Russisch ensemble treedt op in Passage WALDO n.v. Huisdieren werden met succes met methode Moerman behandeld het verhaal vaneen kankerketter Onder leiding van Schiedamse Rus": Flash Focus en in Arcade Brave New World in de Horizon 1 Honderd genezingen gCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 7 APRIL 1972 Schiedam Met een voorstelling in het Passage Theater presenteert zich het Russisch Zang- en Dansensemble Ka- linka op 14 april aan het Schiedamse publiek. Het ensem ble brengt folkloristische zang en dans uit verschillende deelstaten van de Sowjet-Unie met bijzondere voorkeur voor de Oekraïne, De 45 medewerkenden, dames en heren, dragen authentieke kostuums, in eigen ateliers vervaar digd Het ensemble beschikt over een eigen orkest. Het programm is samenge steld uit koorzang, zangsoli en groepsdansen en enkele instrumentale nummers. jfet ensemble kreeg bekendheid na succesvolle uitvoeringen in Amsterdam, Den Haag, Heer len, Botterdam, Dordrecht en Utrecht. Een hoogtepunt was wel het optreden op de Russi sche gala-avond in de Rotter damse Doelen tijdens de „C 76"-manifestatict waaraan ook Iwan Rebroff zijn mede werking verleende. Internationaal kwam het en semble in de publieke belang stelling toen Radio Moskou twee uitzendingen wijdde aan deze ambassadeurs van het authentiekeRussische fohdo- ristische lied en dans. reeds in 1946 de basis gelegd voor het ensemble Kalinka, Toen begon voor velen het wachten op de terugkeer van gedeporteerden. Onder hen die terugkwamen bevonden zich talrijke jonge mensen die in de kampen de vrouw van hun keuze hadden gevonden en deze mee naar Holland na men. Ook de Schiedammer H. Konings bracht zijn bruid mee: Na dj es da Koiesnikowa', geboren in Dzjerzlnsk, een plaats in het grote kplenge- bied van het Donetz-bekken, ten zuiden van de O ek ra Ine. DANSGROEP Het dansen en zingen met heim wee als achtergrond heeft Het echtpaar vestigde zich in de Prins Hendrikstraat. Nog meer Russische meisjes kwa men op deze wijze naar ons land en uiteraard trachtten ze zóveel mogelijk met elkaar in contact te komen. Zo ontstond een groepje muzikale mensen waar ook de Hollandse man nen zich bij aansloten. Ook het volksdansen werd inge- citroen AFDELING VERHOOP: TEL, 26.37.05 voerd en zo ontstond de Kussi* sche dansgroep Wolga. De groep kreeg contracten, maar stond er op de amateur-- status ie behouden. De mannelijke groepsleden na men zanglessen en bekwaanv den ziph in heri volksdansen. Het optreden slóeg goed aan bij het gemiddelde publiek. Mevrouw Konjngs-Kolesniko- wa's oudste zoon Henny werd al op jeugdige leeftijd bij de groep betrokken. Op 18-jarige leeftijd beheerste hij de ko~ zakkend ansen, een erfenis van zijn Russische grootvader die in Dzjerzinsk als ,,hp- pak'Sdanser vermaard is ge-, weegt. Aan de Rotterdamse Dans-aca- demie studeerde Henny Ko nings balles- en volksdansen en hij is nu professioneel dapsleraar. Het verlangen een eigen dansgroep te bezitten heeft hij verwezenlijkt door een groot aandeel te hebben in de omschakeling van de groep Welga naar het huidige ensemble Ka link awaarvan hij artistiek leider is. Zijn moeder zorgt ook nu weer voor de costumering. Tijdens familiebezoeken in Rusland maakte Henny Konings kennis met het Russische ballet en het volksdansen. Hij kreeg hier veel adviezen en zag be-! langrijke voorstellingen van het s taats-ba het. Stuk voor stuk verzamelt hij Russische muziekinstrumenten om het optreden van het ensemble geheel authentiek te doen zijn. De talrijke uitvoeringen door Kalïnka reeds gegeven ziet Henny Konings ais repetities voor het eerste officiële optre- den, waarvoor hij zijn geboor testad Schiedam de primeur heeft willen geven. W. J. de Bruïjn Schiedam „Martin Green'» Rhythm and Blues Society" heeft vanavond een optreden van de groepen Focus en Flash op het programma. De Engelse groep Flash, die van avond voor de eerste keer in Nederland op de planken staat, is opgericht door Peter Banks, die ook de formatie Ves heeft samengesteld, De muziek van Flash doet dan ook denkep aan die van Ves. Het concert wordt gegeven in gebouw Arcade, Lange Haven 71. Schiedam De groep Brave New World komt zaterdag van acht tot twaalf uur in da Horizon, aan de Professor Poelslaan 80 in de voormalige Vredeskerk beneden aan de Schiedamse weg. Op zondag komt het mimeiheater De Kruimels. In de Horizon wor» den verschillende activiteiten georganiseerd. Op woensdags middag wordt er gedamd, ge schaakt, gesjoeld, getafelten nist en naar muziek geluis terd. Op dinsdag, woensdag en donderdag js de Horizon geopend. Zaterdags worden er discussies gevoerd. Op het landgoed Hoogstad aan de Broekweg in Vlaar- dingen woont de arts Cor nells Moerman. Hij is tach tig jaar. Meer dan dertig jaar geleden maakte de arts bekend het kanker- vraagstuk te hebben ont sluierd, en dank zij zijn postduiven de middelen te hebben gevonden die een succesvol wapen vormen In de strijd tegen deze volks vijand van de eerste orde, die jaarlijks vele duizenden ten grave voert. Zijn strijd om erkenning van de Moerman-methode is tot dusver vergeefs geweest. Twee omstandigheden plaatsen de arts en zijn methode de komende weken weer in het centrum van de belangstelling. Dat is in de eerste plaats het pïan van de gemeente Vlaardingen om een deel van het landgoed, dat dokter Moerman als zijn laboratorium beschouwt, te onteigenen ten behoeve van een lokale verkeersweg tussen Vlaar dingen en Schiedam, in de tweede plaats komen arts en methode volgende week weer in de belangstelling, als de Eerste Kamer de be groting voor de volksgezondheid gaat behandelen en de „zaak-Moerman" ter sprake zal komen. In de eerste aflevering van Het verhaal van een kanker- ketter werd een beknopte uiteenzetting gegeven over de therapie van de Vlaardingse arts, over een in 1958 ver schenen rapport waarin zijn methode volledig werd ver oordeeld en over de reacties daarop uit medische kringen. Vandaag in de vierde aflevering verklaringen van Belgi sche arisen en van de diergeneeskundige dr. Van Dierjmen, die de methode-Moerman met succes toepast op huis dieren. Dr. F. A. A. VAN D1ERMEN: dierproeven geslaagd ,De commissie beeft zich afgevraagd waar dokter Moer man zijn roep in zekere kringen aan dankt, Onze com missie vindt de verklaring in diens suggestieve invloed, een onbeperkt vertrouwen in zijn eigen kunnen, welk ver trouwen hij ook op vele zijner patiënten weet over te brengen, Deze suggestieve invloed en wellicht ook de po lyvalente toediening van allerlei geneesmiddelen kunnen tijdelijk een gunstige invloed op subjectieve en objectie ve symptomen hebben, Doch men moet goed begrijpen dat dit geheel iets anders is dan aandoeningen van be slist maligne aard uitsluitend via zijn methode te gene zen". Dat zegt de com missie-De lp rat op pagina S91 van haar rapport over de methode-Moerman, Zijn suggestieve kracht is dus het be langrijkste wapen van dokter Moerman in de strijd tegen kan ker. Daardoor weet hl], naar het oordeel van de commissie, een beter „welbevinden" van een aantal patiënten te bewerkstelli, gen, maar genezingen van kwaadaardige gezwelten heeft hij tliet bereikt. Trof. dr, Defares zegt in zijn me- disch-kritisch commentaar over het „wel of niet volledig gene zen" het volgende: „Overigens, en dit kan niet met genoeg na druk worden gesteld, de vraag „wei of niet volledig genezen" is een schijnprobleem. Indien zon der therapie 2 op 100 nog twee door Cor van Groningen jaar te leven hebben en 98 bin nen S maanden dqod zijn, en indien met de Moerman-therapie 20 op de 100 na 20 jaar nog in gezondheid leven, dan is de vraag of hier kanker werkelijk genezen is (alle tumorcellen ver dwenen) van geheel onderge schikte betekanis. De meps is sterfelijk en 1 op de 5 sterven aan kanker. Zelfs in dien deze 20 na 20 jaar allen aan kanker zouden sterven, zou dit niets afdoen.aan da enorme mérites van dr. Moarmona the rapie. Op basis van eigen steekproef-on derzoek ben ik er In absolute zin van overtuigd dat de volmaakt onschakelijke therapie van dr. Moerman een uiterst heilzame invloed vermag uit te oefenen op het genezingsproces van de chronische ziekte die kanker heet", aldus de Leidse hoogle raar prof. dr. Defares, Als de gunstige invloed die dokter Moerman op een aantal patiën ten heeft en heeft gehad vrijwel uitsluitend is toe ta schrijven aan zijn „suggestieve invloed, en een onbeperkt vertrouwen in zijn eigen kunnen", dan moeten de Belgische artsen die de methode Moerman al vele jaren toepas sen eveneens over die suggestie ve bracht en dat onbeperkte zelf vertrouwen beschikken, Ook in België wordt de methode- Moerman, zij het op beperkte schaal, toegepast De methode werd bij de Belgen geïntrodu ceerd door een Antwerpse arts wiens vrouw door de toenmalige medische autoriteiten als onge neeslijk opgegeven, door de Vlaardingse arts werd behan deld. Met succes. Dokter Spyers uit Antwerpen zegt in een verklaring over de me- tbpde-Moerman bet volgende: „Tijdens eer) wetenschappelijke bespreking in april 1057 en ook door verschillende mededelingen van dokter Moerman te aanho ren in internationale congressen in 1957 en 1959, heb ik kennis genomen van de principes van da methode die dokter Moer man volgt als verzorging van kankerpatiënten. Ik heb sinds dertien jaar die be handeling toegepast op mijn eigen patiënten met bewonde renswaardig resultaat. De resul taten zijn beter, vooral op de pijn en de algemene toestand, dan met de klassieke methoden met operaties, bestralingen en morfine, maar sluiten deze ktas- sieke methode niet uit". Dr. H. Gravez uit het Belgische Aalst spreekt als zijn oordeel uil dat hij „het dieet en de methode van dokter Moerman tot gene zing van kanker heafi toegepast en lot op heden nog toepast, me( bijzonder gunstig resultaat, zo dat hij door toepassing van ge noemde therapie een hqnderdtal genezingen heeft bereikt". In een schriftelijke verklaring, uit gegeven in december 2670, zegt hij verder: „Voorts verklaart ondergetekende dat de therapie van dokter Moerman eep zeer hejjzaam middel is bij de be handeling van kankerlijders, en dat het ons hierdoor gegeven wordt met deze methode veel lijders aan kanker te genezen, die zonder deze methode onher roepelijk ten dode zijn opge schreven", aldus dr. Gravez. Tenslotte dr. R. Cavenaile uit Antwerpen, in eert korte verkla ring: „Ondergetekende ver klaart het dieet en de therapie van dokter Moerman, Vlaardin gen Nederland, in betrekking met kankerbehandeling met gunstig gevolg toegepast te heb ben sinds jaren' Suggestie kan bij de mens een rol spelen. Een belangrijke rol zelfs. Bij dieren is dat niet hei geval. Wanneer Moermans resultaten dus Inderdaad hoofdzakelijk zijn toe te schrijven aan diens sug gestieve Invloed en niet aan de methode die hij toepast, dan zal gebruikmaking van zijn therapie bij de behandeling van aan kan ker lijdende honden en katten zonder resultaat moeten blijven. Het tegendeel Is waar, zegt de Vjaardingse diergeneeskundige dr, F, A, A- van Diernten. „Ik heb de methode-Moerman tien jaar lang met succes toegepast op honden en katten. Ik ben overtuigd dat Moerman» weg de juiste is". UU alle delen van het land krijgt de Vlaardingse dierenarts klei ne huisdieren ter genezing aan geboden. „Als hun eigen dieren artsen het dier heeft opgegeven komen zt naar mij toe", zegt hij. Dr. Van Diermen nam In de pe riode 1961—1970 vele tientallen proeven met honden en katten. Hij had in zijn diergeneeskundi ge kliniek materiaal voldoende voorhanden. „Ik werkte weten schappelijk en serieus", zegt hij. „Ik liet steeds door een groot, erkend laboratorium vaststellen dat het inderdaad kanker wa». Zij stelden dus de diagnose en niet ik". Ongeveer zestig dieren heeft dr. Van Diermen in die proefperiode behandeld. „Met succes", zegt hij, in een verklaring ten be hoeve van de Eerste Kamer schrijft hij dat hij met de me thode een algemene walzljnaver- betering van de dieren bereikte, die na enige maanden zichtbaar begon te worden. ,,De dieren maakten als h»t ware een verjongingskuur dopr De apathie verdween en maakte plaats voor opgeruimdheid, ie? vendigheid, oplettendheid en waakzaamheid tegenover vreem den. De pijnen, en d»t 1» wet belangrijk, verdwenen, namen sterk af- De roofdieraard ont waakte weer: bij de kat attentie Voor de vogels, bij da hond met voorliefde voor rauw vlees. Zij leefden alsof zij kerngezond wa ren". „De behandeling", aldus dr. Van Diermen, „werd langer dan een Jaar volgehouden, somi zelf» twee jaar. Werd om de een of andere reden vroegtijdig met de behandeling gestopt, dan vlam den de verschijnselen na drie, vier maanden weer op en moest toch weer opnieuw worden be gonnen. Soms kwam dit te laat," pe dieren die na anderhalf jaar of na twee jaar werden ontslagen, waren veelal vrij ottd. Doch bleven nog jaren levenslustig, speelden alsof ze jong waren en zijn niet meer gerecidiveerd. Ze stierven later aan seniele afta keling of doqr verkeersongeval len, „Ik zag," aldus tenslotte dr. Van Diermen, „de funeste verschijn selen als sneeuw voot de zon verdwijnen. Mijn ervaring Is evenwel, dat de behandeling ge ruime tijd moet tyorden voort- gezet", in decembsr 1970 antwoordt staats secretaris Kruisïnga op schrifte lijke vragen van het Eerste Ka merlid rar. Van Wijk (PSP); „Van toepassing van de metho de-Moerman in de diergenee»- kunde, hetzij door praktizaren- de dierenartsen, hetzij door In stituten der Veterinaire Facul teit in Utrecht ia nieti bekend. Er is dus niet kunnen worden nagegaan of toepassing van deze methode tot goede resultaten zou hebhep geleld. De Veterinaire Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid deelt mede dat hij na bestudering van de hem door dr. Van Diermen toegezonden stukken, waarender «en rapport: Indrukken van de In de kliniek v«pr kleine huisdie-- ren te Vlaardingen gedane proe ven ter behandeling ven kwaad aardigs gamellen bij dieren, tot de conclusie meeat komen hier niet te deen te hebben mei we tenschappelijk opgezette proe ven". Dr, Van Diermen: „De metho de zoals ik die op honden en katten heb toeeepast wordt op het ogenblik on derzocht in Nijmegen". Over dokter Moerman: ,/t I» hopeloos vechten wat hij doet. Dat onderzoek naar zijn methode zit vol bedrag en vooroordelen, Barbertje moet hangen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3