SCHIEDAMSCHE COURANT Vakbonden en Hartstichting werken samen HEARING OYER A( MTERHUIS PROVENIERSHUIS Inschrijving van muziekwedstrijd opengesteld Ook eerste nummer verschijnt niet I Jg 2 kranten voor één prijs Toekomst Havenkerk nog steeds onzeker In september controle op hart- en vaatziekten Activiteiten in De Doele EHBO-Schiedani houdt een feestavond Gemeente- iverken laks en sloom' NOTA S.R.J.J. Hearing- bezoeker krijgt beter dak STICHTING STELT AANKOOP UIT Jeugdbrandweer- wedstrijden op Koninginnedag Raad vergadert wellicht op 2 mei HUIS-AAN-HUTS-BLAD S.G.: Autowrakken verwijderd Aangereden bij oversteken Mevrouw Eberlé spreekt in Icbluskerk Discussie met staatssecretaris Woensdag 19 april 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's "iTSste jaargang no. 24389 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendlenst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De gemeenschappelijke vakcentrales ïn Schie dam gaan samenwerken met de Nederlandse Hartstich ting. De samenwerking is ontstaan omdat de overkoepe lende organen in Schiedam van NW, NKV en CNV vin den dat ook zij moeten meehelpen het welzijn van de be volking te bevorderen, waarvan de samenwerking met de hartstichting een voorbeeld is. 5e vakcentrales herinneren er in dit verband aan, dat men indertijd daadwerkelijk heeft meegeholpen aan de tubercu- lose-bestrijding. 01) maandag 24 april wordt om acht uur in zaal Irene een voorlichtingsavond gehouden. Tevens zal op deze bijeen komst een bestuur van de Hartstichting in Schiedam gekozen worden. Momenteel hebben al medewerking toege zegd, dc J. Stevens, directeur van de GGD, dr. van der Schiedam Vrijdagavond om zeven uur is er in clubhuis De Dcele een tienkamp voor acht- tot twaalfjarigen. De zelfde dag is er om half negen een discobar, de jongere tie ners mogen tot vier uur blij ven, de ouderen tot elf uur. Reeds vanmiddag zijn de vier- tot achtjarigen aan de beurt geweest met een instuif. In het kader van de nationale trim-wandeldag wordt zater dag een trimwan del mars ge houden. Deze mars is alleen voor kinderen, die ouder zijn dan acht jaar. Zij worden ver zocht om elf uur bij het club huis te zijn. Zou het slecht weer zijn. dan gaat het wan delfestijn niet door, maar er wordt in ieder geval om één uur een speurtocht gehouden. Zaterdagmiddag is er dan om drie uur soos voor tieners, zondagmiddag is er een film om één uur en om drie uur is er een Tok-in voor de tieners. Schiedam De afdeling Schie dam van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging Eerste Htffp bij Ongelukken houdt za terdagavond een feestavond in gebouw Arcade aan de Lan ge Haven, die om half acht begint, Aan deze feestavond werken raee het trio Los Alcgns en programmaleider Frans Vro lijk. Als gasten treden verder op Los Gertos, Geraidini, Joke Bruys. Maurice Delmon- te en Wim Moens. Na afloop is er een bal onder leiding van het kwartet Piet van Slie- drecht. WF-harmonie geeft een concert in Vlaardingen Schiedam De harmonie Wil- ton-Fi je noord geeft zaterdag 22 april een concert in de Stadsgehoorzaal in Vlaardin gen. Dit concert begint om acht uur, om half acht gaat de zaal open. Veer, arts in Kethel en Gr oen oord. Op deze avond zal de heer Stevens een medische uiteenzetting geven over de hart- en vaatziekten, de heer De Graaf, promotor van de hartstichting, zet de doelstel lingen van de stichting uiteen. Ook zullen films vertoond worden waarin nader op deze volksvijand" zal worden in gegaan. Eventueel in samenwerking met de hartstichting wil men in Kethel en Groenoord een re gelmatige controle gaan ver richten op personen tussen de 25 en 45 jaar (in deze leef tijdsgroep komen de meeste hartinfarcten voor). Dit zal worden gedaan door de kruis vereniging in Kethel-Groen- oord. Deze controles zouden in september moeten beginnen. Nadat er een vast bestuur van de hartstichting in Schiedam is gevormd zullen zij, nog steeds in samenwerking met de vakcentrales voorlichtings avonden gaan geven, trimcac ties bevorderen, scholen bena deren en op andere manieien wijzen op de mogelijk hei sa om hart- en vaatziekten te voorkomen. Zij willen zich_ voornamelijk' richten op de* leeftijdsgroep onder de veer tig jaar, de slechte gewoonten die men zich op die leeftijd heeft aangewend, gaan er, zo redeneren de mensen van de Hartstichting, toch niet meer uit. De Hartstichting bestaat in Ne derland pas vier jaar. Eerder heeft men al wel acties ge voerd, maar nog nooit een ac tie, ^oals die deze maand ge voerd wordt, namelijk de Wereld Hart Maand". In Schiedam hoopt men, buiten de mensen van de vakcentra les en buiten de mensen die ooit van dichtbij met hart- en vaatziekten te maken hebben gehad, ook de sportverenigin gen en de Schiedammer te be reiken. Kraai*™ S.r.j.j. over Schuttersveld: Schiedam Het achterhuis van het Proveniershuis dient zo snel mogelijk een nieuwe functie te krijgen. Dat is de me ning van de Schiedamse raad voor Jeugd en Jongeren, die een nota heeft uitgebracht „Achterhuis, zal het toch 1976 worden?" Dit is een toespeling op de dienst Monumentenzorg, die restauratie van hel Prove niershuis pas in de jaren 1976/1979 op dc lijst heeft staan. Het is volgens de nota de bedoeling, dat het achter huis zo snel mogelijk zal wor den gebruikt voor allerlei doeleinden, die nog nader kunnen worden vastgesteld. Er wordt in de door de s.r.j.j. opgestelde nota eigenlijk een Schiedam Schiedamse kin-deren die willen deelnemen aan de muziekwedstrijd voor de jeugd in het museum kunnen zich tot 20 mei opgeven aan de balie van het museum. De inschrijfformulieren zijn hier verkrijgbaar, maximaal kunnen zich 40 deelnemers opgeven. Iedere deelnemer krijgt zes minuten toegewezen om zijn of haar kunnen te laten horen. De muziekwedstrijd, die als ti tel ..Muziek en jeugd" mee krijgt, wordt op zaterdag 10 juni in de aula van het Stede lijk Museum gehouden onder ni v»n hec unieke aanbod 2 kranten M qiuvinjen voor de prijs van ein: 4e H fcWedimethe Courant mee meuwi uit uw stad »n om(evirt<. en h«t Rotterrfarasthtt N«u¥rib!id mee het laatste binnen-en buitellen die nieuws. Geef ons nu opdracht ook bijS 'it di(en ffatit, zonder enige verplichting, de SC «fr RN te beiorpeft en oncdekR "Ifde vele pluspunten. Owe bon in open envelop, zonder pOMKrel. sturen naar Rqtcerdamich Nieuwsblad. anlWOOrdnummerB34, Rotterdam 4e SC -p RN 1< dajengritf* nur: auspiciën van het museum en van de dirigent Aad van der Hoeven. Jongeren tot achttien jaar worden de gehele dag in de gelegenheid gesteld om, voor een deskundige jury, hun prestaties te leveren. Het is de bedoeling dat een le der die een instrument be speelt, orgel, piano, blokfluit, hobo, klarinet, viool of zingt, deelneemt. Voor eventuele be geleiding kan worden, ge zorgd. Na inschrijving wordt men in drie leeftijdsgroepen ingedeeld, uit elke groep ko men drie winnaars. In totaal tijn er dus negen finalisten. Deze worden 's avonds be kend gemaakt. Iedere deelne mer ontvangt dan ook een ad viserend juryrapport. De jury bestaat uit drie beroeps musici en staat onder voorzit terschap van Aad van der Hoeven. De juryleden zijn: Addie de Jong, organist, koor dirigent en leraar schoolmu ziek pedagogische academie. Chris Verhoog, zangpedügoog en koordirigent en Piet Struyk, orkest- en koordiri gent. onderscheid gemaakt tussen de plannen ontwerpen en de verbouwing van het achter huis zelf, die noodzakelijk is om dit deel van het Prove niershuls voor zijn toekomsti ge sociaal-creatieve functie te gebruiken. Voorlopig zal alleen de beneden verdieping dienen worden te verbouwd. Los van alle nog te maken plannen heeft de s.r.j.j. voorgesteld, de verbou wing door zelfwerkzaamheid ter hand te nemen. Met een kleine ploeg vrijwilligers wil de raad zo snel mogelijk aan de slag om in het achterhuis een zaal te maken op de bega ne grond die voor allerlei acti viteiten als vergaderingen, kleine uitvoeringen, film en expositie kan worden ge bruikt. Een verbouwingsplan met kos tenraming is eveneens ont worpen, terwijl verder is be rekend dat de vrijwillige me dewerkers 350 manuren ofwel G.000 uitsparen. Deskundi gen als de dienst voor Ge meentewerken en de Techni sche Bedrijven dienen dan ivel bij enkele activiteiten mee te helpen. De verbouwing van de benedenverdieping wordt overigens gezien als de eerste fase. Totale kosten aan materialen en dergelijke wor den geraamd op 2.500, waarbij kan worden opge merkt, dat dit bedrag bijvoor beeld door bar omzetten zou kunnen worden terugver diend. Een andere zaak is, welke be- stemming het te verbouwen achterhuis moet krijgen. De s.r.j.j. zal daarom in mei 1972 een hearing organiseren, waarvoor in overleg met de SG raadsleden, zangvereni gingen, toneelgroepen en allen die ook maar even bij dit pro ject zouden kunnen worden betrokken worden uitgeno digd. üit al deze groepen en personen, zo luidt het voorstel van de s.r.j.j., zal een zo breed mogelijk opgezette werkgroep worden gevormd, die zai nagaan wat de uitein delijke bestemming van het achterhuis moet worden. Zolang er geen uitspraak hier over is, moet de S.R.J.J. nog in het vage blijven. Op de achtergrond zal een soort totaalplan staan waaraan steeds wordt gewerkt. Schiedam - Een opzich ter van. de Technische Bedrijven heeft gisteren bij de heer A. F. Daai- meljer in het Nieuw- stichting de situatie waarin diens woning zich bevindt bekeken. De heer Daaimeijer kreeg de toezegging dat er iets aan zijn lekkende dak zal worden gedaan. Tijdens de hearing, vrij dagavond in De Gorzen, zegde wethouder Collé hem toe dat er iets aan de situatie zou worden gedaan. De heer Daaimeijer klaagde namelijk over een lekkend dak waar door het water langs zijn elektrtciteitsleidin- gen liep. De wethouder zegde toe dat dc opzich ter maandag j.I. langs zou komen, maar door afwezigheid van de be woner moest dit tot dinsdag worden uitge steld. Inmiddels heeft voorlich tingswethouder Kaptein de cijfers gekregen over de huisvesting \-an bui" tenlandse werknemers in de diverse wijken. Hij zei vrijdagavond toe tij" dens de hearing die cij fers maandag te zullen opvragen voor publica tie in het gemeentelijke voorlichtingsblad en het Nieuwe Stadsblad. Dat zal in het eerste ver schijnende nummer ge beuren. Schiedam Het gezamenlijke plan van de wijk vereniging Niemvland en de Schiedamse raad voor jeugd en jongeren een speelgeïegenheid voor de jeugd in te richten op het Schuttersveld, is nog steeds in het planstadium. Dit moest een boze Caspar Sehuefcink Kool, coördinator van de Schiedamse raad voor jeugd en jongeren, gisteravond tij dens de bestuursvergadering vaststellen. Hij had weinig lovende opmer kingen over voor de dienst Gemeentewerken, die advies over dit plan moet uitbrengen en dit tot nu toe niet heeft ge daan. Schuckink Kool: ,,Dp ambtenarij is er zich over aan het buigen. Inmiddels moeten wij met machteloze woede aanzien hoe de tijd voortgaat. Met dit leuke plan. voor een speelplaats is het zoveelste leuke initiatief door de laks heid en sloomheid van de dienst Gemeentewerken de grond in geboord. Wat die speeigelegenheden betreft zie ik het niet meer zitten". Volgens Caspar Schuckink Kool is het zelfs de vraag of het aanleggen van speelgeïe gen heid op het braakliggende Schuttersveld nog wel vóór de zomervakantie kan worden uitgevoerd. Ir. H. G. de Block, de directeur van Gemeentewerken, toonde zich vanochtend niet gelukkig met de uitlatingen van de heer Schuckink Kool. „Wij ho pen in de Joop van de volgen de week gereed te zijn met een rapport over deze zaak. We zijn trouwens niet gewoon om met lapwerk bij b. en w. aan te komen. Er komt een gedegen rapport. Er zijn trou wens honderden andere zaken die onze aandacht moeten heb ben. De uitlatingen stellen me bijzonder teleur en de heer Kool moet maar trachten die waar te maken". j?chle3am Be bestemming f van 4e Itavenkerfc aan de Liimt Ilaven iv nog steeds onzeker. De Nederlandse Menu ment en stichting, kan didaat-koper van de Serie, beeft one seea beslissing genomen over de aankoop van dit geboaw. Dit *a! vermoedelijk volgend» week worden genomen. De grote moeilijkheid ii he gewijzigde subsMiebelci van c.r.m. Inzake de aan koop en onderhond van me jiumenten. De kraan ts op enkele droppels na dichtge draaid. Ben woordvoerder van de stichting weet nog niet wat er precies gaat ge- t uit 1822 daterende Water- ptaatskerk staat onderlus- ongebruikt en taakt (steeds meer In verval. Dit verval zette zich na de slui ting in en maakt de kerk fteeds bouwvalliger. Ook de buitenkant raakt iet voormalige r.fc. kerkge- nlet meer bouw steeds mcer'tn ver val. Dolven vinden er sinds filet alleen de o jaren een comfortabele de kerk, r woonplaats en hel Interieur knappen «vati van de kerk wordt al lang werk geven, Schiedam De Nederlandse Monumentenstichting heeft het besluit de Havenkerk aan te kopen nog even uitge steld. Het voornaamste probleem is nog steeds een bestem ming aan dit gebouw te geven. De restauratie en de exploi tatie zijn de voornaamste problemen, waarvoor de stich ting zich ziet gesteld. Vandaar ook de vraag van de Stich ting de Schiedamse Gemeenschap of de S.G. er wellicht een te exploiteren object ïn ziet. Schiedam De Schiedamse brandweer houdt op I mei jeugdbrandweerwedstrijden in het kader van dc viering van Koninginnedag. Aan deze wedstrijden kunnen jongens van 10 tot en met 14 jaar deel nemen. Tussen de wedstrijden door geeft de brandweer demon straties, zoals het blussen van een keukenbrand en diverse springoefeningen. De wedstrijden worden op twee uur 's middags gehouden en worden gehouden op de par keerplaats van het Emma- plein. Deelname is gratis. Men kan zich aanmelden bij de brandweerkazerne. Singel SI, J. Nomen, Mozartlaa-n 59 m Groenoord en bij C. Lem- men, Gasstraat 20. Schie dam Zuid. Daar het aantal deelnemers beperkt moet blij ven, moet men zich tijdig op geven. D3t is niet het geval, zo bleek uit de maandagavond gehou den siiehtingsraadsvergade- rïng van de S.G. Hoewel de meeste leden van deze raad het betreuren, dat de kerk In een dergelijk vervallen staat als op dit moment verkeert, ziet men toch niet hoe het ge bouw is te exploiteren, Jaat staan de exploitatie rendabel is te maken. De Nederlandse Monumenten- stichting wordt ook getroffen door het beleid van c.r.m. ten aanzien van restauratie van panden. In een groot aantal gevallen haalt het rijk een streep door de aankoopplan- nen. „De Monumentenstich ting zit een beetje voor het blok," zegt SG-directeur R. H. Pillard dan ook. „Men wil van ons horen wat er mee te doen valt". Wethouder mevrouw G. D. Ver- we ij-De GraafJ van culturele zaken wilde m de vergadering weten of er nog steeds iets in de kerk zal komen. ,Het is een mooie ruimte voor drum bands," meende ze onder ge lach van de vergadering. „Als je zoekt zijn die er altijd wel." Ook dacht ze aan tafel tennisverenigingen, die onvre de hebben met de huidige ruimten, waarin ze moeten spelen. Een exploitatie-subsidie z«ig de wethouder duidelijk met zit ten, ook al gezien de slechte financiële positie van de ge meente. SG-penningmeester Smit m dit verband: „Als de S.G. al besnoeien moet Tenslotte werd besloten, na te gaan in hoeverre het reali seerbaar is toch een exploita tie-mogelijkheid voor de Ha venkerk te vinden. De S.G. ziet geen ruimte om zelf de exploitatie op zich te nemen en zal dat ook beslist niet doen. Intussen blijft de in 1967 geslo ten kerk voorlopig potdicht» vooral omdat de Nederlandse Monumenter.stichting die de uiteindelijke beslissing moet nemen, dit nog met heeft ge daan. Een zinvolle exploitatie een. -__ei£_die het rijl^.trouweps stelt schijnt moeilijk*te Y den voor bet uit 1822 dateren de kerkgebouw. De enige ex ploitanten op dit moment zijn de duiven en andere vogels, die m de kerk een comforta bel onderkomen hebben ge- vonden. Schiedam De raadsvergade ring die op maandag 24 april wordt gehouden, zal vermoe delijk een vervolg krijgen op dinsdag 2 mei. B, en W. hou den deze mogelijkheid open, omdat de agenda die de raad deze maand krijgt te behande len, zeer omvangrijk is. Schiedam De politie heeft gasteren enkele autowrakken verwijderd en naar het ge meentelijk wrakkenterrein ge bracht. Ze stonden gepar keerd op de Nieuwe Haven, aan de Parkweg, in de Willem Brouwersstraat en de Rhoon- sestraat. Schiedam De 7-jarige S. van de Nieuwe Haven h lermiddag op de Warande aangereden door een vracht auto toen hg plotseling de rij baan overstak. Hij is met een hersenschudding en hoofdwon den in het Gemeentezieken huis opgenomen. B. gis- Vlaiardingen Op de gezamen- lijksc wnkavond van do Wijk raad van Kerken, te houden op dinsdagavond 25 april aan vang uur in de Inctuskerk aan de Van Maerifintlaun, zal mevrouw M. W. Erberié— Gotheb uit Rotterdam spreken over het onderwerp „Is oecu mene mogelijk zonder Is raël?" Mevrouw Eberlé Ls presidente van de Nederland se Vereniging van Messias-be lijdende Joden „Hadklerech" in Amsterdam. Schiedam Het eerste nummer van Schiedam ïn en Uil. het blad dat de Schiedamse Ge meenschap als huis-aan-huisblad zou gaan uit geven. zal niet verschijnen. Hoewel het bij de drukker al klaar ligt en weinig dc versprei ding meer in de weg staat is besloten ook de verspreiding van dit eerste en tevens laatste nummer te staken, nu door de siichtingsraad van de S.G. is besloten, maar van het huis- aan-huisblad af te zien gezien dc moeilijke fi nanciële positie van dc gemeente. Hot eerste nummer liep al vooruit in sommige artikelen op komende nummers, zodat is be sloten de verspreiding van dit blad in het ge heel niet te laten plaatsvinden. Dat levert een schadepost van 4.000 op. Vlaardingen Het bezoek van de staatssecretaris van onder» wijs en wetenschappen, mn C. Schelfhout, aan Schiedamj V] aard mg en. en Maassluis wordt dinsdag besloten mei een openbare discussie ovet „De problemen op het gebied van het kleuter- en basis om derwijs". De discussie wordf gehouden m de Stadsgehoor zaal aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardingen en beginl om kwart over acht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1