SCHIEDAMSCHE COimi Roofoverval op rayonclief HEMA woonwagen maximum 45 plaatsen I en hervormden werken meer samen Actie voor Lomblem groot succes 2 kranten voor e'én prijsb BUIT f 28.465,- Daders ontsnapt College: meer subsidie voor maatschap pelijk werk De raad vanavond Klaverjassen in Nieuwland HEARING OVER HUUR Voorstel b. en w.: IN OOST ÉÉN WIJKBLAD Nieuwe bestrating in Nieuwland Door rukwind met auto in sloot Raad over verlichting in kleuterschool Maandag 27 maart 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 10938 P pagina's 99stc jaargang no. 24370 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De wijk vereniging „Nieuwland" houdt zaterdag middag 1 april een Ma ver j as- concours in het wijkcentrum „Nieuwland" aan het Dr. Wi- bautplein. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Belangstellenden voor dii Paas- concours kunnen zich tot don* cl erd a ga vond opgeven bij de heer P. B. Brand, Dr. Wibaut- straat 29. ANW6-t>orc/en leveren zelfs voor zwanen wel eens problemen op, zoals ap deze foto is te zien. Twee zwanen beraden zich op het plein bij het station Vlaardingen- Oost welke richting ze uit zullen gaan'. Wordt hef Maas luis, of gaan we naar Rotterdam Fotograaf Hans de Ba/cfer legde dit tafereeltje vast. De zwanen zijn. er èvéri'gens niet uitgekomen. Ze zijn rustig in Vlaardingen gebleven. Schiedam Rayonchef M. Bakker van de HEMA is zater dagavond om tien voor zeven na het verlaten van het Schiedamse filiaal van de HEMA aan de Broersvest door een onbekende onder bedreiging beroofd van twee geld- cassettes met een totale inhoud van 28.465. De heer Bakker, die in gezel- schap van de heer H. A. G, de Haard, bedrijfsleider van de Schiedamse HEMA, naar zijn op de Broersvest geparkeerd staande auto liep, voelde plotseling een scherp voorwerp in zijn rug. Toen hij zich omdraai de, zag hij een met een sti letto en een pistool gewa pend zuidelijk type, die hem duidelijk maakte, de vier geldcassettes, die hij bij zich had, te laten val len. Een poging van de heer Bakker het geld te redden door de cassettes naar de heer De Haard te gooien, mislukte. De onbekende verdween met twee cassettes in een in de buurt staande Opel 1700 van het type fastback, die direct wegreed in. de richting van de Koemarkt. De Rotterdamse politie, die spoedig gewaarschuwd was, heeft de Opel met het kente- Schiedam In. verband met de maatregel van het Ministerie van Cultuur, Recreatie Maatschappelijk Werk het subsidiepercentage voor stellingen voor algemeen maatschappelijk werk van-45 naar.^è procent te verhogen, stellen-burgemeester en wet houders de gemeenteraad voor, het percentage van de door de gemeente uit te keren subsidie eveneens te verhogen naar 47 procent. De- gemeen teraad neemt maandagavond een besluit over dit voorstel. Het Ministerie van CRM heeft deze maatregel genomen met het oog op de steeds grotere financiële problemen bij de betreffende instellingen, die onder meer worden veroor zaakt door vermindering van de inkomsten en stijging .van de kosten. Het college van b en w acht het- wenselijk, he,t subsidiepercen tage te verhogen teneinde het maatschappelijk werk beter te kunnen laten functioneren. Bovendien stelt het college, dat de te bespreken maatre gel geen overschrijding van de begrotingspost tot gevolg heeft, omdat er een perso neelsstop is bij het maat schappelijk werk, boe wel voor het uitbreiden van het aantal maatschappelijk werksters in de begroting ongeveer f 20.0ÖQ,<—- is uitgetrokken. Het Bïjstandscollege en de Com- missie.vb'or het Maatschappe lijk Werk hebben hun goed keuring over het voorstel van b en w uitgesproken. In „De Dukdalf" Schiedam In het centrum „De Dukdalf", Rijnstraat 1, in de Gorzen wordt dinsdagavond 28 maart een hearing gehou den over huurverhoging en - harmonisatie. Een forum van acht deskundigen zal de vra gen van de aanwezigen behan delen. Voor de aanvang van de discussie houdt een van de deskundigen een inleiding. De bijeenkomst, die om acht uur begint, wordt in de eerste Plaats gehouden voor de be- wbners van Schiedam-Zuid, maar ook bewoners uit andere wijken worden verwacht. ken 86-70-MJ, dat vals bleek te zijn,op de rijksweg naar Delft gevolgd, maar is in Delft het spoor bijster ge raakt. De politiezet hét onderzoek voort- De gewapende overval ler is een donker type. waar schijnlijk afkomstig uit de landen rond de Middellandse Zee. Zijn lengte is ongeveer twee meter, hij draagt een korte baard. De bestuurder van de Opel is een blonde, enigszins kalende, man, even eens met een baardje. Eventuele getuigen van de over val worden verzocht zich in verbinding te stéllen met de afdeling Recherche van de Schiedamse Gemeentepolitie, Lange Nieuwsfcraat 55, tele foon '260760, toestel 126. Schiedam De gemeenteraad behandelt vanavond een voorstel van-burgemeester en wethouders het maximum aantal stand plaatsen op hét woonwagenkamp aan de Schiekade in Schiedam te bepalen op 45. Het. college doet dit voorstel in verband met.de op 1 oktober 1970 in werking getreden nieu we woonwagen weti waarin een artikel staat, dat de ge meenteraad moet vaststellen voor,hoeveel woonwagens het centrum is bestemd. Deze bepaling is in de woonwa- genwet opgenomen, omdat zich in het verleden moeilijk heden hebben voorgedaan op woonwagencentra, waar groe pen rondtrekkende woonwa genbewoners een standplaats eisten. Die kon niet geweigerd worden, omdat het maximum aantal standplaatsen niet was vastgelegd. Hoewel het Schie damse woonwagencentrum met dergelijke moeilijkheden nog niet te kampen heeft ge lhad, wil het' college zulks voorkomen door de woonwa- ge nver ord ening te wi jzi gen. Het college stelt, dat liï verband met de plannen voor decen tralisatie na 1 mei 1973 in overleg met en onder goed keuring- van het college van gedeputeerde staten van Zuid-Hol'land het maximum aantal standplaatsen kan wor den, bepaald. De Commissie voor het Maat schappelijk Werk en de Inter gemeentelijke Adviescommis sie voor het Woonwagenkamp kunnen zich met het voorstel verenigen. Schiedam De gemeenteraad v ergadert^vanaVond^ m5acKt uur in het stadhuis. Op de agenda staan 30 punten, waar onder enkele belangrijke voorstellen. Zo zal de raad vanavond een beslissing ne men over het aanstellen van een sociaal raadsman in de gemeente Schiedam, die van Rotterdam voorlopig wordt „geleend" voor enkele uren per week, een personeelsuit breiding van de gemeentelijke sociale dienst, het instellen van een hulpsecretarie voor Grocnoord in het hijkantoor van de PTT aan het Jacques Urlusplein en het beschikbaar stellen van een krediet van 180.090 voor het aanleggen van een koppelleidïng tussen het Vlaardingsc en Schiedam se Waterleidingnet. Tenslotte spreekt de raad zich •uit over enkele routine-kredie ten. voor het onderwijs en over enkele kredieten voor het aan brengen van openbare ver lichting en brandkranen aan ■de 's Grav eland seweg en in Woudhoek-Zu'id en over kre dieten voor onder andere Ge meentewerken en v.r.o.m.- dienst. Interessant op de lijst van inge komen stukken tenslotte is een ingezonden brief van de afdeling Schiedam van DS'70 over de bestuurbaarheid van de gemeente Schiedam. De tekst van deze brief kan van avond deel uitmaken van de discussies. Vooral de jeugd bezocht de kraampjes in de scholengemeenschap „Spieringshoek". Qp „Spxeringshoek": Schiedam De samenwerking tussen hervormden en gere formeerden in Schiedam wordt steeds hechter. In bijna alle wijken zijn nu commissies werkzaam, die zich bera den over de vraag op welke wijze de leden van beide kerk genootschappen het best kunnen samenwerken. Deze com missies werken onder andere in Nieuwland, De Gorzen en in het oosten van de. stad. In het oosten hebben gerefor meerden en hervormden nu samen een wijkblad, dat re gelmatig zal verschijnen. De gereformeerden in deze wijk kenden ai een mededelingen blad, de hervormden, niet. Sa- nen willen zij nu maandelijks het blad uitgeven, waarin ac tiviteiten van beide kerkge nootschappen worden ver meld. De diverse „commissies" „Sa men op weg" houden regel matig bijeenkomsten waarin de eenheid van beide kerken Schiedam De stralen in Nieuwland worden aï en toe van een nieuwe bestrating voorzien. Op de foto is de dienst bestrating van de dienst Gemeentewerken bezig rnct het aanbrengen van een nieuwe blinkerbcstrating op de Nolenslaan/hoek dr. A. Kuijperlaan. een belangrijke rol speelt. Het gezamenlijke wijkblad in Oost wordt als een zij het kleine stap op weg naar een een heid gezien. In andere wijken van de stad worden gezamenlijke bijeen komsten en ook gezamenlijke kerkdiensten gehouden. Gere formeerden en hervormden ■hopen, dat er in of omstreeks 1980 één grote protestantse kerk in Schiedam zal zijn. Dat is althans het streven van de leden van beide kerkgenoot schappen. In het wijkblad voor het oosten van de stad schrijven beide wij kpr edik anten en is verder een overzicht te vinden van contactadressen van beide kerkgenootschappen. Het is niet onwaarschijnlijk dat het initiatief van de wijk oost in de komende jarén in andere gemeenten navolging zal vin den. Wellicht heeft de steeds nauwer wordende samenwerking tus sen de beide kerkgenootschap pen zelfs gevolgen voor het aantal kerkgebouwen in de stad, dat door de toenemende samenwerking wel eens erg groot in aantal zou kunnen worden, zeker als men be denkt dat het kerkbezoek steeds minder terugloopt. Er zijn al gereformeerdlher- vormde contacten geweest om dit verschijnsel te bespreken. Schiedam De 29-jarige A. G. v. R. uit Rotterdam is dit weekeinde op de Harreweg met zijn auto in de sloot te recht gekomen, die naast de ze weg loopt. De heer v. R. kwam met de rechterhelft van zijn auto in de berm te recht. Hij raakte vervolgens de macht over het stuur kwijt en reed het water in. De auto is later opgetakeld. Schiedam Het college van burgemeester en wethouders heeft de gemeenteraad voor gesteld een bedrag van 7.230,beschikbaar te stel len voor het verbeteren van de verlichting in de kleuter school „Prinses Juliana", Oostsingel 9, Dit naar aanleiding van een verzoek van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs, waarbij de Prinses Juliana- school aangesloten is, om nieuwe verlichting in het ge bouw en de elektrische instal latie aan te passen aan de thans geldende GEB-voor- schriften en veiligheidseisen. De Commissie voor Onderwijs zaken keurt het voorstel goed, de mening van de Financiële Commissie wordt maandag avond tijdens een openbare gemeenteraadsvergadering, die in het stadhuis wordt ge houden, bekendgemaakt. Dan zal de raad zich tevens uit spreken over het voorstel. Schiedam Op de Rooms-Ka- tholieke Scholengemeenschap „Spieringshoek" aan de Van. der Brugghenlaan is de dit weekeinde gehouden actie - „Geef Lomblem vakmensen'* een groot succe.s geworden. In het totaal heeft men ƒ28.009 ontvangen, waar weliswaar de onkosten nog van moeten worden afgetrokken. Op alle Rooms-Katholieke scho len in Schiedam is dit week einde een fancy-fair gehou den, waarvan de totale op brengst is bestemd voor het inrichten van een werkplaats op het eiland Lomblem, één van de Kleine Soenda-eilan den, waar pater Dupont reeds tien jaar werkzaam is. Van het geld, dat de scholen heb ben opgebracht, worden ge reedschapskisten gekocht,, waarmee de. pater in Lom blem vakmensen kan oplei den. De actie „Geef Lomblem vak mensen" is uitgeschreven •door het dekenaat Schiedam in verband met de bisschoppe lijke vastenactie. Boom stopt trekker Schiedam Bewoners van de Willemskade zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aan een ongeluk ontsnapt. Door nog onopgehelderde oorzaak ging de trekker aan het rijden. Deze kwam tegen een vracht auto aan. De wonderlijke combinatie reed langzaam naar de woonboten aan de Willemskade. Zij werd ge stopt door een boom, waar door werd voorkomen dut de combinatie op de woonbo ten terecht kwam. Profiteer ai van hn «nieke aanbod 2 kranten cc ontvangen woor de prijz van één: dett Schiedamtche Courant Wit niauwa uit uw stad an omjevinf. *n hec Rotterdamtchfi NieuwiMad met hat latuce binntn-en buitenlandje nieuwj. Geef om nu opdraebtoek bij B u U d»t«n *mi«, zonder «nljl» verplichting, de SC -f RN W bezorgen en ontdek. 1 zelf de vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzeiel Rotterdimuh Nictiwiblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 daun «rati* naar woonal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1