is handbalduels Hockeyteams TITELS VOOR WIK EN EXCELSIOR Juliana eindigt onge lagen vanavond tegen VCK Juvenilis dames: Laatste Eredivisie-nederlaag Forse scores bij dames UVG wint derby tegen DWS2 V V SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 28 MAART 1972 Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam Het eerste herenteam van Volley *68 staat vanavond voor de moeilijke krachtmeting met VCK uit Krimpen a.d. IJssel, Volley moet uit de resterende drie ontmoetingen vier punten veroveren om zich kampioen van de eerste klasse te kun nen noemen, maar. treft het niet dat de komende tegen standers uitgesproken concur- cremen zijn,. VCK heeft er dan ook alle baat bij de ploeg van trainer Kees Zevenbergen naar een nederlaag te spelen. Toch, moet Volley op eigen veld de volle -winst kunnen behalen en in de volgende wedstrijd tegen Time Out uit Krimpen a.d. Lek de titel kunnen ver overen. Aanvang van dit duel 20.15 uur in de Vlaardingse sporthal. Van onze handbalmedewerker Schiedam De felle wind en soms striemende regenbuien hebben een groot aantal handbalwedstrijden nadelig beïn vloed. In vele gevallen ontstond hierdoor balverlies en ook het schot kwam maar al te vaak onzuiver uit de handen. De dames van DWS kwamen onder dc slechte omstandighe den vaak tot aanvaardbaar spel en behaalden tegen het Bredase EBHV dan ook een succesvol resultaat. Toch had den beide ploegen in het begin nog niet het beste van het spel. De rommelige openingsfase bezorgde EBHV een snel le 01 voorsprong, maar fel vechtend DWS kwam terug en veroverde een 3ruststand. Ook na dc thee bleef DWS het tempo dicteren, maar kon niet verhinderen dat de ploeg uit Breda met enkele verrassende tegenstoten toch kon scoren. DWS bleef echter toch de sterkste en ze gevierde verdiend met 6—3. De heren van. DWS hadden het in hun duel tegen het sterke RHC aanmerkelijk moeilijker. Vooral individuele akties brachten de Schiedamse de fensie vele keren-aan liet wan- kelen. De tegenstander be reikte dan ook een verdiende 4—5 voorsprong met de rust. DWS besefte dat het in de -twééde-hölft met ander tegen spel moest komen, en legde besla® op het middenveld. Op zich een goede taktiek, maar D.WS slaagde hierin maar ge deeltelijk zodat de ploeg uit Rhenen doordrukte na*ar de volle'winst: 8—11. WILTON De dames, van Wil'ton hebben de eerste helft de indruk geves tigd dat het H-aaigse Athene een te pakken tegenstander was. In een aantrekkelijke ee rst helft troffen beide teams met wisselend succes doel, ruststand 66, maar in de tweede helft had Wilton weinig kijk op de door d-e wind verraderlijk.. weg draaiende bal. Hierdoor kwam' Athene vaak gemak kelijk aan een treffer en no teerde dan ook een ruime 10 7 overwinning. De heren van Wilton, hebben het in Gouda togen Vires et Cel e- ritas ra et kunnen redden. In de voorhoede, ontbraken Jan sen e;n Geerlings terwijl tot overmaat van ramp slechts tien spelers konden- aantre den. Mede daard-oor was bij Wilton het teamverband ver te zoeken en trof het niet dat een extra schotlustig Vires dankbaar profiteerde, rust stand 10—1. In de tweede helft lukte het Wilton de verdedi ging. beter te sluiten, maar kwam aanvallend toch vol doende stootkracht te kort. Zonder problemen behaalde Vires een overtuigende 153 zege. DERBY Geheel volgens de verwachting had de dames-derby UVG DWS 2 een bijzonder span nend .verloop. Ook qua sfeer werd het een .echte derby- UVG ging traag van start en liet het ook aanvallend nog te vaak afweten. DWS profiteer de gretig en zette UVG in kor te tijd op een 02 achter stand. Kort voor rust zag UVG kans zich te herstellen en de achterstand te verklei nen tot 12. De „donder- speech" van trainer Van Eyk bracht na rust een „ander" UVG binnen de lijnen.. Inzet en een sterkere aanval waren dan ook do regelrechte oor zaak dat DWS in de verdedi ging moest én tenslotte met 42 door de knieën ging. UVG Dp heren van UVG ontvingen het Vlaardingse Hollandiaan 2 en bereikten in deze ontmoe ting slechts zelden hun nor male niveau. De Hollandiaan- verdediging kon door de sta tisch opererende UVG-aanval de situatie regelmatig de baas. blijven. Daarentegen koos de Vlaardingse ploeg wèl regel matig voor een snelle uitval, maar zag ook geen kans uit te lopen naar een grote score. De 22 ruststand was dan ook -. voor beide .teams niet vol doende voor de eindzege, ten slotte afgesloten met 44. SCYLLA De dames van Scylla hadden weinig moeite met een incom pleet WIK uit Vlaardingen. Toch speelde Scylla een. af wachtende eerste helft en kwam dan ook niet verder dan een 22 ruststand. In de tweede helft sloeg Scylla dan toch haar slag en bracht ten slotte de wankelende WIK-de- fensie met sluitend aanvals-, spel. een duidelijke 8—4 neder laag toe. De heren van Scylla deden het in de eerste helft al niet veel beter dan de dames. In Schie- broek begon het uitermate zwak tegen De Meeuwen 4. Vooral de verdediging rea geerde vaak niet attent ge- noeg op de echt niet zo sterke aanval van De Meeuwen. De tegenstander veroverde dan ook verrassend een 0—3 voor- sprong. Toen kwam het her- stel van Scylla en de zaken ■- werden energiek 'aangepakt en kort voor rust bereikten de Schiedammers zelfs een 6—3 voorspong. In de tweede helft probeerde De Meeuwen de achterstand weer weg te wec ken, maar kreeg van de nu wel geconcentreerd spelende Scylla ploeg niet de nodige;'. ruimte Scylla verzuimde ech-- ter niet de score op te voeren en behaalde ten slotte, een ruime 137 overwinning- JEUGD In de jeugdklasse was DWS in de eerste helft tegen Westlan- landia duidelijk de sterkste, maar had na een 63 voor sprong met-een al het kruit verschoten. Westlan-dia kwam terug en in de slotfase nog verrassend langs DWS: 6—7* De heren van UVG kregen het in Den Haag tegen koploper Hermes zwaar te verduren en werden door voortreffelijk spel naar een 192 nederlaag gespeeld. De dames van hielden lange tijd gelijke tred/, met het Haagse Athene, maar; moesten in de laatste minuut toch nog het onderspit delven: 7—6. Paasvluchten postduiven Schiedam,Als de weersge steldheid het toela at organise ren de plaatselijke verenigin gen; van postduivènhouders rond Pasen z.g. eieryiuch-, ten vanaf het .vïiegsfcation .Roosendaal. Dit .betekent dan weer in veel gezinnen een ex tra paaseitje op tafél.: De SCV „De Postduif" en de - PV - „Schiedam" v houden deze vlucht op zaterdag i april; NERVEUS >p"éen kurkdroog en daardoor moeilijk te bespelen veld wis ten" Spirit en Qui Vive voor welke taak zij stonden. Spirit ritffëst winnen om zich, al- tHlfns voorlopig, te vrijwaren V^ÏT degradatie, terwijl Qui Vtve eveneens tot winst moest kómen om de kampioer.sv'ag tedturmen hijsen. telnu. twee uitermate ner. euz« teams begonnen eikaars zwakke plekken af te tasten en spoedig bleek dat Spirit meer gevaar stichtte dan de technisch betere Uithoorners. De buitenspelval werd aan beide zijden wagenwijd open gezet. Toen na 20 minuten de regen in bakken uit de hemel kwam, veranderde er iets. De Vlaardingen de in de Rotterdamse Energiehal gehouden dis trictswedstrijden van de Nederlandse Katholieke Gymnastiefc- bond boekten de gymnastiekverenigingen WIK (Vlaardingen) en Excelsior (Schiedam) fraaie successen. WIK veroverde districtstrtels met een meisjes groep A en een groep aspirant jongens. Voor Excelsior veroverden de meisjes- groep tot 15 jaar en de jongensgroepn A. en B. het kampioen schap van hun afdeling. Excelsior aan de rekstok. Schiedam Op de laatste competiticzondag hebben de da- rneshockeyteams fors uitgehaald. Kon Asvion in de begin fase van het seizoen nauwelijks een doelpunt scoren, nu schoot men liefst acht maal tegen de Ever Swift plank. Spirit was iets minder produktief, doch het half dozijn 'goals dat het tegen het reeds gedegradeerde Groen Geel Jjet aantekenen, mocht er toch ook best zijn. Bij de heren stonden er zeer grote belangen op het spel. Spirit immers moest tegen Qui Vive, dat zelf kampioenskansen heeft, minstens één punt in de wacht slepen om de mogelijkheid tot degraderen in eigen hand te houden. In een uitermate faire en spannende wedstrijd bereikten Spirit en Qui Vive een 11 uitslag. Asvion had tegen Togo aan 00 genoeg om volgend jaar weer van een plaats in de promotieklas verzekerd te zijn. Bij het damestumen ging het districtókampioenschap naar het Rotterdamse de Spartaan. De nieuwe combinatie Trio-Turn eis te met een herengroep de hoogste eer voor zich op. overwinning werd Juliana voor de tweede achtereenvol gende keer ongeslagen kam pioen en promoveert daardoor naar de landelijke derde divi- Sterk aanvallend maakte Julia na in de eerste set duidelijk dat het zwakke spel in; de twee voorafgaande wedstrij den een kwestie van. zenuwen was geweest. Harde smashes van Jonny Wetsteijn en toes Hartzema waren voldoende voor een snelle 90 voor sprong. Dé Schiedamse da mes speelden gévarieerd, waardoor ook Christfne Visser en Riet Brouwer veelvuldig langs het Rotterdamse verde- digingsblok konden slaan. Concordia had geen. verweer en verloor de eerste set kans loos met 15—4. In de tweede set kwam de te rugslag van deze gemakkelij ke zege. Christine Visser "als spelverdeelsfer, waardoor Erna Ramstijn op een aanval- stersplaats terecht kwamr voorzag In samenwerking met Bep Schreuteikamp da aan- valsters weliswaar van goede set ups» maar de afwerking ontbrak. Concordia hield gelij ke tred met de Schiedamse en veroverde in deze set een fi ll voorsprong. Juliana was duidelijk'van slag en ging met 14—16 ten onder, In de resterende' sets maakte Juliana definitief een einde aan de strijd. Alle speelsters penetreerden vanaf de rechts- Ever Swift—Asvion was, zoals de uitslag doet vermoeden, een spel van kat en muis. Zon der zich overmatig in te span- neb» stevenden de geel-zwar- ten met grote regelmaat op Ket Haarlemse doel af. In gel- se., (3), Datema (2), Staalman (Zy en Meulenbelt zorgden voor het vuurwerk. Met de "vV.vyèdstrijd-.- .tegen Cartouche nog voor de stick, kunnen, de asvion dames, ondanks de slechte start, op een redelijk seizoen terugkijken. GroemGeel, dat als Rode Lanta- réh-drager. tegen Spirit aan- Yradi maakte een berustende indruk. De Spiritmensen die in alle: onderdelen twee klas sen beter waren, maakten van deze gelatenheid ruimschoots gebruik. Toch werden, er nog legio 'kansen niet benut, doch begrijpelijk is dat men 't wat rustiger aan doet, wanneer men reeds ver is weggelopen - y&n dé tegenstander. Lange tijd heeft Spirit een goede kans gehad om kampioen te worden, maar deels door ei- gén schuld, deels door om standigheden werd de boot g®- - mist. BUITENSPELVAL 'ksvión—Togo speelde zich voor namelijk op het middenveld U -af.Togo hanteerde de buiten- "spelval dermate schérp dat het speelveld bij tijd en wijle wel erg klein was. De betere techniek van de Hagenaars -werd door de Asvionr.ers ruimschoots gecompenseerd "door een enorme inzet en zo ontpopte zich toch een wed- strijd die weinig hoogtepunten kende. Asvion kreeg een straf- corner meer en trof vlak voor tijd de paal- bol die zich tot dat moment vreemd gedroeg, volgde plot seling de bedoelde koers en Spirit begreep dat het beste. Ir. die fase kreeg Wassenberg een niet te missen kans. Aan de andere kant moest Van Kinderen enkele malen fors ingrijpen. OVERTREDING Na rust kreeg Qui Vive iets meer greep op het peil. Vaak trok hef met man en macht ten aanval doch Olthuïs en de zijnen wisten van geen wij ken.. Het succes kwam echter aan de andere kant. Na een uitval over links werd een overtreding begaan die uit mondde m een schot op de paal. In de situatie die toen ontstond, ging de keeper op de bal liggen en dat betekende een strafbal. Gaptain v.d. Steen stuurde de keeper de verkeerde kant uit: 10. Hierna was 't een en al Qui Vive dat de klok sloeg. De druk werd steeds groter en de gelijkmaker hing in de lucht. Die kwam ook uit een stTaf- corner, maar daarna kreeg Spirit werkelijk twee unieke kansen om afstand te nemen. Door dit gelijke spel kan Spi rit een degradatieduel ontlo pen wanneer het door Myra ingediende protest voor Spirit gunstig uitvalt. Mef een bekeken ploafsbo/ passeert Riet Brouwer het Concord:a-blok. Juliana won ook cfif duel en werd voor de tweede achtereenvolgende keer ongeslagen kampioen en promoveert daardoor naar de landelijke klasse. Van onze sportredactie Schiedam Het eerste dames team van Juliana Is er in ge slaagd de competitie in de promotieklasse zonder neder laag te beëindigen, Juliana, vorige week kampioen gewor den door een overwinning op het Zwijnd rechtse Com- pri/Delta, had ook deze keer geen moeite met het Rotter damse Concordia 2„ In. tegen stelling tot de berichten Concordia hield immers Julia na's concurrent Flits op 22 bleek zaterdagavond de te genstander duidelijk te zwak. Juliana won de eerste set met groot machtsvertoon, verslik te zich in de tweede, maar maakte in dc resterende sets geen fouten meer. Door deze achterplaats, waardoor Con cordia het spoor kwijtraakte en ook aanvallend geen. ant woord meer had op het slui tende Schiedamse blok. Julia na won de derdè set via 62 •met 156, Ook in de laatste set was de Schiedamse aanval te sterk voor de dapper verde digende Rotterdamse dames. Vooral aan serve nam Juliana reeds een' beslissende voor sprong.1—2, terwijl aan -'t net Riet Brouwer enJonny Wet- 1 steijri met harde smashes de voorsprong uitbouwden tot 114. Slecht stoppen in de Schiedamse defensie was de oorzaak dat de voorsprong Werd teruggebracht tot 13—6, maar zonder verdere tegen stand van betekenis bepaalde Juliana de eindstand op 15—6. Mcrgreet van Pulten kon de laatste eredivisie-wedstrijd van Juvenfus niet meemaken, en gaaf binnenkort de gelede' ren van het Oud-Bcijerlandse BOB versterken. onze basketbalmedewerker Schiedam De Juventusdames speelden zaterdagavond hun voorlopig laatste wedstrijd in de eredivisie tegen het Haar lemse The White Stars, Ondanks dat Juventus gehandi capt was door het ontbreken van Margreet van Putten, een blindedarmoperatie, werd er een snelle en aantrekkelijke wedstrijd gespeeld tegen het op de derde plaats staande Haarlemse team. White Stars nam wel direct af stand door goed spel van hun pivot Roosmarie de Vries, maar Juventus bleef toch aar dig volgen door het goede spel van Tilly van Schijndel en Sil- vy Cordemans die in de eerste opstelling bijgestaan werden door Marianne Poortvliet, Jenny Paans en Ineke de Wijs. Door de grote snelheid die ontwikkeld werd liep Whi te Stars echter wel uit naar een voor hen voordelige rust stand van 18—33. In de tweede helft leverde Ju ventus veel beter tegenspel, en hierdoor ging de strijd verder volkomen gelijk op, waardoor de Haarlemse dames hun voorsprong niet .verder kon den uitbouwen. Vooral door enkele doelpunten van Silvy Cordemans werd er zelfs door Juventus iets van de achterstand teniet gedaan, waardoor de stand na 10 mi nuten spelen in de tweede helft 29—37 bedroeg. Hierna gooide White Stars, er echter nog een schepje op, waardoor er «en 3955 eind stand bereikt, werd. Door deze nederlaag degradeert JuveQ- tus definitief en moet het vol gend seizoen proberen om de landelijke eerste klasse een goed figuur te slaan. Scores: Silvy Cordemans: 4—7, Tilly van Sehijdel: 6—4. 1 Een V/oarc/»ngs meisje van W/K op de brug ongelijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4