SCHIEDAMSCHE COURANT gaat woensdag van start Pasar Dalam in Sporthal druk bezocht WaÊÊSÊ ■iHifaB HEITJE VOOR KARWEITJE' DOOR PADVINDERS Gunstig 1970-1971 voor Co-op Nieuwe Waterweg 2 kranten voor één prijs m wm® Drie nieuwe zaken gingen open Personeels vereniging A. de Jong bestaat 25 jaar Opvangcentrum voor jongeren in nood r mt-.A Cursus .Beter vergaderen in Groenoord Natuurgenot in Huis houdt contactavond JÓNGEN DOOR DAK GEZAKT Filmmiddagen Singelkwartier Op 7 en 8 april: Jongens (14) aangehouden '*Si Auto te water H Dinsdag 4 april 1872 ONAFHANKELIJK DAGBLAD" 6 pagina's 99ste jaargang no. 24376 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst' 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het Jongeren Advies Centrum Schiedam gaat woensdagavond van start. Het is de bedoeling dat het JAC tot 1 mei iedere woensdag- en vrijdagavond zal zijn ge opend. Voorts is het centrum dag en nacht bereikbaar en kan de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren overdag inlichtingen verstrekken in het Proveniershuis. Een groep van ongeveer 15 mensen werkt op het ogenblik nog aan de voorbereidingen van het JAC. A A Sctiiedam De Co-op Xiewe Waterweg heeft in 1970—1971 bevre digende resultaten kunnen boeken. liet jaarverslag over die pe riode maakt gewag van een redelijke omzet in de bedrijven van de coöperatie in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, maar meldt ook dat de situatie in de detailhandel niet altijd rooskleu rig is. Voor dit jaar zijn de vcrwach- Schiedam De Nederlandse Bond voor So daal Cultureel Vormingswerk geeft in Groen oord een aantal cursussen „Beter vergaderen". De vier cursussen zuilen worden ge houden op maandag 17 en 24 april en op 8 en 15 mei, in een nog nader te bepalen plaats in Kethel/Groenoord. Dit meldt Groenoord Akkoorden, het wlj'kbïad van de wijkvereni ging Groenoord. Aan de cursussen kan worden deelgenomen door leden van de wijkverenigrag, de Stich ting Samenlevingsopbouw Scidedam-Noord en de Vereni ging Gezondheidszorg Kethel en Omstreken. Ook andere deelnemers die geen lid zijn van deze drie verenigingen kunnen deelnemen, zij het te gen een hogere kostenvergoe ding. Men kan zich aanmelden bij postbus 410 in Schiedam. Voor hét doorgaan van de cursus sen is een deelname van 12 personen, zeker noodzakelijk. Schiedam De Scihiedamse Aquariumvereniging Natuur genot in Huis houdt op maan dag 10 april de maandelijkse contactavond m de grote zaal van gebouw Christelijk Socia le Belangen aan de Lange Ha- Yen. Aanvang 20 uur. Op de agenda staat onder andere een lezing door de heer J. G. 't Hooft over het kweken van aquariumvissen, Be vereniging heeft nog steeds een stijging van het ledental. Er zijn nu 191 leden inge schreven, binnenkort wordt het 200-ste nieuwe lid ver wacht. Hieraan wil men straks bijzondere aandacht besteden. Be leden van Natuurgenot in Huis maken in mei de jaar lijkse busreis, ditmaal naar Brabant en Zeeland. In het komende seizoen wil men ver der zelf een fotografiecursus organiseren en een vistocht op de Noordzee maken, ïen slotte is besloten een aan vraag in te dienen ter verkrij ging van de koninklijke goed- keuring. fechiedamDe 12-jarige Hans H. is vrijdagavond door het dak van een afbraakpand aan de Grofbaan gezakt. Hij was daar met enkele andere jon gens aan het spelen. Hans is met een hersenschudding en een bloedende hoofdwond door de GG en GD naar de Dr. No- letsiichting gebracht en daar opgenomen. JAC-Schiedam heèft behoefte aan vrijwilligers, die als eer ste 'opvang van jongeren in nood dienst kunnen doen. Daarnaast is een aantal slaapadressen nodig, waar in noodgevallen mensen kunnen worden ondergebracht. Ver der is er behoefte aan specia listen die voor bepaalde pro blemen kunnen worden ge raadpleegd zoals juristen en artsen. Het JAC gaat woensdagavond open in de pandjes 2B-30 van het Proveniershuis. Diegenen die op het ogenblik het. cen trum voorbereiden beschou wen het centrum als een hulp-, verlenihg'sinstelling. die in de eigen situatie van de jongeren hulp wil bieden, die gratis is en ook anoniem. Samen met diegene die om hulp vraagt wil het JAC de problemen op lossen. De aard van de problemen wordt anders omschreven dan de problemen waarvoor men wel bij instanties als politie, brandweer en ziekenhuizen te recht kan. Eenzaamheid, huisvesting en werkgelegen heid voor groepen jongeren zouden op het JAC in behan deling moeten worden geno men. In sommige gevallen verzorgt het JAC de eerste opvang en wordt verdere hulp later ge boden door medici, psycholo gen, juristen enzovoorts. Het JAC wil wel alle problemen rond betaling en contacten op lossen. De organisatoren leg gen de nadruk op het vertrou wen, dat het centrum zal moe ten genieten. Ze spreken 2elfs van een „vrijplaats" voor maatschappelijke problemen, die wordt gerespecteerd door het gezagi. Daarom zal er ge regeld overleg plaatsvinden tussen het JAC en de politie en andere overheidsinstanties. Ondanks het bestaan van ande re hulpverleningsinstanties menen de organisatoren dat het JAC in Schiedam toch noodzakelijk is, omdat bij be paalde groepen jongeren eni ge terughoudendheid zou be staan voor deze organisaties. Het centrum is telefonisch be reikbaar onder nummer 26.36.66 en gaat vanaf 1 mei van .maandag tot en met vrij dagavond open. Overdag kan men voor inlichtingen zoals gezegd terecht bij de s.r.j.j., telefoon 26.86.14 en bij het se cretariaat: telefoon 26.34.66. Schiedam Vele dienden bezoekers hebben bet paas- weekeïnde de Pasal Oalam in Sporthal Margriet bezocht. De Sporthal stond (^Vtraal voor bezoekers uit het gehele Randstadgebied, ter^jl er ook veel bezoek kwam uit Haagse agglomeratie. Aan het einde van de manifestatie ÜffiÜü (Pasar Dalam binnenmarkt) waren de organisatoren |gaf!5||f|Sg| niet ontevreden over het verloop van de markt, die het eerst in Schiedam en in de sporthal is gehouden. Een omvangrijk programma heeft aantrekkingskracht uit geoefend op de duizenden be zoekers. De drukte was onge veer die van het grote bezoe kersaantal dat in deze tijd normaal de inhabé bezoekt, die dit jaar zoals bekend geen doorgang kon vinden. Pasar Dalam 1972 was een wat wonderlijke mengeling van oosterse en westerse cultuur. Naast de grabbelton en ande re op de kermis geënte attrac ties waren er de typisch Indi sche eettentjes en werden er bijvoorbeeld Pakistaanse arti kelen verkocht. Schiedams wethouder van kunstzaken mevrouw G. D. Verwei j-De Graaff opende vrijdagmiddag de Pasar met het luiden van een bel. De ge hele Pasar stond in het teken van optredens door bekende en minder bekende artiesten: Sandra en Andres, Ronnie To- ber, Cisca Peters, het Deep River Quartet vertolkten wes terse klanken, Indonesische hofdansen door Mariani en Sarairan di Hardjo en andere muziek en dans uit de tropen legden de nadruk op het oos terse sfeertje, dat de Pasar ifs|ji Dalam beheerst. 81161 Talloze bezoekers, onder wie veel ex-bewoners van het voormalige Nederlands-Irtdië, deden zich tegoed aan de spe- v cialiteiten, die in diverse f stands werden aangeboden. Een restaurant met de naam ,,De Resident" apelleerde dui delijk aan herinneringen uit de tijd van Tempo Doeloe. Ook aan de jeugdige bezoekers was uitgebreid gedacht door het geven van een aantal kin- i dermatiné's „Franklin's Won- j derlahd". Hawaii-shows en de j muziek evt dans uit de tropen i klonken herhaaldelijk in de j gehele sporthal. De kinderma- tiné's werden een enorm suc ces. Gisteravond om elf uur I ging de Pasar Dalam dicht. Wellicht wordt in 1973 weer een dergelijk evenement ge houden in de sporthal, gezien het succes van deze binnen markt. MBMB -ï' Alt tingen optimistisch door aller lei investeringen in de seetor uitbreiding en modernisering. De Co-op heeft verder het be sluit genomen, een grote su permarkt te vestigen in het winkelcentrum Koningshoek in Maassluis. Óndanks de betrekkelijk gunsti ge resultaten moest de Co-op Nieuwe Waterweg in de perio de waarvan het jaarverslag melding maakt in Schiedam en Vlaardingen. twee winkels sluiten. Verder werd men ge confronteerd met een terug gang in de aankoop van vaste brandstoffen en liep ook de omzet in duurzame prijsgoe- deren terug. Over de totale verkoop werd niettemin een stijging van anderhalf miljoen bereikt, wat redelijk wordt genoemd in het jaarverslag. Het aantal geregistreerde leden bedroeg aan het eind van het boekjaar 10.600. De perso neelsvoorziening verliep be vredigend, vooral door de in schakeling van part-time werknemers. Deze doen voor al dienst op de koopavonden en op de zaterdagen, waar door het vaste personeel meer kans heeft op een vrije vrij dagavond (of donderdag avond) en een. vrije zaterdag. In het jaarverslag wordt het ko- persbezoek „grillig" ge noemd, wat het aanpassen aan de belangstelling van de consument er niet gemakkelij ker op maakt. Gestreefd wordt naar een optimale openstelling in de detailhan delsbedrijven, wat door los koppeling van arbeids- en ope ningstijden sterk wordt bevor derd. Op de sluitingsmidda gen bevoorraadt men thans de winkels. Zoals uit incidentele onderzoeken is gebleken, zijn de vrijdag- en zatéröagverko- pen veruit de belangrijkste verkoopdagen. Op deze dagen wordt namelijk de helft van de weekomzet behaald met een duidelijk hogere besteding per klant. De verkoop op za terdag vertoont een piek tus sen elf uur en één uur. Op za terdagmiddag wordt om streeks tien procent van de weekomzet behaald. Het jaarverslag meldt tenslotte, dat ook de liquiditeitspositie van de coöperatie in het ver slagjaar met ongeveer 30.000 is verbeterd. Het geleden ver lies van 28.000 werd volledig gecompenseerd door afschrij vingen op inventarissen. Sa menvattend was het verslag jaar dus tamelijk gunstig. Schiedam De wijkverenlglng Singelkwartier houdt op woensdag 5 «nrïl en on zondag 23 april filmmiddagen voor kinderen in gebouw Marijke aan het Broersveld 121. Beide middagen beginnen om 2 uur en zijn toegankelijk voor de kinderen van de leden van de wijkvereniging. De voorstel ling van 23 april is tevens de laatste van het seizoen Profiteur nu vin het uniehe ainbod 2 krwtin te ontvingen voor rf* priji'van Mn: Scfiiedamithe Courant met niauwt uit uw «id «f» omtevinj. on het RotterdamjehË Nieuwsblad met het luttte binnen-en buitinlindienSeuwi. Geefon» nu opdracht ook bij K u 14 dt(en Critil, zonder enijo verplichting, de SC RN te beiorxen en ontdek^ zalf de vele plmpunten. Deze bon in open «nvelop, zonder poiiteret, sturen Hotterdamith Nieuwsblad, antwoordnummer B34, Rotterdam de SC RN 14 dajen trat's naart Schiedam De personeelsver eniging van de scheepswerf A. de Jong aan de Westfranke- landsedijk viert in juni het zil veren jubileum. Dit zal wor den gevierd met het houden van een vaartocht. Vanaf het werÊterrein vertrekt men op de jubileumdag, zaterdag 10 juni 3972, met het motorschip Erasmus van de Spido, De vaartocht zal vrijwel de gehe le dag in. beslag nemen. Na afloop om negen uur 's avonds is er nog een bijeenkomst in de kantine. Het bestuur van de vereniging wil de route van de tocht ge heim houden, evenals het feestprogramma op de jubi- leunrdag. Het trio Vox Huma ne zal onder leiding van de heer Van Loon de vaartocht opluisteren. Schiedam Op 7 en 8 april gaan weer vele leden van de vier scoutingsorgaiusaiies uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Hol land enthousiast op stap voor hun groep in het kader van de jaarlijkse acte „Een heitje voor een karweitje". De nadruk zal dit jaar liggen op ■het in groepjes uitvoeren van .vooral grote karweien, die waar mogelijk een ludiek ka rakter zullen krijgen. Zo ko men er onder meer spelen, wedstrijden en shows vóór en door de jeugd. Hierdoor zal de gehele - „heitjes"-actie beter dan ooit een onderdeel van scouting zijn. In een aantal Dlaatsen wordt bovendien, in overieg met een gemeente dienst. een grote schoonmaak actie gehouden. Ook de kleine karweitjes wor den niet helemaal vergeten. De schoonmaaktijd geeft im mers ruimschoots gelegenheid voor het uitvoeren van alle mogelijke karweitjes, waarbij flinke hulp best kan worden gebruikt. Zoals gebruikelijk gaan de deel nemende meisjes en jongens in uniform en voorzien van een werkboekje op „karwei" Het grootste deel van het ver diende geld komt direct ten goede aan. de deelnemende groepen. Vlaardingen ken openden, speciaalzaak riosa en een houder Jac. verrichtte bij noemden de nïe. Drie nieuwe *a- Een garage, een in antiek en cn- kadorama. Wet- van der Linden de twee eerstge- openïngsceremo- Iïet betrof zaterdagmorgen ga rage De Pelikaan op de hoek Kortestraat-Konïngstraat en donderdagavond de nieuwe speciaalzaak van de firma Borsboom aan de Dr. Wïardl Beckmansingel in antiek en curiosa. Een andere zaak, die minder of ficieel openging, maar desal niettemin eveneens grote be langstelling trok betrof Kado- rama aan de Hoogstraat 147, een typisch cadeauwinkeltje met een assortiment waar voor iedere leeftijdsgroep een keuze valt te maken. Eigenaar is de heer Giuseppe Lanzillo, Italiaan van geboom te. Schiedam De Schiedamse politie heeft vrijdag twee jon gens aangehouden van 34 jaar. Het zijn de scholieren J.P.F. en P.H.v.O. Zij hebben bekend een tiental inbraken te hebben gepleegd in kantines in het Hargapark. Ze hebben daar geld, snoep, tabak en frisdranken gestolen. De waarde van de gestolen goe deren bedraagt ongeveer S 200, De inbraken zijn alle gepleegd tussen november 1971 en vorige week. De twee scholieren zijn reeds voorge leid, aan de officier van justi tie. Tegen de 16-jarige M. v. L, de 11-jarige N. v. R. en de 11-jar rige L.P., allen uit Vlaardin. gen, is proces-verbaal opge maakt. Zij zijn schuldig be vonden aan drie inbraken in de kantine van GSS. De drie jonge inbrekers zijn aan de Vlaardtngse politie overgege ven, Deze stelt een onderzoek in. Maassluis Onverlaten hebben gisternacht een personenwa gen, die op de Geerkade ge parkeerd stond in het water geduwd Gisteravond slaagde de firma Boeksteijn er na drie pogingen in de auto» die eigen dom is van de heer Van Gendt, uit het water te vissen. Die pogingen duurden ruim i drie uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1