SCHIEDAMSCHE COURANT CIRCUS TIJDENS OPBOUW ÏN ELKAAR GEWAAID Informatieve over verkeers- an voor k n TALENS-EXPOSITIE IN STEDELIJK Milde straffen SVV'ers 2 kranten voor één prijs Rinus Gosens terug bij SVV! HARTEN VROUW" EN ZIEKENZORG" IN STADSGEHOORZAAL Faggioni blijft kampen met pech Schoolhoofden, ouders en middenstand krijgen inspraak Contract van een jaar n Deel Mozartlaan afgesloten §y ;5 Open deurdienst in aula Pinasplein Zaterdag 8 april 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD' 4 pagina's 99ste jaargang no. 24380 Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - kiachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Toen de tent nog in opbouw was. De trieste overblijfselen nadaf de fenf was getroffen door een sterke windvlaag. SSchiedam De circustent van het nieuwe Nederlandse circus Faggioni is gistermiddag om streeks half twee, tijdens het opbouwen aan de 'srGrave- landse weg in Schiedam als een pudding in. elkaar gezakt. Als'i grassprietjes bogen de vier-masten om en de tent xverd plotseling gevuld met wind. Er was geen houden meer aan. Enige honderden mensen, circuslui en voorbij gangers, hebben nog getracht de tent overeind te houden, maar moesten machteloos toe zien hoe.er weer een tegenslag over het cireus Faggioni kwam. Wonder boven wonder hebben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. Manager Ferdinand Banning, gister- morgen tijdens de nog voor spoedige opbouw zeer optimis tisch, maar gistermiddag na het ongeluk erg neerslachtig zegt: „Ik dacht dat er min stens zes of zeven mensen on der zouden liggen. Het is wer kelijk een wonder dat er niets gebeul'd is. De masten' kunnen we afschrijven. Die hadden we, nadat de andere mast in ■Rijswijk was afgebroken, ge leend van circus Strasbourg. De nieuwe masten zijn bijna klaar, hopelijk kunnen we die - nu al krijgen. Het tentzeil is ook gescheurd, dat moet wor- De Groenehan in Zuid: on derdeed van het verkeerscir culatieplan in Zuid en één van de drukste straten in de wijk. De middenstanders en schoolhoofden krijgen in spraak over de plannen om bef verkeer in o.a. deze sfraaf beter te doen verlopen. den gelast, dat kan niet wor den genaaid". Het lijkt er niet op, dat er sabo tage in hét spel was. Men was namelijk bezig met hef rond- zeil om de tent te spannen. Het bovenzeil zat er al bijna op, toen een plotselinge wind vlaag onder de tent kwam. Het geheel was niet meer te houden. De stevige stalen masten bogen om als zacht ij zer en de hele tent stortte in elkaar. Men was inmiddels al bezig de tribunes op te zetten en het geheel was een kwestie van nog slechts een kleine twee uur. De. voorstelling die gistermiddag om kwart over vier zou worden gegeven is niet doorgegaan. Na,"de eerdere ongelukken en péèh de dood van de admi nistrateur, de paarden hebben „droes", één van de directeu ren heeft een acute blinde darmontsteking en de tegen werking van Boltini leek het de vorige week in Rotter dam beter te gaan. De kassa rinkelde vele malen, men kreeg zelfs fan-mail' en van alle kanten werd hulp aange boden. In het circus Faggioni werken ongeveer 125 mensen, waaron der 30 artiesten. Dit klassieke circus, waar de ouderwetse éfeer van de glinsterende kos tuums en het zaagsel nog hangt, is 1 november opge richt, op 23 maart werd de eerste voorstelling in Rijswijk gegeven. Voor deze eerste voorstelling moesten de ge broeders Faggioni ai vele Moeilijkheden overwinnen. Door verschillende mensen en instanties werden brieven ge- schreven, waarin werd ge steld dat het circus onbe trouwbaar zou zijn. Dit heeft tot resultaat gehad dat na 20 april de standplaatsen van het circus onzeker zijn. Men :%i hoopt echter dat er niet in het buitenland behoeft te worden ;i, gezocht naar mogelijkheden om op te treden. Schiedam De gemeente "wil de mening van de bewoners van De Gors en horen ovèr on der andere het verkeerscircu latieplan, dat voor deze wijk is opgesteld. Op. maandag 10 april wordt 's avonds om acht uur in de grote benedenzaal van -de Goede Havenkerk aan de Westfrankelandsedijk een bijeenkomst gehouden, waar op de directeur van gemeente werken aan de 'hand van teke ningen een overzicht zal ge ven van dit plan. Voor deze bijeenkomst zijn uit genodigd de hoofden van scho len in Schiedam-Zuid, inclu sief dat van de Dr. Kuyper- school aan de Stadhouders- laan, twee leden van de ouder commissie van elk van deze scholen en het dagelijks be stuur van de middenstands- vereniging Schiedam-Zuid. B en w houden deze bijeenkomst in het kader van het zoeken naar mogelijkheden om het leefklimaat in-de stad. en in hef bijzonder in de wijken te bevorderen. Dit wordt per wijk bekeken en aangepakt, terwijl men wél rekening moet houden met de financië le en plaatselijke mogelijkhe den. De directeur van gemeentewer ken hééft in de vergadering van de verkeerscommissie op 9 maart al een uiteenzetting gegeven over het verkeers plan voor Schiedam-Zuid. Tij- dens -de door de verkeerscom missie op -maandagavond georganiseerde bijeenkomst krijgen de uitgenodigde be trokkenen gelegenheid hun mening over dit plan te ge ven. De overige bewoners van Schie dam-Zuid worden in de gele genheid gesteld hun mening over de verkeersplannen te geven tijdens de hoorzitting, die op 14 april in de Bethel- ikerk wordt gehouden door de wethouders Kaptetn, Collé en Boimers, die zijn vergezeld van èen aantal ambtenaren. Op deze zitting kunnen, overi gens allé. problemen van de Gorzenbewoners aan de orde worden gesteld. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema opent vrijdagavond 21 april in het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, om acht uur een tentoonstelling van werken die voor mededinging naar de Talensprijs voor vrijetydsschilders in het district Zuid-Holland zijn ingezonden. De opening wordt voorafgegaan door de uitreiking van drie Talens- prijzen: schildcrsmateriaal ter waarde van zeshonderd, drie honderd en honderdvijftig gulden. Een jury beoordeelt op 19 en 20 april de ingezonden werken. Tijdens de eerste week van de tentoonstelling, die wordt gehouden van 22 april tot en met 7 mei, krijgen de bezoekers de gelegen heid de werken te beoordelen voor de toekenning van drie pu blieksprijzen. Er zijn in het totaal 350 inzendingen te zien. Schiedam De KNVB is hij zonder mild geweest in haar uitspraak betreffende de strafzaken Jan Rijkuiter, Maarten van Beek en Jan van der Velden van SVY. Jan Rij kuiter, Maarten van Beek en Jan van der Velden van SVV, Jan Rijkuiter werd afgedaan met een boeking en Jan van der Velden met één wedstrijd voorwaardelijk en- een 'geld boete. Maarten van Beek, {géén blanco strafregister) werd wel geschorst voor één wedstrijd en kreeg tevens een geldboete. Profiteer nii v»n h«t unieke anbod 2 kranten te ontvangen *oor de prijs y»n é|n: d Schïedimidie Courant met niettws uit uw itid en omgeving, en het Rotordemtch E N/eu«*»bl»d met het luute Wnnen-enbuitefitendienieuwi. Geert™ nu opdrtcltteak bij 1 U 1* d*t«n gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te beuargen en ontdek zelf de vele pluiptmseiu D«e bon in open envelop, »nd*r pottzegel, sturen»: Rotterdimtch Nieuwsblad, antwoordnummer 534, Rotterdam de SC RN 14 dagen grttTi naar; straat woonpl, telefoon - Van onze sportredactie Schiedam Rinus Gosens wordt de „nieuwe" trainer van SVV. Dit nieuws werd gis teravond bekend gemaakt door SVV-voorzitter Maarten Elsing, die daarmee een einde maakte aan een periode van speculaties en geruchten. Go sens was reeds eerder werk zaam bij SVV voor een perio de van zes jaar, en promo veerde met de roodgroene hoofdmacht naar de eredivi sie. Een jaar later degradeerde SW weer, en verloor tevens de trainer, want Gosens tekende een contract bij de Almelose eerste divisieclub Heracles. Nu, twee jaar later komt de 52-jarige oefenmeester weer terug op Harga, waar interim trainer Henk Könemann de „trainerloze" periode voor z'n rekening neemt. Het is be kend dat de spelers van SVV graag Henk Könemann als trainer gehandhaafd zouden Toch komt het bestuur van SW zien, maar het ontbreken van met de keuze van.Rinus Go- het vereiste A-diploma stond sens voor een belangrijk deel een benoeming in de weg. tegemoet aan de wensen van Schiedam - De Mozartlaan zal met ingang van maandag ook op een tweede plaats worden afgesloten voor het verkeer in ver band met de aanleg van het nieuwe hoofdriool van Groenoord naar Nieuwland. Dit hoofd riool heeft namelijk, een voorlopig eindpunt midden op het tracé van de Mozartlaan ten noorden van het kruispunt met de Eduard van Reinumlaan. Voor uitvoering van de werk zaamheden zal daarom de Mozartlaan, die al bij de in gang naar het Jacques Urlus- pleln is afgesloten, ook op de tweede plaats dicht gaan. Het verkeer zal dan worden ver legd vtó de Vivaldilaan, Boro- dinlaan, Mozartlaan noorde lijk deel, het Bacbplein naar de Zwaluwlaan. en eveneens in -omgekeerde richting. Voor zover dat mogelijk is, zul len voor voetgangers tijdelijke verbindingspaden met even tueel bruggetjes worden ge maakt. Het werk zal vermoe delijk zes weken in beslag ne men. De busftalle aan de Ed. van Bei- numlaan bij het Bachplein wordt enkele meters ver plaatst; op het omleidingstra- j&èt komen geen andere hal ten. de spelers. Zo verduidelijkte Jan van'der Velden {lid van de spelersraad)„Een niéuwe trainer kent ons niet, en dat kost ons .misschien weer jaar".' Rinus Gosens, bekend als, „ras" SVV'er, is geen vreemde en mede daardoor lijkt z'n aanstelling een schot in de roos. Ook voorzitter Elsing was dui delijk ingenomen met de kan didatuur van Gosens getuige de woorden: „Zes jaar lang hebben -wij Gosens leren ken nen als een hijzonder Ijverig en vakkundig trainer. We weten wat we aan hem héb ben, en als hij twee jaar gele den-niet was weggegaan zou hij nog steeds hier geweest zijn". Mede daardoor moet de keuze van Gosens, ondanks de vele sollicitaties, geen grcot probleem geweest zijn. Rinus Gosens zelf bleek even eens verheugd over z'n terug keer naar Jfarga. Gosens; „Donderdagmorgen had ik een bijzonder prettig gesprek met het bestuur van SVV, en ik ben erg blij met deze snelle beslissing. Een snelle beslissing, mede doordat op 16 april het con tract met Heracles wordt beëindigd. Gosens over z'n toekomstige periode (een cm- tract van een jaar): „Mijn eerste wens is een tevreden elftal te krijgen, en dat kan heus niet met geld alleen. We moeten elkaar zien staan om iets te kunnen bereiken". Dai' SW na z'n vertrek nogal .vat nieuwe spelers heeft aange trokken is volgens Gosens juist een voordeel. „Dat is alleen maar fijn, want lk ga er vanuit dat deze spe lers zich ondertussen hebben aangepast". Zeker is, dat de man die zegt Ie rekenen op een prettige werkkring, door veJ^n instemmend zal worden begroet. Vlaardïngen Het Vlaar- dingse Kunst centrum heeft voor april twee toneelspelen op het programma staan. ..Harten Vrouw" („The Secretary Bird") op za terdag 15 april en „Zieken, zorg" of „Zus ter Norton ver liefd" op woensdag 26 april. „Harten Vrouw" is ac ker geen klucht, maar een intelligent geschreven co- medie. De hoofdrol wordt gespeeld door Ton Lensïnk, bijgestaan door Mar ja Habra- ken, Maxim Hamel, Joeki Brocdelet en Leoniien heli- velt. Hét verftaal: de vrouw van een romanschrijver wil gaan scheiden, om in. het huwelijk te tredèn met een ander/Haar echtgenoot echter, die zich zelf medeschuldig voelt omdat 'hij te vaak wegdroomde in zijn boeken en zo te weinig aandacht schonk aan het hui selijk gebeuren, verzet zich niet tegen de plannen van zijn vrouw. Hij nodigt zelfs de nieuwe huwelijkskandidaat van zijn vrouw uit naar zijn buitenhuis voor een rustig ge sprek. Aan de situaties die zich daarna afspelen, dankt het toneelstuk het predicaat blijspel. „Ziekenzorg", eveneens een blijspel, speelt zieh af. in een mannenzaal van een zieken huis. De ronde van De Grote Chirurg wekt net zoveel angst onder de patiënten als onder het verplegend personeel. Dan worden bijvoorbeeld slapende patiënten wakker gemaakt ©Ton lenisnfc en Mar ja Habra- ken in Harten Vrouw. om. een slaappil in te nemen. Een -romantisch verhaal speelt zich daar tussendoor af, als' een jonge verpleegster verliefd wordt op de internist, ■wiens vader echter heel ande re ideeën heeft met bétrek king tot het huwelijk van zijn zoon. Beide toneelspelen worden op gevoerd in de Stadsgehoorzaal en beginnen om kwart over acht. Plaatsbespreken voor „Harten Vrouw" kan vanaf 12 april aan de kassa van de Stadsgehoorzaal van tien tot een uur en 's avonds van ze ven tot negen uur. De VKC-le- don kunnen tot uiterlijk 11 april schriftelijk bespreken. Plaatsbespreken voor „Zieken zorg" kan vanaf maandag 24 april aan de Stadsgehoorzaal van tien tot één uur en van 2e- ven tot negen uur. VKG-leden bestellen weer schriftelijk tot uiterlijk 22 april. ben scène uit „Ziekenzorg", het succesblijspel eon Globe. :'F 6 J at Schiedam De commissie voor het Open-De urwet-k van de her vormde gemeente houdt zondag een Open Deurdienst in de aula aan het PinaspJein, die om tien uur begint. Voorganger is ds, S. P. de Roos uit Rotterdam. Medewerking aan deze dienst verlenen het Nederlands Hervormd Kerkkoor onder leiding van B. de Leeuw en de organist P. van de 'SempeL Voor aanvang van de dlfnst is er samen- en koon. zang.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1