JAC voorziet in behoefte Manifestatie J.E.S. gaat op de helling ONZEKERHEID IN SINGELKWARTIER Groot aantal schenkingen aan Museum en Archief 2 kranten voor één prijsl psMHN I Juliana kerk blijft behouden Wag sloot en m Torenhoog bouwwerk in Groenoord Activiteiten in Bijdorp Sfï Mening medewerker: lllnni yniijtiilÜiuUÏ K£é> - Boor gestolen Braakliggend sink grond IN 1971: Uitslag loterij Nieuwland Drs. C. L. Noordzij (55) overleden C.J.M. Viool man wordl geneesheer- directeur Nolelslichting In sloot gereden Woensdag 5 april 1972 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 4 pagina's 99stc jaargang no. 24377 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „Het JAC voorziet ïn een behoefte". Dat zegt een medewerker van dit cen trum, dat in het Proveniers huis vanavond voor het eerst de deuren opent. Het is een mijlpaal in de geschiedenis van de werkgroep jae, die een jaar bezig is geweest met de voorbereidingen voor een adviescentrum in Schie dam en nu begint met de uit voering van de plannen. Dag en nacht is het centrum voor noodgevallen bereikbaar on der nummer 26,34,66. Voorlopig is het centrum twee avonden per week geopend: op woensdag- en vrijdag avond van zeven tot elf uur. Het jac staat open voor alle jongelui, die in moeilijkhe- den verkeren en daarover met een ander willen praten. Het advies, dat het jac geeft, is vrijblijvend en geschiedt kosteloos. In noodgevallen verleent het jac onderdak voor maximaal drie nach ten. VAKANTIE Vijl medewerkers houden voorlopig het centrum draaiende. Vanavond staat slechts één van hen de even tuele bezoekers te woord, de overige vier hebben zich in gezelschap van enkele leden van de Raad voor Jeugd en Jongeren en medewerkers van de Wereldwinkel, alle maal uit het Pro venier shuïSp voor een week teruggetrok ken op het eiland Ameland om uit te rusten. De werkgroep jac is van me ning, dat aan een dergelijk centrum in Schiedam wel degelijk behoefte is. Een van de medewerkers: ,,Het Pro veniershuis heeft op de een of andere manier de naam gekregen veel alternatieve jongelui te herbergen, Daar door komen steeds veel jon geren in nood naar het Pro veniershuis om daar in con tact te komen met leeftijdge noten, die misschien wel de« zelfde problemen hebben of hadden en erover willen pra ten". ,Om regelmatig hulp te kunnen verlenen is een adviescen trum noodzakelijk. Wij blij ven voorlopig samenwerken met het experimenteel jon geren. adviescentrum in Rot terdam, waar deskundigen, indien nodig, bijspringen", ,Het is de bedoeling» dat we met ingang van 1 mei vijf avonden per week open zijn. Maar om dat plan te realise ren moeten we eerst nog minstens tien vrijwillige me dewerkers hebben". EXPERIMENTEEL Het JAC draagt de eerste an derhalf jaar van het bestaan een experimenteel karakter. Wanneer blijkt, dat er maar weinig gebruik van het bu reau wordt gemaakt, dan wordt gezocht naar een an dere manier om de jeugd te helpen. Waarschijnlijk wor den dan de meeste hulpzoe kenden wel doorgezonden naar het ejar in Rotterdam. De kosten van het JAC worden voorlopig gedekt met het saldo van de enkele jaren geleden opgeheven jeugd raad, in het totaal negen honderd gulden. De werk groep heeft inmiddels een aanvraag voor subsidie bij de gemeente ingediend. Schiedam De organisatoren van de manifestatie JES'72, die op het ogenblik in het Stedelijk Museum wordt gehou den, denken aan een andere opzet van dit evenement, als dit in 1975 weer wordt gehouden. De opening van JES'72, donderdagavond in het Stedelijk, was door de geringe op komst namelijk geen succes. Volgens organisator R. H. Pil- lard, de directeur van de Schiedamse Gemeenschap, moet de manifestatie op de helling en moet ernstig over een an dere opzet worden nagedacht. De bedoeling van JES'72 is hei Het is overigens wel de bedoe- stimulercn van creativiteïtsui- fmgen door Schiedamse jon geren van 12 tot 21 jaar. De belangstelling voor het evene ment, dat voor de derde keer wordt gehouden, viel ook de organisatoren sterk tegen. Hng, dat er in 1973 weer een ■manifestatie komt, ook al staat de creativiteit van een groot aantal Schiedamse jon geren kennelijk op een laag pitje. Reeds dit jaar gaat men bestuderen, 'hoe JES'73 'het best kan worden georgani seerd. „Je vraagt je eigenlijk af of je de zaak in deze vorm moet voortzetten", zegt SG-direc- tèur R. H. Pillard. „De mani- JES'72 zal ondanks alles met festatie van dit jaar heeft vra gen voor ons opgeworpen. Wellicht is er voor JES (Jeugd Expressie Schiedam, red.) een langere voorberei dingstijd nodig. Nu is het al zo dat je er constant achterheen ■moet zitten". Ook de manier waarop de openingsavonden worden georganiseerd zal wel licht moetenworden herzien, meent de heer Pillard. een veiling worden besloten van. het tentoongestelde werk dat nu in het Stedelijk Mu seum hangt. Die veiling wordt op 13 april gehouden. Voorlo pig is het resultaat van de creativiteit onder de Schie damse jongeren te bewonde ren tot en met vrijdag. 1. li 'Hl'. t >*'-7 'ISÉ Hef Zone/. vee/besproken stukje Schiedam De Julianakerk aan de B.K.-laan blijft thans definitief voor de gerefor meerde kerk van Schiedam behouden. Er hebben zich na melijk geen kopers aangebo den voor dit gebouw, dat zou moeten worden verkocht om dé Goede Havenkerk aan te houden. Deze zou pas worden verkocht, als zich voor 1 april geen kopers zouden meiden voor de Julianakerk. De Goede Havenkerk zal nu dus definitief worden verkocht aan de Provinciale Biblio theek van Zuid-Holland. Wijk- predikant ds. K. H. Schuring betreurt de verkoop van het kerkgebouw in Schiedara-Zuid bijzonder. Schiedam De 56-jarige ge meenteambtenaar L. O. uit Schiedam is zondagmiddag met zijn auto in de sloot naast de Olympiaweg terecht geko men toen een auto plotseling ,weg opkwam. In paniek gooide O. zijn stuur om, schoot door het struikgewas, reed de berm in en kwam in de sloot tot stilstand. De be stuurder had geen letsel. De wagen moest uit de sloot wor den getakeld, maar was daar na weer gewoon rij vaardig, «remler 8-11 Schiedam De heer J. v. L. beeft aangifte van diefstal ge- Gaan van een elektrische boormachine ter waarde van 350, De boor lag in een hal die toegang geeft tot de kel ders van de woningen aan de van Tienhovenstraat. «-PWrl Schiedam De torenflat aan de Laan van Bol'Es komt zo langza merhand in het stadium van de voltooiing. De 2Q verdiepingen hoge flat is nu reeds een markant punt in de wijk Groenoord, die toch al aanzienlijk hoge flatgebouwen kent. Achter het Bachplein is een tweede flat van deze serie in aanbouw. Schiedam Tussen de Ar- chimedesstraat en de Co- pcrnicusstraat, aan het Co- pernicusplein, bevindt zich een braakliggend stuk land. Het is bezaaid met vuiligheid, oude deuren en modder. Over dit stukje land blijken nogal wat mis verstanden te bestaan. Me vrouw Karssies, wonende aan de Archimedesstraat, heeft in het wijkblad van het Sïttgelkwartier haar kritiek gespuid over dit stukje land. Zij vindt dit stuk land een vuilnisbelt. „Het is een do rado voor kinderen die brandjes willen stichten, zodat de bewoners in de buurt vlug alle ramen moe ten sluiten om de stank buiten te houden en waar de kinderen in de modder kunnen spelen, als het flink geregend heeft. Tevens worden alle honden uit de buurt daar uitgelaten". Mevrouw Karssies doet voorts de suggestie of van het stuk grond geen kinder speelplaats gemaakt kan worden. Het bestuur van de wijkvereniging Singel- kwartier beweert op haar beurt weer dat, tijdens een gesprek met de toenmalige wethouder van der Berg het stukje aan de vereni ging is toegewezen voor 'het creëren van een speel tuin. Echter, het stukje grond blijkt toe te behoren aan de Sïngelkerkparochïe. Deze heeft in het Stadsblad van jongstleden vrijdag een ad vertentie geplaatst waarin staat dat het stukje grond te koop of te huur !s. Pas toor J. A. L. Laurent van de Singelkerk zegt dat men al vaker geprobeerd heeft het stuk land kwijt te ra ken. Tot op heden is dit nog niet gelukt. Het is pas toor Laurent niet bekend dat do wijkvereniging dit stuk land ter beschikking zou krijgen voor een kin derspeelplaats. ,,Ze moe ten het dan maar kopen of huren". Het stuk land is in dertijd door de Singelkerk parochie aangekocht, de toenmalige pastoor wilde een jeugdhuis op die plaats laten bouwen. De Plantsoenendienst is op het ogenblik bezig met het storten van klei, aan de rand van het landje, dus op gemeentegrond. Dit maakt het stuk grond en omge ving, vooral met dit regen achtige weer nog onooglij ker. De Plantsoenendienst maakt aan het Copernicus- plein een verharding, over enige tijd komt hier een post op wielen van de Plantsoenendienst. Schiedam Een groot aantal Schiedammers heeft Sn 1971 schen kingen gedaan aan 't Stedelijk Museum, het Gemeente-Archief, Gemeentewerken, de Bibliotheek en de instellingen van onder wijs en jeugdzorg. Het Gemeente-archief kreeg de beschikking over een aantal bedrijfsarchieven. De NV Distilleerderij v.h. Si mon R'ynbcnde. dc distilleer derij en likeurstokerij Grauwe Hengst v.h. Daniel Visser en Zoonen en de distil leerderij en likeurstokerij Schade en Buyslng NV schon ken hun waardevolle bedrijfs archieven aan het Gemeen tearchief onder de voorwaar de dat de inhoud ervan pas in respectievelijk 1985, 3985 en 1989 openbaar zal worden. Ook van particuliere zijde kwa men er veel schenkingen, waarvan er vele in de sector van het gedistilleerd liggen. Deze schenkingen gingen naar het Stedelijk 'Museum, In 1971 ontving de gemeente van de heer W. J. Schade van We strum een groot aantal voor* werpen die met de jeneverin dustrie te maken hebben ge had. Naast materialen die bij het distilleren werden ge bruikt. heeft het Museum de beschikking gekregen ove en kele boekwerken, reclame prenten en foto's. Verder ontving het stedelijk museum van de heer E. Blaauw een pot van aarde werk, van de heer M, J. van Alphen het vaandel van de Katholieke Arbeidersjeugd, enkele schilderijen en enkele andere kunstvoorwerpen, zoals 2 objecten vamde kun stenaar P. Geraedts. Diverese voorwerpen uit de dis tilleerderij A. Bitter werden door de fa. Van Oosten ge schonken. onder andere lak- stempels, reclameprenten, een fotoboek van het bedrijf, een prijscourant, etiketten en vellen plakpapier voor fles sen. De heer P. Dirkzwager schonk het museum ten slotte een verzameling diverse voorwer pen, zoals oud speelgoed en gebruiksvoorwerpen als een warmwaterkruik, een af was bak van geperst karton en en kele kaartspelen. B en w hebben de raad van de hoeveelheid en de aard van de schenkingen op de hoogte ge steld. Schiedam De wijkvereniging Nieuwland heeft een loterij gehouden ten bate van het verenigingsgebouw dat aan het Schuttersveld zal worden geplaatst. De trekking heeft dit weekeinde plaatsgevon den, De eerste prijs, een dia projector is gevallen op lot 0265, de tweede, een draagba re radio, is gevallen op los 0035, de derde en vierde prijs, een gratis weekkamp voor één kind, op de loten 0518 en 0533, en de vijfde tot en met achtste pnjs is gevallen op de loten Ö1152, 0912, 0748 en 0146. Deze prijzen zijn waardebon nen van respectievelijk 30, 20, 15 en 10. Schiedam De wijkvereniging Bijdorp heeft dit weekeinde enke le activiteiten georganiseerd voor de oudere en jongere leden. In centrum Het Trefpunt werd de laatste ronde gespeeld in on der andere de serie-toernooien klaverjassen. frofiuir mi van h«t uni«k« wnfroi 2 kranten tt oncvanccrt voor de prij* van 4én: <ie I Sdiindtnnche Courant mat nrtuvva ort uw tud *n «mtavïnr. m h«t Kouardarmch E NlauwabUd mitlwt l»««wbinné>v.*n buiteetindwniauw*. Gaaf en* nuwpdnsJitcofc fcn I u 14 di(«n tnxif, zondar «mij» v«rplithtjnj. da SC 4- RH ta bazarjjtn «ntd«k| aalf dt v«!» pluapuntai De heer J. Heyster eindigde met 47.935 punten als eerste. De tweede plaats was voor de heer H. JongeneeJ, die in to taal 47.636 punten verzamelde. De heer Chr, van Leeuwen kwam met 47.525 punten in het be2it van de derde prijs. Een aantal leden van de wijk vereniging heeft een deel van het Paasweekeinde doorge bracht met 't zeevissen op de- Zeeuwse visgronden. Deze tocht werd vanaf Haamstede met een salonboot gemaakt. Na afloop bleek de vangst te besaan uit ruim 50 kilogram platvis, die later onder de deelnemers werd verdeeld. Tenslotte zochten ongeveer 70 kinderen naar paaseieren op de voetbalvelden nabij Bij dorp. Ook dit werd door de wijkvereniging georganiseerd. D*zc beo »n opto «nvtlos», itufio Roturdunxch Ni»uwtblid, antwoordnummer 134, Rotterd SC 4- RN 1< Otm tretk *un weonpi. Schiedam - Drs. C. L. Noord zij. algemeen directeur van het Schiedamse aannemersbe drijf SSN, is op 31 maart na een operatie plotseling overle den, Hij werd 55 jaar. Zijn overlijden is in de bouwwe reld als een volslagen verras sing gekomen en wordt als een groot verlies beschouwd. De heer Noordzij bekleedde talloze functies in allerlei or ganisaties. Hij was onder andere voorzitter van de afdeling Rotterdam van de Nederlandse Aanne mers- en Patroonsbond. Van deze bond Is hij ook landelijk voorzitter geweest. Verder had hij zitting in het bestuur van de Stichting Stadsverbete- ring Rotterdam en de Samen werkende Patroonsbonden in Rotterdam. Drs. Noordzij pleitte steeds voor het vrije ondernemersschap. Hij was betrokken bij het or ganiseren van zogenaamde ;,bijschoitngscursussen" voor ondernemers, waarbij onder andere politici aanwezig wa ren. Doel van daze cursussen, was de ondernemers een in zicht te geven in wat zich bui ten hun eigenlijke werkterrein, afspeelde. Tijdens de manifes tatie C'70 was de heer Noord zij voorzitter van het comité dat het Bouwdefilé voorbe reidde. De heer Noordzij volgde in het: aannemersbedrijf Noordzij zijn vader op. Hij studeerde aan. de Nederlandse Economi sche Hogeschool te Rotter dam. Begin 1950 hielp hij de huidige bouwcombinatie Srait, Schotel en Noorzij te ontwik kelen. De begrafenis heeft hedenmid dag om drie uur plaatsgevon den op de begraafplaats Oud- Chariois in Rotterdam. Eind 1972: Schiedam De Dr. Nolet- stichting krijgt een nieu we genees he er-d ire e- leur. In deze functie is benoemd de heer C. J. M. Vlootman, thans huisarts aan de Singel, De benoeming gaat per 1 september m. Het zal vermoedelijk pas aan het eind van het jaar zijn. dat dokter Vloot man effectief genees heer-directeur wordt. Want eerst moet een waarnemer voor zijn praktijk en daarna een opvolger worden gevon den De heer Vlootman volgt de huidige geneesheer directeur A. L. J, Kunze op, die nog enige tijd aanblijft om zijn opvol ger m te werken. Schiedam De 24-jarige expe diteur F, v d. H. is maandag avond in de sloot langs do Pol derweg gereden. Hij werd verblind door de lichten van een tegenligger en raakte toen de macht over zijn stuur kwijt. Via een lichtmast kwam hij in de Polderwete- ring terecht. De expediteur kreeg geen letsel, alleen een nat pak. -t.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1