 6, telefoon 342355. Brandweer, Hoflaan 13, telefoon 343099. GG- en GD, Hoflaan 7, telefoon 342541. Gemeentearchief, Plein Emaus 5, telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en wa terleidingbedrijven, Hoflaan 25, telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtingsbu reau, Veerplein 118, telefoon 342415. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Van Slir.gelandstraat 25, telefoon 705300. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Hoogstraat 220, tel. 344544. Reinigings- en ontsmettlngs- dienst, Hoflaan 3, telefoon 342212. Galerie Zwart-Wit, Dam 2, aquarellen van J. Burgerhout, H. Van Blooys en A. Kikkert, tekeningen en litho's van E. van Zanden. Dagelijks ge opend van 9 tot 18 uur. Ter.- toonstelllng tot en met 18 maart. Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, tot en met 16 april „Kon- frontatie VIII", reliëfs en ku bussen van Ewerdt Hilge- mann, tekeningen van G-er Siks, torsies van Frans Pee- ters en een schilderij van Joop van Meel, gemaakt in samenwerking met Eric Ba- kema en Gerard van Soest EXPOSITIES BM MAASSLUIS Gemeentemuseum: schilderijen van Alfons Brunott. Expositie tot 27 maart, geopend van dinsdag tot en met zonda? van 2-5 en dinsdagavond van 7-9 uur- SCHIEDAM: v.:;: Politie: 264666, brandweer: 269123, GG en GD: 269290. Apotheek voor avond- en nachtdienst: na 17.30 uur, tel. 264918. vlaardingen Politie, brandweer en GG en GD: 344444. Apotheek voor avond- en nachtdienst: Delta-apotheek» Floris de VUfdelaan 112, teL; 34 88 88. MAASSLUIS ■■l";'' Apotheek voor avond- én nachtdienst: R(jmnondapotheek> Mozartlaan 1, tel.: 2299. Politie, brandweer en GG en GD: 3333. MAASLAND Politie237$, brandweer 2326. GG en GD: 2639. HOEK VAN HOLLAND Politie: 2133, brandweer 2345, GG en GD: 2133. RIJNMOND Meld-en Regelkamer, klachten vuile lucht en irriterend geluld, telefoon 150.000.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 2