uitslag enquête controleren enquete over nieuwe Sociale Dienst kan personeel uitbreiden IN VERBAND MET HERSTEL, 500 Schiedammers krijgen formulier Door middel van werkbezoeken: Vakantie- activiteiten in De Kreek Bestemming Havenkerk nog steeds onzeker In kantines ingebroken Woensdag 29 maart 1972 99ste jaargang no. 24372 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3. -telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Koemarktbrug over de Lange Haven wordt in april grondig hersteld. Hét uit houten blokjes bestaande wCgdek verkeert in slechte staat, bovendien zit het onderdek los. Tij dens de répara tïewerkzaamheden, waarmee men maandag 10 april wil beginnen, worden het dek, het onderdek ca de slijtlaag geheel verwijderd, waarna de staalconstructie van de hmgklap wordt nagekeken, roestvrij gemaakt en opnieuw geverfd. Ver volgens wil men een nieuw onderdak aanbrengen met een dek van blokken van azobe-hout. een harde houtsoort. Daarop komt een nieuwe slijtlaag van asfalt. Voor dit herstel heeft de gemeenteraad een krediet beschikbaar &3i§||| gesteld van 98.000. De Koexnarktbrug is in het begin van de dertiger jaren gebouwd en in 1953 helemaal gerestaureerd. Bij de sterke toename van het motorverkeer is gebleken, dat de brug niet helemaal goed ligt in de rijbaan, met als gevolg een gjpsii sterke wrijving van de autobanden op het wegdek, hetgeen d* jÈMÊ slijtage bevordert. «4^ De herstelwerkzaamheden zullen ongeveer vijf weken duren. Ge durende die periode zal de brug voor alle motorverkeer worden afgesloten. Voetgangers en fietsers kunnen van de brug gebruik maken, zolang deze niet is geopend, wat zo nu en dan noodzake lijk is. Het motorverkeer zal tijdens de werkzaamheden worden geleid vla de Burgemeester van Haarenlaan en de Buitcnhavenweg aan de noordoostelijke kant en over de Nieuwe Haven en de Nieuwe Damlaan of de Hoofdstraat aan de zuidwestelijke kant. De aan het begin van de dertiger jaren gebouwde Koemor/cfbrug over de lange Haven waarvan elke dag druk gebruik wordt gemaakt Hef slechte wegdek wordt tot op de staat constructie van de brugklap vernieuwd. Schiedam In het centrum,De Kreek, Lange Haven 92, wor den tijdens de Paasvakantie verschillende activiteiten ont plooid voor de jeugd. Dinsdag 4 april begint men met het programma. Die dag is er 's morgens van tien tot twaalf uur een kinderdorp in het cen trum, compleet met een bi bliotheek, een winkel, een kra- dercafé en een speelplaats, 's Middags worden er van twee tot vier uur spelletjes ge daan. Kinderen, die de gehele dag in het centrum wille» -ver- - toeven, moeten een gulden be stalen, voor een halve dag is de entreeprijs drie kwartjes. Woensdag 5 april heeft het cen trum. een 'tocht naar Plas- wijck op het programma staan. Om tien uur vertrekt men van het centrum, waar men omstreeks vier uur weer terug is. De kosten voor deze dag zijn drie gulden. De deel nemers worden verzocht, zelf brood mee. te nemen. De Kreek zorgt'voor ijs en limo- nade. De groep gaatmet de tram naar Piaswijck, waar een rondvaart wordt gehou den. pok worden de speeltuin en de doolhof met de lach spiegels bezocht. Donderdag 6 april wordt De Kreek *s morgens van tien tot twaalf uur en 's middags van twee tot vier uur de film „Kuifje en de Zonnetempel" gedraaid. De kosten zijn eep gulden per persoon. De jeugd kan op vrijdag 7 april in De Kreek ballen gooien, hengelen en touwtrekken. Die dag wordt er van tien tot twaalf uur kinderkennis ge houden. 's Middags is er van twee tot vier uur zeskamp of een speurtocht. De kosten voor de gehele dag zijn een gulden, voor een halve dag betalen de kinderen 0,75. Schiedam Wat vindt u van de gemeentelijke informatiepagina's in het Nieuwe Stadsblad'.' Deze vraag zal in de komende dagen aan 500 Schiedammers worden gesteld. B. en w. hebben name lijk besloten om een onderzoek in te stellen naar het effect van deze pagina's. In de vorm van een enquête willen ze 509 Schie dammers, volstrekt willekeurig gekozen, benaderen om een In druk te krijgen hoe deze pagina's hij de bevolking zijn overge- komen. Schiedam De bestemming van de Havenkerk aan de Lange Haven is nog steeds onzeker. De Nederlandse Monumentenstichting, kan didaat-koper van de kerk, heeft nog geen beslissing genomen over de aankoop van dit gebouw. Die zal vermoedelijk volgende week worden genomen. De grote moeilijkheid is he'- gewijzigde subsïdïebelek'. van c.r.m„ inzake de aan koop en onderhoud van. mo numenten. De kraan is op enkele druppels na dichtge draaid. Een woordvoerder van de stichting weet nog niet wat er precies gaat ge beuren. VlaardingenDe Vlaardimgse Auto Sport Club organiseert vrijdagavond 31 maart een zg. oriëntatierit. De start is nabij het gebouw De Heipaal aan de Reigerlaan in de Holywijfc' (te bereiken via Holysingel, Fre- derik Hendriklaan en Reiger- laan). De inschrijving is ge- opendvanaf .19.30 uur tot 21 •uur.- Het inschrijfgeld be draagt voor niet-leden zeven gulden en voor leden vier gul den'per equipe. Iedere auto sport-enthousiast-is van harte welkom.. Vlaardingen Borsboom gaat een nieuwe zaak openen aan de Dr. Wiardi Beckmansingel lb, tegenover de bloemen- zaak. Uit ruimtelijke overwe gingen bleek een langere com binatie van bloemen en antiek niet wenselijk. Daarom wordt donderdag de nieuwe winkel in antiek en curiosa geopend, waar men de klanten tevens een keur van Perzische tapij ten kan tonen. Ter gelegen heid van de opening is er van 7 tot 9 uur 's avonds een re ceptie. De uit 1822 daterende Water staatskerk staat ondertus sen ongebruikt en raakt steeds meer in verval. Dit verval zette zich na de slui ting in en maakt de kerk steeds bouwvalliger. Ook aan de buitenkant raakt het voormalige r-k. kerkge- niet meer onderhouden. Niet alleen de overname van de kerk, maar ook het op knappen ervan zou heel wat werk geven. bouw steeds meer in ver val. Duiven vinden er sinds jaren een comfortabele woonplaats en het interieur van de kerk wordt al lang Schiedam Er zal een goede oplossing worden gevonden voor de huisvesting van het personeel van de Sociale Dienst, waarvan de sterkte door het aantrekken van vijf ambtenaren omhoog gaat. De huisvesting van dc dienst aan het Broersveld is daar niet op berekend, maar volgens wet houder van sociale zaken G. Kaptein zal dit probleem toch kunnen worden opgelost. tie voorlopig niet aan de orde kan zijn. „We gooien het on- Op vragen van mevrouw M. A. derzoek niet zo maar weg", C. Taverne-Van Campen aldus de wethouder. (KVP) deelde de wethouder mee, dat het efficiencv-onder- De raad ging met algemene zoek naarde taakstelling, stemmen akkoord met een structuur en personeelsforma- voorstel, de personeelsforma- ken van twee beslissingsadvi seurs noodzakelijk. PrefiCMr nü yin het unieke unbod 2 krineen te oatvinc n y w «Je prijs vin tin: dc ïchiidtmichc Courant met nieuws vit uw sad en omievinf, er» het Rotterdan-.jth I Nieuwiblid ntetticelaatste binnen-«n buittfllandseni*UWI. Geefotunuopdrachtook bij u 14 «laten fracii, aondir snift vtrpJichtinj, de SC RN tehetarfen an ontdek Ml E de veie pl ui pun esn. Wegens de centralisatie van de buitendienst zijn twee groeps leiders nodig, die leiding zul len moeten hebben van een groep buitendienstambtena ren op een afgebakend terrein en die wat moeilijk liggende problemen moeten behande len. De afdeling. Uitkeringsin- formatie- en administratie kan verder wegens onderbe zetting een nieuwe chef aan trekken. Schiedam Bij de politic li aangifte gedaan van een in braak in de kantine van d« tennisvereniging Van Vlie aan de Stadhouderslaan. K' wordt een bedrag van drie gulden vermist. Er is voor .on geveer vijftien gulden schadf, aangericht. De inbrekers wis ten in de kantine te komen vi een raam. Ook de kantine van de Lawnteï nisvereniging TSF, eveneén aan de Stadhouderslaas. kreeg ongewenst bezoek. werden ongeveer 150 löss centen gestolen, ook werd ee ruit vernield. -Dn« bon in open «iwtlop, wndir pMCMf"'. ssurwi mir Rotteidinuth Nieuwiblid, antwoordnummer 8C4,RDU«nJim de SC RN M dijen f ratli nalri tie van de sociale dienst met Er komt een afdeling Besüssin- vijf 'ambtenaren uit ?e brei- gen en de Buitendienst zal den. Aanleiding daar *r was worden gecentraliseerd. De het vertrek van de chef van nieuwe afdeling krijgt belang de afdeling Buitendienst naar rijke taken bij de uitvoering elders. Enkele afdelingen van van de Algemene Bijstands- de sociale dienst zouden moe- wet en de Rijkseroepenrege- ten worden gewijzigd. ling. Daarvoor is het aantrek- wnonpl. Het vooorstel tot uitbreiding van de personeelsformatie van de gemeentelijke sociale dienst kost voor 1972 f 95.000.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1