„Liever vies dan gevaarlijk" Mevrouw Krijgsman over zandbakken voor de kleuters Velen bewonderden resultaten cursussen Gezinsvoorlichting Jeugd weer centraal bij jeugd gemeente Richard brengt kranten rond Brieven hoek je allemaal Tarieven Gemeente ziekenhuis De nieuwe puzzel De prijswinnaars 0CHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 18 MAART 1972 gelukkig mee. „Vies vind ik toch nog niet 20 erg als gevaarlijk", zegt ze. En gevaarlijk is het vaak voor de kleintjes, die met dit mooie weer in de zandbakken bij verschillende kleu terscholen een middagje gaan spelen. Gevaar lijk omdat er ouders zijn die hun kind met een fles limonade naar de zandbak sturen, of ze een lege jampot meegeven om zand in te scheppen. Vlaardingen „Zwerfhonden en -katten die hun behoeften doen in zandbakken waar overdag de kinderen in spelen, dat hou je altijd. Hoe wel: er zijn toch ook mensen die zo'n brede rug hebben, dat ze hun hond met opzet in die zandbakken uitlaten". Mevrouw B. Krijgsman-Goris, secretaresse van de ouderraad voor het openbaar kleuteronder wijs in Vlaardingen, is hier uiteraard niet zo Het open huis" van de Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting trok veel belangstelling Schiedam Veel belangstellenden hebben vrijdag een bezoek ge bracht aan de Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorliehting, die ie het pand Korte Dam 5 „open huis" hield. De gehele dag stonden de deuren van 't pand open om iedereen de gelegenheid te geven de resultaten van verschillende cursussen, die de stich ting elk jaar geeft, te bewonderen. Behalve veel oud-cursisten uit het gehele land, trok het „open huis" ook een groot aantal andere belangstellenden. Schiedam De tarieven van het Gemeente-Ziekenhuis zijn met terugwerkende kracht tot 1 januari verhoogd. De tarie ven per verpleegden zïjn nu le klas all-out 176 163.75), 2e klas 133.95 122.50), 3e klas zonder arts i 1J1.95 99.55) en 3e klas all-in 120.65 107.65). De tarie ven tussen haakjes zijn de ta rieven die op 1 juli 1971 wer den vastgesteld. Die resultaten logen er overi gens niet om. Vooral vele ori ginele wandkleden trokken de aandacht van het publiek. Ook kunstwerken, die waren opge bouwd uit kleine ijzeren voor werpen, zoals moertjes, schroeven, paperclipsen en koperen gordijnringen, bleken bij de bezoekers van het „open huis" in de smaak te vallen. Voorts waren er veel modieuze creaties te ïien, die op de uit acht lessen bestaan de naaicursussen waren ge- maakt. Mevrouw M. van Mansum- Smidt, leidster van de Schie- damse afdeling van de stich ting, toonde zich erg tevreden over veel bloemstukjes en een stijlvol gedekte tafel die was verzorgd door cursisten van de cursus gast vrouw-gas t- heer". Ondanks de verhoging van de prijzen der cursussen, die on vermijdelijk was in verband met de intrekking van de sub sidie van het rijk, trekt de stichting nog veel cursisten. Sinds januari 1972 hebben meer dan driehonderd men sen een cursus gevolg op het .gebied van de creativiteit,. Binnen kort wordt er een cur sus „buitenlandse gerechten" gegeven. De kosten van de verpleging op -de kra a maf deling (niet-medi- sche indicatie) bedragen voor de moeder in de eerste, twee de en derde klasse respectie velijk 176, 133.95 en 79.90. Het tarief voor babies is in alle klassen 47.40. Nu het zonnetje zich weer laaf voelen, gaan altijd fris en ongevaarlijk zijn >1 kinderen spelen in de zandbakken, dieniet Behalve cursussen geeft de stichting ook voorlichting over huishoudelijke apparaten. Elke donderdagmorgen van tien tot twaalf uur houdt een informatrice in het kantoor op de Korte Dam spreekuur. Op de Korte Dam kunnen ook nieuwe cursisten zich opge ven. Het telefoonnummer van de stichting is 264781. Het kraamtarief derde klasse (niet-medische indicatie) heeft een verhoging onder gaan van 104.60 tot 127.30 voor moeder en baby. Deze tarieven worden ook berekend in de Dr. Noletstiehtmg en in het Holy-Ziékenhuis. voorzitter de vergadering zal openen is half acht. Het on derwerp Jeugd, een project dat de- jongeren al enige maanden onder handen heb ben, zal centraal staan tijdens deze bijeenkomst. Vlaard.r.gen De jeugdge- meenteraad vergadert volgen de week donderdag. De plaats van samenkomst is dit keer de trouwzaal van het stadhuis en het tijdstip waarop de ROBBIE DE JONG (Vlaardin gen). Hot vond ja het boek Robbie? Het is we. goed hè? Ife heb net ook gelezen. Zo at en toe lees ik de boeken voor da winnaars fik heb een kast vat) wel eens door. Getufefeig gaat hei de goede kant uit met ƒ0 voet. Kun je er wel goed op lo pen? Je tekening vond ik leuk. Wel wat klein maardat kan ik misschien wel eens combineren met een andere twfeening. Tot schrijfs en groeten aan moe der. Dit was het laatste briefje weer van verleden week- Dag alle maal, veei groeten van ANKE. IRMA FEENSTR A (Schiedam) Dat was de echte Plppi Lang kous uit het boek, die fe had ge tekend he? Je hebt het erg leuk gedaan. De paastekenEng vond ik ook leuk. Je hebt mooi post papier zeg. Vind je het leuk op muziekles? Is het een muziek school? Ken je al veel liedjes? Je hebt het de hele week maar druk zeg. Fijndat je het hoek je zo leuk vindt. zouden verveten, maak dan een mooie tekening van Pasen of de lente. Wat was het laatst koud hè? Echt winters weer, We heb ben zelfs nog een sneeuwpop gemaakt. Jullie ook? INGR1D STURKENBOOM (Schle- /'f-JiT« damBedankt voor de leuke Jmf lentetekening. Volgende week 4RÜ' komt hij m de krant. Deze week ~!0" .b:kÜZ.\.f ging het niet want tk had alle- maat tekeningen uitgezocht die langwerpig waren, De jeugd- hoek verschijnt in zes kranten en In elke krant 3taat een ande- Kijk maar eens goed wat dc re tekening. De oplossing had fe jongetjes zegden en waarom de goed. één een boos gezicht trekt en de andere vrolijk kijkt. Jolanda ARJO POST (Viaardfngen). Ben v. d. Lee (negen jaar) uit Schie- je ook ou een voe(ba'veren:- dam maakte dit leuke tekenio- ging? Je gaat zeker wel vaak getje. De oplossing was: Rotterdam, Arnhem, Katwijk, Assen, Roer mond, Eindhoven, Venlo.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3