zeggen bewoners van Polderweg Reeks lichte verkeers ongevallen in weekeinde BAD GROENOORD" WELLICHT ZONDER CHEF-BADMEESTER Autowerkplaats verstoort rust, Ambtenaar moet grenzen weten Brandweer blust bermbrand Film van Cliff in koffiebar Autowrakken verwijderd Chr. Kroezen wil zo gauw mogelijk weer weg 1*) Raad in negatief Anto gestolen Boze brief aan B.en. W. SCHIE0AMSCHE COURANT DINSDAG 28 MAART 1972 .Schiedam Zelfs het landelijke Kethel in de - omgeving van de Polderweg wordt nu gecon- fronteerd met geluidsliinder en andere over last. Zo sterk zelfs, dat enkele bewoners een brief hebben gestuurd aan b. en w. met het verzoek of de hinder die wordt veroorzaakt door wat ze noemen een autosloperij niet onge daan kan worden gemaakt. .Schiedam De gemeenteraad onderschrijft de mening van een meerderheid uit het colle ge van b eii \v, dat het onge wenst is dat een ambtenaar van de gemeente Schiedam zich in een politieke discussie mengt, over gemeentelijke be- leidszaken stukken in de pers schrijft als hij het niet met de gang van zaken eens is en openlijk raadsleden aanvalt dfe een andere mening hebben oi'cr een bepaalde zaak als fle «- betrokken, ambtenaar. PCG-raadslid A, J. Rosman zag gisteravond - zijn interpellatie over deze zaak met succes be- im kroond: met een royale meer derheid was de gemeenteraad het er over eens geworden dat er voor de ambtenaar duide lijk grenzen zijn als het gaat om' meningsuiting over ge meentelijke zaken, die na drukkelijk in de beleidssfeer liggen en waarmee hij als ambtenaar, ambtshalve te ma ken heeft gehad. De interpellatie van de heer Rosman was het slot van de verwikkelingen rond uitlatln- gen van drs R. P, Wark, ulJ hoofd van de afdeling culture- Ie; jeugd- en sportzaken van de gemeente.'in een ingezon- den stuk in onze krant over de t.i' kans op rijkssubsidie voor dé raad voor jeugd en jongeren. B en w hadden de vragen die de heer Rosman en KVP- raadslid mevrouw M. A. C. Taverne naar aanleiding van dit artikel in de Schiedamsche Courant hadden gesteld in meerderheid voldoende beant- woord, maar de interpellant wilde nog eens terugkomen op het afwijkende standpunt van wethouder G. Kaptein hier- - over. Meer dan ooit kwam gdster- - avond aan het licht dat het c college verdeeld is over deze zaak. Burgemeester H. Roelf- sema trad als woordvoerder op van de meerderheid in het college. In een nogal emotio neel betoog stelde hij dat er voor de ambtenaren duidelijk •grenzen waren, gezien hun bijzondere positie als adviseur van het college en de raad. De burgemeester vond, dat de mening van 1 een ambtenaar wel degelijk kan botsen met die van de burgemeester of een wethouder, maar dat het geheel een andere zaak is dat een ambtenaar hiermee naar derden en in het bijzonder de pers gaat. „Als iedere ambte naar naar de publiciteitsme dia loopt, wordt ieder vertrou welijk gesprek onmogelijk," vond de burgemeester, die er voorts kritiek op had dat drs. Wark vertrouwelijke corres- pondentie van het college aan i het ministerie zonder mede weten had gebruikt. 3e -burgemeester kwam er in tweede instantie nog eens op terug. Hij vond dat iedere vrijheid „vrijheid in gebon denheid is" en dacht aan het „bevorderen van anarchie en chaos, indien niet iedereen zich daaraan zou houden. Wethouder Kaptein was het met die formulering niet eens. lij bleef erbij, dat de. zaak wat overtrokken werd en. dat niet kon worden aangetoond, dat ergens een gemeentelijk be- lang is geschaad. Hij meende te kunnen ingrijpen als dit werkelijk noodzakelijk mocht zijn. VVD-fractievoorzüter Verhulsdonk viel de wethou- i der bij, evenals D'66-er V. Broeke. 'vdA-fractievoorzitter P- s Boschman was het met de voorzitter eens dat er grenzen zijn bij de vrijheid van me- ningsuiting van een ambte- naar. De heer Boschman, van beroep jeugdambtenaar in Vla&rdingen, deelde mee dat de verhouding tussen drs. Wark en hem weer goed is. fet de stemmen van D'66, WD. PPR en de PvdA-raads- leden Verlinde en Batenburg tegen nam de raad tenslotte de motie van de heer Rosman c.s. aan, waarin werd uiteen gezet dat de raad de mening van de meerderheid van het college op dit punt steunt. Stèmuitslag: 25—11. Een aantal bewoners heeft zijn handtekening onder deze brief geplaatst, omdat het de overlast meer dan beu is. Het lassen van sloopauto's gebeurt van 's avonds en duurt tot na middernacht: Gevolg: sto ring in de stroomvoorzie ning, de t.v. en de slaap van de bewoners. De heer Van Puffelen van de Polderweg heeft het initia tief genomen tot de aktie. Hij heeft al eerder ge klaagd bij instanties als Hinderwet, Technische Be drijven en politie. Het be drijf hield er een waar schuwing van het G.T.B. aan over, waarna de klach ten verminderden en tijde lijk zelfs geheel verstom den. ,,We krijgen er nog eens wat van, 's'Avonds wordt je Ucht en ook je t.v. gestoord en 's nachts zijn ze aan het las sen en dan kan je vaak weer niet slapen. Al die rotzooi op de weg is ook hinderlijk, want regelmatig staan ex gepar keerde wagens op de smalle weg. Ook 's zondags is men bezig en dan heb je ook weer overlast. Door onze brief aan bet college hopen we dat er nu •eindelijk iets aan 'deze situatie kan worden gedaan. De maat is zo langzamerhand vol," vinden de bewoners. Het bedrijf is het beslist niet eens met de beschuldigingen van de bewoners, al wordt wel toegegeven dat er overlast werd en wordt veroorzaakt. „Ze .'moeten ons eens een maandje de tijd gunnen," zegt' een woordvoerster van het be drijf, die dan ook meent dat er 'aan de overlast iets moet worden1'gedaan. Vooral de ei genaars van auto's die voor cross-wedstrijden worden ge bruikt, vinden aan de Polder- Schiedam In de koffiebar De Goede Haven in de gelijkna mige kerk aan de Westfranke- landsedijk wordt zaterdag avond 15 april de film ,.De an dere" gedraaid., waarin de popster Cliff Richard de hoofdrol spe4*" De voorstelling is voor iedereen gratis toega.^'-riijk en begint om acht uur. Schiedam De brandweer heeft dit weekeinde een berm brand geblust aan de Oude- dljk bij de firma Van Daden- Aldok. Het vuur was ver moedelijk ontstaan doordat in het riet bij het bedrijf spelen de kinderen met lucifers speelden. Onder leiding van hoofdbrandmeester Passchier is het vuur met verschillende stralen geblust. Er werden on der andere enkele vaten met olie en vet aangetast. De landelijke omgevingvan de Polderweg. De bewoners van de panden 76 tof en met 92 zeggen overkuf te hebben van werkzaamheden aan auto's, vooral avonds en 's nachts, m de ops/agpaafs naasf de panden. De eigenaar heeft verbetering toegezegd. hei GTB geweest. Daarna zijn er 'geen klachten van de om wonenden meer ontvangen. Nu -nemen we de zaak weer In onderzoek en de Hinderwet zal dat ook doen." Snelheidscontrole: 27 bekeuringen Schiedam De politie heeft dit weekeinde weer snelheidscon trole gehouden met de Mcsta- appnratuur op de Horvathvveg. In totaal werden 27 automobi listen het slachtoffer van deze controle. 7.p kregen allen een. proces-verbaal. weg een garage, die alle man kementen verhelpt. „Van een autosloperij ia geen sprake," zegt de woordvoer ster. „Ér wordt aan auto's ge sleuteld en er wordt gelast. Eigenlijk hebben we het per ceel aan de Polderweg inge bruik ais -opslagplaats. We zullen echt rekening gaan houden met'de overlast, die er wel eens is." Een officiële re-aktie komt van adjudant J. P. van. Blezen van de afdeling bijzondere wetten van de Schiedamse politie: „Het bedrijf is daar niet hln- derwetplicihtig. Wel is er al. eens een waarschuwing van" In Stedelijk Lijdensverhaal in klank en beeld Schiedam.Tot en met zater dag 1 april kan men in de aula van hetStedelijk Mu seum op de Hoogstraat naar een bandopname luisteren van de Mattheus Passion van J.'S. Bach. De muziek is elke middag te beluisteren van kwart over een tot half vijf. Tevens Is er in het museum een expositie van veertig passie- prenten van de vorige week overleden kunstenaar Aad de Haas, ook kan men er het ab stracte schilderij „Piëta in rood'* van Monlru Agata be wonderen. Sohiedam De gemeentelijke V.R.O.M.-diensl heeft wee-r drie autowrakken naar het terrein aan de Van Heek straat gebracht. Alle drie de voertuigen zijn enige tijd voorzien van de bekende waarschuwingssticker van de politie, kennelijk zonder resul- •taat. Geschrokken pony 'beschadigt auto's Schiedam Een geschrokken pony heeft zaterdagmiddag op de Broersvest twee gepar keerde auto's beschadigd. Het dier schrok doordat plotseling een doek over de weg vloog en maakte een zwenking naar rechts. De 12-jarlge scholiere A. B. uit Rotterdam, die in het tweewielig wagentje ach ter de pony. zat, kon het dier niet in bedwang houden. Schiedam Een reeks van verkeersongevallen heeft zich dit weekeinde in Schiedam afgespeeld. De slachtoffers van deze ongelukken werden overigens in alle gevallen licht gewond. De schade was over het algemeen beperkt, op een enkele uitzondering na. Op de kruising Burgemeester Van Haarenlaan/Piersonlaan ontstond zondagochtend een aanrijding tussen twee perso nenauto's, bestuurd door res pectievelijk de 73-jarige dlrek- teur H, J. A. J. en de 25-jarige machine-zetter B.J.L. Het on geluk gebeurde toen L. voor het rode licht stopte en een passagier wilde inlaten. De bestuurder van de andere auto merkte dit niet op en bot ste met onverminderde snel heid tegen de auto van dt> heer L. Twee passagiers, de 70-jarige* mevrouw Th. J.-C. en de 21- Schiedam „Bad Groen oord" heeft sinds maan dagmorgen met perso neelsproblemen te kam pen. De nieuwe chef-bad meester Chr. Kroezen die twee weken geleden zijn intrede in het zwembad deed, heeft te kennen ge geven Schiedam weer zo gauw mogelijk te willen verlaten, omdat zijn vrouw en zijn zes doch ters hun tenten hier niet willen opslaan. De kinderen, van wie de oud ste achttien jaar is, vinden het vreselijk om hun oude omgeving in het Gelderse Laren, waar de familie Kroezen momenteel woont, In de steek te laten. Boven dien heeft een van de doch ters ademhalingsmoeilijkhe den. Wanneer de heer Kroezen ver trekt, is nog niet bekend. Woensdag hebben de beren Kroezen en B. J. Helsma. di recteur van het zwembad een gesprek met het stich tingsbestuur van „Bad Groenoord," NIEUWE CHEF Het plotselinge besluit van de heer Kroezen heeft tot ge volg, dat het zwembad bin nen een paar weken een nieuwe chef-badmeester moet aantrekken. Dat is ge makkelijker gezegd dan ge daan, omdat er een redelijke vraag is naar chefs-bad meester, terwijl het aanbod niet zo groot Is, omdat je voor een dergelijke functie veel ervaring moet hebben op het gebied van het zwem- onderricht. Hoe het probleem opgelost moet worden, is een vraag. De heer Kroezen vindt het persoonlijk jammer „Bad Groenoord" als werkterrein te moeten afschrijven: „Het ls een héérlijk bad, ook om te werken. Ik zou me hier gemakkelijk kunnen aanpas sen, maar ik begrijp, dat mijn vrouw en kinderen zich in Schiedam niet zo gauw thuis voelen. Mijn vrouw zou Zich opgesloten voelen in de flat, waarvoor we ons vrije huis zouden moeten ruilen. Ook de luchtvervuiling speelt een rol, hoewel ik daar weinig last van heb." Voor de 4l-jarige heer Kroe zen, wiens leeftijd wordt verraden door wat grijze ha ren aan zijn slaap, is de me ning van zijn gezin doorslag gevend. Hij vindt, dat hij de wens van zijn vrouw en kin deren 'niet zonder meer naast zich kan neerleggen. Met een licht Gelders accent zegt hij: „Wanneer Ik weet, dat mijn vrouw en kinderen hier tegen hun zin wonen, heb lk ook geen plezier meer In mijn werk. Toen ik vroe ger van woonplaats veran derde, kon dat gemakkelij ker omdat de kinderen, toen klein waren, nu moet je re kening houden met je gezin De kinderen doen niet alles klakkeloos meer, wat vader wil en de goede stemming in mijn gezin wil ik beslist niet bederven." SNEL Aait het einde van de vorige week zijn mijn vrouw en küv deren hier geweest. AI gauw had ik door, dat ik het ze niet kan aandoen, hier tc gaan wonen. Ik wil nu zo snel mogelijk weer weg." Wat zijn volgende zwembad zal zijn, weet de heer Kroe zen, die ai 22 jaar badmees ter is, niet. Hij vermoedt echter, dat zijn nieuwe werkplaats ergens in Over ijssel ligt, de provincie waar Kroezen vandaan komt Gedurende zijn loop baan heeft hij in Almelo ge werkt, in Temeuzen cn in 's-IIeerenberg bij Arnhem en in Laren. De heer Kroezen is aangeno men als opvolger van de heer H. Houwen, die zich en kele jaren als chef-badmees ter in „Bad Groenoord" ver dienstelijk heeft gemaakt, maar in verband met posi tieverbetering Schiedam verliet. Nu werkt hij in Zeist. De directie van het zwembad wil op een zo kort mogelijke termijn een plaatsvervan ger hebben voor de heer Kroezen. Overwogen wordt of de heer Kroezen dit seizoen kan blij ven, wanneer er geen nieu we chef wordt gevonden. Het zou heel wat moeilijkheden met zich meebrengen, om dat de heer Kroezen dan elke dag zou moeten foren sen van Laren naar Schie- De heer ChrKroezen, dam, of in pension zou moe ten gaan in de buurt gedu rende het seizoen. Bovendien zou de heer Kroe zen zich dan niet ten volle kunnen inzetten voor zijn werk: „Je zou dan toch blij ven denken dat je werk van tijdelijke aard is." jarige mevrouw A. W van der W. zijn naar do Noletstichting gebracht. Mevrouw J. is opge nomen, mevrouw Van der W. kon na behandeling naar huls. Door het inhalen van een auto op de Aleidastraal, waardoor hij op de verkeerde weghelft terechtkwam, is de 23-jarlge G. van der W. frontaal in bot sing gekomen met een perso nenauto, bestuurd door P. van O. (21). Eeide voertuigen wer den zwaar beschadigd. Het driejarige zoontje Martin van de heer Van der W. is met vermoedelijk een hersen schudding in het Gemeente- Ziekenhuis opgenomen en is daar ook aan snljwonden be handeld. De echtgenote van de andere automobilist, me vrouw E. W. van O.-De K. (24J is met vermoedelijk een hersenschudding en een wond aan het rechterbeen in de No letstichting opgenomen. Op de kruising Nieuwe Dam- laan/Schiedamseweg is de bromfiets berijdster mevrouw V. H. B.-de J. ten val geko men doordat twee fietsende scholieren plotseling linksaf sloegen. Hoewel mevrouw 3 hen net niet raakte, kwam ze door de schrik toch ten val. Haar driejarig zoontje John ny, die op dc duo zat, is ter observatie in het Gemeente ziekenhuis opgenomen. Het zesjarige meisje Fatma Malkoc Is bij het plotseling oversteken van de Celsiu.**- straat, aangereden door de 46-jarige automobilist P.A.K. uit Naaldwijk. 7.e ls met een gebroken linkerbovenbeen en vermoedelijk een hersen schudding jn het Gemeente ziekenhuis opgenomen. De 2Ö-jarige fabrieksarbeider R.P. is op de kruising E.K.laan-Penningslaan aange reden door de personenauto van de ambtenaar C.G. (27). P. ging zonder voorrang te verlenen steppend met zijn fiets de rijweg over. Hij is met een hersenschudding, op genomen In de Noletstichting. Schiedam De gemeenteraad bood gisteravond een wat on gewone aanblik: voor het eerst waren de „rechtse" fracties naar links en de „linkse" fracties naar rechts verhuisd. Deze volksverhui zing op kleine schaal werd veroorzaakt door wijzigingen in het college, waardoor bij één van de „helften" plaatsen tekort waren. Gisteravond vergaderde de raad dus voor het eerst „in negatief". Schiedam De 25-jarige por tier M. J. H. heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn personenauto, merk Fiat, kleur rood kenteken 89-57 SV. De auto is gestolen op de Ap pelmarkt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3