Uitbreiding van tennispark welwillend benaderd en Scholen voet- en handballen in Paasvakantie ENQUêTE OVER VOORLICHTING BLIJFT BEPERKT Vormingscentrum werkende jongeren J\ Recreatieschap in Maassluise raad aan de orde GE3 EB H H3 yj3EDRljP\ 0 ffi 0© "VIERDAAGS TOERNOOI Pol Hofman geopereerd Woningbouw aan de 's-Graveïand- seweg krijgt vorm Eerst in de schuld - nu in de cel SGHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 29 MAART 1972 3 Het tennispark Van Vief. vreden mee. Dat was hij wel, toen wethouder Verweij verkaarde dat het betreffen de stuk nog niet klaar was en dat het college de raad een uitspraak had willen ont lokken. Schiedam Het verzoek van de heer J. van Vliet om uitbreiding van zijn tennispark aan de Stad houderslaan is maandag avond in de gemeente raad niet onwelwillend ontvangen. Verschillende fractiewoordvoerders drongen er bij de wethou der van sportzaken me vrouw G. D. Verweij-de Graaff op aan het verzoek in te willigen, teneinde de heer Van Vliet de gele genheid te geven meer Schiedammers dan voor heen te kunnen laten ten nissen. De heer Van Vliet wil een stuk bos achter bet park als ten nisbanen Inrichten. VVD- fraetievoorzitter G. P. Ver- hulsdonk vroeg zich af wat meer waarde had: de re creatieve waarde die het tennissen voor velen heeft of een terrein van ongeveer 900 m2 ongebruikt bos. „We moeten er met enige soepel heid over denken". Namens de fracties van KVP en PCG brak do heer Wil- lem.se een lans voor uitbrei ding van het tennispark. „U wilt van ons horen hoe wij er tegenover staan. We bezien dit welwillend", aldus de heer Willemse. Wethouder B. E. Collé ant woordde, de opmerkingen van de ra ad. in beschouwing te zullen nemen bij het ne men van de uiteindelijke be slissing. De heer Willemse was daar niet helemaal te- Ie raad ging er tenslotte mee akkoord d« brief van de heer Van Vliet om pre-advies in handen van b. en w. te .stel len, die er reader op terug zullen 'komen. In eerdere be handelingen van deze zaak is het verzoek om uitbreiding steeds afgewezen, vooral omdat men huiverig was een stuk bos te laten opruimen voor een tennisbaan. Ih de raadsvergadering van maandagavond klonken vriendelijker geluiden, die wellicht een eind zullen ma ken aan het tekort aan baan- rulmte waarmee de heer Van Vliet nu te maken heeft. Schiedam „Vier dagen schroeft Andries boutjes en moer tjes. Doch de vijfde dag echter speelt hij de voorzitter van het NW en denkt hij na over metaalconflicten. En zijn baas zag dat het goed was". Dit is één van de leuzen, die vorige week was opgeplakt tijdens de openstelling van hét vormingscentrum voor werkende jongeren Nieuwe Water weg Npord aan de Louis Raemaekersstraat. De leus is eigenlijk een korte samenvatting van wat het vormingscentrum wil: de werkende jongeren iets; bij brengen waar ze ook bui ten het bedrijf waar ze werken wat aan hebben. Andries mag verdienstelijk te werk gaan met zijn bou ten en moeren, buiten zijn "bedrijf ïs hij eigenlijk niet mondig, omdat veel van wat daar gebeurt buiten ïijrL .gezichtskring; valt, hem nooitis geleerd en hij voor veel1 dingen nooit is geïnteresseerd. De wet schrijft voor, dat wer- kende jongeren van. 15 jaar eén dag per week verplicht naar school moeten-voor het volgen van onderricht. Van daar'dat er per week enkele honderden uit Schiedam, Vlaardïngen en Maassluis in het vormingscentrum terecht komen, waar ze door een staf van elf ménsen worden opge vangen en begeleid. Eén verplichte schooldag dus, waarvoor niet iedereen wat voelt. Andries komt één dag per week eens buiten de werk plaats en hoort op het vor mingscentrum dat er nog wel iets anders te koop is. Daar hoort hij over het metaalcon flict, daar kan hij deelnemen aan allerlei lessen, daar wordt hem duidelijk gemaakt hoe zijn -positie als werkne mer is. Een hoop leerlingen staan overi gens wat wantrouwend tegen over het woord .school", waaraan ze vaak minder pret tige herinneringen bewaren omdat ze er vroeger niet al te best konden meekomen. Het echte schooleffect wordt dan ook vermeden. „We proberen zoveel mogelijk een klimaat van zelfwerkzaamheid en ver trouwen té scheppen, waarin ze tot vondsten en ontdekkin gen kunnen komen", zei di recteur F. P. J, de Valk van het vormingscentrum vorige week bij de officiële opening. Er bestaat dan ook een basis van vrijwilligheid bij de leer lingen, die niet gedwongen Maassluis Ook de Maassluise gemeenteraad heeft nu een voorstel ontvangen om de ge meenschappelijke regeling tussen Maassluis en Vlaardïn gen voor de oprichting van een recreatieschap goed te keuren. Het schap krijgt als functie de aanleg en exploita tie van een groot recreatiege bied tussen beide steden, dat inmiddels is gedoopt met de naam De lackebaert. ioals bekend staat de gemeen schappelijke regeling een driedelig bestuur voor: een ai- gemeen bestuur, een dagelijks bestuur en een voorzitter. In de regeling wordt gepleit voor een evenredige vertegenwoor diging van beide steden. De zetel van het schap heeft men in yiaardingen gedacht. worden iets te doen. Bij het verrichten van handenarbeid bijvoorbeeld gaat het niet om prestaties, maar om het ple zier dat eraan wcrdt beleefd. Zowel bfj ouders als bij bedrijfs leven. komen de bedoelingen van de lessen op het vor mingscentrum niet altijd over. Zo zijn er de lessen waarin aan toneel gedaan wordt. Deze lessen hebben de bedoeling de leerling wat be wuster te maken en hem wat losser te maken van de direc- te omgeving door hemTzich in andere situaties te laten inle ven. Als hij later thuis vertelt dat hij in het kader van die lessen „treintje heeft ge speeld" halen zijn ouders de schouders op, omdat het nut daarvan niet zo wordt inge zien en er weinig begrip wordt opgebracht voor dit onderdeel van het lesprogramma. Er wordt dan ook gestreefd naar een goed contact met ou ders en met de bedrijven waar de leerlingen werken. Wat de leerlingen, zelf van het centrum vinden, wordt weer gegeven in een aantal„na- kijkjkranten", die bij de ope ning van het centrum ter inza ge lagen. Centraal staat daar in het al dan niet doorleren. De meningen hierover zijn verdeeld. „We hadden de ba- leai van die school en waren blij dat we konden gaan wer ken. NEGEN jaar is genoeg!" luidt het kernachtige oordeel 'van één. van de leerlingen. Daartegenover:. „Als ik beter was voorgelicht, had ik de la gere school afgemaakt of een andere school gekozen. Ik had dan meer kansen gehad". De meningen, zijn dus duidelijk verdeeld, al vormt de ver plichte dag op het vorming», centrum voor de meeste be zoekers geen probleem. „Marie word wijzer" is een ac tie die dankbaar wordt aange ven het vormingscentrum, grepen door staf en leerlingen de meisjes die van school ko- PamCetten met die tekst, die men toch vooral oproepen om door te leren, vind je overal in het centrum. In de nakijfc- krant plaatste. Marie daar overigens'zeil een kantteke ning bij„Op d e tv zeiden ze Marie, word wijzer. Maar hoe kan Marie wijzer worden •meer dan-.30 leerlingenstelsels als er zo weinig mogelijkhe den zijn om iets te leren voor meisjes. Voor jongens zijn er en voor meisjes maar twee". De problemen zullen straks nog groter worden, als de partiële leerplicht wordt verschoven naar 1B jaar en later nog naaT 1? jaar. Dan moet de leiding van het vormingscentrum maar zien dat ze de stroom kandidaat-leerlingen opvangt. Nu reeds is er een wachtlijst, waardoor leerlingen uit de drie Waterwegsteden niet van het recht gebruik kunnen ma ken dat hen door de wettelijke bepalingen toch toekomt, ming die aan werkende jonge- Er vervalt daarmee een brok ren geboden wordt. Binnen vormingscentrum 900 werken de jongeren „verwerken", zo niet ai te lage tijd moet het van de andere Waterwegste den een noodzakelijkheid dat een dependance in één wordt. Aan deze plannen wordt al gewerkt. "L.T S (N£övJ .xew&A 1 PAAB0M KAU IK T0CH1UKS Al3 ik.2 aóar langer naar school 'was ge ge aan, dan had. ik geen avondschool hoevon te Volgen» Ik had oen diploaa gehad, een hetere betrekking, meer geld. Dat zou heter zijn geveest voor mij nu on later. Hu noet ik er veef meer moeite {avondschoo" Voor doen on hetzelfde i te hereiken. Frans v« AssenJ 1 omdat ik niks geleerd heb 2 ik heb geen kans gehad 3 ik bon maar oen meisje Ada Hargreet "Als'ate' Üeter vai gelicht, had ik de lagere sohool afgemaakt of een andere school gekozen. Ik had dan meer kansen gehed» Sart en Frans. Een meisje hoeft niet to leren, vaat ze gaat took trouwen. Dit zeiden zo vroeger ook. Kijk eens naar het resultaat. ïïai kurrnen ze eigenlijk» sokken stoppen, ramen zemen. - Als alles gedaan is, wat valt er dan nog te doenl Het is' beter on eefa' vak te leren vaar je voor en' na ja trouwen wat aan hebt. Je kunt dan later het vak waarvoor je hebt geleerd voortzetten. Bekijk het zo eons Bet is lang zo gek niét cLq, s&f-n6iA>iyC<./ióxs&jc ststm oüz e^Jc t&crtb. c/f'lcrtcz* q M.v. Vliet. Een von de pagina's van c/e nakijkkrant Schiedam In de Paasvakantie wordt van dinsdag 4 tot en met vrijdag 7 april een school voetbal- en handbaltoernooi gehouden in het Sportpark Harga. Vijf sportverenigingen stellen voor dit toernooi in het totaal zeven velden ter be schikking, waarvan er enkele worden verdeeld in. meer dere handbalvelden. Vlaardingen Burgemeester mr. J. Heusdens 2al het vol gende week woensdag moeten stellen zonder het „Goeden avond. mijnheer de voorzit ter", dat dr. H. J. Hofman ge woontegetrouw- uitspreekt wanneer hij tijdens een raads vergadering voor de eerste maal aan het woord komt, hoe laat dat ook is. De fractie voorzitter van D'66 is gisteren in het Holyziekenhuis geope reerd aan een scheurtje in zijn darm. Het is nu nog niet bekend wanneer Henk, beter bekend als Pol Hofman het ziekenhuis mag verlaten en wanneer hij zich weer in het actieve politieke leven kan storten. Aan het voetbaltoernooi nemen 130 elftallen deel, waarvan 38 van lagere scholen en 72 van scholen voor voortgezet on derwijs. De ongeveer 1560 jon gens, die aan het voetballen meedoen, worden verdeeld over 25 poules, die In drie da gen, van I tot en met 7 april, 315 wedstrijden spelen. Voor het leiden van de wedstrijden zijn per dag zestien scheids rechters beschikbaar. Veertig meisj-es- en 22 jongens - teams van lagere scholen ne men deel aan het schoolhand- baltoerrioot. Van het voortge zet onderwijs doen er 59 meis jes- en 28 jongensteams mee. De jongelui, in het totaal 1620 spelen 361 wedstrijden op 5 en 6 april. De teams zijn ver deeld over dertig poules. De Centrale Schools porteomm is- sie Schiedam, dié het toernooi organiseert, zoekt nog naar handbalscheids rechters. Mo- men teel zijn er te weinig. De finalewedstrijden worden ge speeld op Koninginnedag, maandag 1 mei. Schiedam - Er komt schot in de bouw van het winkel/woning complex aan de 's-Graven- landseweg. Dit complex zal lijken op het blok winkels en woningen dat rechst op de foto te zien is. De gemeenteraad besloot maandagavond een krediet van 198.200 ter be schikking te stellen voor dc aanleg van openbare verlich ting en van brandkranen ten behoeve van dit complex. Schiedam Zoals te ver wachten viel, gaan b. en w. een enquête instellen naar de leesdichtheid van beide gemeentelijke voor- li chtingspagina's in het Nieuwe Stadsblad. Bin nen kort loopt de proefpe riode af van 20x2 pagi na's, die in dit blad ver schijnen, wat nu op vijf nummers na het geval is geweest. De proef in het Nieuwe Stads blad was een nieuwe manier van gemeentelijke voorlich ting aan de burgerij. B. en w. meenden dit In het Nieu we Stadsblad, het meest ge lezen huls-aan-hulsblad ïn Schiedam te moeten doen, omdat dit blad nu eenmaal en terecht de reputatie heeft de meeste Schiedam mers te bereiken. Het willekeurig gekozen aantal van 500 eveneens willekeuri ge Schiedammers bij de steekproef die het college nu wil gaan houden zou daarom wel eens aan de te lage kant kunnen zijn. Het stadsblad wordt huis-aan-huis ver spreid en dan zijn 500 onder vraagden nauwelijks één procent van het potentiële door Ton Huijssoon lezerskorps. 3. en w. geven verder evenmin aan, hoe de willekeurige Schiedammers zijn gekozen en delen weinig mee over de representativi teit", het woord waarvan enquête-houders in den lan de zich gaarne en veelvuldig bedienen. De vraagstelling aan de onder vraagden is duidelijk, maar lijkt op het eerste gezicht on volledig. B, en w. willen wél weten of de gemeentelijke voorlichtingspagina's al dan niet worden gelezen en of men er prijs op stelt dat de gemeente doorgaat met het uitgeven van. deze pagina's, maar hebben de ondervraag den niet gevraagd eventuele bezwaren of suggesties te vermelden. Juist op die punten lijkt een enquête nuttig. Het gaat er wel om of de pagina's wor den gelezen, maar tevens is van belang hoe de pagina's worden ontvangen. Wat dat laatste betreft, zou men zich kunnnen afvragen of het nut tig is dat persberichten aan de dag- en weekbladen ver strekt ook nog eens in het in formatieblad staan vermeld en of een luchtiger opmaak met meer illustraties (fo to's) niet aan te bevelen zou zijn- Persberichten staan in het ni et-gemeentelijke' gedeelte van het Nieuwe Stadsblad en van de dagbladen en worden later weer herhaald op de voorlichtingspagina's. Het is interessant na te gaan welke resultaten straks uit de enquête zullen komen. 500 ondervraagden sturen 2eker niet allen hun formulier te rug, zodat men met een nog kleiner aantal rekening moet houden. Als de raad straks moet beslissen of het experi ment in het Nieuwe Stads blad een definitieve zaak moet worden, zal er zeker eenvraagteken worden ge plaatst bij de wijze, waarop nu word onderzocht of de voorlichtingspa gin a's aan slaan bij de burgerij Rotterdam De Schiedammers F. H. v. D. (27) en W. v. R. (25) hadden ieder een schuld van ongeveer 700 en om. deze te delgen besloten ze om in te breken. In de nacht van 5 op 6 februari kozen ze NV. Huize Brabant in de Mgr. No- lenslaan te Schiedam uit, waar ze voor 11.500 aan ap paratuur weghaalden.. De buit werd naar het huis van Van D. gebracht en toen ze weer buiten kwamen stond de poli tie al te wachten. Toen ze gisteren voor de Rotter damse rechtbank terecht ston den, was aan v. d. R. boven dien ten laste gelegd, dat hij omstreeks 23 januari in Wind sor House in de Mgr. Nolens- Jaan had ingebroken en een partij kleding had gestolen. Deze had hij voor 800 ver kocht. De officier, mej, mr. A. G. Kor- vinius, zei dat beiden constant in moeilijkheden verkeerden en dan volgt het gebruikelijke- schema om een oplossing te zoeken in een inbraak. Voor beiden vond ze de toekomst wat uitzichtloos omdat 2e wei nig geneigd zijn zich te Tatén helpen. De officier eiste tegen Van D, 8 maanden, waarvan drie voorwaardelijk en tegen v. d. R. 9 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk. Op 11 april doet de rechtbank uitspraak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3